Deltag i et af de mange temamøder rundt i Danmark.
Tekst
Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.
Aqua+Akademi
Svømningens Grunduddannelse
Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.
Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.
Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.
Flere funktioner kræver login:
Dansk Svømmeunion
Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20
2605 Brøndby
Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.
Lørdagens livredningsstævne blev en rigtig god oplevelse på trods af det kølige vejr. De 16 deltagere havde højt humør og leverede nogle flotte præstationer. Resultaterne kan du finde her.
Nu brygger landstræner Nicolai Poulsen på et hold som skal repræsentere Danmark til VM i Tyskland d. 21-26/7, dette hold vil blive offentliggjort i løbet af ugen her på siden.
På billedet ses Torben Rehder og Andi Sejersen i disciplinen redning med redningstorpedo, foto taget af Michael Røder.
Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20
2605 Brøndby
Telefon: 4439 4450
E-mail: svoem@svoem.dk
Besøg svoem.dk
Hendes Kongelige Højhed
Kronprinsesse Mary