0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...


Vind en TYR-rygsæk med Pernille Blumes autograf

Af: Alm. Brand Bank

Følg med på Alm. Brand Banks Facebook-side og få tips til din daglige økonomi og deltag i konkurrencer. Lige nu kan du f.eks. vinde en TYR-rygsæk med Pernille Blumes autograf.


Få ny viden om din økonomi
Følg Alm. Brand Bank på Facebook, så kan du få tips om alt fra boligkøb, netsikkerhed og opsparing til, hvad udviklingen på de finansielle markeder betyder for din økonomi.

 

Kundefordele og konkurrencer
Du kan også følge med i vores partnerskab med Dansk Svømmeunion. Blandt andet har du kunnet følge med i svømmernes træning op til OL, forskellige arrangementer med landsholdssvømmerne og konkurrencer. Lige nu kan du for eksempel vinde en TYR-rygsæk i samme model som landsholdets. Tasken er med OL-guldvinderen Pernille Blumes autograf.

 

Følg Alm. Brand Bank på Facebook ved at klikke her. 

 

Særlige fordele som svømmer

Er du svømmer og medlem af en klub under Dansk Svømmeunion, får du særlige fordele som bankkunde hos os. Læs mere om de særlige fordele her: www.almbrand.dk/svoem

 

Vi støtter dansk svømning – også lokalt
I Alm. Brand Bank støtter vi op om Danmark som en stærk svømmenation. Den danske elite leverer flotte præstationer internationalt, og de store svømmenavne er en vigtig inspiration for både unge og ældre.

 

Samtidig synes vi, det er vigtigt at støtte det lokale idrætsliv. Motion er en vigtig del af hverdagen, og særligt er det vigtigt, at børn støttes i at dyrke motion. Derfor støtter vi også de enkelte klubber under Dansk Svømmeunion.

 



Har du også læst?
Dansk Svømme Award 2017 – vores fælles store fejring af dansk svømning

EM i svømning 2017 får visuel identitet med nyt event-logo

Vind en TYR-rygsæk med Pernille Blumes autograf

Skal jeres klub have uddannet nye instruktører til sæsonstart i 2017?

Danmarks bedste holdkammerat

43 svømmeklubber og svømmehaller deltog i Den Store Svømmedag 2016

Novo Nordisk AquaFit blev skudt godt i gang med sjove aktiviteter på stranden

Hvornår har din klub sidst haft besøg af Dansk Svømmeunion?

Nyt fra TrygFonden Kystlivredning

Officiel hjemmeside lanceret for EM i svømning 2017


 






Cookieindstillinger