0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

AKTUELT

 

Afhold REMA 1000 AquaCamp i en af

årets ferier.

Se mere her

Bliv en haj til Facebook

Deltag i et af de mange temamøder rundt i Danmark.

 

Læs mere og tilmeld jer her

 Næste arrangement

13
April
2021
Andet
Inspiration til nye og anderledes aktiviteter.
On-line Microsoft Teams
14
April
2021
Andet
Orientering om corona situationen
Online
15
April
2021
Andet
Valgmøde - ordinære bestyrelsesmedlemmer
Online

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Svømningens Grunduddannelse

Kalundborg

St Heddinge

Årgangstræneruddannelse

 

Børnetræneruddannelsen

22. maj Tommerup

Official kurser

 Næste arrangement

24
April
2021
Træner/instruktør
Aqua+ Akademi AQUA21-3634
Hobro Idrætscenter
24
April
2021
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer OM121-3611
Frederikssund Svømmehal
24
April
2021
Træner/instruktør
Svømningens Grundudd. Weekend 2 af 2 ISG21-3433
Danhostel Store Heddinge

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Tilmelding til Generalforsamling 2014

 

Navn (For- og efternavn)
*
Klub/organisation
*
Mail
*
Telefon
*
Fredag
Ved dobbeltværelse, vil gerne bo med
Lørdag
Ved dobbeltværelse, vil gerne bo med
Søndag

 

Deltagere

Navn (For- og efternavn)Klub/organisation
  Morten Hinnerup   Dansk Svømmeunion
  Lene Krüger Villumsen   Dansk Svømmeunion
  Margit Beckmann   Dansk Svømmeunion
  Jette Jansen   Dansk Svømmeunion
  Lene Madegaard   Dansk Svømmeunion
  Morten Kjær   Dansk Svømmeunion
  Helen Witt Qvist   Dansk Svømmeunion
  Abelone Tholstrup Stein   Dansk Svømmeunion
  Linda Jørgensen   Dansk Svømmeunion
  Jes Gydesen   SVØM Bestyrelse
  Finn Friis   Dansk Svømmeunion
  Lars Bo Larsen   Dansk Svømmeunion
  Claus Kobberø   Sportsafdelingen
  Mads Jørgensen   Dansk Svømmeunion
  Morten Krogh Brønnicke   Vordingborg Svømmeklub
  John Larsen   Aalborg Svømmeklub
  Denise Bakholm   Breddesektion. FU
  Helle Jakobsen, sektionsleder   Breddesektionen
  Karsten Elm Heintz   Teknik og materiel
  Nora Thomsen   Dansk Svømmeunion
  Thomas Stub   Sportsafdelingen
  Søren Elmstrøm   Vandpolosektionen
  Jimmy Adler Andersen   Vandpolo Sektionen
  Bjarne Vagn Larsen   O.S.L.F.
  Mette Rasmussen   thisted svømmeklub/ synkro
  Lene Brink Magnussen   Synkro sektionen
  Sofie Brink Magnussen   OSLF
  Lise H. Petersen   Sportsafdelingen
  Anders Myrhøj   Dansk Svømmeunion
  Caroline KLeemann   Dansk Svømmeunion
  Knud Jørgensen   Æresmedlem
  Margit Larsen   Herlev
  Britta Westermann   Herlev
  Maj-Britt Mikkelberg   Herlev
  Kresten Falster   LISK
  Jørn Kehlet   Esbjerg Svømmeklub
  Jørn Nikolajsen   Esbjerg Svømmeklub
  Jørgen Rathschau   Esbjerg Svømmeklub
  Danielle Keller   SVØM Bestyrelse
  Anders Vestergaard Jensen   SVØM Bestyrelse
  Michael Iversen   Alm. Brand Bank
  Viggo Rasmussen   O.S.L.F.
  Vivi Kristiansen   O.S.L.F.
  Stine Sørensen   Region Nordjylland
  Ulla Pontoppidan   Horsens Svømmeklub
  Allan Thorup Svenningsen   Region Nordjylland
  Christian Koerner   Udspringssektionen
  Anna Jørgensen   Dansk Svømmeunion
  Peter Marker-Pedersen   Region Sydsjælland
  Stig Bock   Silkeborg Svømmeklub
  Pia Holmen   Dansk Svømmeunion
  Lars Warm   SVØM Bestyrelse
  Lars Nielsen   Vejle Svømmeklub Triton
  Kjeld Egebo   Bestyrelsen
  Kirsten Korbo   Æresmedlem
  Søren Korbo   Len/Fina repræsentant
  Tom B Hansen   Børnehjertefonden
  Dorte Stautz Hansen   HSK Synkro
  Jan Urban Hansen   Svømmeklubben KVIK
  Dorthe G. Rigét   SVØM bestyrelse
  Lone Olczyk   SIGMA SWIM ALLERØD
  Carsten Moldt   LISK
  Jens Andersen   SNIK Vandpolo
  Kaj B. Aagaard   Æresmedlem
  Ella Petersen   Viborg Svømmeklub
  Jens Bertelsen   Viborg Svømmeklub
  Peter Dalsgaard   Viborg Svømmeklub
  Tine Wielsøe   Viborg Svømmeklub
  Helen Haas   Sportsafdelingen/Masters
  Britt Kejser Greve   Vandpolo Sektionen
  Karl-Emil Greve   Tommerup Svømmeklub
  Tobias Marling   Dansk Svømmeunion
  Martin Karup   Dansk Svømmeunion
  Jesper Dalsgaard   Dirigent
  Søren Kristiansen   Holbæk Svømme Klub
  Erik Bech   Dansk Svømmeunion
  Jette Pedersen   Dansk Svømmeunion
  Søren Voller   Dommerudvalget
  Ronnie Dalsgaard   LISK
  Carsten Bach   Lystrup IF Svømning
  Anders Hammer   TYR
  Nomi Mortensen   Udspringsektionen
  Peter Møller Nielsen   Æresmedlem
  Helle Birte Jensen   Synkro
  Susanne Glasius Tischer   SVØM bestyrelse
  Jan Hansen   Sportsafdelingen
  Michael Iwersen   Dansk Svømmeunion
  Lasse Serup   Dansk Svømmeunion
  Michael Baungaard-Sørensen   Dansk Svømme Union Kystlivredning
  Victor Valore   Udspringssektionen
  Lise Møller   Sportsafdelingen
  Mia Hyldahl   Sigma Swim Birkerød
  Karen Føyn   Sigma Swim Birkerød
  Katrine Cohen   USG
  Martin H. Thygesen   Udspringssektionen
  Jens-Christian Iversen   Dommerudvalget/Sportsafdelingen
  Mette Madsen   Frem Odense
  Pia Munk yde   Frem odense
  Michael Helboe Nielsen   Frem Odense
  Anders Elbeck   LISK
  Torben Baltzer   O.S.L.F.
  Emilie Sørensen   O.S.L.F.
  Eva Bryderup   O.S.L.F.
  Lars Ravn-Nielsen   Bredesek/region midt
  Esben Sørensen   Slagelse Svømmeklub
  Ole Løgsted   Slagelse Svømmeklub
  Ole Westh-Hansen   LISK
  Lars R.Aa. Jørgensen   Bestyrelsen - SVØM
  Katrine Zinck Leth-Espensen   LISK
  Niels-Jørgen Jørgensen   KVIK Kastrup
  Flemming Knudsen   DIF
  Sidsel Homann   Synkrosektionen
  Mikkel von Seelen   Dansk Svømmeunion
  Arthur Brander   Æresmedlem
  Peter Johansen   Nyborg Vandpolo
  Torkil Christensen   Fonden
  Ole Nørholm   Region Sydsjælland
  Anni Brander   Dansk Svømmeunion
  Niels Nygaard   DIF
  Allan Nyhus   Hovedstadens Svømmeklub
  Jakob Schjødt-Pedersen   Vandpolosektionen
  Lars Sørensen   Hovedstadens Svømmeklub
  Tom B. Lauritzen   Svømmeklubben KVIK
  Bo Hyllested   Sportsafdelingen
  Lisbet Lambert   Nyborg Svømmeklub
  Stig Härstedt   Svømmeklubben KVIK
  Sara Nielsen   Silkeborg Svømmeklub
  Lisbeth Petersen   Synkro Thisted
  Peder Wang   Farum Svømmeklub
  Dines Bagenkop Nielsen   Landsholdet vandpolo
  Diana Storm   Gladsaxe Svøm
  Ivan Pedersen   Vejle Svømmeklub Triton
  Jens Peter Hauerbach   Hillerød Svømmeklub
  Mai-britt Englund   Hillerød Svømmeklub

Videre herfra:

Læs også:

Download:

Kontakt

Christina Borring

Udviklingskonsulent

Mail: cbi@svoem.dk 

Mobil: 51663967