0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Download:

 Aktuelt

 Næste arrangement

17
December
2018
Svømning
Langdistance- og kravtidsstævne
Ølstykke Svømmehal
18
December
2018
Svømning
Berns X-mas Challenge
Bernstorffsminde Efterskole
19
December
2018
Svømning
VAT Kravtidstævne
Vallensbæk

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

 Næste arrangement

4
Januar
2019
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3252
Spektrum Odder Svømmehal
5
Januar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3253
Spektrum Odder Svømmehal
5
Januar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3237
Gladsaxe Svømmehal

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

 Login

Flere funktioner kræver login: 

 

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Livredderdommere i Østdanmark

 

DommernummerFornavnEfternavnPostnummerByE-mailTelefon
  1164   Tino   Hyldig   1363   København K   th@hyldig.net   33326867
  10071   Lay Pang   Ong   1661   København V   onglaypang@gmail.com   33219388
  11003   Aljim   Ibisi   2650   Hvidovre   iub@hvidovre.dk   50843962
  1060   Christina   Borring   2000   Frederiksberg   christinaborring@gmail.com   51884729
  10177   Caroline   Kleemann   4000   Roskilde   ck@svoem.dk   29160423
  10141   Michael   Iwersen   2605   Brøndby   miw@svoem.dk   44394464
  1016   Karin   Munkholm   2000   Frederiksberg   karinmunkholm@live.dk   26112458
  10048   Lana   Larsen   2300   København S   lllarsen@hotmail.dk   30304022
  10110   Ken   Andersen   2300   København S   ken@livredningskurser.dk   20781525
  1076   Troels   Antvorskov   2500   Valby   tantvorskov@gmail.com   51902154
  10080   Michael   Christensen   2630   Taastrup   michael.christensen@glostrup.dk   20244456
  9908   Demi Erik   Hansen   2650   Hvidovre   demi.yvonne@gmail.com   36771302
  10143   Marta Joanna   Henriksen   4600   Køge   martula6@gmail.com   27287883
  9655   Susanne   Ernst   2660   Brøndby Strand   su.sanne.ernst@hotmail.com   43533581
  11115   Sherzad H.   Mahmood   2670   Greve   chad_1975@hotmail.com   31336606
  1065   Frank   Hansen   2700   Brønshøj   frankhansen2013@gmail.com   20277375
  10186   Anders   Hammer   2700   Brønshøj   Anders@andershammer.dk   26546651
  9540   Thomas Marker   Hansen   2720   Vanløse   bouncy@live.dk   22512783
  1066   Casper   Bengtsen   2740   skovlunde   csprbengtsen1@hotmail.com   22232180
  2811   Morten   Hinnerup   2700   Brønshøj   moh@svoem.dk   29160903
  11061   Klavs Bo   Greisen   2720   Vanløse   krambeck_greisen@mail.tele.dk   20869045
  1110   Steve   Daw   2720   Vanløse   steve.daw@hotmail.com   22179092
  9525   Inger   Jacobsen   2740   Skovlunde   knud-inger@hotmail.com   44913586
  10185   Michael   Røder   2750   Ballerup   roder@mail.dk   23 96 06 06
  9524   Niels P   Nielsen   2750   Ballerup   nielspnielsen55@gmail.com   44641816
  1000   Susanne Brigitte Dencker   Krogh   2770   Kastrup   sus-krogh@hotmail.com   32504321
  1064   Tina Fonager   Hansen   3000   Helsingør   tha60@helsingor.dk   49281281
  11111   Roald   Nielsen   3200   Helsinge   roald@aquafoto.dk  
  1058   Jeff   Andreasen   3520   Farum   andreasenfarum@mail.dk   44956610
  10040   Maj   Lundqvist   3520   Farum   maj.lundqvist@skolekom.dk   44951546
  1172   Jeanett   Ryberg   3550   Slangerup   jryberg@mail.dk   47380137
  10171   Alex   Lundberg   3630   Jægerspris   lundberg@pc.dk   31162721
  9994   Michael   Hoffmann   3760   Gudhjem   famhoffmann@teliamail.dk   61605670
  10060   Annette   Rossing   4000   Roskilde   a.ros@live.dk   24228623
  10175   Erik Walther   Vogeley   4000   Roskilde   ervo@ervo.dk   61701056
  6273   Niels Peter Skov   Andersen   4000   Roskilde   npsandersen@gmail.com   40184793
  11024   Flemming   Seidler   4000   Roskilde   seidler@youmail.dk   21479421
  10047   Helle   Stampe   4000   Roskilde   stampe@borch.org   40524767
  1010   Sanne   Skov   4060   Kirke Såby   sanne@waterprof.dk   20685400
  1116   Ulla   Østergaard   4100   Ringsted   ulo@ringsted.dk   41191846
  10005   Glenn   Sandbeck   4100   Ringsted   sandbeck@mail.dk   28126235
  9963   Olav   Olsen   4200   Slagelse   olavolsen2012@gmail.com   58534074
  1187   Jan   Lønne   4300   Holbæk   jloenne@gmail.com   22504087
  1056   Steen   Jensen   4300   Holbæk   steen.j@outlook.com   24238886
  1122   Ivan   Svendsen   4300   Holbæk   svholb@live.dk   72368430
  11034   Juncher   Jensen   4320   Lejre   j_juncher@hotmail.com  
  1054   Morten   Haubjerg   4540   Fårevejle St.   morten_haubjerg@hotmail.com   51800090
  1053   Keld   Rødvig   4560   Vig St.   keld@roedvig.com   24863471
  9550   Troels Bo D.   Thomassen   4560   Vig St.   tbdthomassen@gmail.com   40737263
  1189   Carsten   Roepstorff   4600   Køge   carsten-roepstorff@dadlnet.dk   56266675
  10038   Flemming   Nielsen   4673   Rødvig Stevns   uvflemming@gmail.com   20832524
  9521   Eva   Raahauge   4690   Haslev   eraahauge@gmail.com   22 33 59 36
  9747   Jørgen   Essendrop   4690   Haslev   joes@haslevnet.dk   56311745
  1013   Mette   Karlshøj   4690   Haslev   mekarlshoej@gmail.com   56313630
  11118   Steve   Martinussen   4720   Præstø   stevem@kff.kk.dk   38 14 44 12
  9661   Bente K.   Schleimann   4000   Roskilde   bentesch@roskilde.dk   46314350
  10033   Gunhild Krogager   Carlsson   4736   Karrebæksminde   carlsson@stofanet.dk   20684620
  4677   Jens   Bertelsen   4900   Nakskov   perle.nakskov@gmail.com   54925272
  10050   Stine   Møllebro   3460   Birkerød   mollebro@yahoo.com   21442131
  10216   Anders   Glümer   3450   Allerød   anders.glumer@gmail.com   41743730
  10215   Trine   Thygesen   2860   Søborg   trine_thygesen_44@hotmail.com  
  10142   Henrik   Elmark   3500   Værløse   hbe@elmark.dk   20208687
  1161   Steffen   Mattrup Lund-Hansen   3660   Stenløse   steffen@ganlose-svom.dk   48184370
  11000   Alan   Rabølle   2860   Søborg   alaner@kff.kk.dk   35851955
  11013   Brian   Hansen   3650   Ølstykke   brianh@kff.kk.dk  
  11098   Peer   Lajer   2300   København S   peerlajer@gmail.com   40135383
  9414   Claus   Czubaniuk   4700   Næstved   cuc@privat.dk   55761604
  1022   Mark   Grønning   2100   København Ø   markgroenning@icloud.com   51 94 01 60
  20099   Annette   Faarbæk   2900   Hellerup   anne5310@rdskoler.dk   28726424
  7977   Keld Klaus   Jepsen   4040   Jyllinge   keldinge@hotmail.com  
  2031   Peter   Stendys   2610   Rødovre   stendys@gmail.com   61307677
  2029   Finn   Welsø   3550   Slangerup   vibevej12@gmail.com   27269724
  2023   Knud   Petersen   4690   Haslev   hsknud@gmail.com   20627146
  2019   Camilla   Theut Riis   2680   Solrød Strand   camillatheut@gmail.com   51246268
  2016   Joseph   Quinlan   3100   Hornbæk   josephquinlan@yahoo.dk   61777911
  1081   Bo   Nautrup   2650   Hvidovre   bnr@hvidovre.dk   36772101
  1082   Arne   Rydahl   4400   Kalundborg   arnerydahl@icloud.com   59501701
  1083   Claus   Nielsen   4220   Korsør   claus-helle@mail.dk   22123353
  1086   Knud   Holm Eriksen   3700   Rønne   timian3700@youmail.dk   29110117
  11077   Madoka   Christensen   4760   Vordingborg   Madoka.Christensen@dgi.dk   23454448
  1217   Jens   Bundesen   2800   Kongens Lyngby   jensbundesen@hotmail.com   24624015
  1219   Pernille   Juul   2770   Kastrup   pju.id.tf@taarnby.dk   30760297
  1220   Katrine Zinck   Leth-Espensen   2200   København N   katrine_zinck@yahoo.dk   50713379
  1223   Lars   Hyldegaard   4300   Holbæk   sandbyvej15c@gmail.com   30118026
  1224   Margit   Grønnegaard   4000   Roskilde   tumpe2@hotmail.com   60140343
  1226   Bettina   Truelsen   2300   København S   Bettina9_87@msn.com   40264043
  1227   Bo   Gjedsted   4571   Grevinge   Bogjedsted@mail.dk   24445136
  1034   Mick   Steen Nielsen   3100   Hornbæk   mick@Herlevswim.dk   +45 28961000
  10241   Andreas     Mølholm     3500   Værløse   andreasmolholm@hotmail.com   51846764   
  11031   Henrik   Larsen   2630   Taastrup   henrikcla@htk.dk   40 87 19 51
  11032   Henrik Høj   Andersen   2625   Vallensbæk   hha@vallensbaek.dk   43 64 20 51
  11078   Mads Leidersdorff   Frederiksen   4600   Køge   mlf@ishoj.dk   22842626
  11081   Mark   Russell   4400   Kalundborg   russell@safetygroup.dk   40 71 75 08
  11089   Morten Marsner   Andersen   2625   Vallensbæk   mmarsner@webspeed.dk   43642051
  11124   Tina   Behlulovic   2620   Albertslund   tbehlulo@gmail.com   26237545
  10193   Lasse   Serup Jensby   2300   København S   eru@svoem.dk   28598616
  10194   Cecilie   Nybye Ågesen   2400   København NV   cille_bille@hotmail.com   20825157
  10197   Rasmus   Pedersen   2200   Købehavn K   rasbirkpro@gmail.com   39576221
  10201   Lars   Semmelhaack   4450   Jyderup   semmel@privat.dk   59277618
  10202   Patrick   Didriksen   4200   slagelse   padde_1@yahoo.dk   21655948
  10210   Lærke   Smidt Gasbjerg   2720   Vanløse   lsgasbjerg@gmail.com   25346894
  10213   Per   Edison Rasmussen   4800   Nykøbing F   formand@vnf.dk   54853322
  10224   Philip   Borgmann   4100   Ringsted   redlivphilip@gmail.com  
  10227   Mette   Berggreen   2400   København NV   mette_berggreen9@hotmail.com   26197087
  10229   John   Svendsen   4840   Nørre Alslev   jolomilo@paradis.tdcadsl.dk   54 40 08 10
