0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Download:

 Aktuelt

 

Deltag i Årets Aqua Inspiration den 26.-27. oktober 2019!

 Næste arrangement

20
September
2019
Svømning
Nykredit Gentofte Open - kortbane
Kildeskovshallen
20
September
2019
Svømning
Rema 1000 Horsens Cup
Horsens

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Børnetræneruddannelse

start 11. januar Tommerup

Årgangstræneruddannelsen

starter 18.januar Tommerup

Børn med særlige behov

23. november Korsør

ERC-Instruktør og Livredderdommerkursus

1. februar 2020

Modul 4 Ledende- måldommer og tidtager 

29. september Kastrup

2. november Kolding 

23. november Aarhus

 Næste arrangement

20
September
2019
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3400
Antvorskovshallen i Slagelse
21
September
2019
Træner/instruktør
Børnetræneruddannelse 2. weekend SP19-3338
Fyrtårn Tommerup
22
September
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3392
Kastrup Svømmehal - Kviks klublokale

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Resultater fra ABCDE-turneringen - C-rækken

    Tags:

11-02-2004

Af: 45

Resultater fra ABCDE-turneringen i Silkeborg
den 31. januar – 2. februar 2004
 
 
C-rækken
 
Figurer:
1.      Martha Hansen                                                                             Hermes                              46,62
2.      Anne-Katrine Støttrup                                                                  Hermes                              43,58
3.      Stine Work                                                                                    Hermes                              43,47
4.      Julie H. Knudsen                                                                          Silkeborg                           42,98
5.      Julie Pedersen                                                                             Thisted                               41,04
6.      Emma Hargraves                                                                         Silkeborg                           40,74
7.      Siri Graversen                                                                              Thisted                               40,46
8.      Maj Lorentzen                                                                               Hobro                                 40,40
9.      Thea S. Nielsen                                                                            Silkeborg                           40,33
10. Alexandra Anous                                                                          Hermes                              39,72
11. Sarah Hald                                                                                    Hobro                                 39,63
12. Sandie F. Petersen                                                                     Lyseng                               39,63
13. Stinne Koudahl                                                                             Lyseng                               39,53
14. Mette M. Møller                                                                             Silkeborg                           39,46
15. Ann Lorentzen                                                                              Hobro                                 39,35
16. Sofie Brink Magnussen                                                               Odense                              38,73
17. Louise Hansen                                                                             Kalundborg                        38,70
18. Trine Tind                                                                                      Silkebrog                           36,97
19. Monica Fastrup                                                                            Thisted                               35,48
20. Katrine Sørensen                                                                         Silkeborg                           34,91
21. Kristine Kold                                                                                 Hobro                                 34,25
22. Anne-Mette Nielsen                                                                     Thisted                               34,02
23. Katrine Pedersen                                                                         Thisted                               25,13
 
Solo:
1.      Martha Hansen                                                                             Hermes                              48,14
2.      Maj Lorentzen                                                                               Hobro                                 43,04
3.      Julie Pedersen                                                                             Thisted                               42,11
4.      Sofie Brink Magnussen                                                               Odense                              41,86
5.      Sarah Hald                                                                                    Hobro                                 41,57
6.      Kristine Kold                                                                                 Hobro                                 40,50
7.      Louise Hansen                                                                             Kalundborg                        40,35
8.      Monica Fastrup                                                                            Thisted                               38,32
 
Duet/Trio:
1.      Martha Hansen/Stine Work                                                         Hermes                             46,11
2.      Julie Pedersen/Siri Graversen                                                   Thisted                               43,04
3.      Emma Hargraves/Julie Knudsen/Thea Nielsen                       Silkeborg                           40,68
4.      Stinne Koudahl/Sandie F. Petersen                                          Lyseng                               39,46
5.      Mette M. Møller/Katrine Sørensen/Trine Pind                          Silkeborg                           36,97
6.      Katrine Pedersen/Anne-Mette Nielsen                                     Thisted                               33,71
 
Hold:
1.      Hermes                                                                                                                                     42,92
2.      Silkeborg                                                                                                                                  39,78
3.      Thisted                                                                                                                                      36,58