0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

AKTUELT

 

Afhold REMA 1000 AquaCamp i en af

årets ferier.

Se mere her

Bliv en haj til Facebook

Deltag i et af de mange temamøder rundt i Danmark.

 

Læs mere og tilmeld jer her

 Næste arrangement

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Åbent vand livredderdommerkursus

24.-26. april TrygFonden Kystlivredning Hvidovre

Svømningens Grunduddannelser

Kalundborg 

StoreHeddinge

Børnetræneruddannelse

29. august Tommerup

Årgangstræner

5. september Tommerup

Livredderakademiet

4.-6. august TrygFonden Kystlivredning

Seneste nyt

Modul 1 Tidtager- og stævnefunktion 

11. marts Ringe

12.marts Aalborg

Modul 2 Vende bane måldommer:

14. marts Kolding

4. april Haderslev

18. april Gentofte

3. maj Slangerup

Modul 3 Starter

12. marts Aabybro

17. marts Taastrup

Modul 4

28. marts Kolding

26. april Nørresundby

 Næste arrangement

25
Februar
2020
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off20-3374
UC Syds svømmehal, Møderummet under pigernes omklædningEsbjerg
26
Februar
2020
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off20-3496
Silkeborg Svømmeklub
29
Februar
2020
Dommere
Livredderdommerseminar Liv20-3043
Vejen Idrætscenter

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Resultater fra EJM i synkro 2002 - figurer og indledende/finale solo

    Tags:

07-09-2002

Af: 21

Figurer:
 
Placering
Navn
Land
Point
1.
Olga Koujela
Rusland
84,060
2.
Natalia Ichtcenko
Rusland
83,310
3.
Darya Yushko
Ukraine
83,157
4.
Natalia Tarassova
Rusland
83,100
5.
Anastasia Gloushkov
Israel
82,144
6.
Natalia Zlobina
Rusland
82,104
7.
Elizaveta Stepanova
Rusland
81,933
8.
Tina Fuentes
Spanien
81,516
9.
Aleksandra Sergeeva
Rusland
81,354
10.
Valeria Mozgovaia
Rusland
81,323
92.
Pia Katariina Silander
Finland
69,060
98.
Ida Hammarlund
Sverige
67,951
112.
Hanna Gustavsson
Sverige
65,373
119.
Emma Graaf
Sverige
64,600
124,
Paivi Satu Marjatta Lyvtikainen
Finland
63,517
142.
Katrine Fisker
Danmark
59,337
145.
Malene Jensen
Danmark
58,566
I alt 151 deltagere.
 
 
Indledende solo:
 
Placering
Navn
Land
Point
1.
Natalia Ichtcenko
Rusland
94,500
2.
Tina Fuentes
Spanien
91,800
3.
Darya Yushko
Ukraine
91,700
4.
Beatrice Spaziani
Italien
91,500
5.
Evanthia Makrygianni
Grækenland
89,100
6.
Anastasia Gloushkov
Israel
88,900
7.
Deborah Mikolajczyk
Frankrig
86,700
8.
Melanie Altgajer
Østrig
84,200
9.
Anna Pavlenko
Hviderusland
84,000
10.
Maria Dzurekova
Slovakiet
83,100
17.
Hanna Gustavsson
Sverige
79,200
20.
Pia Katariina Silander
Finland
76,200
22.
Katrine Fisker
Danmark
71,400
I alt 24 deltagere
 
 
Solo Finale:
 
Placering
Navn
Land
Point
1.
Natalia Ichtcenko
Rusland
95,700
2.
Tina Fuentes
Spanien
94,100
3.
Darya Yushko
Ukraine
93,200
4.
Beatrice Spaziani
Italien
91,400
5.
Evanthia Makrygianni
Grækenland
90,100
6.
Anastasia Gloushkov
Israel
89,900
7.
Deborah Mikolajczyk
Frankrig
87,600
8.
Melanie Altgajer
Østrig
86,000
9.
Anna Pavlenko
Hviderusland
84,500
10.
Rosanne Kleingeltink
Holland
83,200
11.
Maria Dzurekova
Slovakiet
82,900
12.
Kalina Yordanova
Bulgarien
80,700