  10233   Jesper Bergmann   Lindqvist   3700   Rønne   lindq@youmail.dk   21171444
  10234   Kim Noél   Rønshof   3700   Rønne   kim@roenshof.dk   41411958
  10256   Tina       Skovsholm   3550   slangerup   tskovsholm@gmail.com   22343535   
  10258   Tor       Clarke Jensen   2400   København NV   torcjensen@gmail.com   42436232   
  11145   Carina René   Andersen   4600   Køge   andersen_rene@live.dk   40508058
  11142   Jacob   Marcussen   3250   Gilleleje   fjabben@yahoo.dk   21268566
  11151   Esben   Ehlers   2100   København Ø   esbenehlers@gmail.com   22854849
  11156   Per   Larsen   4654   Faxe Ladeplads   perljl@yahoo.dk   50507566
  10272   Kjetil   Havstein   3790   Hasle   kjh@brs.dk  
  10277   Elias   Samsø Larsen   4700   Næstved   eliassamsoe@gmail.com  
  10282   Niels Christian   Thomsen   4700   Næstved   nct@brs.dk  
  10283   Patrick   Tupper   2000   Frederiksberg   pt@brs.dk   29887747
  11161   Kristine   Nyboe   2536   Ishøj   ks@svoem.dk  
  11163   Erik   Hauerberg      2300   København S   book_dmu@godmail.dk
  11164   Frank   Lambert   2300   København ´S   book_dmu@godmail.dk
  11167   Tim   Feveile Sejr Hansen   2500   Valby   Timovic@live.dk   20940109
  11168   Niels   Bitsch   2200   KBH N   niels.1991@hotmail.com   23708352
  11169   Kim   Gravlev   4140   Borup   k9sport@live.com   26700266
  11173   Anne   Nielsen   4000   Roskilde   an.vindinge@gmail.com  
  11174   Henrik   Andersen   4320   Lejre   11174  
  11175   Freddy   Christiansen   4894   Ø.Ulslev   fredd@privat.dk   54865433
  11177   Andreas   Olczyk   2720   Vanløse   Andreas@olczyk.dk   30934082
  11181   Leif   Ingemann   2630   Taastrup   leifha@htk.dk
  11182   Pernille   Helms   1622   København V   pernilleskieller@gmail.com   29677846
  11183   Thea   Feveile Sejr Hansen   2500   Valby   theafsh@gmail.com  
  11184   Jakob Ole   Larsen   4700   Næstved   jakob.ole.larsen@hotmail.com   41281481
  10286   Lars Dawa   Kalsang   2100   København Ø   lars.dawa.kalsang@skolekom.dk   51602892
  10287   Julio   Gonzales   1813   Frederiksberg   Lepus28@gmail.com   30294349
  10296   Jacob   Nielsen   2770   Kastrup   jacobvn44@gmail.com   28451590
  10297   Nikolaj   Kirketerp-Møller   2700   Brønshøj   10297  
  10299   Finn   Vistrup   4900   Nakskov   finn@nakskovic.dk   22256700
  10300   Jesper Holm   Andersen   4900   Nakskov   jesper@nakskovic.dk   29330078
  10305   Frank Thiel   Schmidt   2700   Brønshøj   frank.thiel.schmidt@icloud.com  
  10306   Mathias   Twete   2100   københavn   mathiastwete@hotmail.com   26809023
  10398   Jan   Andersen   4700   Næstved   jna@brs.dk   40903819
  10326   Sisse   Vang   4700   Næstved   sisse.vang@teliamail.dk  
  10327   Jacob   Palmqvist   4000   Roskilde   jacob.palmqvist@gmail.com  
  10328   Jascha   Iversen   4581   Rørvig   jasi@regionsjaelland.dk  
  10329   Tom   Schmidt   4951   Nørreballe   tschmidt029@gmail.com   30570007
  10331   Anders   Weicher   4000   Roskilde   anders.weicher@gmail.com   43352740
  10332   Martin Baldus   Kopra   2640   Hedehusene   baldus1985@gmail.com   43352740
