0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

AKTUELT

 

Afhold REMA 1000 AquaCamp i en af

årets ferier.

Se mere her

Bliv en haj til Facebook

Deltag i et af de mange temamøder rundt i Danmark.

 

Læs mere og tilmeld jer her

 Næste arrangement

23
September
2020
Officials
Modul 3 - Starter off20-3587
Svømmehallen Universitetet - Odense M
24
September
2020

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Svømningens Grunduddannelser

 

Årgangstræner

19. september Tommerup

Seneste nyt

Modul 1 - Tidtager

6. oktober Esbjerg

8. oktober Viborg

10. oktober Fredericia

18. oktober Aabybro

22. oktober Hørsholm

Modul 2 - Bane-vendedommer

31. oktober Ringe

Modul 3 - Starter

8. oktober Aabybro

Modul 4 - Måldommer/Tidtager

10. oktober Nørresundby

 Næste arrangement

23
September
2020
Officials
Modul 3 - Starter off20-3587
Svømmehallen Universitetet - Odense M
24
September
2020
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off20-3601
Hobro idrætscenter
26
September
2020
Dommere
ERC-instruktør og Livredderdommerkursus Liv20-3045
Metalskolen

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Åbent- vand Livredderdommere

    Tags:

 

DommernummerFornavnEfternavnByE-mailÅbenvand dommer niveau 1Åbenvand dommer niveau 2
  10141   Michael   Iwersen   Brøndby   miw@svoem.dk   1   1
  10186   Anders   Hammer   Brønshøj   Anders@andershammer.dk   1   1
  2811   Morten   Hinnerup   Brønshøj   moh@svoem.dk   1   1
  10505   Simon   Kokfelt   Kjellerup   Brs-spk@fiin.dk   1
  11096   Ole T.   Nielsen   Otterup   ole.t@safetygroup.dk   1   1
  1067   Lars   Jonsson   Herning   lars@snejbjergsgi.dk   1   1
  11127   Torben   Rehder   Viby J   torbenrehder@outlook.dk   1   1
  1039   Peter   Fuglsang   silkeborg   peter@free-flow.dk   1
  1161   Steffen   Mattrup Lund-Hansen   Stenløse   steffen@ganlose-svom.dk   1   0
  1220   Katrine Zinck   Leth-Espensen   København N   katrine_zinck@yahoo.dk   1   1
  1034   Mick   Steen Nielsen   Hornbæk   mick@Herlevswim.dk   1   1
  10241   Andreas     Mølholm     Værløse   andreasmolholm@hotmail.com   1   1
  11081   Mark   Russell   Kalundborg   russell@safetygroup.dk   1   1
  10506   Peter Hauge   Andersen   Haderslev   Brs-phaa@fiin.dk   1
  10193   Lasse   Serup Jensby   København S   eru@svoem.dk   1   1
  10   Margit   Beckmann   Brøndby   mb@svoem.dk   1   1
  11158   Anders   Elbeck Christensen   Odense   elbeck_anders@hotmail.com   1   1
  11159   Johanne   Tarpgaard   Aalborg   J_Tarpgaard9@hotmail.com   1   1
  10281   Alexander   Sylvestersen-Platz   Herning   asp@sylvestersen-platz.dk   1   1
  11161   Kristine   Nyboe   Ishøj   ks@svoem.dk   1   1
  10297   Nikolaj   Kirketerp-Møller   Brønshøj   hr.kirketerp@gmail.com   1
  10340   Jens   Tellram-Thrane   Hornbæk   jenstellramthrane@gmail.com   1   1
  10343   Henrik   Sperling   Horsens   livredder@smukmail.dk   1
  10345   Thomas   Langvad   Aarhus   thomaslangvad@gmail.com   1   1
  10379   Niklas   Breindahl   Brønshøj   niklas.breindahl@gmail.com   1   1
  10386   Andreas   Gjengedal   Odense   andreasgjengedal@gmail.com   1   1
  10387   Martin Oskar   Broe   Odense C   martinbroe@me.com   1   1
  10393   Christian   Dietz   København S   chrdietz@hotmail.com   1   1
  10395   Søren   Thuesen   Knebel Vig   stulius@outlook.com   1   1
  10418   Nikolaj   Hansen   Århus C   nikolaj.j.hansen@gmail.com   1   1
  10423   Thomas   Reffstrup   THYREGOD   reffstrup@mail.com   1
  10440   Anders   Pedersen   Rønne   Anders-bkp@hotmail.com   1
  10507   Dennis   Helveg   Næstved   hr.helveg@gmail.com   1
  10457   John   Mogensen   Fredensborg   jhmog@gribskov.dk   1
  10458   Anton Bundgård   Pedersen   Aarhus   guuldfisken@gmail.com   1   1
  10459   Carsten   Jørgensen   Aalborg   carsten.f.jorgensen@gmail.com   1
  10461   Bobby   Gray   København Ø   Bwg@epistait.com   1
  10463   Kristoffer   Codam   Aarhus   Kristoffer.codam@gmail.com   1
  10481   Søren   Eskildsen   Sønderborg   soerenneskildsen@gmail.com   1   1
  10494   Sevastianos   Prenta   Dronninglund   sevastianos.prenta@aalborg.dk   1
