0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Kluboversigt

 


Her kan du se de klubber i Danmark, som tilbyder kunstsvømning

 

Klub

Klubmail

Kontaktperson

Telefon

Aarhus 1900 Svømning

info@svomning1900.dk

Emilie Amtoft

emilie@am2oft.dk

 

Stinne Busse Drechsler

stinne.busse.drechsler@gmail.com

 

GSK - Gentofte Svømmeklub

kontor@gentofteswim.dk

Monica Raasthøj Arentoft 

monica@kondivand.dk

20 44 27 87

GSC - Gladsaxe Svømmeklub

kontor@gsc.dk

Katrine Sondrup

ks@gsc.dk

 

Sofie Stokholm

ses@gsc.dk

 

Frem Odense

info@frem-odense.dk

Sofie Brink Magnussen

sofiogbrink@hotmail.com

 

Herning svømmeklub

herningsk@herningsk.dk

Maiken Svanholm

maiken.domino@gmail.com

 

Hobro Svømmeklub

kontor@hobro-svom.dk

Marie Korsholm

marie.artswim@gmail.com

 

HSK - Hovedstadens Svømmeklub

info@hsk.dk

synkro@hsk.dk

 

Hurup Gymnastik- og Ungdomsforening (HGU)

hgu.hurup@gmail.com

Mette Korsholm
mettek2005@gmail.com

91 25 45 44

Jannie Kalør Svendsen

jannie.kaloer.svendsen@gmail.com

25 33 33 87

JGI-Svøm (Jyllinge)

instruk@jgi-swim.dk

Dorte Stautz Hansen 

dorte.stautz@gmail.com

61 33 10 43

Lyseng IF - Svømning

synkro@lyseng-svoemning.dk

Sidsel Homann

mail@sidselhomann.dk

23 37 83 67

Silkeborg Svømmeklub

synkro@ssk.dk

Sidsel Homann

mail@sidselhomann.dk

23 37 83 67

Slangerup Svømmeklub

svommeleder@slsk.dk

Emma Koch

emmamussen@hotmail.com

 

Thisted Svømmeklub

info@thisted-swim.dk

Lene Søgaard 

lene@lsbogh.dk

30 28 42 09

 

 

 

I alle klubberne kan du starte som begynder ved sæsonstart, der ofte er i august eller september.


Som begynder lærer du alle de forskellige skodninger, som er nødvendige for at kunne lave de spændende figurer og senere svømme til musik.

 

Er du tidligere kunstsvømmer vil du have mulighed for at svømme til musik med det samme. Husk: Kunstsvømning kan man altid vende tilbage til. Du kommer hurtigt i form ved sjov og inspirerende træning.

Videre herfra:

Læs også:

Download:

Kontakt:


 






Cookieindstillinger