0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Tilmelding til Generalforsamling 2022

Tilmeldingen er lukket (i forhold til forplejning og overnatning). Det er naturligvis forsat muligt at komme til møderne, hvis man ønsker at bliver tilmeldt, så sende en mail til Charlotte Bistrup (cbi@svoem.dk). 

 

Nedenfor oversigt over tilmeldte til generalforsamling. 

Navn (for- og efternavn)Tilhørsforhold til Dansk Svømmeunion
  Allan Nyhus   Svøm Bestyrelse
  Morten Andersen   Svøm bestyrelse
  Lise H. Petersen   Sportsafdelingen
  Hans Hørmann   Region Midtjylland
  Brian Sørensen   Svømmeklubben NORD
  Victor Valore   Disciplinleder, udspring
  John Møller Larsen   Aalborg Svømmeklub
  Kaspar Schou Pedersen   Herning Svømmeklub
  Danielle Keller   Bestyrelsen
  Dorte Stautz Hansen   Disciplinudvalgsleder
  Lars Hededal   Formand for Dommerudvalget
  Ellen Futtrup Jespersen   Svømmetræner i kunstsvømning
  Christina Mørup Sørensen   Rønne Svømmeklub
  Allan Thorup Svenningsen   Region Nordjylland / Aabybro
  Caroline Kleemann Falster   Udviklingskonsulent
  Lars Bo Larsen   Udviklingskonsulent
  Charlotte Bistrup   Ansat
  Merete Riisager   Direktør
  Lene Villumsen   Ansat
  Lene Madegaard   Ansat
  Mette Skat   Udviklingskonsulent
  Thomas Stub   Talentansvarlig
  Pia Johansen   Formand
  Morten Hinnerup   Ansat
  Martin Karup   Sportskoordinator
  Jan Glerup   SwimTeam Neptun
  Peter Møller Nielsen   Sportsafdelingen
  Marie Korsholm   Hovedstadens svømmeklub
  Torben Hjalholt   Swim Team Taastrup
  Klaus Christensen   Pressekontakt og kommunikationskonsulent
  Stinne Busse-Drechsler   Kunstsvømnings træner Aarhus 1900
  Cecilie Højmark   kunstsvømning (Aarhus1900 svømning)
  Andreas Frøsting   Nyborg Svømmeklub
  Mette Korsholm   Thisted Svømmeklub
  Maja Lorentzen   Kommunikationskonsulent
  Sidsel homann   Kunstsvømning disciplinudvalg
  Jens-Christian Iversen   Regel teknisk udvalg
  Camilla Schou   Nyborg svømmeklub
  Morten Lindholm   Svøms bestyrelse
  Camilla Beckmann   Klubrepræsentant
  Marianne Sørensen   Tune IF svømmeafdeling
  Mia Hyldahl   Sigma Swim
  Kim W. Marquardt   Gladsaxe Svøm
  Nomi Mortensen   Disciplinudvalg, udspring
  Stine Sørensen   SVØM bestyrelse
  Jan Hansen   Sportsafdeling
  Johan Seistrup   Vejle Svømmeklub
  Niels Andersen   Søllerød Svømmeklub
  Mikkel Møller   Esbjerg Svømmeklub
  Marianne Hansen   Ansat
  Stine Arneskov   Lyngby Svømmeklub
  Torben Nielsen   Gladsaxe Svøm
  Mads Søndergaard   Disciplinudvalg, Udspring
  Maj-Britt Mikkelberg   Herlev Svømning
  Stefan Hansen   Ansat i SVØM
  Maj Lynge   Thisted svømmeklub
  Jesper Kallesøe   Herlev Svømning
  Nicolai Sørensen   Svømmeklubben Vest Brøndby
  Pia Husted Rasmussen   Sportsudvalget
  Dorthe Bak   HASI Silkeborg
  Kia Kallesøe   Hasi Silkeborg.
  Ivan Kristian Pedersen   Vejle Svømmeklub
  Christian Toft   Gentofte svømmeklub
  Kim Hornbæk   SwimTeam Neptun
  Henrik Larsen   Gentofte svømmeklub
  Lotte Manicus   Silkeborg Svømmeklub
  Jan Urban Hansen   Svømmeklubben KVIK
  Jens Mikkelsen   Silkeborg Svømmeklub
  Peter Jørn Jensen   Farum Svømmeklub
  Jørgen andersen   Svømmeklubben NORD
  Lars Toustrup-Andersen   Vejle Svømmeklub
  Dorthe Smith   Svømmeklubben Jet
  Mads Hjorth   AGF Svømning
  Søren Korbo   Æresmedlem
  Kirsten Korbo   Æresmedlem
  Kjeld Egebo   Æresmedlem
  Jette Albinus   DIF bestyrelse
  Karl Chr. Koch   Gæst
  Jette Koch   Gæst
  Martin Fuhrmann   Hovedstadens Svømmeklub
  Kasper E   Tune IF svømmeafdeling
  Emilie Christensen   Thisted svømmeklub
  Lars Robl   Sportschef
  Jack Ponsaing   Lyngby Udspringsklub
  Brian Holst Jensen   Odder Svømmeklub
  Thomas Bach   DIF bestyrelse

Videre herfra:

Læs også:

Download:

Kontakt: