0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Download:

 Aktuelt

 Næste arrangement

11
December
2018
Svømning
SSK Klubmesterskab 1
Solrød Svømmehal
11
December
2018
Svømning
Klubmesterskaber Afd. 2
Svømmecenter Falster
12
December
2018
Svømning
Værløse Klubmesterskab 1. afsnit
Værløse

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

 Næste arrangement

4
Januar
2019
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3252
Spektrum Odder Svømmehal
5
Januar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3253
Spektrum Odder Svømmehal
5
Januar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3237
Gladsaxe Svømmehal

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

 Login

Flere funktioner kræver login: 

 

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Tags:

Tidligere prismodtagere

 

Årets Damesvømmer

 

Årstal Navn
2016 Mie Ø. Nielsen
2017 Pernille Blume
2018 Emilie Beckmann

 


Årets Herresvømmer

 

Årstal Navn
2016 Viktor Bromer
2017 Anton Ø. Ipsen
2018 Daniel Skaaning

 

 

Talentprisen

 

Årstal Navn
2016 Tobias Bjerg
2017 Emilie Beckmann
2018 Julie Kepp Jensen

 


Årets Træner

 

Årstal Navn
2016 Eyleifur Johannesen
2017 Stefan Hansen
2018 Winnie Faber

 


Årets Årgangs-/Juniortræner

 

Årstal Navn
2016 Mads Hjorth
2017 Örn Arnarson
2018 Jon Langberg

 


Årets Klub

 

Årstal Navn
2016 Hobro Svømmeklub
2017 Helsingør Svømmeklub
2018 Helsingør Svømmeklub

 


Årets Ildsjæl

 

Årstal Navn
2016 Diana Nonbo, Them Svømmeklub
2017 Dynamisk Esbjerg Duo: Mike Glargaard & Lasse K. Hansen
2018 Mette Bl. Thomsen, issvømmer


 

Officialprisen

 

Årstal Navn
2016 Allan Thorup Svenningsen
2017 Søren Voller
2018 Jette Jørgensen


 

Den Gyldne Badehætte

 

Årstal Navn
2016 Katrine Zink Leth-Espensen
2017 Karoline Barrett
2018 Overrækkes ikke i 2018



 

Videre herfra

Kontakt