0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Download:

 Aktuelt

 Næste arrangement

11
December
2018
Svømning
SSK Klubmesterskab 1
Solrød Svømmehal
11
December
2018
Svømning
Klubmesterskaber Afd. 2
Svømmecenter Falster
12
December
2018
Svømning
Værløse Klubmesterskab 1. afsnit
Værløse

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

 Næste arrangement

4
Januar
2019
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3252
Spektrum Odder Svømmehal
5
Januar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3253
Spektrum Odder Svømmehal
5
Januar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3237
Gladsaxe Svømmehal

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

 Login

Flere funktioner kræver login: 

 

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Erhvervslivredderdommere

DommernummerFornavnEfternavnAdressePostnummerByE-mail
  11003   Aljim   Ibisi   Trædrejeporten 1   2650   Hvidovre   iub@hvidovre.dk
  11115   Sherzad H.   Mahmood   Gersagerpaken 91,5th   2670   Greve   chad_1975@hotmail.com
  11061   Klavs Bo   Greisen   Skjulhøj Alle 42   2720   Vanløse   krambeck_greisen@mail.tele.dk
  11111   Roald   Nielsen   Jernbæk Alle 39   3200   Helsinge   roald@aquafoto.dk
  11024   Flemming   Seidler   kornvej 15   4000   Roskilde   seidler@youmail.dk
  11118   Steve   Martinussen   Bønsvigvej 1 A   4720   Præstø   stevem@kff.kk.dk
  11096   Ole T.   Nielsen   Egeløkkevej 1   5450   Otterup   ole.t@safetygroup.dk
  11021   Erik   Nygaard   Hovedvejen 19   5771   Stenstrup   Erik.Nygaard@svendborg.dk
  11099   Per Frank   Pedersen   Ved Søen 12   7190   Billund   perfrankpedersen@gmail.com
  11088   Michael Valentin   Reif   Skovdallundvej 10   7300   Jelling   michael@safetygroup.dk
  11127   Torben   Rehder   Stensagervej 4b   8260   Viby J   torbenrehder@outlook.dk
  11062   Knud-Gert   Diedrichsen   Vejbækvej12a Vejbæk   6330   Padborg   kdi@aabenraa.dk
  11094   Ole Faistrup   Vinther   Ved Skrænten 12, st mf.   8600   Silkeborg   ole@faistrup.dk
  11030   Heine   Danielsen   Nordentoften 65   8832   Skals   livredning@live.dk
  11020   Erik   Madsen   Enggården 3 Handest   8990   Fårup   erikmanas@hotmail.com
  11000   Alan   Rabølle   Gladsaxevej 146,1 th.   2860   Søborg   alaner@kff.kk.dk
  11013   Brian   Hansen   Menuetvej 15   3650   Ølstykke   brianh@kff.kk.dk
  11098   Peer   Lajer   Bremensgade 59 2,th   2300   København S   peerlajer@gmail.com
  11028   Grethe   Nielsen   Sigsvej 16   9681   Ranum   sigsvej16@tdcadsl.dk
  11077   Madoka   Christensen   Skovvej 68   4760   Vordingborg   Madoka.Christensen@dgi.dk
  11075   Lone   Mortensen   Kavsløkke 105   6470   Sydals   lmot@sonderborg.dk
  11002   Alihan   Anik   Askeengen 37   2740   Skovlunde   alihana3@hotmail.com
  11007   Ane   Aaskov   Jens Birkholmsvej 21   5600   Faaborg   ane-aaskov@hotmail.com
  11014   Børge   Pedersen   Bremerholmsgyden 10   5683   Haarby   bpegeholm@gmail.com
  11017   David Blom   Mejdal   Tolstojs alle 2, 2.tv   2860   Søborg   david.blom@herlev.dk
  11019   Elisabeth   Jørgensen   Præsteengen 33, Rønnebæk   4700   Næstved   Ej.engen@gmail.com
  11032   Henrik Høj   Andersen   Horsbred 197   2625   Vallensbæk   hha@vallensbaek.dk
  11035   Jan   Nicolaisen   Damgade 37   6400   Sønderborg   jnia@sonderborg.dk
  11036   Jan   Olsen   Plantagevej 4   4160   Herlufmagle   jan.tybjerg@gmail.com
  11041   Jesper   Hermund   Østerbrogade 148 4. th   2100   København Ø   jhermund@mail.dk
  11051   Karsten   Pedersen   Klostermarken 6   9490   Pandrup   b-kpedersen@stofanet.dk
