0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Download:

 Aktuelt

 Næste arrangement

17
December
2018
Svømning
Langdistance- og kravtidsstævne
Ølstykke Svømmehal
18
December
2018
Svømning
Berns X-mas Challenge
Bernstorffsminde Efterskole
19
December
2018
Svømning
VAT Kravtidstævne
Vallensbæk

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

 Næste arrangement

4
Januar
2019
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3252
Spektrum Odder Svømmehal
5
Januar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3253
Spektrum Odder Svømmehal
5
Januar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3237
Gladsaxe Svømmehal

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

 Login

Flere funktioner kræver login: 

 

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Tilmelding til Generalforsamling 2016

    Tags:

Her kan du tilmelde dig

Navn (For- og efternavn)
*
Klub/organisation (Fulde klubnavn)
*
Mail
*
Telefon
*

Fredag

Ved dobbeltværelse, vil gerne bo med

Lørdag

Oversigt over tilmeldte

Navn (For- og efternavn)Klub/organisation (Fulde klubnavn)
  Morten Kjær   Dansk Svømmeunion
  Margit Beckmann   Dansk Svømmeunion
  Lene Villumsen   Dansk Svømmeunion
  Kjeld Egebo Larsen   Svøm Bestyrelse
  Allan Nyhus   Hovedstadens Svømmeklub
  Pia Holmen   Dansk Svømmeunion
  Anna Jørgensen   Dansk Svømmeunion
  Lars Bo Larsen   Dansk Svømmeunion
  Lene Madegaard   Dansk Svømmeunion
  John Larsen   Aalborg Svømmeklub
  Linda Jørgensen   Dansk Svømmeunion
  Jette Pedersen   Dansk Svømmeunion
  Nora Thomsen   Dansk Svømmeunion
  Mette Skat Nielsen   Dansk Svømmeunion
  Jens Tellram-Thrane   Kystsvømmeklub Hornbæk
  Stine Sørensen   Dansk Svømmeunion/Svømmeklubben NORD
  Connie Højgård   JGI-Swim - / Region Nordsjælland
  Lars Sørensen   Hovedstadens Svømmeklub
  Sidsel Homann   Synkrosektionen
  Jette Jansen   Dansk Svømmeunion
  Sanne Kristensen   Hovedstaden svømmeklub
  Dorte Stautz Hansen   Hovedstadens svømmeklub
  Mia Hyldahl   Sigma Swim
  Ove Sandholdt   Tårnborg/Vemmelev Svømmeafdelinger
  Brian D. Marshall   Esbjerg Svømmeklub
  Caroline Suhr   Sigma Swim
  Kristian Heunicke   Sigma Swim Birkerød
  Finn Friis   Dansk Svømmeunionen
  Sanne Skousen Holm   Dansk Svømmeunion
  Esben Sørensen   Slagelse Svømmeklub
  Jens Andersen   SNIK Vandpolo
  Katrine Cohen   Hovedstadens svømmeklub
  Lone Lagerbon   Sportsafdelingen
  Helen Witt Qvist   Dansk Svømmeunion
  Thomas Stub   Dansk Svømmeunion
  Mads Bang Aaen   EM 2017
  Karsten Elm Heintz   Teknik og materiel
  Tobias Marling   Dansk Svømmeunion
  Anne Kørbits   Dansk Svømmeunion
  Falk Odrich   Swim Team Neptun
  Martin Karup   Dansk Svømmeunion / Sportsafdelingen
  Lars Bo Pedersen   Farum Svømmeklub
  Morten Hinnerup   Dansk Svømmeunion
  Klaus Floor   OSK
  Tanja Krogh   OSLF
  Lisbet Holten Lambert   Nyborg Svømmeklub
  Lene Høybye   Nyborg Svømmeklub
  Jesper Grøndal   Region Nordsjælland
  Kristine rintza   Udsprinssektionen
  Lise H. Petersen   Sportsafdelingen
  Mette Rasmussen   Thisted svømmeklub, synkro
  Katrine Leth-Espensern   Livredningssektionen
