0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

AKTUELT

 

Afhold REMA 1000 AquaCamp i en af

årets ferier.

Se mere her

Bliv en haj til Facebook

Deltag i et af de mange temamøder rundt i Danmark.

 

Læs mere og tilmeld jer her

 Næste arrangement

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Åbent vand livredderdommerkursus

24.-26. april TrygFonden Kystlivredning Hvidovre

Svømningens Grunduddannelser

Kalundborg 

StoreHeddinge

Børnetræneruddannelse

29. august Tommerup

Årgangstræner

5. september Tommerup

Livredderakademiet

4.-6. august TrygFonden Kystlivredning

Seneste nyt

Modul 1 Tidtager- og stævnefunktion 

11. marts Ringe

12.marts Aalborg

Modul 2 Vende bane måldommer:

14. marts Kolding

4. april Haderslev

18. april Gentofte

3. maj Slangerup

Modul 3 Starter

12. marts Aabybro

17. marts Taastrup

Modul 4

28. marts Kolding

26. april Nørresundby

 Næste arrangement

29
Februar
2020
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off20-3458
Herning Svømmeklub
29
Februar
2020
Træner/instruktør
Svømningens Grundudd. Weekend 1 af 2 SG20-3425
Danhostel Store Heddinge
29
Februar
2020
Dommere
Livredderdommerseminar Liv20-3043
Vejen Idrætscenter

