0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Download:

 Aktuelt

 Næste arrangement

19
Februar
2019
Vandpolo
Generalforsamling Polo Vest
Holstebro
21
Februar
2019
Svømning
Klubmesterskaber
Hjortebro Hallen, Haderslev
21
Februar
2019
Svømning
Klubmesterskab afsnit 1
Frederikssund svømmehal

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

 Næste arrangement

23
Februar
2019
Dommere
Livredderdommerseminar Liv19-2899
Gerlev Idrætshøjskole
24
Februar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3264
Gymnastik og Idrætshøjskolen Viborg
25
Februar
2019
Officials
Modul 3 - Starter off19-3235
Svendborg Svømmeklubs lokale

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

 Login

Flere funktioner kræver login: 

 

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Aktivitetskalender for materiellet

    Tags:

2012:

 

27-29/4  KVIK Årg.Cup, Kastrup
27-29/4  Farum Cup, Farum
28-29/4 DUS generalforsamling Idrættens Hus
11-13/5  ÅM gr.1 Øst, ??
11-13/5  ÅM gr.2 Øst, Greve
12/5  Danske Open Masters L, Gentofte kildeskovshallen
17-20/5  Disc 2011, Esbjerg
19-20/5  A6 Cup, Jylinge
9/6  Sommerstævne, Glostrup
15-17/6  DÅM gr. 2, Bellahøj
9-10/6  Midsommer Cup, Ikast
23-24/6  Harboe Water Games, Slagelse
10-15/7  DM/DJM, Esbjerg
 

Vejle, Amager

15/8  Planlægningsmøde, ??
 

Christiansborg, Ålborg

  Esrum sø
15-16/9  Glx Challenge cup, Gladsaxe
15-16/9  Ringsted Cup, Ringsted Svømmehal
21-23/9  Gentofte Open, Gentofte Kildeskovshallen
21-23/9  Forum Horsens Cup, Horsens
22-23/9  Værløse Cup , Værløse
28-30/9  Thisted cup , Thisted
29-30/9  Danske Bank Cup, Greve Svømmehal
26-28/10  Reg. kortbanemesterskab øst, ??
4/11  KBH. Opne Masters, Kastrup Svømmehal
3-4/11  Novo Nordisk Cup , Kalundborg
?/11  Hillerød cup, Hillerød Svømmehal
29/11-2/12 DMK, Bellahøj
30/11-2/12  Køge Open, Køge Svømmeland
30/11-2/12  Køge Open , Herfølge
2-4/11  Ålborg cup , Ålborg
25/11  Adventstævne, Glostrup
7-9/12  Øst årg. mesterskab gr.1, ??
8-9/12  Øst årg.mesterskab gr.2,
9/12  Jule stævne, Slagelse

Videre herfra:

Læs også:

Download:

Kontakt: