0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Download:

 Aktuelt

 Næste arrangement

11
December
2018
Svømning
SSK Klubmesterskab 1
Solrød Svømmehal
11
December
2018
Svømning
Klubmesterskaber Afd. 2
Svømmecenter Falster
12
December
2018
Svømning
Værløse Klubmesterskab 1. afsnit
Værløse

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

 Næste arrangement

4
Januar
2019
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3252
Spektrum Odder Svømmehal
5
Januar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3253
Spektrum Odder Svømmehal
5
Januar
2019
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off19-3237
Gladsaxe Svømmehal

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

 Login

Flere funktioner kræver login: 

 

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

ERC instruktør i Østdanmark

Tekst
FornavnEfternavnPostnummerByE-mailTelefonFørstehjælpsinstruktørKursusleder
  Carsten   Rossen Moldt   2000   Frederiksberg   camoldt@hotmail.com     1   0
  Caroline   Kleemann   4000   Roskilde   ck@svoem.dk   29160423   1   0
  Michael   Iwersen   2605   Brøndby   miw@svoem.dk   44394464   1   1
  Maria Maxwell   Quinlan   2300   København S   pixily@yahoo.com     1   1
  Brian Jacobsen   Skjoldsøe   2300   København S   thebatcave@live.dk   22282360   1   0
  Mads   Jørgensen   2300   København S   mj.livredning@gmail.com     1   1
  Troels   Antvorskov   2500   Valby   tantvorskov@gmail.com   51902154   1   1
  Anders   Hammer   2700   Brønshøj   Anders@andershammer.dk   26546651   1   0
  Sebastian   Wiberg   2720   Vanløse   seb-wib@hotmail.com     1   1
  Morten   Hinnerup   2700   Brønshøj   moh@svoem.dk   29160903   1   0
  Michael   Røder   2750   Ballerup   roder@mail.dk   23 96 06 06   1   1
  Niels P   Nielsen   2750   Ballerup   nielspnielsen55@gmail.com   44641816   1   0
  Ole   Cosmus   3460   Birkerød   olecosmus@gmail.com   26730338   1   0
  Roald   Nielsen   3200   Helsinge   roald@aquafoto.dk     1   0
  Alex   Lundberg   3630   Jægerspris   lundberg@pc.dk   31162721   1   0
  Michael   Hoffmann   3760   Gudhjem   famhoffmann@teliamail.dk   61605670   1
  Jens Sten Ellebæk   Nielsen   4000   Roskilde   ellebaek@sport.dk   26177875   1   1
  Sebastian   Slot   4550   Asnæs   sesl@drsk.dk   40250788   1   0
  Morten   Haubjerg   4540   Fårevejle St.   morten_haubjerg@hotmail.com   51800090   1   0
  Anders   Glümer   3450   Allerød   anders.glumer@gmail.com   41743730   1   0
  Henrik   Elmark   3500   Værløse   hbe@elmark.dk   20208687   1
  Steffen   Mattrup Lund-Hansen   3660   Stenløse   steffen@ganlose-svom.dk   48184370   1   0
  Michael   Sørensen   2300   København S   m.sorensen85@gmail.com   41327237   1   0
  Joseph   Quinlan   3100   Hornbæk   josephquinlan@yahoo.dk   61777911   1   0
  Kresten   Falster   2300   København S   kfalster@gmail.com   29723668   1
  Katrine Zinck   Leth-Espensen   2200   København N   katrine_zinck@yahoo.dk   50713379   1   0
  Rikke   Lønne   2300   København S   rikke_loenne@hotmail.com   22784087   1   0
  Lea   Bornstein   2830   Virum   lea@bornstein.dk   22234423   1
  Mick   Steen Nielsen   3100   Hornbæk   mick@Herlevswim.dk   +45 28961000   1   0
  Andreas     Mølholm     3500   Værløse   andreasmolholm@hotmail.com   51846764      1   1
  Mark   Russell   4400   Kalundborg   russell@safetygroup.dk   40 71 75 08   1   0
  Lasse   Serup Jensby   2300   København S   eru@svoem.dk   28598616   1   0
  Cecilie   Nybye Ågesen   2400   København NV   cille_bille@hotmail.com   20825157   1   0
  Nick   Østerby Elin   2400   København NV   nickoelin@gmail.com   51808664   1   0
