0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Download:

 Aktuelt

 Næste arrangement

11
December
2018
Svømning
Klubmesterskaber Afd. 2
Svømmecenter Falster
11
December
2018
Svømning
SSK Klubmesterskab 1
Solrød Svømmehal
12
December
2018
Svømning
Værløse Klubmesterskab 1. afsnit
Værløse

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

 Næste arrangement

4
Januar
2019
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3252
Spektrum Odder Svømmehal
5
Januar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3253
Spektrum Odder Svømmehal
5
Januar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3237
Gladsaxe Svømmehal

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

 Login

Flere funktioner kræver login: 

 

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

ERC instruktør i Vestdanmark

FornavnEfternavnPostnummerByE-mailTelefonFørstehjælpsinstruktørKursusleder
  Ole T.   Nielsen   5450   Otterup   ole.t@safetygroup.dk     1   0
  Lars   Jonsson   7400   Herning   lars@snejbjergsgi.dk   36 97 60 78   1
  Torben   Rehder   8260   Viby J   torbenrehder@outlook.dk   26748099   1   1
  Peter   Fuglsang   8600   silkeborg   peter@free-flow.dk   24411770   1
  Peter   Dam   9800   Hjørring   branddam@has.dk   20766666   1   0
  Sonnich   Nielsen   8370   Hadsten   1aid2u@gmail.com   40968370   1
  Max   Nissen   8543   Hornslet   max_nissen@hotmail.com   40165308   1
  Thomas   Evald   6430   Nordborg   tevald@webspeed.dk   21646766   1
  Peter   Chalk   5500   Middelfart   phc@odense.dk   30 52 32 75   1   0
  Andreas Uni   Kjeldgaard-Man   9000   Aalborg   Betteuni@hotmail.com   60246012   1   0
  Kristian       Rasmussen   8000   Aarhus C   kristian@7323give.dk   20871234      1   0
  Sofie       Koch   5000   Odense C   sofiekoch@gmail.com   30237166      1   0
  Kristian   Mandal   8300   Odder   km@egmont-hs.dk   24632932   1
  Morten   Mathiasen   8300   Odder   mm@egmont-hs.dk   25137303   1
  Rasmus   Schmidt   8300   Odder   rm@egmont-hs.dk   40549364   1
  Anders   Elbeck Christensen   5200   Odense   elbeck_anders@hotmail.com   61404241   1   1
  Johanne   Tarpgaard   9000   Aalborg   J_Tarpgaard9@hotmail.com   28254128   1
  Alexander   Sylvestersen-Platz   7400   Herning   asp@sylvestersen-platz.dk   40513959   1
  Henrik Majdal   Kaarsholm   6818   Årre   hkaarsholm@gmail.com   30516930   1   0
  Julius   Hieronymus Wadstrøm   5000   Odense   juhiwa@gmail.com   23463136   1
  Michael   Jensen   8620   Kjellerup   jensenmichael1991@gmail.com   61698427   1
  Dennis   Høj   7500   holstebro   dennis.hoej@gmail.com     1
  Keld   Jacobsen   7700   Thisted   kja@brs.dk     1
  Nicklas   Grønbech-Dam   7400   Herning   ngd@brs.dk   31534840   1
  Roy   Jepsen   6040   Egtved   roje@brs.dk     1
  Henrik   Sperling   8700   Horsens   livredder@smukmail.dk   51207311   1
  Martin Oskar   Broe   5000   Odense C   martinbroe@me.com     1   0
  Charlotte   Wiwel   5500   Middelfart   charlottewiwel@hotmail.dk     1   0
  Søren   Thuesen   8200   Aarhus N   stulius@outlook.com     1   1
  Thomas   Reffstrup   7323   THYREGOD   reffstrup@mail.com   41830007      1   0
  Steffen   Schulze   6100   Haderslev   formand@haderslevsvommeklub.dk     1
  Asger   Helmig   9000   Aalborg   asgerhelmig@hotmail.com   1
  Caroline   Grønlund   5260   Odense S   groenlund@hotmail.com   1
  Anton Bundgård   Pedersen   8000   Aarhus   guuldfisken@gmail.com     1
  Carsten   Jørgensen   9000   Aalborg   carsten.f.jorgensen@gmail.com   1
  Kristoffer   Codam   8000   Aarhus   Kristoffer.codam@gmail.com   1
  Søren   Eskildsen   8000   Århus C   soerenneskildsen@gmail.com     1
  Mads   Hjort   5000   Odense C   madslnhjort@gmail.com     1
  Jasper Holt   Niklassen   8000   Aarhus C   jasper_holt@hotmail.com     1
  Peter Birk   Nielsen   5000   Odense C   pbn80@hotmail.com   51902127   1
  Oliver   Sørensen   5000   Odense C   Olde10@hotmail.com   1
  Daniel   Henriksen   7700   Thisted   denriksen@gmail.com   29444718   1
  Kamille   Herskind   8240   Risskov   Kamillebager@hotmail.com   1
  Jesper   Grønlund   9000   Aalborg   Jespergronlund@aalborgsvommeklub.dk     1
  Phillip   Lundquist   9400   Nørresundby   phillip@aalborgsvommeklub.dk     1
  Jette Randrup   Sørensen   7120   Vejle Øst   jrs@dgihusetvejle.dk     1
  Mette Dam   Hansen   5500   Middelfart   mettedamhansen@gmail.com   51848471   1
  Niklas   Pedersen   7000   Fredericia   niklasrisvig@gmail.com   28144545   1
  Thea De Magos   Jensen   5960   Marstal   kajakudlejning@gmail.com     1
  Steffen Søndergaard   Nielsen   8250   Egå   steffensoendergaard@gmail.com     1
  Anders Lindby Nørgaard   Hansen   9000   Aalborg   ALNHansen@gmail.com   24833879   1
  Katrine Dueholm   Nielsen   8000   Aarhus   Katrinednissen@gmail.com   27474130   1
  Iben   Johansen   5200   Odense   ibenjohansen@hotmail.com   61680589   1
  Martin   Jørgensen   8800   Hald Ege, Viborg   msigsgaard@hotmail.com   61336461   1