0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

AKTUELT

 

Afhold REMA 1000 AquaCamp i en af

årets ferier.

Se mere her

Bliv en haj til Facebook

Deltag i et af de mange temamøder rundt i Danmark.

 

Læs mere og tilmeld jer her

 Næste arrangement

4
April
2020
Livredning
DM i Bassin Livredning
Odense (Aflyst)
4
April
2020
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off20-3519
Kløvermarkskolen, Haderslev (Aflyst)

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Åbent vand livredderdommerkursus

24.-26. april TrygFonden Kystlivredning Hvidovre

Svømningens Grunduddannelser

Kalundborg 

StoreHeddinge

Børnetræneruddannelse

29. august Tommerup

Årgangstræner

5. september Tommerup

Livredderakademiet

4.-6. august TrygFonden Kystlivredning

Seneste nyt

 

Modul 7 Overdommer 2020

Vejle

 

Modul 1 Tidtager- og stævnefunktion 

14. maj Erritsø

 

Modul 2 Vende bane måldommer:

3. maj Slangerup

 

Modul 4

26. april Nørresundby

 Næste arrangement

4
April
2020
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off20-3519
Kløvermarkskolen, Haderslev (Aflyst)
16
April
2020
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off20-3532
Nordfalster Svømmecenter, Cafeen (Aflyst)
18
April
2020
Træner/instruktør
Børn med særlige behov HC20-3386
Korsør Svømmehal (Aflyst)

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Livredderdommere i Østdanmark

 

DommernummerFornavnEfternavnPostnummerByE-mailTelefon
  1164   Tino   Hyldig   1363   København K   thyldig@gmail.com   33326867
  10071   Lay Pang   Ong   1661   København V   onglaypang@gmail.com   33219388
  11003   Aljim   Ibisi   2730   Herlev   aljim_ibisi@hotmail.com   27243820
  1060   Christina   Borring   2000   Frederiksberg   christinaborring@gmail.com   51884729
  10177   Caroline   Kleemann   4000   Roskilde   ck@svoem.dk   29160423
  10141   Michael   Iwersen   2605   Brøndby   miw@svoem.dk   44394464
  1016   Karin   Munkholm   2000   Frederiksberg   karinmunkholm@live.dk   26112458
  10048   Lana   Larsen   2300   København S   lllarsen@hotmail.dk   30304022
  10110   Ken   Andersen   2300   København S   ken@livredningskurser.dk   20781525
  10189   Mads   Jørgensen   2300   København S   mj.livredning@gmail.com  
  1076   Troels   Antvorskov   2500   Valby   tantvorskov@gmail.com   51902154
  10080   Michael   Christensen   2630   Taastrup   michael.christensen@glostrup.dk   20244456
  9908   Demi Erik   Hansen   2650   Hvidovre   demi.yvonne@gmail.com   28309484
  10143   Marta Joanna   Henriksen   4600   Køge   martula6@gmail.com   27287883
  11115   Sherzad H.   Mahmood   2670   Greve   chad_1975@hotmail.com   31336606
  1065   Frank   Hansen   2700   Brønshøj   frankhansen2013@gmail.com   20277375
  10186   Anders   Hammer   2700   Brønshøj   Anders@andershammer.dk   26546651
  9540   Thomas Marker   Hansen   2720   Vanløse   bouncy@live.dk   22512783
  1066   Casper   Bengtsen   2740   skovlunde   csprbengtsen1@hotmail.com   22232180
  2811   Morten   Hinnerup   2700   Brønshøj   moh@svoem.dk   29160903
  11061   Klavs Bo   Greisen   2720   Vanløse   krambeck_greisen@mail.tele.dk   20869045
  1110   Steve   Daw   2720   Vanløse   steve.daw@hotmail.com   22179092
  10185   Michael   Røder   2750   Ballerup   Malou.roder@gmail.com   23 96 06 06
  9524   Niels P   Nielsen   2750   Ballerup   nielspnielsen55@gmail.com  
  1000   Susanne Brigitte Dencker   Krogh   2770   Kastrup   sus-krogh@hotmail.com   32504321
  1064   Tina Fonager   Hansen   3000   Helsingør   tha60@helsingor.dk   49281281
  11111   Roald   Nielsen   3200   Helsinge   roald@aquafoto.dk  
  1058   Jeff   Andreasen   3520   Farum   andreasenfarum@mail.dk   44956610
  10040   Maj   Lundqvist   3520   Farum   Maj@lundqvist.biz   44951546
  1172   Jeanett   Ryberg   3550   Slangerup   jryberg@mail.dk   47380137
  10171   Alex   Lundberg   3630   Jægerspris   lundberg.firstaid@gmail.com   31162721
  9994   Michael   Hoffmann   3760   Gudhjem   gudhjemnu.watersport@mail.dk   61605670
  10060   Annette   Rossing   4000   Roskilde   a.ros@live.dk   24228623
  10175   Erik Walther   Vogeley   4000   Roskilde   ervo@ervo.dk   61701056
  6273   Niels Peter Skov   Andersen   4000   Roskilde   npsandersen@gmail.com   40184793
  11024   Flemming   Seidler   4000   Roskilde   seidler@youmail.dk  
  10047   Helle   Stampe   4000   Roskilde   stampe@borch.org   40524767
  1010   Sanne   Skov   4060   Kirke Såby   sanne@waterprof.dk   20685400
  1116   Ulla   Østergaard   4100   Ringsted   ulo@ringsted.dk   41191846
  10005   Glenn   Sandbeck   4100   Ringsted   sandbeck@mail.dk   28126235
  9963   Olav   Olsen   4200   Slagelse   olavolsen2012@gmail.com   21722240
  1187   Jan   Lønne   4300   Holbæk   jloenne@gmail.com   22504087
  1056   Steen   Jensen   4300   Holbæk   steen.j@outlook.com   24238886
  1122   Ivan   Svendsen   4300   Holbæk   ivas@holb.dk   72362017
  11034   Juncher   Jensen   4320   Lejre   j_juncher@hotmail.com   20 93 12 87
  1054   Morten   Haubjerg   4540   Fårevejle St.   morten_haubjerg@hotmail.com   51800090
  1053   Keld   Rødvig   4571   Grevinge   keld@roedvig.com  
  9550   Troels Bo D.   Thomassen   4560   Vig St.   tbdthomassen@gmail.com   40737263
  1189   Carsten   Roepstorff   4600   Køge   carsten-roepstorff@dadlnet.dk   56266675
  10038   Flemming   Nielsen   4673   Rødvig Stevns   uvflemming@gmail.com   20832524
  9521   Eva   Raahauge   4690   Haslev   eraahauge@gmail.com   22 33 59 36
  9747   Jørgen   Essendrop   4690   Haslev   joes@haslevnet.dk   56311745
  11118   Steve   Martinussen   4720   Præstø   stevem@kff.kk.dk  
  9661   Bente K.   Schleimann   4700   Næstved   kawasch@privat.dk   55771410
  10033   Gunhild Krogager   Carlsson   4736   Karrebæksminde   carlsson@stofanet.dk   20684620
  4677   Jens   Bertelsen   4900   Nakskov   perle.nakskov@gmail.com   54925272
  10109   Nicolaj   Poulsen   4550   Asnæs   nicolaj_p@hotmail.com   51743317
  10215   Trine   Thygesen   2860   Søborg   trine_thygesen_44@hotmail.com  
  10142   Henrik   Elmark   3500   Værløse   hbe@elmark.dk   20208687
  1161   Steffen   Mattrup Lund-Hansen   3660   Stenløse   steffen@ganlose-svom.dk   48184370
  11000   Alan   Rabølle   2860   Søborg   alaner@kff.kk.dk   35851955
  11013   Brian   Hansen   3650   Ølstykke   brianh@kff.kk.dk  
  11098   Peer   Lajer   2300   København S   peerlajer@gmail.com   40135383
  9414   Claus   Czubaniuk   4700   Næstved   cuc@privat.dk   55761604
  20099   Annette   Faarbæk   2900   Hellerup   anne5310@rdskoler.dk   28726424
  7977   Keld Klaus   Jepsen   4040   Jyllinge   keldinge@hotmail.com  
  2031   Peter   Stendys   2610   Rødovre   stendys@gmail.com   61307677
  2029   Finn   Welsø   3550   Slangerup   vibevej12@gmail.com   27269724
  2023   Knud   Petersen   4690   Haslev   hsknud@gmail.com   20627146
  2019   Camilla   Theut Riis   2680   Solrød Strand   camillatheut@gmail.com   51246268
  1081   Bo   Nautrup   2650   Hvidovre   bnr@hvidovre.dk   36772101
  1083   Claus   Nielsen   4220   Korsør   claus-helle@mail.dk   22123353
  1086   Knud   Holm Eriksen   3700   Rønne   timian3700@youmail.dk   29110117
  11077   Madoka   Christensen   4760   Vordingborg   Madoka.Christensen@dgi.dk   23454448
  1217   Jens   Bundesen   2800   Kongens Lyngby   jensbundesen@hotmail.com   24624015
  1219   Pernille   Juul   2770   Kastrup   pju.id.tf@taarnby.dk   30760297
  1220   Katrine Zinck   Leth-Espensen   2200   København N   katrine_zinck@yahoo.dk   50713379
  1223   Lars   Hyldegaard   4300   Holbæk   sandbyvej15c@gmail.com   30118026
  1226   Bettina   Truelsen   2300   København S   bltruelsen@gmail.com  
  1034   Mick   Steen Nielsen   3100   Hornbæk   mick@Herlevswim.dk   +45 28961000
  11032   Henrik Høj   Andersen   2625   Vallensbæk   hha@vallensbaek.dk   43 64 20 51
  11076   Louise   Larsen   4400   Kalundborg   louise@safetygroup.dk   22 33 88 35
  11078   Mads Leidersdorff   Frederiksen   4600   Køge   mlf@ishoj.dk   22842626