  10333   Thomas   Iwersen   3650   Ølstykke   formand@svoem-laksen.dk   21604581
  10337   Charlotte   Them   4600   Køge   charlottefryaic@icloud.com   28149130
  10338   Martin   Haastrup Ishøi   2740   Skovlunde   zyon100@gmail.com   51959993
  10339   Simon   Knudsen   3400   Hillerød   k-nudsen@live.dk   28180745
  10340   Jens   Tellram-Thrane   3100   Hornbæk   sms60670076@gmail.com   60670076
  10341   Taus   Jørgensen   2770   Kastrup   jorgyed@hotmail.com   27153035
  10342   Christian   Rosenstrøm   4600   Køge   Millardrosenstroem@live.dk   61273003
  10359   John Jamal Oudrhiri   Loddegaard   3400   Hillerød   loddegaard@msn.com
  10377   Anders Fisker   Jørgensen   2200   København N   fisker10@gmail.com
  10378   Daniel   Bidstrup   2300   København S   daniel.bistrup@gmail.com
  10379   Niklas   Breindahl   2700   Brønshøj   niklas.breindahl@gmail.com   28566410
  10380   Theo Walter   Jensen   2200   København N   theo.walther.jensen.01@regionh.dk
  10382   Jens   Schack   2100   København Ø   jens9035@g2650.dk
  10384   Lana   Jusufbegovic   2400   København NV   lana2008@live.dk
  10385   Thea Meyer   Andersen   2700   Brønshøj   thea@hsk.dk  
  10390   Knud Jan   Pedersen   4000   Roskilde   kjlp@hotmail.dk
  10393   Christian   Dietz   2300   København S   chrdietz@hotmail.com  
  10394   Christian Dalby   Sørensen   3400   Hillerød   dalby1991@gmail.com   23200359
  10406   Cecilie Simone   Toft   2650   Hvidovre   ceciliesimonetoft@hotmail.com   36772101
  10411   Carsten   Rasmussen   4600   Køge   crnummerni@hotmail.com   60654186   
  10415   Kristian   Kryger   2635   Ishøj   kryger1988@hotmail.com   28688308   
  10418   Nikolaj   Hansen   1325   Århus VKøbenhavn K   nikolaj.j.hansen@gmail.com   60148681   
  10420   Martin Friis   Grønbech   2680   Solrød Strand   mfg@solrod.dk   53582728   
  10434   Anne-Louise   Støttrup   2500   Valby   ann_lee_stottrup@hotmail.com   26822965
  10435   Mette   Kjaergaard   2791   Dragør   kiwi.kjaergaard@gmail.com
  10436   Henrik   Farver   4000   Roskilde   henrik.farver@gmail.com   40177255
  10437   Jens   Hvidberg-Hansen   1950   Frederiksberg C   jens416@hotmail.com  
  10438   Emil   Carle   2860   Søborg   emil@carle.dk
  10440   Anders   Pedersen   3770   Allinge   Anders-bkp@hotmail.com
  10441   Thomas   Nygaard   4320   Lejre   Nygaard_t@hotmail.com  
  10442   Markus Greve   Bech   3460   Birkerød   mgb9406@hotmail.com  
  10507   Dennis   Helveg   4700   Næstved   dehe@brs.dk  
  10448   Ralf   Löber   2600   Glostrup   rlobe@ishoj.dk   20616528
  10450   Mia   Reffs   2690   Karlslunde   reffs@live.dk
  11083   Matthew   Bryan   2670   Greve   mbr@solrod.dk   51260397   
  10473   Dieter   Hoffmann   2765   Smørum   saluki@outlook.dk   22551626
  10474   Yilmaz   Yildiirim   2630   Taastrup   ucoyi@htk.dk   43352753
  10476   Camilla Louise   Aaen   4000   Roskilde   camilla-aaen@hotmail.com  
  10500   Martin   Bastiansen   2200   København N   Martin.h.Bastiansen@gmail.com
  10508   Kristina Sahlholdt   Rasmussen   2650   Hvidovre   ksa@brs.dk
