Deltag i et af de mange temamøder rundt i Danmark.
Tekst
Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.
Aqua+Akademi
Svømningens Grunduddannelse
Årgangstræneruddannelse
Børnetræneruddannelsen
Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.
Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.
Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.
Flere funktioner kræver login:
Dansk Svømmeunion
Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20
2605 Brøndby
Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.
Områdemødet afholdes årligt og er vores generalforsamling, hvor beslutninger om synkro i Danmark træfes i fællesskab. F.eks. foreslår jeg i år, at vi flytter seniorDM til afholdeslse sammen med Copenhagen Open istedet for junior- og årgangsDM. Ligende forslag kan drøftes, ligesom vi i fællesskab skal have drøftet, hvordan vi sammen udvikler synkro i fremtiden.
Sammen med områdemødet foreslås det, at vi holder en dommer-/trænerclinic, hvor vi drøfter dommer- og træner specifikke udfordringer.
Nærmere program følger senere.
Områdemødet afholdes lørdag d. 17. september 2011 kl. 10 til 16 i Odense.
Med venlig hilsen
Synkrosektionen
Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20
2605 Brøndby
Telefon: 4439 4450
E-mail: svoem@svoem.dk
Besøg svoem.dk
Hendes Kongelige Højhed
Kronprinsesse Mary