0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Download:

 Aktuelt

 

Deltag i Årets Aqua Inspiration den 26.-27. oktober 2019!

 Næste arrangement

18
Juli
2019
Livredning
DLRG Cup Beach
Warnemünde

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Svømningens Grunduddannelse 

Starter til august:

St Heddinge

Kalundborg

Børnetræner

Vildbjerg/Tommerup

Årgangstræner - 3 weekender

start den 7. september Hvidovre

Livredderdommerkursus

5. oktober Slangerup

Aqua+ Akademi

14.-15. September

 Næste arrangement

30
Juli
2019
Træner/instruktør
Livredderakademi Liv19-3258
TrygFonden Kystlivredningsuddannelsescenter
17
August
2019
Officials
Modul 7 - Overdommer off19-3249
Best Western Plus Hotel Fredericia
22
August
2019
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3350
Svømmeklubben Triton Ballerup, Tritons klubhus

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

 Login

Flere funktioner kræver login: 

 

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Aktivitetskalender

Klik på en disciplin eller aktivitet for at få den vist i kalenderen – eller søg på tid og sted.


Svømning
Åbent vand
Livredning
Vandpolo
Kunstsvømning
Udspring
Bredde
Møder
Kurser
Landshold
Parasvøm


Definér personlig kalender   Status: Inaktiv




Periode fra

Til






Du har valgt Alle


Listevisning   Kalendervisning

Dato

Navn

Sted

18

Juli

2019

Livredning
DLRG Cup Beach
Warnemünde

22

Juli

2019

Roskilde Svømning Rema1000 Aqua Camp sommerferie i uge 31


29

Juli

2019

Slagelse Svømmeklub Aqua Camp Tween/Teen 2019


29

Juli

2019

Slagelse Svømmeklub Aqua Camp 2019


29

Juli

2019

Ringe Svømme-Klub REMA1000 AquaCamp uge 31


29

Juli

2019

Hillerød Svømmeklub AquaCamp uge 31


29

Juli

2019

Horsens Svømmeklub Aquacamp uge 31


29

Juli

2019

Lyngby Svømmeklub AquaCamp uge 31


29

Juli

2019

Aqua Camp H2odense uge 31
H2Odense

29

Juli

2019

Gentofte Svømmeklub Aqua Camp uge 31


29

Juli

2019

VI39 Svømmeklub REMA1000 Aqua Camp -Vallensbæk


29

Juli

2019

Roskilde Svømning REMA 1000 AquaCamp sommerferie uge 30


29

Juli

2019

Aqua Camp, Aalborg Svømmeklub
Aalborg Svømmeklub
Lange Müllers Vej 18
9000
Aalborg

29

Juli

2019

Rema 1000 Aqua Camp, AGF-svømning
AGF svømmeafdeling

29

Juli

2019

Dragsholm Svømmeklub Aqua Camp - Dragsholm Svømmeklub i Asnæs


30

Juli

2019

Træner/instruktør
Livredderakademi Liv19-3258
TrygFonden Kystlivredningsuddannelsescenter

31

Juli

2019

Fladså Svømmeklub REMA 1000 Aqua Camp 2019


5

August

2019

Vejle Svømmeklub, Vejle Svømmeskole REMA 1000 AquaCamp uge 32 - Vejle svømmeklub


5

August

2019

HOG Svømning REMA 1000 Aqua Camp 2019 HOG Svømning Hinnerup


5

August

2019

Svømmeklubben Triton AquaCamp uge 32


5

August

2019

S68 - Hjørring AquaCamp uge 32


5

August

2019

Lyngby Svømmeklub AquaCamp uge 32


5

August

2019

IF Lyseng Svømning Rema 1000 AquaCamp uge 32 2019


5

August

2019

Aqua Camp, Aalborg Svømmeklub
Aalborg Svømmeklub
Lange Müllers Vej 18
9000
Aalborg

5

August

2019

AquaCamp Orient Svømning
Orient Gymnastik & Idrætsforening

5

August

2019

Horsens Svømmeklub AquaCamp uge 32


5

August

2019

Ringe Svømme-Klub REMA1000 AquaCamp uge 32


5

August

2019

Aqua Camp H2odense uge 32
H2Odense

5

August

2019

Holbæk Svømme Klub Aqua Camp uge 32


5

August

2019

Hillerød Svømmeklub AquaCamp uge 32


5

August

2019

HOLSTEBRO SVØMMECLUB Aquacamp uge 32


5

August

2019

Odder Svømmeklub Aqua Camp i uge 32


5

August

2019

SIGMA SWIM Allerød Rema 1000 Aqua Camp (UGE 32) Allerød


5

August

2019

Haderslev Svømmeklub Rema 1000 AquaCamp 2019 -UGE 32 - Hjortebroha


5

August

2019

Aqua Camp, Farum FFS
Farum Familie Svøm
Farum Park 20 st. tv.
3520
Farum

5

August

2019

Vordingborg Svømmeklub Aquacamp uge 32 2019


5

August

2019

Viborg Svømmeklub Aqua Camp i uge 32


5

August

2019

SHS AquaCamp, Store Heddinge
Svømmeklubben SHS - Stevns

5

August

2019

Roskilde Svømning Rema1000 Aqua Camp 3 dage i uge 32


5

August

2019

Slangerup Svømmeklub Aquacamp uge 32


5

August

2019

Aqua Camp DeltaSwim Fredericia
DeltaSwim Fredericia

5

August

2019

Odsherred Svømmeklub AquaCamp i HAV i uge 32


5

August

2019

AquaCamp Gl. Lindholm
Svømmeklubben NORD

5

August

2019

Rema 1000 Aqua Camp uge 32-2019
Herning Svømmeklub

5

August

2019

Tommerup Svømmeklub Rema 1000 Aquacamp - TSK 2019


5

August

2019

Aquacamp. Flintholm uge 32
Hovedstadens Svømmeklub, Frederiksberg

5

August

2019

VI39 Svømmeklub REMA1000 Aqua Camp -Vallensbæk


5

August

2019

Gentofte Svømmeklub Aqua Camp uge 32


5

August

2019

Skive Svømmeklub Poseidon Rema 1000 Aqua Camp


5

August

2019

Rema 1000 Aquacamp, Frederiks
Alheden IF Svømmeafd.

5

August

2019

Frederiksværk SvømmeKlub Uge 32 AquaCamp Fr.værk Svømmeklub


5

August

2019

Ikast Svømmeklub Rema 1000 AquaCamp uge 32 Ikast


5

August

2019

Aqua Camp uge 32, Skovbakken
VIK - Skovbakken Svømmeafdeling

10

August

2019

Amager Open Water


11

August

2019

Silkeborg Open Water - Himmelbjergsvøm


17

August

2019

DM 10km / 7,5km junior / Masters / Hold

Jels Sø
6630 Rødding

17

August

2019

Officials
Modul 7 - Overdommer off19-3249
Best Western Plus Hotel Fredericia

18

August

2019

Bredana Axcite - Aarhus Open Water


22

August

2019

Andet
Informationsmøde om svømmetider
Struer Svømmehal

22

August

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3350
Svømmeklubben Triton Ballerup, Tritons klubhus

23

August

2019

Vandpolo
Silkeborg Cup
Svømmecenter Nordvest

23

August

2019

Udspring
På Spring - Træningssamling
Odense

24

August

2019

Limfjordskrydseren


24

August

2019

Vandpolo
Silkeborg Cup
Silkeborg

24

August

2019

Officials
Modul 4 - Ledende måldommer og ledende tidtager off19-3347
Gladsaxe Svømmehal

24

August

2019

Træner/instruktør
Børnetræneruddannelse 1. weekend SP19-3338
Vildbjerg Sports- og Kulturcenter

24

August

2019

Livredning
DM i Havlivredning
Rødbyhavn Strand

25

August

2019

Bro til Bro


27

August

2019

Andet
Informationsmøde om svømmetider
Nørresundby Idrætscenter

28

August

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3315
Sønderborg Svømmehal

29

August

2019

Svømning - Svømmetider
Klubmesterskaber GSK/VEST/VG17, Afsnit 1, Brøndby

Nørregårdsskolen

30

August

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3377
Grindsted Svømmeklub

31

August

2019

Træner/instruktør
Svømningens Grundudd. Weekend 1 af 2 Sg19-3128
Danhostel Store Heddinge

31

August

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3295
Midtfyns Idrætscenter

31

August

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3344
Svømmeklubben Triton Ballerup, Tritons klubhus

31

August

2019

Svømning - Svømmetider
Midt Øst Cup 1,

31

August

2019

Svømning - Svømmetider
Aarhus Bymesterskaber 2019, Aarhus V

Hasle Skole

31

August

2019

TrygFonden Christiansborg Rundt og Krüger Stafetten


1

September

2019

Svømning - Svømmetider
VS Intern stævne, Viborg

Søndre Skole

3

September

2019

Svømning - Svømmetider
Nålestævne, Nykøbing Falster

Svømmecenter Falster

5

September

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3391
Kastrup Svømmehal - Kviks klublokale

6

September

2019

Andet
Aquaclinic 2019 i Idrættens Hus i Brøndby
Idrættens Hus i Brøndby

7

September

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3359
Idrætsforeningen Jarl Arden

7

September

2019

Officials
Modul 7 - Overdommer off19-3249
2. del af OD Best Western Plus Hotel Fredericia

7

September

2019

Rold Skov Open Water


7

September

2019

Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen 1. Weekend SP19-3327
TrygFonden Kystlivredning Uddannelses

7

September

2019

Svømning
Int. Fördepokal
Flensburg

7

September

2019

Vandpolo
Fællestræning
Odense Universitets svømmehal

7

September

2019

Svømning - Svømmetider
Klubmesterskab 2019, Slagelse

Slagelse Svømmehal

8

September

2019

Esrum Open Water


10

September

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3314
Fredericia Idrætscenter

11

September

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3378
Nyborg Idræts- & Fritidscenter, Mødelokale Lillebælt

11

September

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3382
Herfølge Svømmehal, Køge Svømmeklub

12

September

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3380
Thisted svømmeklubs klubhus

13

September

2019

Svømning
Unionsdommerseminar
Odense

14

September

2019

Svømning - Svømmetider
Holdstævne Årgang (Øst), Birkerød

Birkerød svømmehal

14

September

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3319
Århus svømmestadion

14

September

2019

Svømning - Svømmetider
Hvidovre MadWave Challenge 2019, Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

14

September

2019

Træner/instruktør
Aqua+ Akademi Aqua+19-3353
Vejen Idrætscenter

14

September

2019

Træner/instruktør
Svømningens Grundudd. Weekend 1 af 2 Sg19-3130
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

14

September

2019

Træner/instruktør
Hjælpeinstruktør HIIH19-3370
Gymnastik og Idrætshøjskole Viborg

14

September

2019

Officials
Modul 5a - Mesterskabspeaker - overbygning off19-3379
Idrættens Hus

14

September

2019

Svømning
HVIDOVRE MADWAVE CHALLENGE 2019
HVIDOVRE

14

September

2019

Svømning
Holdstævne for Årgang
Arrangør søges

15

September

2019

Svømning - Svømmetider
Nordjyske Cup 1 2019-2020, Hjørring

Vandhuset Park Vendia

15

September

2019

Aventio Sorø Søsvøm


17

September

2019

Svømning
Øst overdommer seminar
Brøndby

17

September

2019

Livredning
EM/EJM
Riccione

17

September

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3240
Århus svømmestadion

20

September

2019

Svømning
Rema 1000 Horsens Cup
Horsens

20

September

2019

Svømning - Svømmetider
Rema 1000 Horsens Cup,

20

September

2019

Svømning - Svømmetider
Nykredit Gentofte Open - kortbane, Gentofte

Kildeskovshallen

20

September

2019

Svømning
Nykredit Gentofte Open - kortbane
Kildeskovshallen

21

September

2019

Træner/instruktør
Børnetræneruddannelse 2. weekend SP19-3338
Fyrtårn Tommerup

21

September

2019

Svømning - Svømmetider
Ringsted Cup 2019, Ringsted

Ringsted Svømmeland

21

September

2019

Svømning - Svømmetider
Sponsorsvømmestævne,

22

September

2019

Svømning
1. HT 2019/20
Farsø

22

September

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3392
Kastrup Svømmehal - Kviks klublokale