  Line Præst Lauridsen   Livredningssektionen
  Ronnie Dalsgaard   Livredningssektionen
  Maria E Jensen   Hovedstadens Svømmeklub og Gladsaxe Svømmeklub
  Jan Hansen   Sportsafdelingen
  Lars Mejer Frederiksen   Sportsafdelingen
  Stig Bock   Silkeborg Svømmeklub
  Jørn Tønnov   Æresmedlem
  Jan Urban Hansen   Svømmeklubben KVIK
  Stig Härstedt   Svømmeklubben KVIK
  Nanna Grønbæk   Svømmeklubben KVIK
  Andreas Dahl Lauritzen   Svømmeklubben KVIK
  Henrik Kjærgaard   Svømmeklubben KVIK
  Claus Stenholt   Lyngby Svømmeklub
  Danielle Keller   SVØM Bestyrelse
  Lars Warm   SVØM Bestyrelse
  Jes Gydesen   Svøm bestyrelse
  Jørgen f andersen   Svømmeklubben nord
  Susanne Glasius Tischer   SVØM Bestyrelse
  Caroline Kleemann Falster   Dansk Svømmeunion
  Lars R.Aa. Jørgensen   SVØM - bestyrelsen
  Elisabeth Jauss   Synkro Sektionen
  Lene Brink Magnussen   Odense Svømme Og LivredningsForening
  Sofie Brink Magnussen   Odense Svømmer og LivredningsForening
  Søren Elmstrøm   Vandpolo Sektionen
  Sofie Dideriksen   Dansk Svømmeunion
  Lasse SJensby   Dansk Svømmeunion
  Flemming Lauth Nielsen   Aarhus SWIM/IHF
  Anders Vestergaard Jensen   Svøm Bestyrelse
  René Lorenz   Svømmeklubben FREM
  Lars Green Bach   Dansk Svømmeunion
  Mia Carøe Sørensen   Hobro Svømmeklub
  Michael Baungaard-Sørensen   TrygFonden Kystlivredning
  Michael Iwersen   Dansk Svømmeunion
  Kirsten Korbo   Æresmedlem
  Morten Brønnicke   Køge svømmeklub
  Patrick Lilius   Dansk Svømmeunion
  Anne Marie Zinck   Hovedstadens Svømmeklub
  Anders Elbeck   LISK
  Helen Haas   AGF / Sportsafdelingen
  Martin Houmann Thygesen   Svømmeklubben Frem
  Jesper Dalsgaard   Dirigent
  Britt Kejser Greve   Vandpolo Sektionen
  Karl-Emil Greve   Tommerup Svømmeklub
  Lars Ole Jespersen   Region midtjylland og Herning Svømmeklub
  Anette Termark Brock   Herlev Svømning
  Simone Andersen   Hobro Svømmeklub
  Charlotte Them Jensen   Køge Svømmeklub
  Maria Højkrog Andersen   Hovedstadens Svømmeklub
  Niels Thor Mikkelsen   Intern Revisor
  Jesper Kallesøe   Herlev Svømning
  Tove Kürtzmann   Dansk Svømmeunion
  Torben Baltzer   Odense Svømme og livrednings forening
  Viggo Rasmussen   Odense Svømme og livrednings forening
  Peter Tranto Bräuner   Farum Familie Svøm (Udspring)
  Stine Rold Helt   Copenwater
  Christina Mørup Sørensen   Rønne Svømme Klub
  Peter Møller Nielsen   Æresmedlen / Rønne Svømme Klub
  Camilla Jørgensen   Lystrup Svømning
  Anders Starklint Skov   Lyngby Udsprings Skov af 2002
  Anders Myrhøj   Dansk Svømmeunion
  Lone olczyk   Sigma swim allerød
  Claus Hørning   Glostrup Svømmeklub
  Stefan Hansen   Dansk Svømmeunion
  Margit Jensen   Slagelse Svømmeklub
  Henrik Bach   Horsens Svømmeklub
  René Thomsen   DSTS / Berns Swim Team
  Simon Ditlevsen   Berns Swim Team
  Anders Hammer   TYR
  Dines Bagenkop Nielsen   Herre Seniorlandshold
  Henriette S Jensen   Dommerudvalget
  Mia Heide   GSC
  Victor Valore   Udspringssektionen
  Peder Wang Hansen   Farum Svømmeklub
  Kim Marquardt   Gladsaxe

Videre herfra:

Læs også:

Download:

Kontakt: