0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

AKTUELT

 

Afhold REMA 1000 AquaCamp i en af

årets ferier.

Se mere her

Bliv en haj til Facebook

Deltag i et af de mange temamøder rundt i Danmark.

 

Læs mere og tilmeld jer her

 Næste arrangement

10
August
2020
Andet
Update på Coronasituationen i Svømning
Online (via zoom)

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Svømningens Grunduddannelser

5.-6. september Kalundborg

19.-20. september Store Heddinge

Børnetræneruddannelse

29. august Tommerup

Årgangstræner

19. september Tommerup

Aqua Plus

4.oktober Vejen

 Næste arrangement

20
August
2020
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off20-3550
Solrød Strand
22
August
2020
Officials
Modul 7 - Overdommer off20-3535
DGI-Huset Vejle - 1. del (Aflyst)
24
August
2020
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off20-3559
Sønderborg Svømmehal

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Resultater fra Danske Årgangs Mesterskaber Gruppe 2

    Tags:

30-03-2004

Af: 45

Gruppe 2 Figurer:

Place-
ring
Navn Klub Point
1 Martha Hansen Hermes 50,394
2 Maj Lorentzen HS 45,935
3 Julie Pedersen TS 44,429
4 ***Udgået*** ***Udgået*** 44,419
5 Monica D. Fastrup TS 43,848
6 Sofie Brink Magnussen OSLF 42,723
7 Kathrine Sørensen SSK 42,675
8 Trine Tind SSK 41,853
9 Mette M. Møller SSK 41,757
10 Eva Lorentzen HS 41,381
11 Kristina Pedersen TS 39,757
12 Katrine Pedersen TS 39,468
13 Astrid Odgaard TS 38,256
14 Simone Andersen HS 38,191
15 Matine Bach Jensen HS 36,710
16 Amalie Ø. Jensen HS 36,536
17 Anne-Dorte Bertelsen HS 33,432
18 Anastacia Solomon TS 25,165

Gruppe 2 Solo:

Place-
ring
Navn Klub Point
1 Martha Hansen Hermes 51,697
2 Maj Lorentzen HS 48,468
3 Julie Pedersen TS 45,132
4 Sofie Brink Magnussen OSLF 44,862
5 Eva Lorentzen HS 42,775
6 Monica D. Fastrup TS 42,758
7 Kristina Pedersen TS 41,463
8 Anne-Dorte Bertelsen HS 37,716
9 Anastacia Solomon TS 32,500

Gruppe 2 Duet/Trio:

Placering Navn Klub Points
1 Mette M. Møller
Katrine Sørensen
Trine Tind
SSK 43,715
2 Katrine Pedersen
Astrid Odgaard
TS 40,681

Gruppe 2 Hold:

Placering Navn Klub Points
1 Kristina Pedersen
Astrid Odgaard
Katrine Petersen
Julie Pedersen
TS 40,489
2 Martine Bach Jensen
Simone Andersen
Eva Lorentzen
Anne-Dorte Bertelsen
Amalie Ø. Jensen
HS 36,538