  11081   Mark   Russell   4400   Kalundborg   russell@safetygroup.dk   40 71 75 08
  11089   Morten Marsner   Andersen   2625   Vallensbæk   mmarsner@webspeed.dk   43642051
  11124   Tina   Behlulovic   2620   Albertslund   tbehlulo@gmail.com   26237545
  10193   Lasse   Serup Jensby   2300   København S   eru@svoem.dk   28598616
  10197   Rasmus   Pedersen   2200   Købehavn K   rasbirkpro@gmail.com   39576221
  10201   Lars   Semmelhaack   4450   Jyderup   semmel@privat.dk   59277618
  10202   Patrick   Didriksen   4200   slagelse   padde_1@yahoo.dk   21655948
  10210   Lærke   Smidt Gasbjerg   2720   Vanløse   lsgasbjerg@gmail.com   25346894
  10213   Per   Edison Rasmussen   4800   Nykøbing F   formand@vnf.dk  
  10229   John   Svendsen   4840   Nørre Alslev   jolomilo@paradis.tdcadsl.dk   54 40 08 10
  10233   Jesper Bergmann   Lindqvist   3700   Rønne   lindq@youmail.dk   21171444
  10234   Kim Noél   Rønshof   3700   Rønne   kim@roenshof.dk   41411958
  11142   Jacob   Marcussen   3250   Gilleleje   start1hjerte@gmail.com   21268566
  11161   Kristine   Nyboe   2536   Ishøj   ks@svoem.dk  
  11168   Niels   Bitsch   2200   KBH N   niels.1991@hotmail.com   23708352
  11169   Kim   Gravlev   4140   Borup   gravlev2000@gmail.com   26700266
  11175   Freddy   Christiansen   4894   Ø.Ulslev   fredd@privat.dk   54865433
  11177   Andreas   Olczyk   2720   Vanløse   Andreas@olczyk.dk   30934082
  11184   Jakob Ole   Larsen   4700   Næstved   jakob.ole.larsen@hotmail.com   41281481
  10286   Lars   Kalsang   2860   Søborg   LDK@esnord.dk   51602892
  10287   Julio   Gonzales   1813   Frederiksberg   Lepus28@gmail.com   30294349
  10297   Nikolaj   Kirketerp-Møller   2700   Brønshøj   hr.kirketerp@gmail.com  
  10299   Finn   Vistrup   4900   Nakskov   finn@nakskovic.dk   22256700
  10300   Jesper Holm   Andersen   4900   Nakskov   jesper@nakskovic.dk   29330078
  10305   Frank Thiel   Schmidt   2700   Brønshøj   frank.thiel.schmidt@icloud.com  
  10306   Mathias   Twete   2100   københavn   mathiastwete@hotmail.com   26809023
  10398   Jan   Andersen   4700   Næstved   Brs-s-brl01@fiin.dk   40903819
  10326   Sisse   Vang   4700   Næstved   sissevang@gmail.com  
  10329   Tom   Schmidt   4951   Nørreballe   tschmidt029@gmail.com   30570007
  10331   Anders   Weicher   4000   Roskilde   anders.weicher@gmail.com   43352740
  10333   Thomas   Iwersen   3650   Ølstykke   formand@svoem-laksen.dk   21604581
  11199   Kristian Lavendt   Kryger   2635   Ishøj   kryger1988@hotmail.com  
  10337   Charlotte   Them   4600   Køge   charlottefryaic@icloud.com   28149130
  10340   Jens   Tellram-Thrane   3100   Hornbæk   sms60670076@gmail.com   60670076
  10341   Taus   Jørgensen   2770   Kastrup   jorgyed@hotmail.com   27153035
  10342   Christian   Rosenstrøm   4600   Køge   Millardrosenstroem@live.dk   61273003
  10359   John Jamal Oudrhiri   Loddegaard   3400   Hillerød   loddegaard@msn.com
  10379   Niklas   Breindahl   2700   Brønshøj   niklas.breindahl@gmail.com   28566410
  10385   Thea Meyer   Andersen   2700   Brønshøj   thea@hsk.dk  
  10390   Knud Jan   Pedersen   4000   Roskilde   kjlp@hotmail.dk
  10394   Christian Dalby   Sørensen   3400   Hillerød   dalby1991@gmail.com   23200359
  10406   Cecilie Simone   Toft   2650   Hvidovre   ceciliesimonetoft@hotmail.com   36772101
