0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

AKTUELT

 

Afhold REMA 1000 AquaCamp i en af

årets ferier.

Se mere her

Bliv en haj til Facebook

Deltag i et af de mange temamøder rundt i Danmark.

 

Læs mere og tilmeld jer her

 Næste arrangement

24
Januar
2021
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer OM221-3608
Sofiendalskolen (Aflyst)
24
Januar
2021
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer OM2 21-3511
Kastrup Svømmehal - Kviks klublokale (Aflyst)
28
Januar
2021
Andet
Vendsyssel rundt med Johnni Olesen
Nørresundby Idrætscenter

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Aqua+Akademi

6. marts Hobro

Svømningens Grunduddannelse

Store Heddinge

Årgangstræneruddannelse

20. marts Tommerup

Børnetræneruddannelsen

22. maj Tommerup

Official kurser

 Næste arrangement

24
Januar
2021
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer OM221-3608
Sofiendalskolen (Aflyst)
24
Januar
2021
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer OM2 21-3511
Kastrup Svømmehal - Kviks klublokale (Aflyst)
30
Januar
2021
Officials
Modul 7 - Overdommer OM7 21-3570
Kommer senere - 1. del (Aflyst)

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

ERC instruktør i Østdanmark

Tekst
FornavnEfternavnPostnummerByE-mailTelefonFørstehjælpsinstruktørKursusleder
  Christina   Borring   2000   Frederiksberg   christinaborring@gmail.com   51884729   1   1
  Michael   Iwersen   2605   Brøndby   miw@svoem.dk   44394464   1   1
  Mads   Jørgensen   2300   København S   mj.livredning@gmail.com     1   1
  Troels   Antvorskov   2500   Valby   tantvorskov@gmail.com   51902154   1   1
  Anders   Hammer   2700   Brønshøj   Anders@andershammer.dk   26546651   1   0
  Morten   Hinnerup   2700   Brønshøj   moh@svoem.dk   29160903   1   0
  Michael   Røder   2750   Ballerup   Malou.roder@gmail.com   23 96 06 06   1   1
  Niels P   Nielsen   2750   Ballerup   nielspnielsen55@gmail.com   61417939   1   0
  Roald   Nielsen   3200   Helsinge   roald@aquafoto.dk     1   0
  Alex   Lundberg   3630   Jægerspris   lundberg.firstaid@gmail.com   31162721   1   0
  Morten   Haubjerg   4540   Fårevejle St.   morten_haubjerg@hotmail.com   51800090   1   0
  Henrik   Elmark   3500   Værløse   hbe@elmark.dk   20208687   1
  Steffen   Mattrup Lund-Hansen   3660   Stenløse   steffen@ganlose-svom.dk   48184370   1   0
  Katrine Zinck   Leth-Espensen   2200   København N   katrine_zinck@yahoo.dk   50713379   1   0
  Lea   Bornstein   3520   Farum   lea@bornstein.dk   22234423   1
  Mick   Steen Nielsen   3100   Hornbæk   msn@svommeklubben.dk   +45 28961000   1   0
  Mark   Russell   4400   Kalundborg   russell@safetygroup.dk   40 71 75 08   1   0
  Lasse   Serup Jensby   2300   København S   eru@svoem.dk   28598616   1   0
  Patrick   Didriksen   4200   slagelse   padde_1@yahoo.dk   21655948   1   0
  Kristine   Nyboe   2536   Ishøj   ks@svoem.dk     1   1
  Andreas   Olczyk   2720   Vanløse   Andreas@olczyk.dk   30934082   1
  Nikolaj   Kirketerp-Møller   2700   Brønshøj   hr.kirketerp@gmail.com     1
  Jens   Tellram-Thrane   3100   Hornbæk   jenstellramthrane@gmail.com   60670076   1
  Niklas   Breindahl   2700   Brønshøj   niklas.breindahl@gmail.com   28566410   1   0
  Christian   Dietz   2300   København S   chrdietz@hotmail.com     1   0
  Markus Greve   Bech   2830   Virum   mgb9406@hotmail.com     1
  John   Mogensen   3480   Fredensborg   jhmog@gribskov.dk   1
  Bobby   Gray   2100   København Ø   Bwg@epistait.com   1
  Denis Riedel Valasco       Kimchi   2620   Albertslund   bw8r@sof.kk.dk   1
  Joachim   Christensen   2920   Charlottenlund   joachimchristensen2003@yahoo.dk     1
  Lasse Overgaard   Nielsen   3600   Frederikssund   lasn@me.com   28 90 38 60   1
  Andreas   Mårtensson   2800   Kongens Lyngby   andreaspipermaartensson@gmail.com   22826797   1   0
  Helle   Rolighed   4720   Præstø   helle@bosei.dk   44230460   1
  Ole Vedel   Rasmussen   1954   Frederiksberg   rasmussenolev@hotmail.com     1
  Sally   Veber   2650   Hvidovre   Sallyveber@gmail.com   1
  Mathias   Groot   4000   Roskilde   mathiasgroot@yahoo.com   22572922   1
  Michael   Sørensen   4930   Maribo   maribosvommehal@gmail.com     1
  Martin Rueholm   Brøndum   4130   Viby Sj   martin@mrbr.dk   52174649   1
  Gitte Bechmann   Lund   3550   Slangerup   Gblun@frederikssund.dk   26359869   1
  Louise Flint   Jensen   3550   Slangerup   lfjen@frederikssund.dk   1
  Michael   Frischauf   2605   Brøndby   michael@frischauf.dk     1
  Marlene Hanfgarn   Kristiansen   4140   Borup   marlenejepsen@hotmail.com   22802612   1
  Tom   Christensen   4690   Haslev   jatchr@hotmail.com   30512532   1
  Shaun Theodor   Sødergren   2500   Valby   shaunsodergren.svommeklubben@gmail.com   30133363   1
  Aske   Frydenlund-Vad   1616   København V   askefrydenlundvad@gmail.com   51152955   1   0
  Jon   Frydenlund-Vad   1616   København V   jonfrydenlundvad@icloud.com   29291589   1   0
  Julie Fischer Vinther   Christensen   2300   København S   juliefvc@gmail.com   51281702   1   0
  Bjørn   Kure   2500   Valby   bjrn_dk@hotmail.com   23442662   1   0
  Line Præst   Lauridsen   2700   Brønshøj   turtle_line@hotmail.com   60131889   1
  Charlotte   Olsen   2200   København N   charlotteolsen.co@gmail.com   31612508   1
  Christoffer   Morgils   2720   Vanløse   Pletnexo@hotmail.com   28587787   1   0