  Patrick   Didriksen   4200   slagelse   padde_1@yahoo.dk   21655948   1   0
  Ole   Westh-Hansen   2860   Søborg   ole@westh-hansen.dk     1   0
  Per   Larsen   4654   Faxe Ladeplads   perljl@yahoo.dk   50507566   1
  Kristine   Nyboe   2536   Ishøj   ks@svoem.dk     1   1
  Andreas   Olczyk   2720   Vanløse   Andreas@olczyk.dk   30934082   1
  Pernille   Helms   1622   København V   pernilleskieller@gmail.com   29677846   1
  Jacob   Nielsen   2770   Kastrup   jacobvn44@gmail.com   28451590   1
  Nikolaj   Kirketerp-Møller   2700   Brønshøj   10297     1
  Jens   Tellram-Thrane   3100   Hornbæk   sms60670076@gmail.com   60670076   1
  Daniel   Bidstrup   2300   København S   daniel.bistrup@gmail.com   1
  Niklas   Breindahl   2700   Brønshøj   niklas.breindahl@gmail.com   28566410   1
  Christian   Dietz   2300   København S   chrdietz@hotmail.com     1   0
  Christian Dalby   Sørensen   3400   Hillerød   dalby1991@gmail.com   23200359   1
  Nikolaj   Hansen   1325   Århus VKøbenhavn K   nikolaj.j.hansen@gmail.com   60148681      1   0
  Jens   Hvidberg-Hansen   1950   Frederiksberg C   jens416@hotmail.com     1
  Emil   Carle   2860   Søborg   emil@carle.dk   1
  Mikkel   Lund   3400   Hillerød   mikkel@lund-ko.dk   1
  Sebastian   Grønning   3000   Helsingør   Sebastian.Groenning@hotmail.com   1
  John   Mogensen   3480   Fredensborg   jhmog@gribskov.dk   1
  Bobby   Gray   2100   København Ø   Bwg@epistait.com   1
  Kasper   Nielsen   3450   Allerød   Kaspern26@hotmail.com     1
  Jacob   Schrøder   2900   Hellerup   js@schroeder.dk     1
  Nicklas   Rath   2300   København S   nicklas@safetygroup.dk   1
  Denis Riedel Valasco       Kimchi   2620   Albertslund   bw8r@sof.kk.dk   1
  Joachim   Christensen   2920   Charlottenlund   joachimchristensen2003@yahoo.dk     1
  Lasse Overgaard   Nielsen   3600   Frederikssund   lasn@me.com   28 90 38 60   1
  Andreas Piper   Mårtensson   3450   Allerød   andreaspipermaartensson@gmail.com   22826797   1
  Helle   Rolighed   4720   Præstø   helle@bosei.dk     1
  Ole Vedel   Rasmussen   1954   Frederiksberg   rasmussenolev@hotmail.com   1
  Sally   Veber   2650   Hvidovre   Sallyveber@gmail.com   1
  Stefanie   Veber   2650   Hvidovre   stefanie@hvsk.dk   1
  Tom   Kietz   2630   Taastrup   tom.kietz@gmail.com   1
  Mathias   Groot   2630   Taastrup   mathiasgroot@yahoo.com   1
  Michael   Sørensen   4930   Maribo   maribosvommehal@gmail.com     1
  Martin Rueholm   Brøndum   4130   Viby Sj   martin@mrbr.dk   52174649   1
  Gitte Bechmann   Lund   3550   Slangerup   Gblun@frederikssund.dk   1
  Louise Flint   Jensen   3550   Slangerup   lfjen@frederikssund.dk   1
  Michael   Frischauf   2605   Brøndby   michael@frischauf.dk     1
  Marlene Hanfgarn   Kristiansen   4140   Borup   marlenejepsen@hotmail.com   1
  Tom   Christensen   4690   Haslev   jatchr@hotmail.com   30512532   1
  Troels Amtoft   Nissen   2200   København N   troelsan@gmail.com   28574148   1   0
  Shaun Theodor   Sødergren   2300   København S   shaunsodergren.svommeklubben@gmail.com   30133363   1
  Aske   Frydenlund-Vad   1616   København V   askefrydenlundvad@gmail.com   51152955   1
  Jon   Frydenlund-Vad   1616   København V   jonfrydenlundvad@icloud.com   29291589   1
  Julie Fischer Vinther   Christensen   2300   København S   juliefvc@gmail.com   51281702   1
  Bjørn   Kure   2500   Valby   bjrn_dk@hotmail.com   23442662   1
  Line Præst   Lauridsen   2700   Brønshøj   turtle_line@hotmail.com   60131889   1
  Charlotte   Olsen   2200   København N   charlotteolsen.co@gmail.com   31612508   1
  Christoffer   Morgils   2720   Vanløse   Pletnexo@hotmail.com   28587787   1