  10410   Remi Eystberg   Johannesen   2500   Valby   Dasbadedyr@gmail.com   61312363   
  10411   Carsten   Rasmussen   4600   Køge   crnummerni@hotmail.com   60654186   
  10420   Martin Friis   Grønbech   2680   Solrød Strand   mfg@solrod.dk   53582728   
  10435   Mette   Kjaergaard   2791   Dragør   kiwi.kjaergaard@gmail.com
  10437   Jens   Hvidberg-Hansen   4300   Holbæk   jens416@hotmail.com  
  10438   Emil   Carle   2860   Søborg   emil@carle.dk
  10440   Anders   Pedersen   3700   Rønne   Anders-bkp@hotmail.com
  10441   Thomas   Nygaard   4320   Lejre   Nygaard_t@hotmail.com  
  10442   Markus Greve   Bech   2830   Virum   mgb9406@hotmail.com  
  10507   Dennis   Helveg   4700   Næstved   hr.helveg@gmail.com   28 91 02 35
  10448   Ralf   Löber   2600   Glostrup   rlobe@ishoj.dk   20616528
  10450   Mia   Reffs   2690   Karlslunde   reffs@live.dk
  11083   Matthew   Bryan   2670   Greve   matthew_bryandk@yahoo.dk   42680603 
  10474   Yilmaz   Yildiirim   2630   Taastrup   ucoyi@htk.dk   43352753
  10476   Camilla   Aaen   4000   Roskilde   camilla-aaen@hotmail.com   20230547
  10500   Martin   Bastiansen   2200   København N   Martin.h.Bastiansen@gmail.com
  10508   Kristina Sahlholdt   Rasmussen   4690   Haslev   kristina.sahlholdt@gmail.com  
  10509   Jonas Birk   Hesselvig   4200   Slagelse   brs-jbhe@fiin.dk   61884475
  10510   Nichlas   Katz   2680   Solrød Strand   Brs-s-udd32@fiin.dk
  10513   Emil Elias Kjærgaard   Gørløv   3782   Allinge   emilgorlov@gmail.com   29259295
  10516   Andreas   Piper Mårtensson   4040   Roskilde   andreaspipermaartensson@gmail.com   22826797
  10520   Helle   Rolighed   4720   Præstø   helle@bosei.dk   44230460
  10524   Ole Vedel   Rasmussen   1954   Frederiksberg   rasmussenolev@hotmail.com  
  10525   Sally   Veber   2650   Hvidovre   Sallyveber@gmail.com
  10526   Stefanie   Veber   2650   Hvidovre   stefanie@hvsk.dk
  10527   Tom   Kietz   2630   Taastrup   tom.kietz@gmail.com
  10528   Mathias   Groot   4000   Roskilde   mathiasgroot@yahoo.com   22572922
  10529   Michael   Sørensen   4930   Maribo   maribosvommehal@gmail.com  
  10530   Martin Rueholm   Brøndum   4130   Viby Sj   martin@mrbr.dk   52174649
  10531   Gitte Bechmann   Lund   3550   Slangerup   Gblun@frederikssund.dk
  10532   Louise Flint   Jensen   3550   Slangerup   lfjen@frederikssund.dk
  10533   Michael   Frischauf   2605   Brøndby   michael@frischauf.dk  
  10534   Marlene Hanfgarn   Kristiansen   4140   Borup   marlenejepsen@hotmail.com
  10536   Tom   Christensen   4690   Haslev   jatchr@hotmail.com   30512532
  10537   Poul Helbo   Hansen   2000   Frederiksberg   phelbohansen@gmail.com   26712118
  10538   Peter   Kongshøj   3460   Birkerød   peter.kongshoj@gmail.com   40170262
  10541   Michael   Capion   3550   Slangerup   kreass16@gmail.com   24601608
  10542   Pi Emilie   Nielausen   2840   Holte   pie.nilausen@gmail.com   24620414
  10543   Mads   Fogh   4200   Slagelse   mads@gerlev.dk   28348869
  10546   Christian   Kaas-Claesson   4420   Regstrup   kaasclaesson@gmail.com   49408697
  10547   Thomas   Friis   4300   Holbæk   thomas0404friis@hotmail.com   42763404
  10553   Zabrina Natasja   Kondrup   4180   Sorø   zabrina@hotmail.dk   50900850
  10566   Pernille Wendelboe   Træde   2670   Greve   mrswendelboe@gmail.com  
