0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

DM-Spilprogram for U17 og U13 klar 

24-11-2010
DM afvikles i Århus og Lystrup 27.-28. november

Af: 127

Kampen om DM for U17 og U13-spillere afvikles i weekenden 27.-28. november på Århus Svømmestadion og i Lystrup. Spilprogrammer ser således ud:

DM for U17
- her deltager Slagelse, OSLF/Tommerup, Frem, Kolding, GI 40 Hermes/KVIK      

Lørdag:

1. Runde
Kamp 1 - 12,00: Slagelse-OSLF/Tommerup
Kamp 2 - 13,00: Frem-Kolding

2. Runde
Kamp 3 - 14,00 OSLF/Tommerup-GI40 Hermes/Kvik
Kamp 4 - 15,00: Slagelse Frem

3. Runde
Kamp 5 - 16,00: Kolding-GI 40 Hermes/KVIK
Kamp 6 - 17,00: OSLF/Tommerup-Frem Kolding

Søndag:

4. Runde
Kamp 7 - 09,00: Slagelse-GI 40 Hermes/KVIK
Kamp 8 - 10,00: OSLF/Tommerup-Kolding

5. Runde
Kamp 9 - 11,00: Frem-GI 40 Hermes/KVIK
Kamp 10 - 12,00: Slagelse-Kolding
Kamp 11 - 13,00: Nr. 3-Nr. 4 - bronzekamp
Kamp 12 - 14,00: Nr. 1-Nr. 2

U/17: spilletid 4*7 min effektiv med 30 sek ur 

Ansvarlig : Jesper Bay hele lørdag + søndag til kl. 11,00 - Jesper Sturup søndag kl. 11,00 til 15,00.  
Dommerbord: Jesper Bay, Alex Guldman, Jens Bomberg      

DM U13

Gruppe 1: Slagelse, Lystrup, OSLF       
Gruppe 2: Tommerup, Frem, Kolding 

Lørdag
Kamp 1 - 15,00: Lystrup-OSLF - Gruppe 1
Kamp 2 - 15,45: Kolding -Frem - Gruppe 2
Kamp 3 - 16,30: Slagelse -Lystrup - Gruppe 1
Kamp 4 - 17,15: Frem-Tommerup - Gruppe 2
Kamp 5 - 18,00: OSLF-Slagelse - Gruppe 1
Kamp 6 - 18,45: Tommerup-Kolding - Gruppe 2

Søndag
Kamp 7 - 12,00: Nr. 3 gruppe 1-Nr. 3 gruppe 2  - Nr. 5 og 6
Kamp 8 - 12,45: Nr. 1 gruppe 1-Nr. 2 gruppe 2 - Semifinale
Kamp 9 - 13,30: Nr. 1 gruppe 2-Nr. 2 gruppe 1 - Semifinale
Kamp 10 - 14,15: Taber semifinale-Taber semifinale - Bronzekamp
Kamp 11 - 15,00: Vinder semifinale-Vinder semifinale - Finale
     
U/13: spilletid 4*6 min ineffektiv (tiden stoppes dog ved målscoring)   

Ansvarlig: Steffen Rousing og Carsten Bach 
      
Dommere til kamp. 7-11 vil blive valgt lørdag efter gruppespillene således, at man ikke dømmer sit "eget" hold.