  11052   Katja   Kupetz Hansen   Nørre Kirkevej 6   9300   Sæby   katjakupetz@gmail.com
  11053   Kenneth   Jacobsen   Ortenvej 110   6800   Varde   kjak@ifv-varde.dk
  11055   Kenneth   Lind Hansen   Løvkærparken 37   4030   Tune   kennethlhansen@gmail.com
  11063   Kristian Magdal   Christensen   Thit Jensen Vej 21   7182   Bredsten   kc@lalandia.dk
  11064   Lars   Gunnersen Pasgaard Rommelhoff   Søndre Fasanvej 50, 3.TV   2000   Frederiksberg   larsgu@kff.kk.dk
  11071   Liljan   Kjeldstrøm   Dybdalvej 8   6500   Vojens   ljkj@haderslev.dk
  11074   Lone Klærke   Hansen   Gærdevænget 7   2791   Dragør   lonea@dragoer.dk
  11078   Mads Leidersdorff   Frederiksen   Møllemarken 20   4600   Køge   mlf@ishoj.dk
  11081   Mark   Russell   Kystparken 31,1 th.   4400   Kalundborg   russell@safetygroup.dk
  11087   Michael   Lysgaard   Kollund Byvej 17   7400   Herning   divermic@privat.dk
  11089   Morten Marsner   Andersen   Horsbred 197   2625   Vallensbæk   mmarsner@webspeed.dk
  11090   Morten Møller   Jensen   Sundvej 73   4780   Stege   sundvej@live.dk
  11091   Nicki   Humble   Skolegade 32   3200   Helsinge   ZP85@kff.kk.dk
  11093   Niels Poul   Nielsen   Agertoften 21   2750   Ballerup   nielspnielsen55@gmail.com
  11102   Peter   Chalk   Svinøvej 16   5500   Middelfart   phc@odense.dk
  11107   Pia Lundgaard   Jensen   Hillerødvej 6   3300   Frederiksværk   plje@furesoe.dk
  11112   Rune B.   Jansdal   Karsholtevej 15   4293   Dianalund   runehanneemma@yahoo.dk
  11114   Sebastian   Schaer Popp   Norgesgade 56 2. th   2300   København S   sebpopp@gmail.com
  11119   Stig Berg   Madsen   Louisehøj 15   2880   Bagsværd   Stigbergmadsen@gmail.com
  11124   Tina   Behlulovic   Storstræde 10   2620   Albertslund   tbehlulo@gmail.com
  11125   Tommy   Johannessen   Odinsgade 37   9000   Aalborg   tommyjohannessen@icloud.com
  11194   Sascha   De Vries   Mejlgade 47, 2. tv   8000   Århus   sascha.a.devries@gmail.com
  10197   Rasmus   Pedersen   Fyensgade 6. 1.th   2200   Købehavn K   rasbirkpro@gmail.com
  10202   Patrick   Didriksen   Ndr.stationsvej 14S, 1, 009   4200   slagelse   padde_1@yahoo.dk
  11133   Marco Vonge   Loftager   Storegade 46-48   6780   Skærbæk   marco@kursus-fritidscenter.dk
  10229   John   Svendsen   Fasanvej 22     4840   Nørre Alslev   jolomilo@paradis.tdcadsl.dk
  10251   Michael Buch   Jørgensen   Floravænget 19 1 th.      5250   Odense SV      michael.buch@gmail.com
  11139   Christian Anker   Scales   Bagsværdvej 133, I 2.tv   2800   Lyngby   christian_scales@hotmail.com
  11145   Carina René   Andersen   Hedelyng 13, st. th.   4600   Køge   andersen_rene@live.dk
  11142   Jacob   Marcussen   Bakkedraget 17   3250   Gilleleje   fjabben@yahoo.dk
  11143   John   Sondrup   Lundebjerggårdsvej 12, 3. th.   2740   Skovlunde   sondrup.john@gmail.com
  11144   Tanya   Ingwes   Fasanvænget 64   2791   Dragør   pocahontas@cool.dk
  11161   Kristine   Nyboe   Vejledalen 272   2536   Ishøj   ks@svoem.dk
  11165   Morten   Sahlmann   Havnegade 23   6700   Esbjerg   mortensahlmann@hotmail.com
  11185   Karolina   Kujawa   Pilegårdsvej 107, 2. tv.   2860   Søborg   kujawakarolina@yahoo.dk
  11187   Lis   Sørensen   Østerparken 38   2630   Tåstrup   janlis@live.dk
  11193   Morten   Palsholm   Samosvej 2 2tv.   2300   København S   ax77@kff.kk.dk
  10331   Anders   Weicher   Bygmarken 12   4000   Roskilde   anders.weicher@gmail.com
  10332   Martin Baldus   Kopra   Bjørnehøjvej 2   2640   Hedehusene   baldus1985@gmail.com
  11196   Anna   Huculak-Gaj   Grønnegården 239   2670   Greve   anna.huculak@gmail.com
