0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

AKTUELT

 

Afhold REMA 1000 AquaCamp i en af

årets ferier.

Se mere her

Bliv en haj til Facebook

Deltag i et af de mange temamøder rundt i Danmark.

 

Læs mere og tilmeld jer her

 Næste arrangement

24
November
2020
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion OM120-3640
H2Odense
26
November
2020

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Aqua+Akademi

6. marts Hobro

Official kurser

Modul 1 - Tidtager

8. december Haderslev

12. januar Nørre Alslev

26. januar Århus

2. marts Esbjerg

Modul 2 - Bane-vendedommer

19. december Frederikssund

9. januar Esbjerg

31. januar Hedensted

Modul 4 - Ledende måldommer og ledende tidtager

30. januar Esbjerg

 Næste arrangement

24
November
2020
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion OM120-3640
H2Odense
28
November
2020
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off20-3610
Frederikssund Svømmehal
28
November
2020
Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen 3. Weekend SP20-3334
Fyrtårn Tommerup

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Vikinge Svøm - Roskilde 2017

Søg efter navn
Søg efter start nr.
Søg efter løb
Søg efter heat
Køn
Aldersgruppe

StartnummerNavnKlubHeatKønAldersgruppeTidPlacering aldersgruppePlacering køn
107Anders BækSwim Team TaastrupHeat 1 (Langsomste)MandTotal00:33:272121
119Annette Juel EvartRoskilde TriHeat 1 (Langsomste)KvindeTotal01:00:223838
102Birgit SivertsenHeat 1 (Langsomste)KvindeTotal01:11:275454
124Charlie GeorgeTeam StrandvaskerHeat 1 (Langsomste)MandTotal00:47:247575
123Hanne KlausenSvøm Korsør MastersHeat 1 (Langsomste)KvindeTotal00:45:452020
106Heidi Roager AndersenHeat 1 (Langsomste)KvindeTotal01:00:564242
104Helle BrunHeat 1 (Langsomste)KvindeTotal01:04:304747
115Henrik RafnKVIK TRI TEAMHeat 1 (Langsomste)MandTotal00:45:536464
108jane hviidHeat 1 (Langsomste)KvindeTotal01:19:275757
113Jens-Peter HansenNakskov Master- og MHeat 1 (Langsomste)MandTotal00:54:299090
122Jesper Søndergaard JensenRoskilde TRIHeat 1 (Langsomste)MandTotal01:04:46115115
121Jon LangbergSwimnews.dkHeat 1 (Langsomste)MandTotal00:58:53104104
120Kim Trier LundagerRoskilde TriHeat 1 (Langsomste)MandTotal01:06:29117117
109Klaus Ås HansenHeat 1 (Langsomste)MandTotal00:52:158686
103Lotte OttosenAnders-el.dkHeat 1 (Langsomste)KvindeTotal01:08:465151
118Louise Munk PoulsenRoskilde TriHeat 1 (Langsomste)KvindeTotal01:00:484141
117Mads GranlienHeat 1 (Langsomste)MandTotal00:44:065656
101Margit PalibrkHeat 1 (Langsomste)KvindeTotal01:22:185858
112Michael JensenHeat 1 (Langsomste)MandTotal00:51:488585
111Peter GuldmannHeat 1 (Langsomste)MandTotal00:56:259595
105Philip HudsonHeat 1 (Langsomste)MandTotal01:25:33120120
114Rene Bodahl JensenKvik Tri TeamHeat 1 (Langsomste)MandTotal00:44:055454
110Vibeke StrubeRoskilde TriHeat 1 (Langsomste)KvindeTotal01:08:435050
211Bente DahlgaardTriDubaiHeat 2KvindeTotal01:11:465555
