0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Esrum Open Water 2014

Søg efter navn
Søg efter start nr.
Søg efter løb
Søg efter heat
Køn
Aldersgruppe

StartnummerNavnKlubHeatKønAldersgruppeTidPlacering aldersgruppePlacering køn
711Andre ThomsenHelsingør SvømmeklubHeat 1 - KrydsningsrutenMandældste00:40:151116
713Annette LyngbySigma Swim AllerødHeat 1 - KrydsningsrutenKvindeældste00:51:20814
705Astrid Stentoft-HansenHeat 1 - KrydsningsrutenKvindemellemste00:40:1449
709Charlie GeorgeTeam StrandvaskerHeat 1 - KrydsningsrutenMandældste00:31:3949
703Christian Agerbo NielsenHeat 1 - KrydsningsrutenMandældste00:54:412328
702Flemming WieseTeam WieseHeat 1 - KrydsningsrutenMandældste00:41:461318
716Gitte Stilling OlesenSigma Swim AllerødHeat 1 - KrydsningsrutenKvindeældste00:50:32713
718Gordon Ritchie JensenVikingHeat 1 - KrydsningsrutenMandældste00:42:421419
708Lars B. F. PoulsenHeat 1 - KrydsningsrutenMandældste00:44:591722
704Marianne Nielsen Heat 1 - KrydsningsrutenKvindeældste00:54:411117
710Marina GeorgeTeam StrandvaskerHeat 1 - KrydsningsrutenKvindeældste00:30:5526
714Michael Weber SteenbergHeat 1 - KrydsningsrutenMandældste00:31:3338
720Michael BarchardHeat 1 - KrydsningsrutenMandældste00:46:011823
707nils lauge Stentoft-HansenHeat 1 - KrydsningsrutenMandældste00:54:232227
712Nina Rudkjær JørgensenHeat 1 - KrydsningsrutenKvindeældste00:27:3212
715Simon BakHeat 1 - KrydsningsrutenMandældste00:32:13510
719Simon BarchardHeat 1 - KrydsningsrutenMandældste00:28:5616
706stine stentoftSigma NordsjællandHeat 1 - KrydsningsrutenKvindeældste00:54:171016
717Svend FransenTri FredensborgHeat 1 - KrydsningsrutenMandældste00:40:261217
804Flemming MortensenHeat 2 - KrydsningsrutenMandældste00:44:351621
811gary cumminsswim team up is downHeat 2 - KrydsningsrutenMandældste00:37:18712
809Gunnar JonsonCopenhagen Mermates/Heat 2 - KrydsningsrutenMandældste00:37:22813
808Henrik Lund PetersenHeat 2 - KrydsningsrutenMandældste00:35:56611
812James WalfordSwim team up is downHeat 2 - KrydsningsrutenMandældste00:52:122126
814Julie LamberthHillerød SvømmeklubHeat 2 - KrydsningsrutenKvindemellemste00:29:0113
813Julie Leth PetersenHillerød SvømmeklubHeat 2 - KrydsningsrutenKvindeyngste00:29:1225
810Kristina PoulsenHeat 2 - KrydsningsrutenKvindeældste00:37:2038
801Linda HudsonHeat 2 - KrydsningsrutenKvindeældste00:49:28612
805Pia Kaufmann StenbergYOLO Heat 2 - KrydsningsrutenKvindeældste00:52:01915
806Preben Lyngholt JensenHeat 2 - KrydsningsrutenMandældste00:48:212025
815Rebekka GustafsonHillerød SvømmeklubHeat 2 - KrydsningsrutenKvindemellemste00:29:0824
816Sara GustafsonHillerød SvømmeklubHeat 2 - KrydsningsrutenKvindemellemste00:34:4037
817Søren FritzbøgerHillerød SvømmeklubHeat 2 - KrydsningsrutenMandmellemste00:24:4322
807Tina Koerner NissenHeat 2 - KrydsningsrutenKvindeældste00:46:25511
904Claus ChristiansenHeat 3 - KrydsningsrutenMandældste00:44:171520
913Emily GantriisHelsinge SvømmeklubHeat 3 - KrydsningsrutenKvindeyngste00:25:4711
914Henning Elkjær NielsenCopenhagen Mermates/Heat 3 - KrydsningsrutenMandældste00:29:3127
911Henrik Braad JakobsenHeat 3 - KrydsningsrutenMandældste00:46:521924
915Joachim FrimannHelsinge S.& I.F.´s Heat 3 - KrydsningsrutenMandmellemste00:28:0645
916Martin Hilsted Heat 3 - KrydsningsrutenMandældste00:38:08914