  11198   Thomas   Jacobsen   Hånbækvej 40F   9900   Frederikshavn   thjc@frederikshavn.dk
  11199   Kristian Lavendt   Kryger   Merlegårds vænge 12   2635   Ishøj   kryger1988@hotmail.com
  11200   Liselotte   Jakobsen   Hvedevænget 16   4681   Herfølge   liselotte.jakobsen@koege.dk
  11202   Allan   Gelardi   Strandhøjen 5   3600   Frederikssund   cn13077@rk.dk
  11204   Egon   Rasmussen   Orevej 72   4760   Vordingborg   Egon.Rasmussen@dgi.dk
  11205   Lars Bahrencheer   Andersen   Birgitsvej 1   2670   Greve   larsba@kff.kk.dk
  10340   Jens   Tellram-Thrane   toftemosevej 39   3100   Hornbæk   sms60670076@gmail.com
  10353   Julianna   Tamasi   Søborg Hovedgade 73, 1.1.   2860   Søborg   julianna@tamasi.dk
  10365   Jonas Frid   Olsson   Bredgade 45   4900   Nakskov   jfo@lalandia.dk
  10358   Brian Wendel   Andersen   Stenbjergvej 6   4550   Asnæs   bande@odsherred.dk
  10359   John Jamal Oudrhiri   Loddegaard   Langesvej 7, 2.   3400   Hillerød   loddegaard@msn.com
  10361   Anja   Larsen   Hyldegårdsvej 16A   2920   Charlottenlund   anse.musen@hotmail.com
  10362   Antonio   Iglesias   Søborg Hovedgade 10B, 1.th.   2870   Dyssegård   antoniosgur@gmail.com
  10363   Martin Holde   Lund-Larsen   esrumvej 341   3000   helsingør   martin_lundlarsen@hotmail.com
  10364   Jonas Wael   Sekula   Munkholmvej 13   4900   Nakskov   jse@lalandia.dk
  10368   Camilla Væversted   Nielsen   Kirkebjerg Allé 121   2605   Brøndby   cf3u@kff.kk.dk
  10370   Ib   Frederiksen   Vangsåvej 65, Klitmøller   7700   Thisted   ibf@thisted.dk
  10371   Lone Cicilie Rahr   Madsen   Holger Danskesvej 5   6270   Tønder   lonmad@toender.dk
  10561   Maria Boy   Birck   Lønholt 31   6200   Aabenraa   mbbirck@hotmail.com
  10420   Martin Friis   Grønbech   Druemarken 27      2680   Solrød Strand   mfg@solrod.dk
  10427   Ann Faldt   Timmermann   Bakkegårdesvej 14   5330   Munkebo   af.timmermann@mail.dk
  10431   Rasmus Dybdahl   Nielsen   Peter Bangs Vej 71, 3.th   2000   Frederiksberg   r_dybdahl@hotmail.com
  10434   Anne-Louise   Støttrup   Vigerslev Alle 15 3tv   2500   Valby   ann_lee_stottrup@hotmail.com
  10436   Henrik   Farver   Rørmosevej 3   4000   Roskilde   henrik.farver@gmail.com
  10448   Ralf   Löber   Bøgeskoven   2600   Glostrup   rlobe@ishoj.dk
  11083   Matthew   Bryan   Hyldebærlunden 1   2670   Greve   mbr@solrod.dk
  10495   Heidi Susgaard   Hansen   hennekasdamvej 5,1   6630   Rødding   heidi_hansen_4@hotmail.com
  10563   Peter   Heise   Hulgårdsvej 6B   2400   København NV   peterheise69@gmail.com
  10562   Casper Kjær   Jensen   Bakkegårdsvej 13   9640   Farsø   farsosvommehal@sport.dk
  10564   Anders Kirkeskov   Jensen   Møensgade 4, 1. tv   9000   Aalborg   ajkirkeskov@hotmail.com
  10565   Ann Gitte Lund   Rasmussen   Gurrevej 93A   2650   Hvidovre   anngitten@gmail.com
  10566   Pernille Wendelboe   Træde   Lundemosen 67   2670   Greve   mrswendelboe@gmail.com
  10567   Martin Bæk   Hansen   Lysbroengen 37   8600   Silkeborg   mbkhansen@gmail.com
  10568   Klaus   Rex   Vesterbrogade 75, 2   1620   København V   krex@live.dk
  10569   Sajjad   Haider   Skjulet 16   2880   Bagsværd   haider-ali@oncable.dk
  10570   Kim   Larsen   Frisenborgparken 24   7430   Ikast   kimnl@ikast-brande.dk
  10572   Genna   Stewart   Byengen 100   2980   Kokkedal   cd19@kff.kk.dk
  10573   Anne Charlotte   Sund   Birkevej 23   6200   Aabenraa   acsu@aabenraa.dk
  10574   André Klindt   Porsdal   Frydenhøjparken 121   2650   Hvidovre   apor@furesoe.dk
  10595   Tina   Wettengel   Højmark 27   6300   Gråsten   tinawettengel@hotmail.com