  10496   Mads   Hjort   Odense C   madslnhjort@gmail.com   1   1
  10497   Jasper Holt   Niklassen   Aarhus C   jasper_holt@hotmail.com   1   1
  10498   Peter Birk   Nielsen   Odense V   pbn80@hotmail.com   1   1
  10499   Oliver   Sørensen   Odense C   Olde10@hotmail.com   1   1
  10500   Martin   Bastiansen   Aalborg   Martin.h.Bastiansen@gmail.com   1   1
  10501   Denis Riedel Valasco       Kimchi   Albertslund   bw8r@sof.kk.dk   1
  10502   Joachim   Christensen   Charlottenlund   joachimchristensen2003@yahoo.dk   1   1
  10503   Daniel   Henriksen   Aarhus   denriksen@gmail.com   1   1
  10504   Lasse Overgaard   Nielsen   Frederikssund   lasn@me.com   1
  10509   Jonas Birk   Hesselvig   Ringsted   brs-jbhe@fiin.dk   1
  10510   Nichlas   Katz   Solrød Strand   Brs-s-udd32@fiin.dk   1
  10511   Thorbjørn   Ringgaard   Kolding   Brs-sj-udd13@fiin.dk   1
  10512   Casper Bruus   Aerts   Almind   Brs-sj-udd34@fiin.dk   1
  10513   Emil Elias Kjærgaard   Gørløv   Allinge   emilgorlov@gmail.com   1
  10514   Søren Bjerregaard   Jensen   Thorsø   brs-mj-uds11@fiin.dk   1
  10515   Stefan Bredo Kallesøe   Rasmussen   Odense SØ   Brs-sbr@fiin.dk   1
  10516   Andreas   Mårtensson   Kongens Lyngby   andreaspipermaartensson@gmail.com   1   1
  10517   Kamille   Herskind   Odense   Kamillebager@hotmail.com   1   1
  10555   Kirstine   Friderichsen   Aarhus   Kfriderichsen@gmail.com   1   1
  10556   Troels Amtoft   Nissen   København N   troelsan@gmail.com   1   1
  10560   Jonas   Fridorff   København S   jonasfridorff@hotmail.com   1   1
  10563   Peter   Heise   København NV   peterheise69@gmail.com   1   1
  10577   Steffen Søndergaard   Nielsen   Egå   steffensoendergaard@gmail.com   1
  10578   Jakub   Grzonkowski   Brønshøj   Jakubgrzonkowski@gmail.com   1
  10579   Peter   Dubillot   Thisted   peterdubillot@gmail.com   1   1
  10580   Neven   Novic   Horsens   novic25@hotmail.com   1
  10581   Mads Grundvad   Nielsen   Skanderborg   grundvad89@gmail.com   1
  10582   Aske   Frydenlund-Vad   København V   askefrydenlundvad@gmail.com   1   1
  10583   Anders Lindby Nørgaard   Hansen   Aalborg   ALNHansen@gmail.com   1   1
  10584   Katrine Dueholm   Nielsen   Aarhus   Katrinednissen@gmail.com   1   1
  10585   Jon   Frydenlund-Vad   København V   jonfrydenlundvad@icloud.com   1   1
  10586   Iben   Johansen   Odense   ibenjohansen@hotmail.com   1   1
  10587   Julie   Leth-Espensen   København N   julie.leth.espensen@gmail.com   1   1
  10588   Julie Fischer Vinther   Christensen   København S   juliefvc@gmail.com   1   1
  10590   Bjørn   Kure   Valby   bjrn_dk@hotmail.com   1   1
  10591   Line Præst   Lauridsen   Brønshøj   turtle_line@hotmail.com   1   1
  10592   Charlotte   Olsen   København N   charlotteolsen.co@gmail.com   1   1
  10593   Martin   Jørgensen   Hald Ege, Viborg   msigsgaard@hotmail.com   1   1
  10594   Christoffer   Morgils   Vanløse   Pletnexo@hotmail.com   1   1
  10631   Sigurd Greve   Dideriksen   Frederiksberg   Sig_1@hotmail.com   1   1
  10657   Alexander   Wildenschild   Odense C   alexanderwildenschild@gmail.com   1   1
  10659   Mathias   Gøtke   Lyngby   mathiasgoetke@gmail.com   1   1
  10658   Lasse   Kanstrup   København K   lkanstrup@jubii.dk   1   1
  10660   Nino José   Rink   København NV   ninorink@hotmail.com   1   0
  10661   Oliver Skovdal   Danielsen   Århus V   skovdal.danielsen@gmail.com   1   1
  10662   Simon Østergaard   Sønderris   Århus C   simonsonderriis@gmail.com   1   1
  10663   Johan   Eigtved   Frederiksberg   jneigtved@gmail.com   1   1
  10664   Peter   Køster   Fårevejle   mail@petes.dk   1   1
  10665   Michelle Icka   Christensen   København K   michelleicka@hotmail.com   1   1
  10666   Emil   Moth-Poulsen   Valby   emil_moth@yahoo.dk   1
  10704   Trine   Ekblond   Valby   trine_1108@hotmail.com   1   1
  10713   Jasper Holt   Niklassen   Århus C   jasper_holt@hotmail.com   1   1

Videre herfra:

Læs også:

Download:

Kontakt

Kristine Nyboe

Udviklingskonsulent

Mail: ks@svoem.dk

Mobil: 51663967