0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Turnering i 1. division er klar

15-12-2009
Eliteturneringen byder på ni runder i foråret 2010

Af: 127

Eliteturneringen i foråret 2010 er klar. I alt spilles der ni runder med start 23. januar og afslutning 8. maj.


Eliterunden 1. division Herrer 2010

1. runde
 23. januar 2010 - Vollsmose Svømmehal Odense - Arr. OSLF

Kl.  13,00  OSLF-LYSTRUP/Ålborg
Kl.  15,15  FREM-LYSTRUP/Ålborg
Kl.  17,30  OSLF-FREM
  
2. runde
30. januar 2010 -Vollsmose Svømmehal Odense - Arr. SSK

Kl.  13,00 SSK-OSLF
Kl.  14,30 GI40HERMES-FREM 
Kl.  16,45 GI40HERMES-OSLF
Kl.  18,15 SSK-FREM

3. runde
13. februar 2010 - Århus Svømmestation - Arr. LYSTRUP

Kl.  12,45 LYSTRUP/Ålborg-SSK
Kl.  16,15 LYSTRUP/Ålborg-GI40HERMES

15. februar 2010 - Bellahøj Svømmehal - Arr. SSK

Kl.  19,15 SSK-GI40HERMES

4. runde
27. februar 2010 - Vollsmose svømmehal Odense - Arr. FREM

Kl.  13,00 FREM-GI40HERMES
Kl.  14,30 OSLF-SSK
Kl.  16,45 OSLF-GI40HERMES 
Kl.  18,15 FREM-SSK

5. runde 
8. marts 2010 - Bellahøj Svømmehal - Arr. GI40HERMES

Kl.  19,15 GI40HERMES-SSK
 
13. marts 2010 - Århus Svømmestadion - Arr. LYSTRUP
  
Kl.  12,45 LYSTRUP/Ålborg-FREM
Kl.  16,15 LYSTRUP/Ålborg-OSLF

6. runde
17. marts 2010 - Universitets Svømmehal Odense - Arr. FREM

Kl.  20,30 FREM-OSLF

27. marts 2010 - Bellahøj Svømmehal - Arr. GI40HERMES

Kl.  16,15  SSK-LYSTRUP/Ålborg
Kl.  19,30 HERMES-LYSTRUP/Ålborg

7. runde
12. april 2010 - Bellahøj Svømmehal - Arr. GI40HERMES

Kl.  19,15 GI40HERMES SSK

17. april 2010 - Bellehøj Svømmehal - Arr. HERMES
 
Kl.  17,15 SSK-LYSTRUP/Ålborg
Kl.  19,30 HERMES-LYSTRUP/Ålborg
 
21. april 2010 - Universitetets Svømmehal Odense - Arr. FREM
  
Kl.  20,30 FREM-OSLF
   
8. runde
24. april - Århus Svømmestadion . Arr. LYSTRUP

Kl.  12,45 LYSTRUP/Ålborg-OSLF
Kl.  16.15 LYSTRUP/Ålborg-FREM

9. runde
8. maj 2010 - Vollsmose Svømmehal Odense - Arr. FREM

Kl.  13,00 FREM-GI40HERMES
Kl.  14,30 OSLF-SSK
Kl.  16,45 OSLF-GI40HERMES
Kl.  18,15 FREM-SSK

Kaj Kornbech, turneringsleder