0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Kluboversigt

Her kan du se de klubber i Danmark, som tilbyder kunstsvømning

 

Klub

Klubmail

Kontaktperson

Telefon

Aarhus1900 Svømning

 

formand@svomning1900.dk

Ellen Futtrup Jespersen

Ellen.futtrup.jespersen@gmail.com

Stinne Busse Drechsler

stinne.busse.drechsler@gmail.com

 

Gentofte Svømmeklub - GSK

 

kontor@gentofteswim.dk

Monica Raasthøj Arentoft 

monica@kondivand.dk

20 44 27 87
Gladsaxe svømmeklub - GSC 

kontor@gsc.dk

 

Mia Heide

mia.heide93@gmail.com

26 27 43 32 

H2Odense kunstsvoem@h2odense.dk

Sofie Brink Magnussen

sofiogbrink@hotmail.com

 
Hobro Svømmeklub

Kunstsvømning | Hobro Svømmeklub (hobro-svom.dk)

Simone Andersen 
simonealkaersig@gmail.com
 
Mia Carøe Sørensen 
mia.caroe@gmail.com
 

HSK -Hovedstadens svømmeklub

 

synkro@hsk.dk Marie Korsholm
marie.korsholm44@gmail.com
 
JGI-Svøm

kontor@jgi.dk

 

Dorte Stautz Hansen 

dorte.stautz@gmail.com

61 33 10 43

Kalundborg Svømmeklub  

Lea Woght Larsen

lea@ka-net.dk

 
Lyseng IF - Svømning synkro@lyseng-svoemning.dk

Sidsel Homann

mail@sidselhomann.dk

23 37 83 67

Silkeborg Svømmeklub

synkro@ssk.dk

Sidsel Homann

mail@sidselhomann.dk

23 37 83 67
Slangerup Svømmeklub svommeleder@slsk.dk

Emma Koch

emmamussen@hotmail.com

 
Thisted Svømmeklub info@thisted-swim.dk

Lene Søgaard 

lene@lsbogh.dk

30 28 42 09
       
       

 

I alle klubberne kan du starte som begynder ved sæsonstart, der ofte er i august eller september.


Som begynder lærer du alle de forskellige skodninger, som er nødvendige for at kunne lave de spændende figurer og senere svømme til musik.

 

Er du tidligere kunstsvømmer vil du have mulighed for at svømme til musik med det samme. Husk: Kunstsvømning kan man altid vende tilbage til. Du kommer hurtigt i form ved sjov og inspirerende træning.

Videre herfra:

Læs også:

Download:

Kontakt: