0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Download:

 Aktuelt

 Næste arrangement

11
December
2018
Svømning
Klubmesterskaber Afd. 2
Svømmecenter Falster
11
December
2018
Svømning
SSK Klubmesterskab 1
Solrød Svømmehal
12
December
2018
Svømning
Værløse Klubmesterskab 1. afsnit
Værløse

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

 Næste arrangement

4
Januar
2019
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3252
Spektrum Odder Svømmehal
5
Januar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3253
Spektrum Odder Svømmehal
5
Januar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3237
Gladsaxe Svømmehal

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

 Login

Flere funktioner kræver login: 

 

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

TILMELDING TIL GENERALFORSAMLING 2018 

    Tags:

Læs også:

Tilmeldte til Generalforsamlingen 2018

Navn (Fornavn- og efternavn)Klub/organisation (fulde navn)
  Morten Kjær   Dansk Svømmeunion
  Lene Villumsen   Dansk Svømmeunion
  Margit Beckmann   Dansk Svømmeunion
  Erik Bech   Dansk Svømmeunion TrygFonden Kystlivredning
  Charlotte Bistrup   Dansk Svømmeunion
  Jes Gydesen   Bestyrelsen - Dansk Svømmeunion
  Allan Nyhus   Hovedstadens Svømmeklub
  Henriette Soelberg   Dommerudvalget
  Katrine Zinck Leth-Espensen   Livredningssektionen
  Pia Holmen Christensen   Dansk Svømmeunion Administrationen
  Lars Warm   Bestyrelsen - Dansk Svømmeunion
  Alexander Kristensen   Dansk Svømmeunion
  Lars Bo Larsen   M&U - Dansk Svømmeunuion
  Jan Hansen   Dansk Svømmeunion Mesterskabsudvalget
  Anne Kørbits   Dansk Svømmeunion TFK
  Tobias Marling   M&U - Dansk Svømmeunion
  Stine Sørensen   Bestyrelsen - Dansk Svømmeunion
  Martin Karup   Sportsafdelingen - Dansk Svømmeunion
  Lars Green Bach   Sportsafdelingen - Dansk Svømmeunion
  Jørn Tønnov   Dansk Svømmeunion - Æresmedlem
  Anna Jørgensen   M&U - Dansk Svømmeunion
  Line Præst Lauridsen   Livredningssektionen
  Allan Thorup Svenningsen   Region Nordjylland / Aabybro
  Karsten Elm Heintz   Dansk Svømmeunion Teknik og Materiel
  Peter Møller Nielsen   Dansk Svømmeunion Sportsafdelingen
  Kjeld Egebo   Dansk Svømmeunion
  Lene Madegaard   M&U - Dansk Svømmeunion
  Thomas Bach   DIF
  Anne Marie Zinck   Hovedstadens Svømmeklub
  Jan Urban Hansen   Kvik Kastrup
  Nanna Grønbæk   Kvik Kastrup
  Nora Thomsen   Kommunikation - Dansk Svømmeunion
  Finn Friis   Dansk Svømmeunion
  Peter Marker-Pedersen   Region Sjælland
  Jonas Jensen   Thisted Svømmeklub
  Jens-Christian Iversen   Dansk Svømmeunion Dommerudvalg
  Martin Oskar   LISK
  Johnny Werther   Holbæk Svømme Klub
  John Larsen   Aalborg Svømmeklub
  Carla Smink   Aalborg Svømmeklub
  Jonas Enevoldsen   Hovedstadens Svømmeklub
  Claus Stenholt   Lyngby Svømmeklub
  Bjørn Brander   Dansk Svømmeunion dommer
  Mads Claussen   Lyngby Svømmeklub
  Lise H. Petersen   Dansk Svømmeunion - Sportsafdelingen
  Rene Højer   TrygFonden
  Morten Hinnerup   Dansk Svømmeunion
  Anders Myrhøj   Dansk Svømmeunion TFK
  Patrick Lilius   Dansk Svømmeunion M&U
  Mads Nørgaard Andersen   Dansk Svømmeunion - M&U
  Helen Witt Qvist   Dansk Svømmeunion
  Mads Hjort   LISK
  Linda Jørgensen   Dansk Svømmeunion
  Michael B-Sørensen   Dansk Svømmeunion TFK
  Helen Haas   Dansk Svømmeunion Mastersudvalget
  Sanne Skousen   Dansk Svømmeunion
  Kaj Aagaard   Dansk Svømmeunion -æresmedlem
  Thomas Stub   Dansk Svømmeunion - Sportsafdelingen
  Synnøve Boel   Tarm/skjern svømmeklub
  helene madsen   Tarm/skjern svømmeklub
  Karl-Emil Greve   Tommerup Vandpolo
  Michael Iwersen   Dansk Svømmeunion
  Danielle Keller   Dansk Svømmeunion bestyrelse
  Lars R. Aa. Jørgensen   Dansk Svømmeunion bestyrelse
  Victor Valore   Dansk Svømmeunion bestyrelse
  Morten Krogh Brønnicke   Køge Svømmeklub
  Britt Kejser Greve   TommerupSvømmeklub
  Tove Kurtzmann   Dansk Svømmeunion