207Birgitte ThielsenHeat 2KvindeTotal01:04:144646
205Britt Pia Søberg EibyeHeat 2KvindeTotal01:00:423939
206gerard hilgemanHeat 2MandTotal00:45:236262
208Gitte MadsenStoryfinderHeat 2KvindeTotal01:10:365353
215Gitte HebsgaardNinjasHeat 2KvindeTotal01:09:115252
212Hans Martin Johansensvomning.dkHeat 2MandTotal00:38:423030
210Inger RiberHelsingør SvømmeklubHeat 2KvindeTotal00:44:291818
220Jacob Ross BowenHeat 2MandTotal00:46:597373
219Jan SletsgaardHeat 2MandTotal00:48:207878
216Jim Hvid RasmussenninjasHeat 2MandTotal00:58:05101101
203Lene BerringLauge-HellbergHeat 2KvindeTotal01:03:484545
204Marie louise KniggeHeat 2KvindeTotal01:00:454040
201Rikke Hellberg PedersenLauge Heat 2KvindeTotal01:03:454444
214Sascha DobrowohlJGI SwimHeat 2MandTotal00:46:006565
209Thomas MadsenStoryfinderHeat 2MandTotal01:10:16119119
218Thomas LindqvistHeat 2MandTotal00:55:239393
217Wandy KroerDelfinen fra JyllingHeat 2MandTotal00:59:29106106
327Amalie Piper MårtenssonTeam SnæverstiHeat 3KvindeTotal00:46:452222
310Barbara SeiderHeat 3KvindeTotal00:57:223636
323Britt Nøhr JensenAIFHeat 3KvindeTotal01:04:464848
312Fredrik GuldstrandHeat 3MandTotal00:41:053535
318Henrik BertelsenGEA Swim TeamHeat 3MandTotal00:43:334949
321Henrik TidemandF76Heat 3MandTotal01:01:26110110
301Jacob HolmHeat 3MandTotal00:56:329696
308Jacob KnudsenHeat 3MandTotal00:47:137474
324Jesper Vinther LundRoskilde TriHeat 3MandTotal00:56:509999
313Jon Kafling WichmannHeat 3MandTotal00:56:389797
315Jørgen EngbergRoskilde Tri / Cool Heat 3MandTotal00:56:209494
317Kim HolstHeat 3MandTotal00:44:576060
316kirsten louise christensenHeat 3KvindeTotal00:55:373333
322Klaus MortensenCKMDFNHeat 3MandTotal01:04:56116116
311lisbeth højcool konaHeat 3KvindeTotal01:02:464343
319Lukas PedersenRoskilde SvømningHeat 3MandTotal00:38:072929
307Martin Del PinoHeat 3MandTotal00:58:14103103
302Mette BondeHeat 3KvindeTotal00:55:013030
304Mikael AndersenHeat 3MandTotal00:46:237070
325Steffen HansenKHIF TRI/Open WaterHeat 3MandTotal01:01:24109109
305Søren ThersHeat 3MandTotal01:07:32118118
320Søren Pilegaard LarsenHeat 3MandTotal01:02:52112112
326Thomas MårtenssonA6-SwimHeat 3MandTotal00:44:305959
438Brian Vig Olesen/tri club denmarkHeat 4MandTotal00:46:557171
404Chris LarsenHeat 4MandTotal00:43:044545
441Claus Basballe MadsenHeat 4MandTotal01:03:19113113
440Emily FergusonMMHeat 4KvindeTotal00:56:233535
433Helle HarremoësPFA PensionHeat 4KvindeTotal00:51:062626
414Henning JansenHeat 4MandTotal00:50:378484
413Henrik MadsenHeat 4MandTotal01:02:35111111
409Ida LolleHeat 4KvindeTotal00:58:093737
421Ida LangemarkHeat 4KvindeTotal01:15:285656
439Jeanette KristensenCool KonaHeat 4KvindeTotal00:45:071919
425Jesper NielsenSolutionSpaceHeat 4MandTotal00:55:189292
419Jette PetersenHeat 4KvindeTotal00:44:061717
436Johannes Bo NielsenTeam SuperNielsenHeat 4MandTotal01:03:52114114
405Kai HansenHareskovens TriathloHeat 4MandTotal00:49:238080
430Karina Turi DøjHeat 4KvindeTotal00:48:472525
426Lars HendriksenHR-Club.dkHeat 4MandTotal01:00:14107107
402Lotte ThagesenHeat 4KvindeTotal00:55:203131
415Louise SassHeat 4KvindeTotal00:47:512424
416Martin ByrgesenHeat 4MandTotal00:46:587272
434Martin LindebjergHvidovre SvømmeklubHeat 4MandTotal00:59:02105105
431Mia MortensenHeat 4KvindeTotal00:47:162323
411Morten BjørnHeat 4MandTotal00:52:228787
429Nico MoligianTri club DenmarkHeat 4MandTotal00:49:458181
427Niels Fogh KristiansenHeat 4MandTotal01:00:46108108
428Ole BilleK-triHeat 4MandTotal00:53:508989
437Ole Koldborg JepsenSvøm KorsørHeat 4MandTotal00:41:353636
403Per K RasmussenHeat 4MandTotal00:58:08102102
408Rikke Sigrid NielsenVestlolland TriatlonHeat 4KvindeTotal00:55:303232
424Steen AmmitzbøllHeat 4MandTotal00:40:023232
401Steffen Bruun Jensen Heat 4MandTotal00:43:244848
422Søren HøgsbergHeat 4MandTotal00:57:18100100
435Theis NielsenHeat 4MandTotal00:46:036767
420Thomas AndersenHeat 4MandTotal00:50:278383
423Trine TrubergHeat 4KvindeTotal00:52:572828
417Ulrik PetersenRanders Freja TRIHeat 4MandTotal00:56:399898
514Anette SeverinsenHeat 5KvindeTotal00:43:541616
523Anette LonsdaleCopenwaterHeat 5KvindeTotal00:52:412727
540Christina GrønningHeat 5KvindeTotal01:05:364949
509Claus KaaberHeat 5MandTotal00:45:506363
522Dainon CracknellCopenwaterHeat 5MandTotal00:44:055454
535Frank MarekBAC TriHeat 5MandTotal00:43:595353
538Gitte Nautrup PedersenHeat 5KvindeTotal00:43:251515
533Hans Ahle OlsenSvømmeklubben CopenwHeat 5MandTotal00:36:012525
520Heidi IbsenCool KonaHeat 5KvindeTotal00:45:582121
504Henrik FeldHeat 5MandTotal00:42:364141
521Henrik WichmannCopenWaterHeat 5MandTotal00:46:016666
505Ida MadsenHeat 5MandTotal00:54:559191
530Jens Ulrik NielsenGEA Swim TeamHeat 5MandTotal00:42:464242
1Johnny PetræusSIGMATRIHeat 5MandTotal00:44:105757
314Karin Haagen SmidtRoskilde Tri / Cool Heat 5KvindeTotal00:53:292929
517Kim Mach AndersenHeat 5MandTotal00:42:554343
532Kresten FalsterHeat 5MandTotal00:42:574444
510Kristoffer KildelundCool KonaHeat 5MandTotal00:42:113939
506Lars Peter JørgensenHeat 5MandTotal00:47:557676
501Leif Bjarne LarsenHerlev Tri og MotionHeat 5MandTotal00:48:067777
511Martin RørdamHareskovens TriathloHeat 5MandTotal00:49:458181
537Maya Nautrup PedersenHeat 5KvindeTotal00:39:381111
528Michael RolstedTri club dkHeat 5MandTotal00:46:106969
531Mikael SchebyRingsted SvømmeklubHeat 5MandTotal00:46:076868
508Morten JuhlHeat 5MandTotal00:42:254040
536Nadja Joy TønnesenCopenwaterHeat 5KvindeTotal00:42:351414
519Niels MartinsenRasMar2012Heat 5MandTotal00:39:363131
512Ole Karstoft LUNDHeat 5MandTotal00:53:168888
507Peter KelsallSigmaTriHeat 5MandTotal00:44:105757
539Peter GrønningHeat 5MandTotal00:43:395151
527Pia UllumHeat 5KvindeTotal00:56:123434
534Stig NielsenSigmaHeat 5MandTotal00:43:154747
503Søren NielsenCopenwaterHeat 5MandTotal00:41:033434
516Thomas Vinding FrederiksenHeat 5MandTotal00:48:227979
526Thomas Balslev JørgensenHeat 5MandTotal00:44:576060
515tim warrenFleiner Swimming CluHeat 5MandTotal00:43:485252
529Torben SkødebergHeat 5MandTotal00:42:093838
610Frida Hausting Balslev JørgensenHeat 6 (hurtigste)KvindeTotal00:41:271313
611Henrik Schramm RasmussenLyngby SvømmeklubHeat 6 (hurtigste)MandTotal00:36:452626
607Jacob ZeebergSkovshoved TriathlonHeat 6 (hurtigste)MandTotal00:41:583737
604Martin Solgaard AndersenHeat 6 (hurtigste)MandTotal00:43:114646
608Mikael Fransson Heat 6 (hurtigste)MandTotal00:43:375050
613Nicolaj PoulsenHeat 6 (hurtigste)MandTotal00:35:532424
605Peter CarstensenTrail Heat 6 (hurtigste)MandTotal00:37:232828
606Thomas WeddinHeat 6 (hurtigste)MandTotal00:40:053333
612Thomas HansenLyngbyHeat 6 (hurtigste)MandTotal00:36:482727
609Torben OttosenHeat 6 (hurtigste)MandTotal00:33:472222
29Alexander FengerVejle SvømmeklubHeat 0 (ELITE)MandTotal00:29:1755
30Alexander RendlevVI39/VAT CopenhagenHeat 0 (ELITE)MandTotal00:30:091414
42Alexander WildenschildEsbjerg SvømmeklubHeat 0 (ELITE)MandTotal00:28:1422
45Amalie GotthardSlagelse SvømmeklubHeat 0 (ELITE)KvindeTotal00:34:2888
31Anders NielsenRingsted SvømmeklubHeat 0 (ELITE)MandTotal00:29:3877
58Anders Engtrop OlesenRoskilde svømnigHeat 0 (ELITE)MandTotal00:35:072323
43Andreas MårtenssonSigma Swim AllerødHeat 0 (ELITE)MandTotal00:29:3466
46Anna BrendstrupRoskilde Svømning Heat 0 (ELITE)KvindeTotal00:32:0433
56Asbjørn SparreSigma SwimHeat 0 (ELITE)MandTotal00:32:271818
32August KirkebyAGF SvømningHeat 0 (ELITE)MandTotal00:30:0399
59Casper Nordahl-MeyerSvømmeklubben CopenwHeat 0 (ELITE)MandTotal00:32:461919
47Cathrine Skau HansenDeltaSwimHeat 0 (ELITE)KvindeTotal00:35:1099
48Cecilie BaraviecOdense Svømme KlubHeat 0 (ELITE)KvindeTotal00:32:5755
33Christian BondeAalborg SvømmeklubHeat 0 (ELITE)MandTotal00:32:051616
34Dan Izhar-LarsenIHF SvømningHeat 0 (ELITE)MandTotal00:30:081212
35Frederik BojesenJGI / A6Heat 0 (ELITE)MandTotal00:30:081212
36Frederik JessenThisted SvømmeklubHeat 0 (ELITE)MandTotal00:28:3033
37Frederik Juhl LeisznerHorsens svømmeklubHeat 0 (ELITE)MandTotal00:30:061111
49Helena Berg WenkRoskilde Svømning Heat 0 (ELITE)KvindeTotal00:32:2444
50Helena Hvid HansenHelsingør SvømmeklubHeat 0 (ELITE)KvindeTotal00:31:4422
54Ingrid Bo AndersenRoskilde SvømningHeat 0 (ELITE)KvindeTotal00:34:1677
38Jonas Gram-LangeSvømmeklubben Syd / Heat 0 (ELITE)MandTotal00:31:041515
51Lærke Toft RubyJGI / A6Heat 0 (ELITE)KvindeTotal00:31:1311
39Mads HolmNakskov Svømme Klub Heat 0 (ELITE)MandTotal00:28:1311
44Magnus AndersenSigma Swim AllerødHeat 0 (ELITE)MandTotal00:30:0088
40Mathias AnerSvømmeklubben SydHeat 0 (ELITE)MandTotal00:30:041010
41Philip Krogh BrønnickeKøge SvømmeklubHeat 0 (ELITE)MandTotal00:28:5344
28Regitze GotthardHeat 0 (ELITE)KvindeTotal00:32:5755
52Sarah Aarslew-JensenKøge SvømmeklubHeat 0 (ELITE)KvindeTotal00:36:331010
57Scott SteenbergGanløse Tri-CenterHeat 0 (ELITE)MandTotal00:32:502020
55Silke MehrRoskilde SvømningHeat 0 (ELITE)KvindeTotal00:40:221212
53Ulrik Blach PetersenSigma Swim BirkerødHeat 0 (ELITE)MandTotal00:32:071717
Antal deltagere ialt i denne søgning 178