0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Download:

 Aktuelt

 

Deltag i Årets Aqua Inspiration den 26.-27. oktober 2019!

 Næste arrangement

22
September
2019
22
September
2019

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Børnetræneruddannelse

start 11. januar Tommerup

Årgangstræneruddannelsen

starter 18.januar Tommerup

Børn med særlige behov

23. november Korsør

ERC-Instruktør og Livredderdommerkursus

1. februar 2020

Aqua+ Akademi 

1. februar 2020

Seneste nyt

Modul 1 Tidtager

5. oktober Aabybro

7. november Hillerød

Modul 2 Vende bane måldommer:

9. november Slagelse

16. november Thisted

Modul 3 Starter 

26. oktober Esbjerg

7. november Erritsø

Modul 4 Ledende- måldommer og tidtager 

29. september Kastrup

2. november Kolding 

23. november Aarhus

 Næste arrangement

22
September
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3406
Blovstrød Svømmehal
22
September
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3399
Herfølge Svømmehal
22
September
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3392
Kastrup Svømmehal - Kviks klublokale

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Aktivitetskalender

Klik på en disciplin eller aktivitet for at få den vist i kalenderen – eller søg på tid og sted.


Svømning
Åbent vand
Livredning
Vandpolo
Kunstsvømning
Udspring
Bredde
Møder
Kurser
Landshold
Parasvøm


Definér personlig kalender   Status: Inaktiv




Periode fra

Til






Du har valgt Alle


Listevisning   Kalendervisning

Dato

Navn

Sted

22

September

2019

Svømning - Svømmetider
Kidz Meet 1, Nærum

Rundforbi Svømmehal

22

September

2019

Svømning
1. HT 2019/20
Farsø

22

September

2019

Svømning - Svømmetider
Himmerlandsturneringen 1. stævne, Farsø

Dronning Ingrid Hallerne

22

September

2019

Svømning - Svømmetider
Begynderstævne 1, Vildbjerg

Vildbjerg Sports-og kulturcenter

22

September

2019

Svømning - Svømmetider
DGI 1. Turneringsstævne, Rødding

Rødding Svømmehal

22

September

2019

Svømning
Begynderstævne 1 i Vildbjerg
Vildbjerg Svømmehal

22

September

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3399
Herfølge Svømmehal

22

September

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3392
Kastrup Svømmehal - Kviks klublokale

22

September

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3406
Blovstrød Svømmehal

23

September

2019

Andet
Netværksmøde for svømmeskoleledere
Holbæk Sportsby

23

September

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3413
Kildeskovshallen, Opholdsstuen. Indgang F

24

September

2019

Svømning
Vest overdommerseminar
Bemærk adressen: Hotel Scandic, Rytoften, 8210 Århus V

24

September

2019

Andet
Netværk for formænd på Sjælland
Ringsted Svømmehal

25

September

2019

Andet
Members 1st introduktion (VEST)
Vejle

26

September

2019

Svømning - Svømmetider
KM 1 19-20, Helsingør

Helsingør Svømmehal

27

September

2019

Svømning - Svømmetider
Nålestævne, Nakskov

Nakskov Idrætscenter

27

September

2019

Svømning - Svømmetider
Sparekassen Thy Cup 2019, Thisted, Thisted

Thy Hallen

28

September

2019

Svømning - Svømmetider
Kong Tritons Pandekagecup 2019, Ballerup

East Kilbride Badet

28

September

2019

Svømning - Svømmetider
Hvidovre Medley Cup 1, Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

28

September

2019

Svømning - Svømmetider
Region Syd Turneringen, stævne 1, Esbjerg

UC Syd Svømmehal

28

September

2019

Svømning - Svømmetider
GTI Cup 2019, Greve

Greve Svømmehal

28

September

2019

Svømning
HVIDOVRE Medley Cup 1
HVIDOVRE

28

September

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3375
Esbjerg Bakkeskolen

28

September

2019

Officials
Modul 5 - Speaker off19-3372
Finger D - Engstrandskolen

28

September

2019

Svømning - Svømmetider
Hillerød Cup 2019, Hillerød

Hillerød Svømmehal

28

September

2019

Svømning
International Swim Cup
Berlin

28

September

2019

Svømning
Hillerød Cup 2019
Hillerød Svømmehal

28

September

2019

Svømning - Svømmetider
Midt Øst Begynder 1, Aarhus C

Aarhus Svømmestadion

29

September

2019

Svømning - Svømmetider
Hjemmestævne Gentofte, Gentofte

Kildeskovshallen

29

September

2019

Officials
Modul 4 - Ledende måldommer og ledende tidtager off19-3393
Kastrup Svømmehal - Kviks klublokale

1

Oktober

2019

Andet
Members 1st introduktion (ØST)
Idrættens Hus

1

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
VI39 Kravtidsstævne, Vallensbæk

Pilehaveskolens Svømmehal

1

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Kravtidsstævne SSK, Solrød Strand

Solrød Svømmehal

3

Oktober

2019

Officials
Modul 3 - Starter off19-3322
Erritsø Svømmehal

4

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Begynderstævne 1, Fredericia

Fredericia Idrætscenter

4

Oktober

2019

Vandpolo
Vandpolodommerkursus 1
Tommerup svømmehal

4

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Vest Junior/Senior Kortbane 2019, Hjørring

Vandhuset Park Vendia

4

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Øst Junior/Senior Kortbane 2019, Søborg

Gladsaxe Svømmehal

4

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Begynderstævne 1, Fredericia

Fredericia Idrætscenter

5

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
DGI Fyn svømning Turnering nr. 1, Middelfart

Strib Svømmehal

5

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Sigma Speed Stævne, Allerød

Blovstrød Svømmehal

5

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
NS mini Frederiksværk, Frederiksværk

Frederiksværk Svømmehal

5

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Begynderstævne 1, Aabybro

DGI-Huset Aabybro

5

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Høststævne, Vallensbæk

Pilehaveskolens Svømmehal

5

Oktober

2019

Udspring
Danske Årgangsvippemesterskaber
Lyseng Svømmehal

5

Oktober

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3241
Århus svømmestadion

5

Oktober

2019

Dommere
ERC-instruktør og Livredderdommerkursus Liv19-2901
Metalskolen

5

Oktober

2019

Svømning
Høststævne
Vallensbæk

5

Oktober

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3357
Aabybro IF

5

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Begynderstævne 1, FynSvøm, Nyborg

Nyborg Idræts- og Fritidscenter

5

Oktober

2019

Vandpolo
Præmieturnering 2019
Fyrtårn Tommerup

5

Oktober

2019

Svømning
Sigma Speed Stævne
Blovstrød Svømmehal

5

Oktober

2019

Svømning
NS mini
Frederiksværk

6

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Hørsholm Cup Børn 2019, Rungsted Kyst

Hørsholm Svømmehal

6

Oktober

2019

Svømning
Hørsholm Cup Børn
Hørsholm

6

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
DGI 1. Begynderstævne, Nordborg

Nord-Als Idrætscenter

7

Oktober

2019

Officials
Modul 3 - Starter off19-3407
Greve Svømmehal

7

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Oktober-kval, Ringsted

Ringsted Svømmeland

8

Oktober

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3418
Sønderskole (Viborg)

8

Oktober

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3373
UC Syds svømmehal, Møderum under pigeomklædning, Esbjerg

9

Oktober

2019

Andet
Netværksmøde for brugere af WinGrodan
Idrættens Hus (mødelokale kommer senere)

10

Oktober

2019

Andet
Temaaften om Danmarks længste uafbrudte svømmetur
Nørresundby Idrætscenter

10

Oktober

2019

Andet
Netværk for svømmeskoleleder Nordsjælland
Idrættenshus Brøndby

12

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Vallecup, Grindsted

Magion

12

Oktober

2019

Svømning
Valle Cup
MAGION Grindsted

14

Oktober

2019

Svømmeklubben Triton AquaCamp tre dage i uge 42


14

Oktober

2019

Sindal Svømmeforening Rema 1000 aqua camp


14

Oktober

2019

Slangerup Svømmeklub Aquacamp uge 42 ( efterårsferien ).


14

Oktober

2019

Horsens Svømmeklub -AquaCamp Uge 42, 2019


14

Oktober

2019

Sindal Svømmeforening Rema 1000 aqua camp


14

Oktober

2019

Hillerød Svømmeklub Mini AquaCamp i efterårsferien


14

Oktober

2019

Aquacamp - Jarl Arden
Idrætsforeningen Jarl, Arden

14

Oktober

2019

Odder Svømmeklub Mini Aqua Camp uge 42


14

Oktober

2019

Odsherred Svømmeklub AquaCamp - sport - for Præ-TEEN - 9-14 år


20

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Flipper Cup 1, Hjallerup

Hjallerup idrætscenter

22

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Klubmesterskab Afsnit 1, Nykøbing Falster

Svømmecenter Falster

23

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
800m TEST-stævne, Kolding

SlotssøBadet

24

Oktober

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3422
Struer Energi Park

25

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Internstævne, Kolding

SlotssøBadet

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionsmesterskaber på kortbane, Region Syddanmark, Sønderborg

Humlehøj Hallerne

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionalt Stævne Sjælland Nord - yngste konkurrencesvømmere, Frederikssund

Frederikssund Svømmehal

26

Oktober

2019

Officials
Modul 3 - Starter off19-3376
Esbjerg Bakkeskolen

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionalt Stævne Sjælland Syd - yngste konkurrencesvømmere, Næstved

Herlufsholm Svømmehal

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd - Årgangssvømmere, Næstved

Næstved Svømmehal

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionalt Mesterskab Sjælland Nord - Årgangssvømmere, Gentofte

Kildeskovshallen

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionmidtjylland Mesterskaber 2019, Struer

Struer Energi Park

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionsmesterskaber Nordjylland 2019, Aars, Aars

Aars Svømmehal

26

Oktober

2019

Kunstsvømning
Gravgaardsmatch
Thisted

26

Oktober

2019

Svømning
Region Midtjylland Mesterskaber 2019
Struer Energi Park

26

Oktober

2019

Svømning
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd - Årgangssvømmere
Næstved Svømmehal

26

Oktober

2019

Svømning
Regionalt Stævne Sjælland Syd - yngste konkurrencesvømmere
Herlufsholm Svømmehal

26

Oktober

2019

Svømning
Vestdanske Masters 2019
Aalborg

26

Oktober

2019

Svømning
Regionalt Stævne Sjælland Nord - yngste konkurrencesvømmere
Frederikssund Svømmehal

26

Oktober

2019

Svømning
Regionalt Mesterskab Sjælland Nord - Årgangssvømmere
Kildeskovshallen, Gentofte

26

Oktober

2019

Officials
Modul 6 - Stævnesekretær off19-3397
Hillerød Svømmeklubs klubhus "Bane 7"

26

Oktober

2019

Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen 2. Weekend SP19-3327
Fyrtårn Tommerup

27

Oktober

2019

Svømning
Mirko stævne i Haslev
Haslev Svømmehal

27

Oktober

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3403
Stevnsbadet

27

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Para: 1. Regionsstævne Region Øst, Allerød, Allerød

Blovstrød Svømmehal

27

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Mikro Stævne I Haslev, Haslev

Haslev Svømmehal

29

Oktober

2019

Andet
Members 1st ERFA-møde (VEST)
Silkeborg Svømmeklub (klublokalet)

30

Oktober

2019

Andet
Members 1st ERFA-møde (ØST)
Idrættens Hus

31

Oktober

2019

Dommere
Erhvervslivredder Dommerseminar ER19-3146
Metalskolen

31

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
DM Junior Kortbane 2019, Vejle

DGI Huset Vejle

2

November

2019

Officials
Modul 4 - Ledende måldommer og ledende tidtager off19-3404
Kolding Kommune Uddannelsescenter (KUC)

2

November

2019

Svømning - Svømmetider
2. holdturnering DGI Østjylland , Grenaa

Grenaa Idrætscenter

2

November

2019

Svømning - Svømmetider
Udviklingsstævne I, Allerød

Blovstrød Svømmehal

2

November

2019

Svømning - Svømmetider
Åbne Københavnske Masters 2019/Copenhagen Open Masters 2019, Kastrup

Kastrup Svømmehal

3

November

2019

Svømning
HT - talentstævne
Terndrup

3

November

2019

Svømning - Svømmetider
Talentstævne 3 2019, Terndrup

Terndrup Svømmecenter

5

November

2019

Svømning - Svømmetider
Nålestævne SSK, Solrød Strand

Solrød Svømmehal

7

November

2019

Officials
Modul 3 - Starter off19-3323
Erritsø Svømmehal

7

November

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3421
Århus svømmestadion

7

November

2019

Svømning - Svømmetider
DM kortbane (Åben klassse) 2019, Esbjerg

Svømmestadion Danmark

7

November

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3409
Hillerød Svømmeklubs klubhus

8

November

2019

Svømning - Svømmetider
Herning Grand Prix 2019, Herning

Herning Svømmehal

8

November

2019

Svømning - Svømmetider
Vestkyst Cup 2019, Esbjerg

UC Syd Svømmehal

9

November

2019

Træner/instruktør
Svømningens Grundudd. Weekend 2 af 2 Sg19-3130
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

9

November

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3411
Holbæk Svømmeklub, Sportsbyen

9

November

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3401
Antvorskovshallen i Slagelse

10

November

2019

Svømning - Svømmetider
DGI 2. Turneringstævne, Vamdrup

Kongeå Badet, Arena Syd

10

November

2019

Svømning - Svømmetider
NS Mini Farum, Farum

Farum Svømmehal

11

November

2019

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3408
Greve Medborgerhus

11

November

2019

Svømning - Svømmetider
A6 Klubmesterskab Laksen - afsnit 1 , Ølstykke

Ølstykke Svømmehal

15

November

2019

Svømning - Svømmetider
Syd Cup 2019, Haderslev

Hjortebrohallen

15

November

2019

Svømning
40. Syd Cup 2019
Hjortebro Hallen, Haderslev

16

November

2019

Vandpolo
Fællestræning
Odense Universitets svømmehal

16

November

2019

Svømning
HVIDOVRE Medley Cup 2
HVIDOVRE

16

November

2019

Dommere
Livredderdommerseminar Liv19-2902
Hobro Idrætscenter

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
RSK International, Ringe

Idrætscenter Midtfyn

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
Midt Øst Begynder 2, Brædstrup

Sportshallerne i Brædstrup

16

November

2019

Svømning
Efterårsstævne 2019
Taastrup svømmehal - 25m og 50 m

16

November

2019

Svømning
GSC Medleystævne
Gladsaxe svømmehal

16

November

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3381
Thisted svømmeklubs klubhus

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
Efterårsstævne 2019, Taastrup

Taastrup Svømmehal

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
Hvidovre Medley Cup 2, Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
Kalundborg Swim Cup 2019, Kalundborg

Kalundborg Svømmehal

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
GSC Medleystævne, Søborg

Gladsaxe Svømmehal

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
A6 Klubmesterskab Slangerup - afsnit 2, Slangerup

Slangerup Svømmehal

16

November

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3410
MK31s Klubhus Sundby Bad

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
Begynderstævne 2, Løkken

Løkken Idrætscenter

17

November

2019

Svømning - Svømmetider
Talentstævne, Kastrup

Kastrup Svømmehal

17

November

2019

Svømning - Svømmetider
Para: 2. Regionsstævne Region Vest, Århus, Brabrand

Tovshøjskolens Svømmehal

17

November

2019

Svømning - Svømmetider
Para: 2. Regionsstævne Region Øst, Maribo, Maribo

Maribo Hallerne

17

November

2019

Svømning - Svømmetider
A6 Klubmesterskab Jyllinge - afsnit 3, Jyllinge

Jyllinge Svømmehal

17

November

2019

Svømning - Svømmetider
Nordjyske Cup 2 2019-2020, Hjallerup, Hjallerup

Hjallerup idrætscenter

17

November

2019

Svømning - Svømmetider
DGI 2. Begynderstævne, Tønder

Tønder Sport- og Fritidscenter

22

November

2019

Svømning - Svømmetider
Køge Open Køge, Køge

Køge Svømmeland

23

November

2019

Svømning - Svømmetider
A6 Klubmesterskab Finaleafsnit, Jyllinge

Jyllinge Svømmehal

23

November

2019

Svømning - Svømmetider
Regionscup 2019, Videbæk

Videbæk Idræts- og Fritidscenter

23

November

2019

Kunstsvømning
DÅM/DJM
Silkeborg

23

November

2019

Svømning - Svømmetider
Køge Open Herfølge, Herfølge

Herfølge Svømmehal

23

November

2019

Officials
Modul 4 - Ledende måldommer og ledende tidtager off19-3242
Århus svømmestadion

23

November

2019

Træner/instruktør
Svømningens Grundudd. Weekend 2 af 2 Sg19-3128
Danhostel Store Heddinge

23

November

2019

Træner/instruktør
Børn med særlige behov HC19-3386
Korsør Svømmehal

24

November

2019

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3419
Gymnastik og Idrætshøjskole Viborg

24

November

2019

Svømning
2. HT 2019/20
Hobro

24

November

2019

Svømning - Svømmetider
Kidz Meet 2, Rungsted Kyst

Hørsholm Svømmehal

24

November

2019

Svømning - Svømmetider
Midt Vest Cup 2, Viborg

Gymnastik- og Idrætshøjskolen

24

November

2019

Svømning
Kidz Meet 2
Hørsholm Svømmehal

24

November

2019

Svømning - Svømmetider
Himmerlandsturneringen 2. stævne, Hobro

Hobro Idrætscenter

29

November

2019

Svømning - Svømmetider
Aalborg Cup 2019, Aalborg

Haraldslund Vand- og Kulturhus

29

November

2019

Svømning - Svømmetider
KVIK Sydbank Årgangs Cup 2019, Kastrup

Kastrup Svømmehal

29

November

2019

Svømning - Svømmetider
Sigma Cup - hal Birkerød, Birkerød

Birkerød svømmehal

29

November

2019

Svømning
Aalborg Cup
Haraldslund Vand- og Kulturhus

30

November

2019

Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen 3. Weekend SP19-3327
Fyrtårn Tommerup

30

November

2019

Officials
Modul 6 - Stævnesekretær off19-3420
Stjernevejskolen, Hedensted

30

November

2019

Dommere
Livredderdommerseminar Liv19-2903
Metalskolen

30

November

2019

Svømning - Svømmetider
HVIDOVRE Christmas Race 2019, Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

30

November

2019

Svømning - Svømmetider
DGI Sydjyske Mesterskaber 2019, Padborg

Bov Svømmehal

30

November

2019

Svømning - Svømmetider
Sigma Cup - hal Blovstrød, Allerød

Blovstrød Svømmehal

30

November

2019

Svømning
HVIDOVRE Christmas Race 2019
HVIDOVRE

1

December

2019

Svømning - Svømmetider
Glostrup Adventsstævne 2019, Glostrup

Glostrup Svømmehal / Glostrup Fritidscenter

4

December

2019

Svømning - Svømmetider
Ministævne 2, Esbjerg

UC Syd Svømmehal

7

December

2019

Vandpolo
Fællestræning
Odense Universitets svømmehal

8

December

2019

Svømning - Svømmetider
Julestævne 2019, Slagelse

Slagelse Svømmehal

8

December

2019

Svømning - Svømmetider
Flipper Cup 2, Sindal

Sindal-Hallerne

10

December

2019

Svømning - Svømmetider
Klubmesterskab Afsnit 2, Nykøbing Falster

Svømmecenter Falster

13

December

2019

Svømning - Svømmetider
HSC Klubmesterskaber, Holstebro

Holstebro Badeland

21

December

2019

Svømning - Svømmetider
JuleSprint (Klubmesterskab del 1), Aabybro

DGI-Huset Aabybro

24

December

2019

Vandpolo
test
test

3

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Sigma Klubmesterskab, Birkerød

Birkerød svømmehal

4

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Region Syd Turneringen stævne 2, Esbjerg

UC Syd Svømmehal

5

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Internt Klubstævne, Rungsted Kyst

Hørsholm Svømmehal

10

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Dronning Dorothea Cup 2020, Kolding

SlotssøBadet

11

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Haslev Vinter Cup 2020, Haslev

Haslev Svømmehal

11

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020, Hobro

Hobro Idrætscenter

11

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Sydbank Cup, Næstved

Næstved Svømmehal

11

Januar

2020

Træner/instruktør
Børnetræneruddannelse 1. weekend SP20-3340
Fyrtårn Tommerup

11

Januar

2020

Svømning
Sydbank Cup
Næstved Svømmehal

11

Januar

2020

Svømning
Haslev Vinter Cup 2020
Haslev Svømmehal

12

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Talentstævne, Kastrup

Kastrup Svømmehal

16

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
VS Klubmesterskaber, Viborg

Søndre Skole

17

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Arena Lyngby Open 2020 - Trongården, Lyngby

Trongårdens Svømmehal

17

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Arena Lyngby Open 2020 - Stadion, Lyngby

Lyngby Svømmehal

18

Januar

2020

Svømning
Brøndby Swim Cup 2020
Nørregårdsskolen

18

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Udviklingsstævne II, Allerød

Blovstrød Svømmehal

18

Januar

2020

Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen 1. Weekend SP20-3331
Fyrtårn Tommerup

18

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Brøndby Swim Cup 2020, Brøndby

Nørregårdsskolen

19

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
DGI 3. Turneringsstævne, Rødding

Rødding Svømmehal

22

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Ministævne 3, Vejen

Vejen Idrætscenter

24

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Vejle Swim cup 2020, Vejle

DGI Huset Vejle

25

Januar

2020

Træner/instruktør
Børnetræneruddannelse 2. weekend SP20-3340
Fyrtårn Tommerup

25

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Limfjords Cup 2020, Struer

Struer Energi Park

25

Januar

2020

Kunstsvømning
SRØ
København

25

Januar

2020

Kunstsvømning
SRV
Hobro

26

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Flipper Cup 3, Brønderslev

Brønderslev Svømmehal

26

Januar

2020

Svømning
MedleyRace
Vallensbæk

31

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Sigma Allerød Open, Allerød

Blovstrød Svømmehal

31

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
DM Årgang Kortbane 2020, Søborg

Gladsaxe Svømmehal

31

Januar

2020

Svømning
Sigma Allerød Open
Blovstrød Svømmehal

1

Februar

2020

Vandpolo
Lystrup Vandpolo Cup 2020
Lystrup Svømmehal

1

Februar

2020

Træner/instruktør
Aqua+ Akademi Aqua+20-3417
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

1

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Para: 3. Regionsstævne Region Vest, Odder, Odder

Spektrum Odder Svømmehal

1

Februar

2020

Dommere
ERC-instruktør og Livredderdommerkursus Liv20-3044
Vildbjerg Sports- og Kulturcenter

2

Februar

2020

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off20-3358
Jetsmarkhallen

2

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Para: 3. Regionsstævne Region Øst, Hørsholm, Rungsted Kyst

Hørsholm Svømmehal

2

Februar

2020

Svømning
Mikro stævne i Præstø
Præstø

2

Februar

2020

Svømning
Begynderstævne 3
Pandrup

2

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
DGI 3. Begyndetstævne, Vamdrup

Kongeå Badet, Arena Syd

2

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Mikro stævne i Præstø, Præstø

Bosai Svømmehal

8

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Sparekassen Vendsyssel Cup 2020, Aabybro, Aabybro

DGI-Huset Aabybro

22

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Venskabsstævne Hvidovre, Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

22

Februar

2020

Svømning
Venskabsstævne
HVIDOVRE

22

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
3. holdturnering DGI Østlylland, Hammel

Hammel Idrætscenter

22

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Begynderstævne 4, 2020, Herning

Herning Svømmehal

25

Februar

2020

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off20-3374
UC Syds svømmehal, Møderummet under pigernes omklædningEsbjerg

27

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Klubmesterskaber GSK/VEST/VG17, Afsnit 3, Brøndby

Nørregårdsskolen

27

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Gentofte Klubmesterskaber 2020, Gentofte

Kildeskovshallen

28

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Vest Junior/Senior Langbane 2020, Esbjerg

Svømmestadion Danmark

28

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Øst Junior/Senior Langbane 2020,

29

Februar

2020

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off20-3360
Svømmeklubben Nord - Nørresundby

29

Februar

2020

Dommere
Livredderdommerseminar Liv20-3043
Vejen Idrætscenter

6

Marts

2020

Svømning
Kronborg open 2020
Helsingør Svømmehal

6

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Kronborg Open 2020, Helsingør

Helsingør Svømmehal

7

Marts

2020

Svømning
AIFs Forårsstævne
Albertslund, Vridsløselille svømmehal

7

Marts

2020

Svømning
Triple Meet 3
Hørsholm Svømmehal

7

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Triple Meet 3, Rungsted Kyst

Hørsholm Svømmehal

7

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
DGI Landsmesterskab 2020, Ikast

Ikast Svømmecenter

7

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
SB Cup 2020, Korsør

Korsør Svømmehal

7

Marts

2020

Svømning
DGI Landsmesterskab 2020
Ikast

7

Marts

2020

Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen 2. Weekend SP20-3331
Fyrtårn Tommerup

8

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Gubbistævne og klubmesterskab, Helsinge

Gribskov Svømmehal

11

Marts

2020

Dommere
E-dommerkursus ER20-3349
Metalskolen

13

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Spektrum Odder Swim Cup 2020, Odder

Spektrum Odder Svømmehal

13

Marts

2020

Svømning
Spektrum Odder Swim Cup 2020
Odder Svømmehal

14

Marts

2020

Svømning
HVIDOVRE Medley Cup 3
Hvidovre

14

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Hvidovre Medley Cup 3 , Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

14

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
DGI 4. Turneringsstævne, Hornsyld

Hornsyld Idrætscenter

14

Marts

2020

Dommere
Livredderdommerseminar Liv20-3048
Gerlev Idrætshøjskole

18

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Ministævne 4, Grindsted

Magion

21

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Udviklingsstævne III, Birkerød

Birkerød svømmehal

22

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Para: Regionsmesterskab Region Vest, Horsens, Horsens

Aqua Forum Horsens

22

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Flipper Cup 4, Frederikshavn

Frederikshavn Svømmehal

22

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
NS Mini, Helsinge

Gribskov Svømmehal

27

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Herning Open 2020, Herning

Herning Svømmehal

27

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Nykredit Gentofte Open 2020 - langbane, Gentofte

Kildeskovshallen

28

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Danish Open og DMJ langbane 2020, Taastrup

Taastrup Svømmehal

28

Marts

2020

Kunstsvømning
ABCDE
Gladsakse

29

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
DGI 4. Begynderstævne, Nordborg

Nord-Als Idrætscenter

5

April

2020

Svømning
Begynderstævne 4
Støvring

17

April

2020

Svømning - Svømmetider
Øst Årgang 2020,

17

April

2020

Svømning - Svømmetider
Vest Årgang 2020, Aalborg

Haraldslund Vand- og Kulturhus

18

April

2020

Svømning - Svømmetider
4. holdturnering DGI Østjylland, Randers

Water & Wellness Randers

18

April

2020

Svømning - Svømmetider
Vest Børn Medleystævne 2020,

18

April

2020

Svømning - Svømmetider
Øst Børn Medleystævne 2020, Jyllinge

Jyllinge Svømmehal

19

April

2020

Svømning - Svømmetider
Para: Regionsmesterskaber Region Øst, Ringsted, Ringsted

Ringsted Svømmeland

24

April

2020

Svømning
Triton Open 2020
East Kilbride Badet

24

April

2020

Svømning - Svømmetider
Triton Open 2020, Ballerup

East Kilbride Badet

24

April

2020

Kunstsvømning
Område møde
Brøndby

25

April

2020

Svømning - Svømmetider
DGI Pokalstævne, Padborg

Bov Svømmehal

25

April

2020

Svømning
HVIDOVRE Medley Cup 4
Hvidovre

25

April

2020

Svømning - Svømmetider
Hvidovre Medley Cup 4 , Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

25

April

2020

Svømning - Svømmetider
DGI Forårsstævne 2020,

1

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
KVIK Kastrups klubmesterskab 2020 , Kastrup

Kastrup Svømmehal

1

Maj

2020

Svømning
Klubmesterskab
Vallensbæk

1

Maj

2020

Svømning
Hjørring Park Vendia Swim CUP 2020
Park Vendia Hjørring

2

Maj

2020

Svømning
GSK Forårscup
Glostrup SVømmehal/Glostrup Fritidscenter

2

Maj

2020

Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen 3. Weekend SP20-3331
Vildbjerg Sports- og Kulturcenter

6

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Ministævne 5, Esbjerg

Svømmestadion Danmark

15

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Hørsholm Cup 2020, Rungsted Kyst

Hørsholm Svømmehal

15

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
VAT Copenhagen Open 2020, Taastrup

Taastrup Svømmehal

15

Maj

2020

Svømning
Hørsholm Cup 2020
Hørsholm Svømmehal

16

Maj

2020

Kunstsvømning
DM
Odense

17

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Midt Vest Begynderstævne 6, Viborg

Søndre Skole

17

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
DGI Sprint Stævne, Sønderborg

Humlehøj Hallerne

22

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
23rd Danish International Swim Cup, Esbjerg

Svømmestadion Danmark

24

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
E47 i Gentofte, Gentofte

Kildeskovshallen

29

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Farum Cup 2020, Farum

Farum Svømmehal

29

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
HCA Cup i Odense, Odense

Universitetshallen

30

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Hansens Flødeis A6 Cup 2020, Jyllinge

Jyllinge Svømmehal

31

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Talentstævne/Kval-stævne, Kastrup

Kastrup Svømmehal

12

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Viborg Cup 2020, Viborg

Gymnastik- og Idrætshøjskolen

13

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Udviklingsstævne IIII, Birkerød

Birkerød svømmehal

13

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Midsommercup , Ikast

Ikast Svømmecenter

13

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Brøndby Sommer Cup 2020, Brøndby

Nørregårdsskolen

19

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Gentofte Sommerstævne 2020, Gentofte

Kildeskovshallen

20

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
AAIF Klubmesterskaber 2020, Aabybro

DGI-Huset Aabybro

20

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Sydvest Sommer Cup 2020, Esbjerg

UC Syd Svømmehal

27

Juni

2020

Svømning
Værløse Cup
Værløse Svømmehal

27

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
DM Årgang Langbane 2020,

27

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Harboe Water Games 2020, Slagelse

Slagelse Svømmehal

9

Juli

2020

Svømning - Svømmetider
DM Langbane (Åben klasse) 2020,

29

August

2020

Træner/instruktør
Børnetræneruddannelse 1. weekend SP20-3342
Fyrtårn Tommerup