0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

AKTUELT

 

Afhold REMA 1000 AquaCamp i en af

årets ferier.

Se mere her

Bliv en haj til Facebook

Deltag i et af de mange temamøder rundt i Danmark.

 

Læs mere og tilmeld jer her

 Næste arrangement

28
Oktober
2020
Svømning - Svømmetider
Klubmesterskab, Nakskov

Nakskov Idrætscenter, svømmehal
29
Oktober
2020
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off20-3609
Durup Svømmehal (Aflyst)

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Modul 7 - Overdommer

30. januar Vejle (Del 1)

 Næste arrangement

29
Oktober
2020
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off20-3609
Durup Svømmehal (Aflyst)
31
Oktober
2020
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off20-3600
Idrætscenter Midtfyn (Aflyst)
31
Oktober
2020
Træner/instruktør
Svømningens Grundudd. Weekend 2 af 2 SG20-3423
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Erhvervslivredderdommere

DommernummerFornavnEfternavnAdressePostnummerByE-mail
  11003   Aljim   Ibisi   Herlev   2730   Herlev   aljim_ibisi@hotmail.com
  1060   Christina   Borring   Ærøvej 8, 4.   2000   Frederiksberg   christinaborring@gmail.com
  11115   Sherzad H.   Mahmood   Gersagerpaken 91,5th   2670   Greve   chad_1975@hotmail.com
  11061   Klavs Bo   Greisen   Skjulhøj Alle 42   2720   Vanløse   krambeck_greisen@mail.tele.dk
  9524   Niels P   Nielsen   Agertoften 21   2750   Ballerup   nielspnielsen55@gmail.com
  11111   Roald   Nielsen   Jernbæk Alle 39   3200   Helsinge   roald@aquafoto.dk
  11118   Steve   Martinussen   Bønsvigvej 1 A   4720   Præstø   stevem@kff.kk.dk
  11096   Ole T.   Nielsen   Egeløkkevej 1   5450   Otterup   ole.t@safetygroup.dk
  11021   Erik   Nygaard   Hovedvejen 19   5771   Stenstrup   Erik.Nygaard@svendborg.dk
  11099   Per Frank   Pedersen   Ved Søen 12   7190   Billund   perfrankpedersen@gmail.com
  11088   Michael Valentin   Reif   Skovdallundvej 10   7300   Jelling   michael@safetygroup.dk
  11127   Torben   Rehder   Stensagervej 4b   8260   Viby J   torbenrehder@outlook.dk
  11094   Ole Faistrup   Vinther   Ved Skrænten 12, st mf.   8600   Silkeborg   ole@faistrup.dk
  11030   Heine   Danielsen   Nordentoften 65   8832   Skals   livredning@live.dk
  11020   Erik   Madsen   Enggården 3 Handest   8990   Fårup   erikmanas@hotmail.com
  11000   Alan   Rabølle   Gladsaxevej 146,1 th.   2860   Søborg   alaner@kff.kk.dk
  11013   Brian   Hansen   Menuetvej 15   3650   Ølstykke   brianh@kff.kk.dk
  11098   Peer   Lajer   Bremensgade 59 2,th   2300   København S   peerlajer@gmail.com
  11028   Grethe   Nielsen   Sigsvej 16   9681   Ranum   sigsvej16@tdcadsl.dk
  11077   Madoka   Christensen   Skovvej 68   4760   Vordingborg   Madoka@dgihusetvordingborg.dk
  11075   Lone   Mortensen   Kavsløkke 105   6470   Sydals   lmot@sonderborg.dk
  11002   Alihan   Anik   Askeengen 37   2740   Skovlunde   alihana3@hotmail.com
  11007   Ane   Aaskov   Jens Birkholmsvej 21   5600   Faaborg   ane-aaskov@hotmail.com
  11014   Børge   Pedersen   Bremerholmsgyden 10   5683   Haarby   bpegeholm@gmail.com
  11017   David Blom   Mejdal   Tolstojs alle 2, 2.tv   2860   Søborg   david.blom@herlev.dk
  11032   Henrik Høj   Andersen   Horsbred 197   2625   Vallensbæk   hha@vallensbaek.dk
  11035   Jan   Nicolaisen   Damgade 37   6400   Sønderborg   jnia@sonderborg.dk
  11036   Jan   Olsen   Plantagevej 4   4160   Herlufmagle   jan.tybjerg@gmail.com
  11041   Jesper   Hermund   Østerbrogade 148 4. th   2100   København Ø   jhermund@mail.dk
  11045   John   Philipsen   Østervænget 10   9900   Frederikshavn   joph@frederikshavn.dk
  11052   Katja   Kupetz Hansen   Nørre Kirkevej 6   9300   Sæby   katjakupetz@gmail.com
  11055   Kenneth   Lind Hansen   Løvkærparken 37   4030   Tune   kennethlhansen@gmail.com
  11063   Kristian Magdal   Christensen   Thit Jensen Vej 21   7182   Bredsten   kc@lalandia.dk
  11064   Lars   Gunnersen Pasgaard Rommelhoff   Enghavevej 114,4 TH   2450   København SV.   larsgu@kff.kk.dk
  11071   Liljan   Kjeldstrøm   Dybdalvej 8   6500   Vojens   ljkj@haderslev.dk
  11074   Lone Klærke   Hansen   Gærdevænget 7   2791   Dragør   lonea@dragoer.dk
  11076   Louise   Larsen   Kystparken 31, 1.th   4400   Kalundborg   louise@safetygroup.dk
  11078   Mads Leidersdorff   Frederiksen   Møllemarken 20   4600   Køge   mlf@ishoj.dk
  11081   Mark   Russell   Kystparken 31,1 th.   4400   Kalundborg   russell@safetygroup.dk
  11087   Michael   Lysgaard   Kollund Byvej 17   7400   Herning   mflysgaard@gmail.com
  11089   Morten Marsner   Andersen   Horsbred 197   2625   Vallensbæk   mmarsner@webspeed.dk
  11090   Morten Møller   Jensen   Østerbrogade 109   4800   Nykøbing Falster   sundvej@live.dk
  11091   Nicki   Humble   Skolegade 32   3200   Helsinge   ZP85@kff.kk.dk
  11102   Peter   Chalk   Svinøvej 16   5500   Middelfart   phc@odense.dk
  11107   Pia Lundgaard   Jensen   Hillerødvej 6   3300   Frederiksværk   plje@furesoe.dk
  11112   Rune B.   Jansdal   Karsholtevej 15   4293   Dianalund   runehanneemma@yahoo.dk
  11119   Stig Berg   Madsen   Louisehøj 15   2880   Bagsværd   Stigbergmadsen@gmail.com
  11124   Tina   Behlulovic   Storstræde 10   2620   Albertslund   tbehlulo@gmail.com
  11125   Tommy   Johannessen   Odinsgade 37   9000   Aalborg   tommyjohannessen@icloud.com
  11194   Sascha   De Vries   Middelbovej 12   8960   Randers SØ   sascha.a.devries@gmail.com
  10197   Rasmus   Pedersen   Fyensgade 6. 1.th   2200   Købehavn K   rasbirkpro@gmail.com
  10202   Patrick   Didriksen   Ndr.stationsvej 14S, 1, 009   4200   slagelse   padde_1@yahoo.dk
  10   Margit   Beckmann   Brøndby Stadion 20   2605   Brøndby   mb@svoem.dk
  11133   Marco Vonge   Loftager   Storegade 46-48   6780   Skærbæk   marco@kursus-fritidscenter.dk
  10251   Michael Buch   Jørgensen   Floravænget 19 1 th.      5250   Odense SV      michael.buch@gmail.com
  11139   Christian Anker   Scales     2800   Lyngby   christian_scales@hotmail.com
  11142   Jacob   Marcussen   Bakkedraget 17   3250   Gilleleje   start1hjerte@gmail.com
  11144   Tanya   Ingwes   Fasanvænget 64   2791   Dragør   ti@dinnerbooking.com
  11161   Kristine   Nyboe   Vejledalen 272   2536   Ishøj   ks@svoem.dk
  11165   Morten   Sahlmann   Borgergade 15   6700   Esbjerg   mortensahlmann@hotmail.com
  11185   Karolina   Kujawa   Pilegårdsvej 107, 2. tv.   2860   Søborg   kujawakarolina@yahoo.dk
  11187   Lis   Sørensen   Østerparken 38   2630   Tåstrup   janlis@live.dk
  11193   Morten   Palsholm   Samosvej 2 2tv.   2300   København S   ax77@kff.kk.dk
  11196   Anna   Huculak-Gaj   Grønnegården 239   2670   Greve   anna.huculak@gmail.com
  11199   Kristian Lavendt   Kryger   Merlegårds vænge 12   2635   Ishøj   kryger1988@hotmail.com
  11200   Liselotte   Jakobsen   Hvedevænget 16   4681   Herfølge   liselotte.jakobsen@koege.dk
  11202   Allan   Gelardi   Strandhøjen 5   3600   Frederikssund   cn13077@rk.dk
  10340   Jens   Tellram-Thrane   toftemosevej 39   3100   Hornbæk   jenstellramthrane@gmail.com
  10359   John Jamal Oudrhiri   Loddegaard   Langesvej 7, 2.   3400   Hillerød   loddegaard@msn.com
  10361   Anja   Larsen   Hyldegårdsvej 16A   2920   Charlottenlund   anse.musen@hotmail.com
  10363   Martin Holde   Lund-Larsen   esrumvej 341   3000   helsingør   martin_lundlarsen@hotmail.com
  10370   Ib   Frederiksen   Vangsåvej 65, Klitmøller   7700   Thisted   ibf@thisted.dk
  10371   Lone Cicilie Rahr   Madsen   Holger Danskesvej 5   6270   Tønder   lonmad@toender.dk
  10373   Jakob Skov   Hansen   C.F. Møllers Allé 12, 2th   2300   København S   jsh@furesoe.dk
  10420   Martin Friis   Grønbech   Druemarken 27      2680   Solrød Strand   mfg@solrod.dk
  10427   Ann   Timmermann   Bakkegårdsvej 14   5330   Odense V   annft@odense.dk
  10431   Rasmus   Dybdahl   Elverhøjen 14   2730   Herlev   r_dybdahl@hotmail.com
  10448   Ralf   Löber   Bøgeskoven   2600   Glostrup   rlobe@ishoj.dk
  11083   Matthew   Bryan   Hyldebærlunden 1   2670   Greve   matthew_bryandk@yahoo.dk
  10494   Sevastianos   Prenta   Gl Thorupvej 6   9330   Dronninglund   sevastianos.prenta@aalborg.dk
  10563   Peter   Heise   Hulgårdsvej 6B   2400   København NV   peterheise69@gmail.com
  10564   Anders Kirkeskov   Jensen   Møensgade 4, 1. tv   9000   Aalborg   ajkirkeskov@hotmail.com
  10565   Ann Gitte Lund   Rasmussen   Gurrevej 93A   2650   Hvidovre   anngitten@gmail.com
  10566   Pernille Wendelboe   Træde   Lundemosen 67   2670   Greve   mrswendelboe@gmail.com
  10567   Martin Bæk   Bjerrum   Ellemarken 9   8600   Silkeborg   mbkhansen@gmail.com
  10569   Sajjad   Haider   Skjulet 16   2880   Bagsværd   haider-ali@oncable.dk
  10570   Kim   Larsen   Frisenborgparken 24   7430   Ikast   kimnl@ikast-brande.dk
  10572   Genna   Stewart   Byengen 100   2980   Kokkedal   cd19@kff.kk.dk
  10574   André Klindt   Porsdal   Frydenhøjparken 121   2650   Hvidovre   porsdal21@gmail.com
  10578   Jakub   Grzonkowski   Brønshøjvej 2 A 3th   2700   Brønshøj   Jakubgrzonkowski@gmail.com
  10595   Tina   Wettengel   Højmark 27   6300   Gråsten   tinawettengel@hotmail.com
  10638   Bo Volf   Brøchner   Banegårdsgade 1, 3.-19   8000   Århus   bovb@live.dk
  10639   Stig Vilhelm   Simonsen   Grantofteparken 154   2750   Ballerup   stsi@balk.dk
  10640   Thomas Regin   Kirk   Kornagervej 79   2800   Lyngby   thki@balk.dk
  10641   Rikke   Hansen   Stenderupgade 7a, 4.tv.   1738   København V   ck01@kk.dk
  10642   Flemming   Nielsen   kompagnivej 9 3tv   3520   Farum   kife@youmail.dk
  10643   Lene Ganzhorn   Bøttern   Dalegade 61   7000   Fredericia   svoemmehal@fyrtom.dk
  10644   Birita   Kaas   Fatningen 10.3.2   2730   Herlev   birita65@gmail.com
  10645   Jakup   Johansen   Parkvej 78   2630   Taastrup   jakupjo@htk.dk
  10646   Jan Baagø   Jørgensen   Parkvej 78   2630   Taastrup   janjoe@htk.dk
  10647   Leif   Ingemann   Parkvej 78   2630   Taastrup   leifha@htk.dk
  10648   Thomas Lund   Jensen   Parkvej 78   2630   Taastrup   thomasjens@htk.dk
  10651   Dennis Bjørn   Hansen   Nordre Boulevard 211   6800   Varde   ksbjorn@hotmail.com
  10654   Nadia Bruun   Andersen   Københavnsvej 66 V   4000   Roskilde   nadiabruunandersen@gmail.com
  10655   Natasja   Larsen   Grethes Allé 14   4400   Kalundborg   natla@rudersdal.dk
  10656   Adrienn   Bogár   Vestre Kirkevej 2G   4000   Roskilde   adb@furesoe.dk
  10681   Rasmus Kristian   Hansen   Æbeløgade 23, 5. th.   2100   København Ø   rkhansen97@gmail.com
  10725   Bitten   Kramer   V. Voldgade 29   4874   Gedser   bitten71@hotmail.com
  10726   Brian   Pullich   Jagtvej 183 A, 4. tv.   2100   København Ø   brian@pullich.dk
  10727   Cecilie   Toft   Bymuren 27, 1. th.   2650   Hvidovre   ceciliesimonetoft@hotmail.com
  10728   Emil Daniel   Nielsen   Herlufsholmvej 27   2720   Vanløse   emildn@gmail.com
  10729   Gabor   Klöczl   Gydevej 18   3250   Græsted   gabor@gabor.dk
  10730   Jacob   Lynge   Kamillehaven 27   4622   Havdrup   jacob.jensen@norskluftambulanse.no
  10731   Jan   Pedersen   Palævej 2   4450   Jyderup   Kjlp@hotmail.dk
  10732   Jesper   Løwe-Press   Pilevang 25   2980   Kokkedal   zv16@kk.dk
  10733   Johnny   Hansen   Hjortevænget 1   4760   Vordingborg   johnny.hansen.cykler@gmail.com
  10734   Jonas   Laugesen   Skovbrynet 2 2.mf   4681   Herfølge   jonas.laugesen97@gmail.com
  10735   Kim   Ahlmann   Hyldebæregnen 21   2670   Greve   4xahlmann@gmail.com
  10736   Line Ettrup   Ziegler   Sorte Krog 128, 2. 201   2300   København S   cx93@kk.dk
  10737   Magnus Vanmann   Rasmussen   Vestergade 17, 2A   4930   Maribo   magnus-rasmussen2203@hotmail.com
  10738   Sebastian Christian   Olsen   Rampelyset 1 st 14   4000   Roskilde   sebastianolsen@live.dk
  10739   Shane Christopher   Kenny   Skjalm Hvides Gade 20, 2. th.   1728   København V   zb8m@kk.dk
  10740   Thomas   Danielsen   Sundby Allé 35 A   4800   Nykøbing F   thomas._d@hotmail.com