0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Miniturnering opdateret

02-09-2010
Opdeling af kreds 3

Af: 121

Kreds 3 er nu opdelt i nedenstående kredse 3 og 4:

Kreds 3

Kontaktperson

Mail

Sigma Nordsjælland 2 stine lyngby stinelyngby@yahoo.dk
Værløse Svømmeklub 1 Winie Hillemann kontor@vaerloesesk.dk
Hvidovre Svømmeklub 2 Stig Vejergang stig@hvsk.dk
Glostrup Svømme Klub 1 Jesper Hansen jh@sagatrim.dk
Frederikssund Svømmeklub 1 Per Mathiesen per.mathiesen@postkasse.com
Helsingør Svømmeklub 1 Lars Jensen lpdj@mail.dk
Sigma Nordsjælland 3 stine lyngby stinelyngby@yahoo.dk
GI40Hermes 2 Jette Jørgensen jette.j@webspeed.dk

Frederikssund afholder det første stævne afsnit i kreds 3, søndag den 26. september 2010.

Kreds 4

Kontaktperson

Mail

Roskilde Svømning 1 Niels Peter Skov Andersen npa@tiscali.dk
Roskilde Svømning 2 Niels Peter Skov Andersen npa@tiscali.dk
Vordingborg Svømmeklub 1 Iben Holm-Olsen pcskovgaardsvej5@webspeed.dk
Startfællesskabet GTI 2 Martin Karup martin@greveswim.dk
Slagelse Svømmeklub 1 K-udvalget slagelsemini@gmail.com
Køge Svømmeklub 2 Lene Hansen lene-hansen@youmail.dk
Ringsted Svømmeklub 1 Allan Hejø kongallan@live.dk
Svømmeklubben Vest/Brøndby 1 Fritz Ganzhorn ganzhorn@5mail.dk

Roskilde afholder det første stævne afsnit i kreds 4, lørdag den 25. september 2010.