  10575   Ulrik   Willén   2400   København NV   ulrik.willen@gmail.com   20104280
  10576   Shaun Theodor   Sødergren   2300   København S   shaunsodergren.svommeklubben@gmail.com   30133363
  10601   David Skærbo   Andreasen   4690   Haslev   dandr@faxekommune.dk  
  10602   Kent Skou   Nielsen   4672   Klippinge   kskou@faxekommune.dk   20482658
  10606   Anne-Marie   Hansen   2630   Taastrup   Anne-Marie.Han@htk.dk  
  10605   Jan Baagø   Jørgensen   2100   København Ø   janjoe@htk.dk  
  10607   Eva   Johnsen   2630   Taastrup   evajo@htk.dk
  10608   Jeff   Berendt   2630   Taastrup   jeffbe@htk.dk
  10609   Susanne   Wedekind   2000   Frederiksberg   Susanne.Wedekind@get2net.dk
  10610   Mads   Rasmussen   4534   Hørve   Rasmussenmads88@gmail.com
  10613   Niels   Møller   4941   Bandholm   nimo1@dlgtele.dk  
  10614   Simone Djernes   Nielsen   2300   København S   sdj@specialhospitalet.dk  
  10620   Arne Redsted   Rasmussen   4622   Havdrup   arr@kadk.dk  
  10623   Jesper   Bohnefeld   4690   Haslev   jesper@bohnefeld.dk  
  10624   Rune Dehn   Thomsen   4291   Ruds Vedby   rundt76@gmail.com  
  10631   Sigurd Greve   Dideriksen   2000   Frederiksberg   Sig_1@hotmail.com
  10636   Ulla   Gjedde   3500   Værløse   ulla@gjedde.dk  
  10667   Mia   Daugbjerg   1324   København K   mia_s_daugbjerg@hotmail.com   25573345
  10672   Martin   Jørgensen   2640   Hedehusene   BRS-H-VAGT3@mil.dk
  10673   Yunus   Yüksel   4700   Næstved   BRS-YUN@fiin.dk
  10674   Johan Peter Dalsgaard   Møllnitz   3770   Allinge   brs-jomo@fiin.dk  
  10675   Peter   Christensen   3770   Allinge   brs-b-udd26@fiin.dk
  10689   Victor   Haurholm   2100   København Ø   victor.haurholm@gmail.com   60149585
  10691   Jesper   Børsen   2200   København N   jbo@specialhospitalet.dk   42401028
  10692   Jàkup   Johansen   4100   Ringsted   jakupjo@htk.dk   53114440
  10693   Kristian Peter   Clement Iversen   2630   Taastrup   kristianiv@htk.dk   21739626
  10694   Thomas   Lund Jensen   4030   Tune   thomasjens@htk.dk   40463146
  10695   Ida Cirkeline   Milkær Østerby   1663   København V   ida_cirkeline@hotmail.com   40164043
  10696   Rune   Lorits   2860   Søborg   rune@lorits.dk   60915411
  10697   Magnus   Rudbæk Christensen   2300   København S   magnusrudbaek@hotmail.com   60134690
  10702   Puk   Bodenhoff   2100   København Ø   puk@bodenhoff.eu   60842961
  10703   Mathias   Gøtke   2800   Kongens Lyngby   mathiasgoetke@gmail.com   24448767
  10704   Trine   Ekblond   2500   Valby   trine_1108@hotmail.com   28125544
  10705   Asger Hjorth   Saabye   2500   Valby   asge2715@g2650.dk  
  10707   Bjarne   Ambrosen   2740   Skovlunde   ambrosen@hotmail.com  
  10708   Britt   Grossert   2635   Ishøj   brittmeller@hotmail.com  
  10709   David Alexander Bo   Jacobsen   4681   Herfølge   dawid300894@gmail.com  
  10710   Ditte Henriette   Jensen   2500   Valby   uws33bk6@g2650.dk  
  10716   Johan   Eigtved   2000   Frederiksberg   jneigtved@gmail.com  
  10717   Jonas   Graffe   1325   København K   graffej@gmail.com  
  10718   Kasper Seidel   Brosbøl   3520   Farum   kasper@seidelbrosboel.dk  
  10719   Nicole   Jensen   2635   Ishøj   nicoj@ishoj.dk  
  10722   Signe   Becker   4690   Haslev   signebecker1966@gmail.com  

Videre herfra:

Læs også:

Download:

Kontakt: