Deltag i et af de mange temamøder rundt i Danmark.
Tekst
Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.
Aqua+Akademi
Svømningens Grunduddannelse
Årgangstræneruddannelse
Børnetræneruddannelsen
Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.
Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.
Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.
Flere funktioner kræver login:
Dansk Svømmeunion
Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20
2605 Brøndby
Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.
Dansk Svømmeunions vandpolosektion inviterer hermed til vandpoloseminar lørdag den 18. september kl. 10.00 til 16.00 i Slagelse.
Der vil blandt andet være nogle spændende oplæg ved Dansk Ishockeys direktør Enver Hansen og vandpolo koordinator hos LEN Marco Birri, men også Work shops hvor fremtiden for Dansk vandpolo diskuteres.
Tilmelding skal ske til Tina Sørensen på mail ts@svoem.dk senest onsdag den 18. august kl. 12.00, hvorefter der sendes en deltagerliste ud.
Invitation kan downloades her.
Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20
2605 Brøndby
Telefon: 4439 4450
E-mail: svoem@svoem.dk
Besøg svoem.dk
Hendes Kongelige Højhed
Kronprinsesse Mary