910Matthias GranhøjHelsinge SvømmeklubHeat 3 - KrydsningsrutenMandyngste00:25:1713
909Niels HansenHelsinge SvømmeklubHeat 3 - KrydsningsrutenMandmellemste00:23:1011
907Noelle PetersenHeat 3 - KrydsningsrutenKvindeældste00:45:38410
902Simon Jørn HansenHeat 3 - KrydsningsrutenMandmellemste00:25:5034
906stig munchausTeam SørupHeat 3 - KrydsningsrutenMandældste00:38:091015
1102Frederik CramerHeat 1 - Langsomste - X-tremeMandældste01:13:084454
1111Henrik TanggaardHeat 1 - Langsomste - X-tremeMandældste00:59:171928
1106Jacob Vestergaard KnudsenHeat 1 - Langsomste - X-tremeMandældste01:05:193444
1119Jari KickbuschIT-UniversitetetHeat 1 - Langsomste - X-tremeMandældste01:02:032737
1113Jens EnevoldsenHeat 1 - Langsomste - X-tremeMandældste01:24:404757
1120Lars Hermann MissHeat 1 - Langsomste - X-tremeMandældste01:34:514858
1121Lisbeth DegnHeat 1 - Langsomste - X-tremeKvindeældste01:35:272238
1116Liv Bjerge LaursenSIGMA Masters AllerøHeat 1 - Langsomste - X-tremeKvindeældste01:06:32821
1122Lynne NordbyHeat 1 - Langsomste - X-tremeKvindeældste01:17:301428
1125Mads CaspersenHeat 1 - Langsomste - X-tremeMandældste01:09:514050
1115Marianne DrachmannHeat 1 - Langsomste - X-tremeKvindeældste01:14:011124
1112Marie Louise WittenkampHeat 1 - Langsomste - X-tremeKvindeældste01:01:33314
415Martin KnudsenCombi CannonballsHeat 1 - Langsomste - X-tremeMandældste01:02:482939
1105Mathias ØllgaardTri4Heat 1 - Langsomste - X-tremeMandældste01:05:133343
1126Nadja Joy Tønnesen DOWSAHeat 1 - Langsomste - X-tremeKvindeældste00:54:23210
1117Patrick DidriksenSLGI / K.S.L MastersHeat 1 - Langsomste - X-tremeMandældste00:54:151322
1101Per SindahlHeat 1 - Langsomste - X-tremeMandældste01:05:393545
1124Philip Roque ConcilladoHeat 1 - Langsomste - X-tremeMandældste01:08:413848
1118Tine Bulow HansenHeat 1 - Langsomste - X-tremeKvindeældste01:34:532137
1109Trine TrubergTEAM BADEHeat 1 - Langsomste - X-tremeKvindeældste01:14:251226
1114Vivian BergHaslev SvømmeklubHeat 1 - Langsomste - X-tremeKvindeældste01:23:041935
1107Åsa Dahlander GarciaHeat 1 - Langsomste - X-tremeKvindeældste01:16:011327
1227Abelone DreyerHeat 2 - X-tremeKvindeældste01:02:05415
1220Agnete LønstrupHeat 2 - X-tremeKvindeældste01:21:281834
1245Alberte KjærsgaardHillerød SvømmeklubHeat 2 - X-tremeKvindeyngste01:18:45730
1204anders rasmussenHeat 2 - X-tremeMandældste01:10:174151
1247Andreas Noer SejrskildHillerød SvømmeklubHeat 2 - X-tremeMandmellemste00:46:3448
1207Anne JørgensenHeat 2 - X-tremeKvindeældste01:03:31720
1222Camilla NielsenHeat 2 - X-tremeKvindeældste01:17:301428
1219Carsten ClausenHeat 2 - X-tremeMandældste01:03:043040
1225Casper LichtARKHeat 2 - X-tremeMandældste00:54:501423
1239Christoffer DaugbjergHillerød SvømmeklubHeat 2 - X-tremeMandyngste01:01:48535
1243Clara Qvade RasmusenHillerød SvømmeklubHeat 2 - X-tremeKvindeyngste01:18:46831
1224Claus MunksgaardHeat 2 - X-tremeMandældste01:10:194252
1221Dag NielsenHeat 2 - X-tremeMandældste01:02:172838
1244Emma BrogaardHillerød SvømmeklubHeat 2 - X-tremeKvindeyngste01:03:18518
1210gerard hilgemanHeat 2 - X-tremeMandældste00:59:522231
1203Hanne MillingFredensborg TriHeat 2 - X-tremeKvindeældste01:08:451023
1218Helle RasmussenVordingborg SvømmeklHeat 2 - X-tremeKvindeældste00:50:2519
1206Jacob Ross BowenHeat 2 - X-tremeMandældste00:59:272130
1230Jan StavngaardSigma Swim AllerødHeat 2 - X-tremeMandældste00:50:43715
1234Jan NielsenVordingborg SvømmeklHeat 2 - X-tremeMandældste00:50:15614
1226Jari í HjøllumHeat 2 - X-tremeMandældste01:00:242433
1213Karina Turi DøjHeat 2 - X-tremeKvindeældste01:03:12617
1232Klaus MortensenHeat 2 - X-tremeMandældste00:58:241726
1209Kristoffer KildelundHeat 2 - X-tremeMandældste00:52:151018
1223Lena IsakssonSK RANHeat 2 - X-tremeKvindeældste01:02:39516
1212Maja HjulerHeat 2 - X-tremeKvindemellemste01:01:17713
1202Mathilde NorupHeat 2 - X-tremeKvindemellemste01:14:12825
1246Mathilde WeibelHillerød SvømmeklubHeat 2 - X-tremeKvindeyngste01:00:10412
1215Morten WiufHeat 2 - X-tremeMandældste01:14:464555
1233Peder DreyerHeat 2 - X-tremeMandældste01:15:154656
1214Peter WeinoldPrivatHeat 2 - X-tremeMandældste01:01:552636
1229Peter MorganHeat 2 - X-tremeMandældste00:59:252029
1231Peter VendelboeOverformynderiets FoHeat 2 - X-tremeMandældste01:06:283747
1241Philip AgerskovHillerød SvømmeklubHeat 2 - X-tremeMandmellemste00:49:40511
1205Rikke NissenClub FamnissenHeat 2 - X-tremeKvindeældste01:23:482036
1216Rikke Vindberg Hjort Heat 2 - X-tremeKvindeældste01:07:03922
1242Sofia Qvade RasmusenHillerød SvømmeklubHeat 2 - X-tremeKvindeyngste01:03:21619
1228stein trosvikkajakklubben krogenHeat 2 - X-tremeMandældste00:54:061221
1211Søren Toftegaard Glass2tri HaslevHeat 2 - X-tremeMandældste01:10:294353
1235Tina BremholmSkovshoved TriHeat 2 - X-tremeKvindeældste01:20:121733
1314Anders OlesenHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandyngste00:44:5327
1315Annasofie OlesenRoskilde SvømningHeat 3 - Hurtigste X-tremeKvindemellemste00:45:5667
1326Carsten JokumsenHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste00:55:311625
1329Claus EdskeSvømmeklubben Kvik, Heat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste00:44:4426
1321Emil BlomgaardRoskilde SvømningHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandyngste00:52:30419
1316Emilie SchimmingRoskilde SvømningHeat 3 - Hurtigste X-tremeKvindeyngste00:46:3828
1303Fredrik GuldstrandSimklubben RAN, MalmHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste00:51:13816
1320Henrik JeppesenHelsinge S.& I.F.´s Heat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste00:53:011120
1340Henrik TerkelsenHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste00:51:31917
1339Jais HolsteinSlangerup SvømmeklubHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste01:04:303242
1338Jan-Erik RevsbechSigma Swim AllerødHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste01:03:243141
1322Joakim PalmqvistRoskilde SvømningHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandyngste00:43:4814
1327John LerkeAmager frisvømmerlauHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste00:49:44512
1330Kamilla LarsenGladsaxe IdrætsforenHeat 3 - Hurtigste X-tremeKvindemellemste00:45:5256
1336Kasper wiese christoffersenTeam WieseHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste01:09:033949
1333kim taarsted nielsenHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste01:00:042332
1334lisbeth gynther jensenHeat 3 - Hurtigste X-tremeKvindeældste01:19:591632
1332Louise Møller JessenSvømmeklubben TritonHeat 3 - Hurtigste X-tremeKvindemellemste00:40:0911
1312Lærke ViereckRoskilde SvømningHeat 3 - Hurtigste X-tremeKvindemellemste00:44:5945
1324Lærke Toft RubySvømmeklubben LaksenHeat 3 - Hurtigste X-tremeKvindeyngste00:41:3512
1313Mads PetersenHelsinge SvømmeklubHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandmellemste00:44:1435
1317Magnus AndersenRoskilde SvømningHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandmellemste00:38:2611
1331Martin NielsenNakskov Svømme Klub Heat 3 - Hurtigste X-tremeMandmellemste00:39:3722
1323Michael RasmussenNovozymesHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste01:01:362534
1307Mikael KlausenTEAM BADEHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste00:58:531827
1337Niels BukholtHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste01:06:173646
1328Nikolaj LerkeAmager frisvømmerlauHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandyngste00:50:07313
1318Nina Corydon-PetersenRoskilde SvømningHeat 3 - Hurtigste X-tremeKvindeyngste00:54:47311
1305Peter HeiseTEAM BADEHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste00:43:1213
1325Peter Conrad HolgersenBASK / VallensbækDitHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste00:47:2939
1306Shane Christopher KennyTEAM BADEHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste00:55:141524
1319Stephanie HansenSigma Swim AllerødHeat 3 - Hurtigste X-tremeKvindemellemste00:43:5334
1311Tone Laksafoss SparreSigma Swim AllerødHeat 3 - Hurtigste X-tremeKvindemellemste00:42:4823
1335Ulrik SchäferSigma Swim BirkerødHeat 3 - Hurtigste X-tremeMandældste00:47:46410
202Anders TønnesenHeat 1 - KongebroMandældste00:19:2316
3Anders Resen SteenstrupHeat 1 - KongebroMandældste00:26:05314
11Andreas RasmussenHillerød SvømmeklubHeat 1 - KongebroMandyngste00:24:491013
9Andreax Rex OlsenHillerød SvømmeklubHeat 1 - KongebroMandyngste00:24:42912
2Benedikte SteenstrupHeat 1 - KongebroKvindeældste00:26:04811
5Christian GalsøeHillerød SvømmeklubHeat 1 - KongebroMandyngste00:21:1479
1Lisbet MadsenHeat 1 - KongebroKvindeældste00:23:0879
7Oscar Lykke FischerHillerød SvømmeklubHeat 1 - KongebroMandyngste00:20:2168
6Sebastian EjdesgaardHillerød SvømmeklubHeat 1 - KongebroMandyngste00:21:18810
8Simon BlidareviceHillerød SvømmeklubHeat 1 - KongebroMandyngste00:19:5957
102Isabel SeligmannHeat 2Kvindemellemste00:30:05215
104Jan LeonhardtCombi CannonballsHeat 2Mandældste00:22:57211
103Laura SeligmannHeat 2Kvindeyngste00:25:47310
101Tove SeligmannHeat 2Kvindeældste00:28:53914
409Frederik BornemannSigma Swim AllerødHeat 3Mandyngste00:15:4822
407Jannick HansenSigma Allerød Heat 3Mandyngste00:15:4211
404Jens Hvidberg-HansenHeat 3Mandmellemste00:19:0415
408Rasmus NielsenSigma Swim AllerødHeat 3Mandyngste00:17:1544
201vibeke brandtkajakklubben krogenHeat 3Kvindeældste00:17:0833
406birgitte pallisgaardSigma Swim AllerødHeat 4Kvindeældste00:18:4944
402Eileen BurmesterHeat 4Kvindeældste00:21:2557
411Frida UldallHillerød SvømmeklubHeat 4Kvindeyngste00:27:34413
412Johanne Baes AaholstHillerød SvømmeklubHeat 4Kvindeyngste00:20:0726
413Karoline HauerbachHillerød SvømmeklubHeat 4Kvindemellemste00:27:33112
403Lucas BurmesterHeat 4Mandyngste00:17:0133
414Lærke BregenhøjHeat 4Kvindeældste00:16:0611
401Mette HillebrandtHeat 4Kvindeældste00:17:0722
405Miriam le Fevre HansenSigma Swim AllerødHeat 4Kvindeældste00:22:4668
105Ulrikke VejeHillerødHeat 4Kvindeyngste00:20:0615
Antal deltagere ialt i denne søgning 170