  Ide Kristine Kromann   Dansk Svømmeunion
  Connie Højgård   Region Sjælland / JGI-Swim
  Anders Vestergaard Jensen   Bestyrelsen - SVØM
  laila Holmskov   slangerup/a6
  kirsten jensen   Slangerup svømmeklub
  Mark Hinchely   Svømmeklubben Triton
  Jesper Kallesøe   Herlev Svømning
  Anders Starklint Skov   Lyngby Udspringsklub af 2002
  Mia Hyldahl   Sigma Swim
  Søren Korbo   Dansk Svømmeunion - Æresmedlem
  kirsten michaelsenKorbo   Dansk Svømmeunion æresmedlem
  Dorte Stautz Hansen   JGI-Swim
  Mia Heide   GSC (Gladsaxe swimming club)
  Jon Langberg   Startfællesskabet A6
  Jend Nørskov   VG17 / Vest Brøndby
  Karsten Olesen   TRITON
  Sidsel Homann   Synkro
  Kasper Linddal   Gentofte Svømmeklub
  Jens Andersen   SNIK Vandpolo
  Maj-Britt Mikkelberg   Herlev Svømning
  Henrik Bach   Horsens Svømmeklub / Region Midt
  Kristine Skou   Dansk Svømmeunion
  Peter Møller Nielsen   Æresmedlem (Rønne Svømmeklub)
  Svend Holm   Dansk Svømmeunion
  Jesper Starcke   Team Danmark
  Claus Buus   Farum Svømmeklub
  Jeanette Christensen   Svømmeklubben NORD
  Susanne Haunsvig   SHS-Stevns
  Ricardo   Søllerød Svømmeklub
  Anette Termark Brock   Herlev Svømnnng
  Karin Ljungdahl   Vest Brøndby
  Anu Hesselbæk   Kolding vandpoloklub
  Finn Hansen   Farum Svømmeklub
  Martin H. Thygesen   Svømmeklubben Frem
  Olaf Wildeboer   Hovedstadens Svømmeklub
  Sofie Brink Magnussen   H2Odense
  Lene Brink Magnussen   H2Odense
  Christina Mørup Sørensen   Rønne Svømmeklub
  Martin Tranberg   Rønne Svømmeklub
  Jette Christiansen   Rønne Svømmeklub
  Peter Tranto Bräuner   FarumFamilieSvøm / Udspring-Diciplingudvalget
  Flemming Poulsen   Sigma Swim
  Louise Andersen   Hobro Svømmeklubs Synkroafdeling
  Mia Carøe Sørensen   Hobro Svømmeklub
  Cecilie Højmark   Hobro Svømmeklub
  Ellen Jespersen   Hobro Svømmeklub Synkroafdeling
  Lene Høybye   Nyborg Svømmeklub
  Peter Olesen   Nyborg Svømmeklub
  Niels-Jørgen Jørgensen   KVIK Kastrup
  Stig Michaelsen   Hillerød Svømmeklub
  Ricki Clausen   Holbæk Svømmeklub
  Martin Hansen   Startfællesskabet GTI
  Nikolaj skovmose   Svømmeklubben kvik kastrup
  Anders Jensen   VAT Copenhagen
  Åge Jakobsen   Triton Ballerup
  Signe Raun   Hvidovre Svømmeklub
  mette rasmussen   thisted svømmeklub, synkro
  Marie Korsholm   Thisted svømmeklub, synkro
  Johan Seistrup   Vejle Svømmeklub
  Chr Heyde   Svømmeklubben FREM (Vandpolo)
  Steffen Nielsen   Svømmeklubben FREM (Vandpolo)
  Bjarne kragh   Startfællesskabet Aarhus swim
  Ronnie Dalsgaard   Dansk Svømmeunion LISK (livredning)
  Viggo Rasmussen   H2Odense
  Karl Chr. Koch   Dansk Svømmeunion
  Jette Koch   Dansk Svømmeunion
  Anders Bo Pedersen   H2Odense
  Kristian Sletten   H2Odense
  Pia Johansen   Silkeborg Svømmeklub
  Dean Boles   Dansk Svømmeunion
  Simon Brøgger Winther   Dansk Svømmeunion
  Pernille Henriksen   Frem Odense Udspring
  Mette   KVIK Kastrup
  Diana Storm   Gladsaxe Svømmeklub
  Kim Marquardt   Gladsaxe Svømmeklub
  Tilde Juul   Hillerød Svømmeklub
  Tom Lauritzen   KVIK Kastrup
  Charlotte Them   Dansk svømmeunion Mastersudvalget
  Margit Jensen   Vandpoloudvalget
  Teddy Bjørklund   Region Sjælland
  Katrine Cohen   Hovedstadens svømmeklub
  Lars Ole Jespersen   Dansk Svømmeunion Region Midtjylland
  Mette BL Thomsen   Iceswimmer.com
  Aino Sørensen   GSC (Gladsaxe Swimming Club)
  Dorthe Holm   GSC (Gladsaxe Swimming Club)
  Hans Natorp   DIF
  Maria E Jensen   Hovedstadens Svømmeklub
  Rasmus Vilsgaard   Hovedstaden Svømmeklub
  Lars Heeno Rasmussen   Helsingør Svømmeklub
  Dorthe Hietala   Helsingør Svømmeklub
  Trine Gudnitz   Helsingør
  Lars Mejer Frederiksen   Dommerudvalget
  Jørgen Rathschau Sørensen   Esbjerg Svømmeklub
  Henrik Knudsen   Helsingør Svømmeklub
  Sofie Seheim   Gladsaxe
  Jack skov   Helsingør svømmeklub
  Inga Nørby   Sigma Swim

Videre herfra:

Læs også:

Download:

Kontakt: