0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Download:

 Aktuelt

 Næste arrangement

24
April
2019
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3303
Glostrup Fritidscenter
24
April
2019
Dommere
E-dommerkursus ER19-3145
Metalskolen

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Svømningens Grunduddannelse 

Starter til august:

St Heddinge

Kalundborg

 

Livredderakademi

30.juli til 1. august Hvidovre

 

Livredderdommerkursus

5. oktober Slangerup

 Næste arrangement

24
April
2019
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3303
Glostrup Fritidscenter
24
April
2019
Dommere
E-dommerkursus ER19-3145
Metalskolen
26
April
2019
Dommere
Åbent-Vand Livredderdommerkursus. Liv19-3297
TrygFonden Kystlivrednings uddannelsescenter

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

 Login

Flere funktioner kræver login: 

 

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Stilling og resultater

Vandpoloturnering

Pokal herre 2018
HoldKVTUMålPoint
Aalborg413042 - 610
Frem Odense220026 - 126
HSK / KVIK632173 - 631
Slagelse/H2Odense420241 - 324
Tommerup614151 - 650

Kampe
DatoStedHoldHoldResultatDommer
08-09-2018 15:45Fyrtårn TommerupTommerupSlagelse/H2Odense5 - 10-
-
08-09-2018 18:00Fyrtårn TommerupSlagelse/H2OdenseHSK / KVIK11 - 11-
-
29-09-2018 15:00ÅlborgTommerupHSK / KVIK11 - 13Viggo Rasmussen
-
29-09-2018 16:30ÅlborgSlagelse/H2OdenseAalborg11 - 7Finn Kristensen
-
29-09-2018 18:15ÅlborgAalborgHSK / KVIK14 - 9Finn Kristensen
-
29-09-2018 19:45ÅlborgSlagelse/H2OdenseTommerup9 - 9Finn Kristensen
-
28-10-2018 13.45KastrupHSK / KVIKTommerup9 - 4-
Klaes Sørensen
28-10-2018 16.00KastrupTommerupAalborg16 - 11Klaes Sørensen
-
28-10-2018 18.15KastrupHSK / KVIKAalborg25 - 10Martin Kristensen
-
18-11-2018 13:45SlagelseSlagelse/H2OdenseFrem Odense- --
-
18-11-2018 15:15SlagelseHSK / KVIKAalborg- --
-
18-11-2018 17:30SlagelseAalborgFrem Odense- --
-
18-11-2018 19:00SlagelseSlagelse/H2OdenseHSK / KVIK- --
-
01-12-2018 12.45Universitetets Svømmehal OdenseHSK / KVIKSlagelse/H2Odense- -Finn Kristensen
Martin Kristensen
01-12-2018 15.00Universitetets Svømmehal OdenseAalborgTommerup- -Finn Kristensen
Martin Kristensen
01-12-2018 17.15Universitetets Svømmehal OdenseAalborgSlagelse/H2Odense- -Finn Kristensen
Martin Kristensen
15-12-2018 12.00Bellahøj2. placering3. placering- -Finn Kristensen
-
15-12-2018 13:30 Bellahøj1. placering4. placering- -Finn Kristensen
Klaes Sørensen
15-12-2018 17:15 BellahøjTaber semifinale 1Taber semifinale 2- -Fredrik Armins
-
15-12-2018 18:45 BellahøjVinder semifinale 1Vinder semifinale 2- -Fredrik Armins
Martin Kristensen
01-01-2019 Frem OdenseAalborg- -Frederik Eriksen
Klaes Sørensen
01-01-2019 Frem OdenseSlagelse/H2Odense- --
-
01-01-2019 14:15Frem OdenseHSK / KVIK13 - 6-
-
01-01-2019 19:30Fyrtårn TommerupTommerupFrem Odense6 - 13-
-