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

ERC instruktør i Østdanmark

Tekst
FornavnEfternavnPostnummerByE-mailTelefonFørstehjælpsinstruktørKursusleder
  Carsten   Rossen Moldt   2000   Frederiksberg   camoldt@hotmail.com     1   0
  Caroline   Kleemann   4000   Roskilde   ck@svoem.dk   29160423   1   0
  Michael   Iwersen   2605   Brøndby   miw@svoem.dk   44394464   1   1
  Maria Maxwell   Quinlan   2300   København S   pixily@yahoo.com     1   1
  Brian Jacobsen   Skjoldsøe   2300   København S   thebatcave@live.dk   22282360   1   0
  Mads   Jørgensen   2300   København S   mj.livredning@gmail.com     1   1
  Troels   Antvorskov   2500   Valby   tantvorskov@gmail.com   51902154   1   1
  Anders   Hammer   2700   Brønshøj   Anders@andershammer.dk   26546651   1   0
  Sebastian   Wiberg   2720   Vanløse   seb-wib@hotmail.com     1   1
  Morten   Hinnerup   2700   Brønshøj   moh@svoem.dk   29160903   1   0
  Michael   Røder   2750   Ballerup   Malou.roder@gmail.com   23 96 06 06   1   1
  Niels P   Nielsen   2750   Ballerup   nielspnielsen55@gmail.com     1   0
  Ole   Cosmus   3460   Birkerød   olecosmus@gmail.com   26730338   1   0
  Roald   Nielsen   3200   Helsinge   roald@aquafoto.dk     1   0
  Alex   Lundberg   3630   Jægerspris   lundberg.firstaid@gmail.com   31162721   1   0
  Jens Sten Ellebæk   Nielsen   4000   Roskilde   ellebaek@sport.dk   26177875   1   1
  Sebastian   Slot   4550   Asnæs   sesl@drsk.dk   40250788   1   0
  Morten   Haubjerg   4540   Fårevejle St.   morten_haubjerg@hotmail.com   51800090   1   0
  Anders   Glümer   3450   Allerød   anders.glumer@gmail.com   41743730   1   0
  Henrik   Elmark   3500   Værløse   hbe@elmark.dk   20208687   1
  Steffen   Mattrup Lund-Hansen   3660   Stenløse   steffen@ganlose-svom.dk   48184370   1   0
  Michael   Sørensen   2300   København S   m.sorensen85@gmail.com   41327237   1   0
  Joseph   Quinlan   3100   Hornbæk   josephquinlan@yahoo.dk   61777911   1   0
  Kresten   Falster   2300   København S   kfalster@gmail.com   29723668   1
  Katrine Zinck   Leth-Espensen   2200   København N   katrine_zinck@yahoo.dk   50713379   1   0
  Rikke   Lønne   2300   København S   rikke_loenne@hotmail.com   22784087   1   0
  Lea   Bornstein   3520   Farum   lea@bornstein.dk   22234423   1
  Mick   Steen Nielsen   3100   Hornbæk   mick@Herlevswim.dk   +45 28961000   1   0
  Mark   Russell   4400   Kalundborg   russell@safetygroup.dk   40 71 75 08   1   0
  Lasse   Serup Jensby   2300   København S   eru@svoem.dk   28598616   1   0
  Nick   Østerby Elin   2400   København NV   nickoelin@gmail.com   51808664   1   0
  Patrick   Didriksen   4200   slagelse   padde_1@yahoo.dk   21655948   1   0
  Ole   Westh-Hansen   2860   Søborg   ole@westh-hansen.dk     1   0
  Kristine   Nyboe   2536   Ishøj   ks@svoem.dk     1   1
  Andreas   Olczyk   2720   Vanløse   Andreas@olczyk.dk   30934082   1
  Pernille   Helms   1622   København V   pernilleskieller@gmail.com   29677846   1
  Nikolaj   Kirketerp-Møller   2700   Brønshøj   hr.kirketerp@gmail.com     1
  Mona   Bratejka   4700   Næstved   Brs-mmb@fiin.dk   31372802   1
  Jens   Tellram-Thrane   3100   Hornbæk   sms60670076@gmail.com   60670076   1
  Daniel   Bidstrup   2300   København S   daniel.bistrup@gmail.com   1
  Niklas   Breindahl   2700   Brønshøj   niklas.breindahl@gmail.com   28566410   1
  Christian   Dietz   2300   København S   chrdietz@hotmail.com     1   0
  Christian Dalby   Sørensen   3400   Hillerød   dalby1991@gmail.com   23200359   1
  Jens   Hvidberg-Hansen   4300   Holbæk   jens416@hotmail.com     1
  Emil   Carle   2860   Søborg   emil@carle.dk   1
  Markus Greve   Bech   2830   Virum   mgb9406@hotmail.com     1
  Mikkel   Lund   3400   Hillerød   mikkel@lund-ko.dk   1
  Sebastian   Grønning   3000   Helsingør   Sebastian.Groenning@hotmail.com   1
  John   Mogensen   3480   Fredensborg   jhmog@gribskov.dk   1
  Bobby   Gray   2100   København Ø   Bwg@epistait.com   1
  Kasper   Nielsen   3450   Allerød   Kaspern26@hotmail.com     1
  Jacob   Schrøder   2900   Hellerup   js@schroeder.dk     1
  Nicklas   Rath   2300   København S   nicklas@safetygroup.dk   1
  Denis Riedel Valasco       Kimchi   2620   Albertslund   bw8r@sof.kk.dk   1
  Joachim   Christensen   2920   Charlottenlund   joachimchristensen2003@yahoo.dk     1
  Lasse Overgaard   Nielsen   3600   Frederikssund   lasn@me.com   28 90 38 60   1
  Andreas   Piper Mårtensson   4040   Roskilde   andreaspipermaartensson@gmail.com   22826797   1
  Helle   Rolighed   4720   Præstø   helle@bosei.dk   44230460   1
  Ole Vedel   Rasmussen   1954   Frederiksberg   rasmussenolev@hotmail.com     1
  Sally   Veber   2650   Hvidovre   Sallyveber@gmail.com   1
  Tom   Kietz   2630   Taastrup   tom.kietz@gmail.com   1
  Mathias   Groot   4000   Roskilde   mathiasgroot@yahoo.com   22572922   1
  Michael   Sørensen   4930   Maribo   maribosvommehal@gmail.com     1
  Martin Rueholm   Brøndum   4130   Viby Sj   martin@mrbr.dk   52174649   1
  Gitte Bechmann   Lund   3550   Slangerup   Gblun@frederikssund.dk   1
  Louise Flint   Jensen   3550   Slangerup   lfjen@frederikssund.dk   1
  Michael   Frischauf   2605   Brøndby   michael@frischauf.dk     1
  Marlene Hanfgarn   Kristiansen   4140   Borup   marlenejepsen@hotmail.com   1
  Tom   Christensen   4690   Haslev   jatchr@hotmail.com   30512532   1
  Troels Amtoft   Nissen   2200   København N   troelsan@gmail.com   28574148   1   0
  Shaun Theodor   Sødergren   2300   København S   shaunsodergren.svommeklubben@gmail.com   30133363   1
  Aske   Frydenlund-Vad   1616   København V   askefrydenlundvad@gmail.com   51152955   1
  Jon   Frydenlund-Vad   1616   København V   jonfrydenlundvad@icloud.com   29291589   1
  Julie Fischer Vinther   Christensen   2300   København S   juliefvc@gmail.com   51281702   1
  Bjørn   Kure   2500   Valby   bjrn_dk@hotmail.com   23442662   1
  Line Præst   Lauridsen   2700   Brønshøj   turtle_line@hotmail.com   60131889   1
  Charlotte   Olsen   2200   København N   charlotteolsen.co@gmail.com   31612508   1
  Christoffer   Morgils   2720   Vanløse   Pletnexo@hotmail.com   28587787   1
  Mia   Daugbjerg   1324   København K   mia_s_daugbjerg@hotmail.com   25573345   1