23

September

2019

Andet
Netværksmøde for svømmeskoleledere
Holbæk Sportsby

24

September

2019

Svømning
Vest overdommerseminar
Bemærk adressen: Hotel Scandic, Rytoften, 8210 Århus V

24

September

2019

Andet
Netværk for formænd på Sjælland
Ringsted Svømmehal

25

September

2019

Andet
Members 1st introduktion (VEST)
Vejle

27

September

2019

Svømning - Svømmetider
Thisted Cup 2019, Thisted

Thy Hallen

28

September

2019

Svømning - Svømmetider
Hillerød Cup 2019, Hillerød

Hillerød Svømmehal

28

September

2019

Svømning - Svømmetider
Kong Tritons Pandekagecup 2019, Ballerup

East Kilbride Badet

28

September

2019

Svømning - Svømmetider
Region Syd Turneringen, stævne 1, Esbjerg

UC Syd Svømmehal

28

September

2019

Svømning - Svømmetider
Hvidovre Medley Cup 1, Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

28

September

2019

Svømning - Svømmetider
GTI Cup 2019, Greve

Greve Svømmehal

28

September

2019

Svømning
Hillerød Cup 2019
Hillerød Svømmehal

28

September

2019

Svømning
HVIDOVRE Medley Cup 1
HVIDOVRE

28

September

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3375
Esbjerg Bakkeskolen

28

September

2019

Svømning
International Swim Cup
Berlin

28

September

2019

Officials
Modul 5 - Speaker off19-3372
Hvidovre - adresse kommer

29

September

2019

Officials
Modul 4 - Ledende måldommer og ledende tidtager off19-3393
Kastrup Svømmehal - Kviks klublokale

1

Oktober

2019

Andet
Members 1st introduktion (ØST)
Idrættens Hus

3

Oktober

2019

Officials
Modul 3 - Starter off19-3322
Erritsø Svømmehal

4

Oktober

2019

Svømning
Øst Junior/Senior Kortbane
Gladsaxe

4

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Øst Junior/Senior Kortbane, Søborg

Gladsaxe Svømmehal

4

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Vest Junior/Senior Kortbane, Hjørring

Vandhuset Park Vendia

5

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Sigma Speed Stævne, Allerød

Blovstrød Svømmehal

5

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Høststævne,

5

Oktober

2019

Svømning
Høststævne
Vallensbæk

5

Oktober

2019

Vandpolo
Præmieturnering 2019
Fyrtårn Tommerup

5

Oktober

2019

Udspring
Danske Årgangsvippemesterskaber
Farum Svømmehal

5

Oktober

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3357
Aabybro IF

5

Oktober

2019

Dommere
ERC-instruktør og Livredderdommerkursus Liv19-2901
Metalskolen

5

Oktober

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3241
Århus svømmestadion

5

Oktober

2019

Svømning
Sigma Speed Stævne
Blovstrød Svømmehal

6

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Hørsholm Cup Børn 2019, Rungsted Kyst

Hørsholm Svømmehal

6

Oktober

2019

Svømning
Hørsholm Cup Børn
Hørsholm

8

Oktober

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3373
UC Syds svømmehal, Møderum under pigeomklædning, Esbjerg

12

Oktober

2019

Svømning
Valle Cup
MAGION Grindsted

14

Oktober

2019

Aquacamp - Jarl Arden
Idrætsforeningen Jarl, Arden

20

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Flipper Cup 1, Hjallerup

Hjallerup idrætscenter

22

Oktober

2019

Andet
Members 1st ERFA-møde (VEST)
Silkeborg Svømmeklub (klublokalet)

22

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Klubmesterskab Afsnit 1, Nykøbing Falster

Svømmecenter Falster

26

Oktober

2019

Svømning
Vestdanske Masters 2019
Aalborg

26

Oktober

2019

Officials
Modul 3 - Starter off19-3376
Esbjerg Bakkeskolen

26

Oktober

2019

Svømning
Regionalt Mesterskab Sjælland Nord - Årgangssvømmere
Arrangør søges

26

Oktober

2019

Svømning
Regionalt Stævne Sjælland Syd - yngste konkurrencesvømmere
Arrangør søges

26

Oktober

2019

Svømning
Regionalt Stævne Sjælland Nord - yngste konkurrencesvømmere
Arrangør søges

26

Oktober

2019

Svømning
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd - Årgangssvømmere
Arrangør søges

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionalt Mesterskab Sjælland Nord - Årgangssvømmere,

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd - Årgangssvømmere,

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionsmesterskaber på kortbane, Region Syddanmark, Sønderborg

Humlehøj Hallerne

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionalt Stævne Sjælland Nord - yngste konkurrencesvømmere,

26

Oktober

2019

Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen 2. Weekend SP19-3327
Fyrtårn Tommerup

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionalt Stævne Sjælland Syd - yngste konkurrencesvømmere,

27

Oktober

2019

Svømning
Mirko stævne i Haslev
Haslev Svømmehal

27

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Mikro Stævne I Haslev, Haslev

Haslev Svømmehal

30

Oktober

2019

Andet
Members 1st ERFA-møde (ØST)
Idrættens Hus

31

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
DM Junior Kortbane, Vejle

DGI Huset Vejle

31

Oktober

2019

Dommere
Erhvervslivredder Dommerseminar ER19-3146
Metalskolen

2

November

2019

Svømning - Svømmetider
Åbne Københavnske Masters 2019/Copenhagen Open Masters 2019, Kastrup

Kastrup Svømmehal

2

November

2019

Svømning - Svømmetider
Udviklingsstævne I, Allerød

Blovstrød Svømmehal

3

November

2019

Svømning
HT - talentstævne
Terndrup

7

November

2019

Svømning - Svømmetider
DM kortbane (Åben klassse), Esbjerg

Svømmestadion Danmark

7

November

2019

Officials
Modul 3 - Starter off19-3323
Erritsø Svømmehal

8

November

2019

Svømning - Svømmetider
Herning Grand Prix 2019, Herning

Herning Svømmehal

9

November

2019

Træner/instruktør
Svømningens Grundudd. Weekend 2 af 2 Sg19-3130
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

10

November

2019

Svømning - Svømmetider
Medaljestævne SVØM Korsør, Korsør

Korsør Svømmehal

10

November

2019

Svømning
Medaljestævne SVØM Korsør
Korsør Svømmehal

15

November

2019

Svømning
40. Syd Cup 2019
Hjortebro Hallen, Haderslev

15

November

2019

Svømning - Svømmetider
Syd Cup 2019, Haderslev

Hjortebrohallen

16

November

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3381
Thisted svømmeklubs klubhus

16

November

2019

Svømning
HVIDOVRE Medley Cup 2
HVIDOVRE

16

November

2019

Svømning
Efterårsstævne 2019
Taastrup svømmehal - 25m og 50 m

16

November

2019

Vandpolo
Fællestræning
Odense Universitets svømmehal

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
Efterårsstævne 2019 (50m), Taastrup

Taastrup Svømmehal

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
Kalundborg Swim Cup 2019, Kalundborg

Kalundborg Svømmehal

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
Efterårsstævne 2019 (25m), Taastrup

Taastrup Svømmehal

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
Hvidovre Medley Cup 2, Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

16

November

2019

Dommere
Livredderdommerseminar Liv19-2902
Hobro Idrætscenter

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
GSC Medleystævne, Søborg

Gladsaxe Svømmehal

17

November

2019

Svømning - Svømmetider
Nordjyske Cup 2, Hjallerup, Hjallerup

Hjallerup idrætscenter

22

November

2019

Svømning - Svømmetider
Køge Open Køge, Køge

Køge Svømmeland

23

November

2019

Officials
Modul 4 - Ledende måldommer og ledende tidtager off19-3242
Århus svømmestadion

23

November

2019

Svømning - Svømmetider
Køge Open Herfølge, Herfølge

Herfølge Svømmehal

23

November

2019

Træner/instruktør
Børn med særlige behov HC19-3386
Korsør Svømmehal

23

November

2019

Træner/instruktør
Svømningens Grundudd. Weekend 2 af 2 Sg19-3128
Danhostel Store Heddinge

24

November

2019

Svømning
2. HT 2019/20
Hobro

24

November

2019

Svømning - Svømmetider
Midt Vest Cup 2, Viborg

Gymnastik- og Idrætshøjskolen

29

November

2019

Svømning
Aalborg Cup
Haraldslund Vand- og Kulturhus

29

November

2019

Svømning - Svømmetider
Sigma Cup - hal Birkerød, Birkerød

Birkerød svømmehal

29

November

2019

Svømning - Svømmetider
Aalborg Cup 2019, Aalborg

Haraldslund Vand- og Kulturhus

29

November

2019

Svømning - Svømmetider
KVIK Sydbank Årgangs Cup 2019, Kastrup

Kastrup Svømmehal

30

November

2019

Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen 3. Weekend SP19-3327
Fyrtårn Tommerup

30

November

2019

Dommere
Livredderdommerseminar Liv19-2903
Metalskolen

30

November

2019

Svømning
HVIDOVRE Christmas Race 2019
HVIDOVRE

30

November

2019

Svømning - Svømmetider
HVIDOVRE Christmas Race 2019, Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

30

November

2019

Svømning - Svømmetider
Sigma Cup - hal Blovstrød, Allerød

Blovstrød Svømmehal

1

December

2019

Svømning - Svømmetider
Glostrup Adventsstævne 2019,

7

December

2019

Vandpolo
Fællestræning
Odense Universitets svømmehal

7

December

2019

Svømning - Svømmetider
Julestævne 2019, Slagelse

Slagelse Svømmehal

8

December

2019

Svømning - Svømmetider
Flipper Cup 2, Sindal

Sindal-Hallerne

10

December

2019

Svømning - Svømmetider
Klubmesterskab Afsnit 2, Nykøbing Falster

Svømmecenter Falster

21

December

2019

Svømning - Svømmetider
JuleSprint (Klubmesterskab del 1), Aabybro

DGI-Huset Aabybro

3

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Sigma Klubmesterskab, Birkerød

Birkerød svømmehal

4

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Region Syd Turneringen stævne 2, Esbjerg

UC Syd Svømmehal

10

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Dronning Dorothea Cup 2020, Kolding

SlotssøBadet

11

Januar

2020

Træner/instruktør
Børnetræneruddannelse 1. weekend SP20-3340
Fyrtårn Tommerup

11

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Sydbank Cup, Næstved

Næstved Svømmehal

11

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020,

11

Januar

2020

Svømning
Sydbank Cup
Næstved Svømmehal

11

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Haslev Vinter Cup 2020, Haslev

Haslev Svømmehal

11

Januar

2020

Svømning
Haslev Vinter Cup 2020
Haslev Svømmehal

16

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
VS Klubmesterskaber,

17

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Arena Lyngby Open 2020 - Trongården, Lyngby

Trongårdens Svømmehal

17

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Arena Lyngby Open 2020 - Stadion, Lyngby

Lyngby Svømmehal

18

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Brøndby Swim Cup 2020, Brøndby

Nørregårdsskolen

18

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Udviklingsstævne II, Allerød

Blovstrød Svømmehal

18

Januar

2020

Svømning
Brøndby Swim Cup 2020
Nørregårdsskolen

18

Januar

2020

Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen 1. Weekend SP20-3331
Fyrtårn Tommerup

24

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Vejle Swim cup 2020, Vejle

DGI Huset Vejle

25

Januar

2020

Træner/instruktør
Børnetræneruddannelse 2. weekend SP20-3340
Fyrtårn Tommerup

26

Januar

2020

Svømning
MedleyRace
Vallensbæk

26

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Flipper Cup 3, Brønderslev

Brønderslev Svømmehal

31

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Sigma Allerød Open, Allerød

Blovstrød Svømmehal

31

Januar

2020

Svømning
Sigma Allerød Open
Blovstrød Svømmehal

1

Februar

2020

Vandpolo
Lystrup Vandpolo Cup 2020
Lystrup Svømmehal

1

Februar

2020

Dommere
ERC-instruktør og Livredderdommerkursus Liv20-3044
Vildbjerg Sports- og Kulturcenter

2

Februar

2020

Svømning
Mikro stævne i Præstø
Præstø

2

Februar

2020

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off20-3358
Jetsmarkhallen

2

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Mikro stævne i Præstø, Præstø

Bosai Svømmehal

22

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Begynderstævne 4, 2020, Herning

Herning Svømmehal

22

Februar

2020

Svømning
Venskabsstævne
HVIDOVRE

22

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Venskabsstævne Hvidovre, Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

25

Februar

2020

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off20-3374
UC Syds svømmehal, Møderummet under pigernes omklædningEsbjerg

27

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Klubmesterskaber GSK/VEST/VG17, Afsnit 3, Brøndby

Nørregårdsskolen

27

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Gentofte Klubmesterskaber 2020, Gentofte

Kildeskovshallen

29

Februar

2020

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off20-3360
Svømmeklubben Nord - Nørresundby

29

Februar

2020

Dommere
Livredderdommerseminar Liv20-3043
Vejen Idrætscenter

6

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Kronborg Open 2020, Helsingør

Helsingør Svømmehal

6

Marts

2020

Svømning
Nyborg årgangs Cup
Nyborg Svømmehal

6

Marts

2020

Svømning
Kronborg open 2020
Helsingør Svømmehal

7

Marts

2020

Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen 2. Weekend SP20-3331
Fyrtårn Tommerup

7

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
DGI Landsmesterskab 2020, Ikast

Ikast Svømmecenter

7

Marts

2020

Svømning
DGI Landsmesterskab 2020
Ikast

7

Marts

2020

Svømning
AIFs Forårsstævne
Albertslund, Vridsløselille svømmehal

7

Marts

2020

Svømning
SB Cup 2020
Korsør Svømmehal

7

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
SB Cup 2020, Korsør

Korsør Svømmehal

11

Marts

2020

Dommere
E-dommerkursus ER20-3349
Metalskolen

13

Marts

2020

Svømning
Spektrum Odder Swim Cup 2020
Odder Svømmehal

13

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Spektrum Odder Swim Cup 2020, Odder

Spektrum Odder Svømmehal

14

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Hvidovre Medley Cup 3 , Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

14

Marts

2020

Dommere
Livredderdommerseminar Liv20-3048
Gerlev Idrætshøjskole

14

Marts

2020

Svømning
HVIDOVRE Medley Cup 3
Hvidovre

21

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Udviklingsstævne III, Birkerød

Birkerød svømmehal

22

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Flipper Cup 4, Frederikshavn

Frederikshavn Svømmehal

27

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Nykredit Gentofte Open 2020 - langbane, Gentofte

Kildeskovshallen

27

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Herning Open 2020, Herning

Herning Svømmehal

24

April

2020

Svømning
Triton Open 2020
East Kilbride Badet

25

April

2020

Svømning
HVIDOVRE Medley Cup 4
Hvidovre

25

April

2020

Svømning - Svømmetider
DGI Forårsstævne 2020,

25

April

2020

Svømning - Svømmetider
Hvidovre Medley Cup 4 , Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

1

Maj

2020

Svømning
Klubmesterskab
Vallensbæk

1

Maj

2020

Svømning
Hjørring Park Vendia Swim CUP 2020
Park Vendia Hjørring

2

Maj

2020

Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen 3. Weekend SP20-3331
Vildbjerg Sports- og Kulturcenter

15

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Hørsholm Cup 2020, Rungsted Kyst

Hørsholm Svømmehal

15

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
VAT Copenhagen Open 2020, Taastrup

Taastrup Svømmehal

15

Maj

2020

Svømning
Hørsholm Cup 2020
Hørsholm Svømmehal

17

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Midt Vest Begynderstævne 6, Viborg

Søndre Skole

24

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
E47 i Gentofte, Gentofte

Kildeskovshallen

29

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
HCA Cup i Odense,

29

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Farum Cup 2020, Farum

Farum Svømmehal

30

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Hansens Flødeis A6 Cup 2020, Jyllinge

Jyllinge Svømmehal

12

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Viborg Cup 2020, Viborg

Gymnastik- og Idrætshøjskolen

13

Juni

2020

Svømning
Brøndby Sommer Cup 2020
Nørregårdsskolen

13

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Udviklingsstævne IIII, Birkerød

Birkerød svømmehal

13

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Brøndby Sommer Cup 2020, Brøndby

Nørregårdsskolen

19

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Gentofte Sommerstævne 2020, Gentofte

Kildeskovshallen

20

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
AAIF Klubmesterskaber 2020, Aabybro

DGI-Huset Aabybro