0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Download:

 Aktuelt

 Næste arrangement

11
December
2018
Svømning
Klubmesterskaber Afd. 2
Svømmecenter Falster
11
December
2018
Svømning
SSK Klubmesterskab 1
Solrød Svømmehal
12
December
2018
Svømning
Værløse Klubmesterskab 1. afsnit
Værløse

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

 Næste arrangement

4
Januar
2019
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3252
Spektrum Odder Svømmehal
5
Januar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3253
Spektrum Odder Svømmehal
5
Januar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3237
Gladsaxe Svømmehal

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

 Login

Flere funktioner kræver login: 

 

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Åbent- vand Livredderdommere

    Tags:

 

DommernummerFornavnEfternavnByE-mailÅbenvand dommer niveau 1Åbenvand dommer niveau 2
  7   Jimmy   Escherich   Frederikssund   jge@time2web.dk   1   1
  10177   Caroline   Kleemann   Roskilde   ck@svoem.dk   1   1
  10141   Michael   Iwersen   Brøndby   miw@svoem.dk   1   1
  10186   Anders   Hammer   Brønshøj   Anders@andershammer.dk   1   1
  2811   Morten   Hinnerup   Brønshøj   moh@svoem.dk   1   1
  10505   Simon   Kokfelt   Kjellerup   spk@brs.dk   1
  11096   Ole T.   Nielsen   Otterup   ole.t@safetygroup.dk   1
  1067   Lars   Jonsson   Herning   lars@snejbjergsgi.dk   1   1
  11127   Torben   Rehder   Viby J   torbenrehder@outlook.dk   1   1
  1039   Peter   Fuglsang   silkeborg   peter@free-flow.dk   1
  1161   Steffen   Mattrup Lund-Hansen   Stenløse   steffen@ganlose-svom.dk   1   0
  2016   Joseph   Quinlan   Hornbæk   josephquinlan@yahoo.dk   1   1
  1215   Kresten   Falster   København S   kfalster@gmail.com   1
  1220   Katrine Zinck   Leth-Espensen   København N   katrine_zinck@yahoo.dk   1   1
  1034   Mick   Steen Nielsen   Hornbæk   mick@Herlevswim.dk   1   1
  10241   Andreas     Mølholm     Værløse   andreasmolholm@hotmail.com   1   1
  11081   Mark   Russell   Kalundborg   russell@safetygroup.dk   1   1
  10506   Peter Hauge   Andersen   Haderslev   phaa@brs.dk   1
  10192   Andreas Uni   Kjeldgaard-Man   Aalborg   Betteuni@hotmail.com   1   1
  10193   Lasse   Serup Jensby   København S   eru@svoem.dk   1   1
  10   Margit   Beckmann   Brøndby   mb@svoem.dk   1   1
  10254   Sofie       Koch   Odense C   sofiekoch@gmail.com   1   1
  11158   Anders   Elbeck Christensen   Odense   elbeck_anders@hotmail.com   1   1
  11159   Johanne   Tarpgaard   Aalborg   J_Tarpgaard9@hotmail.com   1   1
  10281   Alexander   Sylvestersen-Platz   Herning   asp@sylvestersen-platz.dk   1   1
  11161   Kristine   Nyboe   Ishøj   ks@svoem.dk   1   1
  10291   Henrik Majdal   Kaarsholm   Årre   hkaarsholm@gmail.com   1   1
  10296   Jacob   Nielsen   Kastrup   jacobvn44@gmail.com   1
  10297   Nikolaj   Kirketerp-Møller   Brønshøj   10297   1
  10340   Jens   Tellram-Thrane   Hornbæk   sms60670076@gmail.com   1   1
  10343   Henrik   Sperling   Horsens   livredder@smukmail.dk   1
  10345   Thomas   Langvad   Aarhus   thomaslangvad@gmail.com   1   1
  10379   Niklas   Breindahl   Brønshøj   niklas.breindahl@gmail.com   1   1
  10386   Andreas   Gjengedal   Odense   andreasgjengedal@gmail.com   1   1
  10387   Martin Oskar   Broe   Odense C   martinbroe@me.com   1   1
  10391   Lasse Hartmann   Schmidt   Odense M   lassehartmannschmidt@gmail.com   1   1
  10393   Christian   Dietz   København S   chrdietz@hotmail.com   1   1
  10394   Christian Dalby   Sørensen   Hillerød   dalby1991@gmail.com   1   1
  10395   Søren   Thuesen   Aarhus N   stulius@outlook.com   1   1
  10418   Nikolaj   Hansen   Århus VKøbenhavn K   nikolaj.j.hansen@gmail.com   1   1
  10423   Thomas   Reffstrup   THYREGOD   reffstrup@mail.com   1
  10437   Jens   Hvidberg-Hansen   Frederiksberg C   jens416@hotmail.com   1
  10438   Emil   Carle   Søborg   emil@carle.dk   1
  10507   Dennis   Helveg   Næstved   dehe@brs.dk   1
  10453   Asger   Helmig   Aalborg   asgerhelmig@hotmail.com   1   1
  10454   Caroline   Grønlund   Odense S   groenlund@hotmail.com   1
  10456   Sebastian   Grønning   Helsingør   Sebastian.Groenning@hotmail.com   1
  10457   John   Mogensen   Fredensborg   jhmog@gribskov.dk   1
  10458   Anton Bundgård   Pedersen   Aarhus   guuldfisken@gmail.com   1   1
  10459   Carsten   Jørgensen   Aalborg   carsten.f.jorgensen@gmail.com   1
  10461   Bobby   Gray   København Ø   Bwg@epistait.com   1
  10462   Kasper   Nielsen   Allerød   Kaspern26@hotmail.com   1   1
  10463   Kristoffer   Codam   Aarhus   Kristoffer.codam@gmail.com   1
  10465   Jacob   Schrøder   Hellerup   js@schroeder.dk   1   0
  10466   Nicklas   Rath   København S   nicklas@safetygroup.dk   1
  10481   Søren   Eskildsen   Århus C   soerenneskildsen@gmail.com   1   1
  10496   Mads   Hjort   Odense C   madslnhjort@gmail.com   1   1
  10497   Jasper Holt   Niklassen   Aarhus C   jasper_holt@hotmail.com   1   1
  10498   Peter Birk   Nielsen   Odense C   pbn80@hotmail.com   1   1
  10499   Oliver   Sørensen   Odense C   Olde10@hotmail.com   1   1
  10500   Martin   Bastiansen   København N   Martin.h.Bastiansen@gmail.com   1   1
  10501   Denis Riedel Valasco       Kimchi   Albertslund   bw8r@sof.kk.dk   1
  10502   Joachim   Christensen   Charlottenlund   joachimchristensen2003@yahoo.dk   1   1
  10503   Daniel   Henriksen   Thisted   denriksen@gmail.com   1   1
  10504   Lasse Overgaard   Nielsen   Frederikssund   lasn@me.com   1
  10509   Jonas Birk   Hesselvig   Slagelse   brs-s-udd34@fiin.dk   1
  10510   Nichlas   Katz   Solrød Strand   nik@brs.dk   1
  10511   Thorbjørn   Ringgaard   Kolding   thkr@brs.dk   1
  10512   Casper Bruus   Aerts   Fredericia   caba@brs.dk   1
  10513   Emil Elias Kjærgaard   Gørløv   Allinge   emilgorlov@gmail.com   1
  10514   Søren Bjerregaard   Jensen   Thorsø   sbj@brs.dk   1
  10515   Stefan Bredo Kallesøe   Rasmussen   Odense SØ   sbr@brs.dk   1
  10555   Kirstine   Friderichsen   Aarhus   Kfriderichsen@gmail.com   1   1
  10556   Troels Amtoft   Nissen   København N   troelsan@gmail.com   1   1
  10560   Jonas   Fridorff   København S   jonasfridorff@hotmail.com   1   1
  10577   Steffen Søndergaard   Nielsen   Egå   steffensoendergaard@gmail.com   1
  10578   Jakub   Grzonkowski   Brønshøj   Jakubgrzonkowski@gmail.com   1
  10579   Peter   Dubillot   Thisted   peterdubillot@gmail.com   1   1
  10580   Neven   Novic   Horsens   novic25@hotmail.com   1
  10581   Mads Grundvad   Nielsen   Skanderborg   grundvad89@gmail.com   1
  10582   Aske   Frydenlund-Vad   København V   askefrydenlundvad@gmail.com   1   1
  10583   Anders Lindby Nørgaard   Hansen   Aalborg   ALNHansen@gmail.com   1   1
  10584   Katrine Dueholm   Nielsen   Aarhus   Katrinednissen@gmail.com   1   1
  10585   Jon   Frydenlund-Vad   København V   jonfrydenlundvad@icloud.com   1   1
  10586   Iben   Johansen   Odense   ibenjohansen@hotmail.com   1   1
  10587   Julie   Leth-Espensen   København N   julie.leth.espensen@gmail.com   1   1
  10588   Julie Fischer Vinther   Christensen   København S   juliefvc@gmail.com   1   1
  10590   Bjørn   Kure   Valby   bjrn_dk@hotmail.com   1   1
  10591   Line Præst   Lauridsen   Brønshøj   turtle_line@hotmail.com   1   1
  10592   Charlotte   Olsen   København N   charlotteolsen.co@gmail.com   1   1
  10593   Martin   Jørgensen   Hald Ege, Viborg   msigsgaard@hotmail.com   1   1
  10594   Christoffer   Morgils   Vanløse   Pletnexo@hotmail.com   1   1

Videre herfra:

Læs også:

Download:

Kontakt

Kristine Nyboe

Udviklingskonsulent

Mail: ks@svoem.dk

Mobil: 51663967