  10504   Lasse Overgaard   Nielsen   3600   Frederikssund   lasn@me.com   28 90 38 60
  10509   Jonas Birk   Hesselvig   4200   Slagelse   brs-s-udd34@fiin.dk   61884475
  10510   Nichlas   Katz   2680   Solrød Strand   nik@brs.dk
  10513   Emil Elias Kjærgaard   Gørløv   3770   Allinge   emilgorlov@gmail.com   29259295
  10516   Andreas Piper   Mårtensson   3450   Allerød   andreaspipermaartensson@gmail.com   22826797
  10520   Helle   Rolighed   4720   Præstø   helle@bosei.dk  
  10524   Ole Vedel   Rasmussen   1954   Frederiksberg   rasmussenolev@hotmail.com
  10525   Sally   Veber   2650   Hvidovre   Sallyveber@gmail.com
  10526   Stefanie   Veber   2650   Hvidovre   stefanie@hvsk.dk
  10527   Tom   Kietz   2630   Taastrup   tom.kietz@gmail.com
  10528   Mathias   Groot   2630   Taastrup   mathiasgroot@yahoo.com
  10529   Michael   Sørensen   4930   Maribo   maribosvommehal@gmail.com  
  10530   Martin Rueholm   Brøndum   4130   Viby Sj   martin@mrbr.dk   52174649
  10531   Gitte Bechmann   Lund   3550   Slangerup   Gblun@frederikssund.dk
  10532   Louise Flint   Jensen   3550   Slangerup   lfjen@frederikssund.dk
  10533   Michael   Frischauf   2605   Brøndby   michael@frischauf.dk  
  10534   Marlene Hanfgarn   Kristiansen   4140   Borup   marlenejepsen@hotmail.com
  10536   Tom   Christensen   4690   Haslev   jatchr@hotmail.com   30512532
  10537   Poul Helbo   Hansen   2000   Frederiksberg   phelbohansen@gmail.com   26712118
  10538   Peter   Kongshøj   3460   Birkerød   peter.kongshoj@gmail.com   40170262
  10541   Michael   Capion   3550   Slangerup   kreass16@gmail.com   24601608
  10542   Pi Emilie   Nielausen   2840   Holte   pie.nilausen@gmail.com   24620414
  10543   Mads   Fogh   4200   Slagelse   mads@gerlev.dk   28348869
  10546   Christian   Kaas-Claesson   4420   Regenstrup   koordinator@swimhsk.dk   30330079
  10547   Thomas   Friis   4300   Holbæk   thomas0404friis@hotmail.com   42763404
  10553   Zabrina Natasja   Kondrup   4180   Sorø   zabrina@hotmail.dk   50900850
  10556   Troels Amtoft   Nissen   2200   København N   troelsan@gmail.com   28574148
  10575   Ulrik   Willén   2400   København NV   ulrik.willen@gmail.com   20104280
  10576   Shaun Theodor   Sødergren   2300   København S   shaunsodergren.svommeklubben@gmail.com   30133363
  10601   David Skærbo   Andreasen   4690   Haslev   dandr@faxekommune.dk  
  10602   Kent Skou   Nielsen   4672   Klippinge   kskou@faxekommune.dk  
  10606   Anne-Marie   Hansen   2630   Taastrup   Anne-Marie.Han@htk.dk  
  10605   Jan Baagø   Jørgensen   2100   København Ø   janjoe@htk.dk
  10607   Eva   Johnsen   2630   Taastrup   evajo@htk.dk
  10608   Jeff   Berendt   2630   Taastrup   jeffbe@htk.dk
  10609   Susanne   Wedekind   2000   Frederiksberg   Susanne.Wedekind@get2net.dk
  10610   Mads   Rasmussen   4534   Hørve   Rasmussenmads88@gmail.com
  10613   Niels   Møller   4941   Bandholm   nimo1@dlgtele.dk  
  10614   Simone Djernes   Nielsen   2300   København S   sdj@specialhospitalet.dk

Videre herfra:

Læs også:

Download:

Kontakt: