0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

AKTUELT

 

Afhold REMA 1000 AquaCamp i en af

årets ferier.

Se mere her

Bliv en haj til Facebook

Deltag i et af de mange temamøder rundt i Danmark.

 

Læs mere og tilmeld jer her

 Næste arrangement

28
Januar
2021
Andet
Vendsyssel rundt med Johnni Olesen
Nørresundby Idrætscenter
30
Januar
2021
Andet
Dialogmøde i Dansk Svømmeunion
Online (ZOOM)

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Aqua+Akademi

6. marts Hobro

Svømningens Grunduddannelse

Store Heddinge

Årgangstræneruddannelse

20. marts Tommerup

Børnetræneruddannelsen

22. maj Tommerup

Official kurser

 Næste arrangement

30
Januar
2021
Officials
Modul 4 - Ledende måldommer og ledende tidtager OM4 21-3580
Esbjerg Bakkeskolen - Festlokalet (Aflyst)
30
Januar
2021
Officials
Modul 7 - Overdommer OM7 21-3570
Kommer senere - 1. del (Aflyst)
6
Februar
2021
Træner/instruktør
Svømningens Grunduddannelse ISG21-3429
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Startliste til regionale langbanemesterskaber i Region Øst

22-04-2003
Startlisten for de regionale langbane mesterskaber i Region Øst

Af: 24

     Senior Junior Langbane 2003  2-4 maj 2003                      DO-DATA
     Hillerød Svømmehal        50 meter  //  6 Baner      2-4 maj 2003
 
     Udskrevet 21-04-2003 

                                Startliste

     Løb: 1   50 meter Fri, Damer - Piger               
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Jeanette Ottesen         87  LYNGBY       0.26.01
       2 Charlotte Liisborg       85  ALLERØD      0.26.74
       3 Signe-Marie Andersen     86  ALLERØD      0.27.15
       4 Eva Landstrøm            86  LYNGBY       0.27.41
       5 Linda Lund               84  KØGE         0.27.42
       6 Ida Lau                  86  KØGE         0.27.61
       7 Annine Johansen          84  HELSINGØR    0.27.63
       8 Sys Nikolajsen           82  HOLBÆK       0.27.80
       9 Line Bang                86  GLADSAXE     0.28.23
      10 Lene Knudsen             77  LYNGBY       0.28.24

      11 Maja Mattsson            86  FARUM-UST    0.28.28
      12 Rikke Munkholm Jensen    87  HOLBÆK       0.28.38
      13 Rikke Birkel             86  GLADSAXE     0.28.38
      14 Sascha Frendrup          87  TIK-VAT89    0.28.43
      15 Jane Olsen               88  HERLEV       0.28.51
      16 Nina Bærnthsen           88  ROSKILDE     0.28.75
      17 Natascha Carlsson        81  RINGSTED     0.28.78
      18 Helena Rosted            87  HVIDOVRE     0.28.83
      19 Mette Friis-Olsen        85  KØBENHAVN    0.28.83
      20 Miranda Madsby           86  HØRSHOLM     0.28.85

      21 Ida Bertelsen            86  FARUM-UST    0.28.86
      22 Naja Menne               85  VEST         0.28.87
      23 Henriette Lokongo        81  HERMES       0.28.92
      24 Rikke Mortensen          86  LYNGBY       0.28.94
      25 Trine Brogård Pedersen   88  HILLERØD     0.29.00
      26 Julie Halby              86  HOLBÆK       0.29.03
      27 Glennie Olsen            86  RINGSTED     0.29.09
      28 Laura Peen               88  BIRKERØD     0.29.09


     Løb: 2   50 meter Fri, Herrer - Drenge             
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Dennis Otzen             74  TRITON       0.23.57
       2 Jakob Andkjær            85  VI39-VAT89   0.23.66
       3 Caspar Henriksen         81  FARUM-UST    0.24.10
       4 Jonathan Ahm             78  FARUM-UST    0.24.35
       5 Emil Eriksen             83  KØGE         0.24.48
       6 Jesper Kristensen        82  FR.VÆRK      0.24.62
       7 Daniel Nielsen           86  TRITON       0.24.71
       8 Morten S. Andersen       84  VI39-VAT89   0.24.74
       9 Mads Stidsen             85  GLADSAXE     0.24.77
      10 Anders Bo Pedersen       81  LYNGBY       0.24.79

      11 Stig Neumann             84  HERMES       0.24.81
      12 Danni Vienberg           85  AIF-VAT89    0.24.96
      13 Nikolaj Martins          81  Nykøbing F   0.25.02
      14 Kristoffur Hentze        82  VEST         0.25.11
      15 Henrik Frandsen          80  FARUM-UST    0.25.22
      16 Martin Krosby Andersen   77  VEST         0.25.22
      17 Jess Alfredsen           86  HØRSHOLM     0.25.29
      18 Jon Thonnesen            86  Sakskøbing   0.25.34
      19 Lasse Jørgensen          86  TIK-VAT89    0.25.36
      20 Bobby William Gray       86  LYNGBY       0.25.53

      21 Kenneth Keller           77  GREVE        0.25.55
      22 Laust Helmig             86  HELSINGØR    0.25.59
      23 Simon Nielsen            79  ISHØJ        0.25.64
      24 Thomas Lianee            85  BIRKERØD     0.25.64
      25 Mikkel Larsen            79  HILLERØD     0.25.75
      26 Glenn Jakobsen           81  KØGE         0.25.76
      27 Simon Spon               87  GLOSTRUP     0.25.77
      28 Lauritz Tietze           83  KØGE         0.25.83
      29 Christian Bygebje Tribin 86  KVIK         0.25.95
      30 Sune Thonnesen           83  Sakskøbing   0.25.99

      31 Christian Kaas           85  HOLBÆK       0.26.03
      32 Janus Bang Olsen         83  VEST         0.26.06
      33 Bjarne Jørgensen         84  ISHØJ        0.26.11
      34 Bjørn Bang Larsen        85  GLOSTRUP     0.26.12
      35 Jacob Morville Schrøder  81  VEST         0.26.32
      36 Christian Spøer          82  HELSINGØR    0.26.32
      37 Mads Leang               87  GLOSTRUP     0.26.33
      38 Jens Pedersen            85  ISHØJ        0.26.41
      39 Nikolaj Andersen         83  VEST         0.26.44
      40 Steffen Holst            87  KØGE         0.26.47

      41 Michael Nielsen          85  Sakskøbing   0.26.47
      42 Andreas Thomsen          88  HELSINGØR    0.26.50
      43 Claus Taudorf            72  GLADSAXE     0.26.52
      44 Benjamin Laursen         87  KØBENHAVN    0.26.54
      45 Bjarke Holbek Madsen     83  HERLEV       0.26.54
      46 Jonas Sekshøj-Christense 86  GLOSTRUP     0.26.56
      47 Dan Otzen                77  TRITON       0.26.60
      48 Christoffer Toft Dahl    86  HELSINGØR    0.26.64
      49 Jens Borges              86  GENTOFTE     0.26.65


     Løb: 3   50 meter Fly, damer - Piger               
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Jeanette Ottesen         87  LYNGBY       0.27.82
       2 Annette Hansen           84  ALLERØD      0.28.37
       3 Tasja Bruun              86  LYNGBY       0.29.05
       4 Linda Lund               84  KØGE         0.29.78
       5 Lene Knudsen             77  LYNGBY       0.30.14
       6 Maibrit Thoft            87  HOLBÆK       0.30.17
       7 Astrid Eliasen           86  HOLBÆK       0.30.39
       8 Natascha Carlsson        81  RINGSTED     0.30.75
       9 Mette Friis-Olsen        85  KØBENHAVN    0.30.86
      10 Rikke Birkel             86  GLADSAXE     0.30.93

      11 Ida Bertelsen            86  FARUM-UST    0.31.02
      12 Glennie Olsen            86  RINGSTED     0.31.18
      13 Trine Palle              89  HERLEV       0.31.27
      14 Michelle Olsen           87  HERMES       0.31.34
      15 Sascha Frendrup          87  TIK-VAT89    0.31.36
      16 Miranda Madsby           86  HØRSHOLM     0.31.63
      17 Iben Sandemand           86  TRITON       0.31.86
      18 Anne Gorm Hansen         88  HOLBÆK       0.31.92
      19 Therese Normann Olsen    86  Nykøbing F   0.32.02
      20 Cecilie Eltorp           89  VI39-VAT89   0.32.04

      21 Christina Neergaard      88  VI39-VAT89   0.32.04
      22 Henriette Holst Hansen   87  HERLEV       0.32.13
      23 Trine Brogård Pedersen   88  HILLERØD     0.32.20
      24 Sarah Helena Kristensen  87  LYNGBY       0.32.27


     Løb: 4   50 meter Fly, Herrer - Drenge             
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Jakob Andkjær            85  VI39-VAT89   0.24.60
       2 Dennis Otzen             74  TRITON       0.25.27
       3 Kristian Outinen         83  LYNGBY       0.25.39
       4 Hans Martin Johansen     80  KVIK         0.25.86
       5 Magnus Krygell           82  LYNGBY       0.26.09
       6 Emil Eriksen             83  KØGE         0.26.40
       7 Mikkel Larsen            79  HILLERØD     0.27.11
       8 Glenn Jakobsen           81  KØGE         0.27.22
       9 Caspar Henriksen         81  FARUM-UST    0.27.28
      10 Mads Stidsen             85  GLADSAXE     0.27.36

      11 Toke Pedersen            81  FARUM-UST    0.27.47
      12 Stig Neumann             84  HERMES       0.27.53
      13 Bobby William Gray       86  LYNGBY       0.27.67
      14 Simon Spon               87  GLOSTRUP     0.27.72
      15 Dan Otzen                77  TRITON       0.27.78
      16 Jens Vestergaard         81  LYNGBY       0.27.79
      17 Johnny Petersen          84  Næstved      0.27.84
      18 Lauritz Tietze           83  KØGE         0.27.85
      19 Morten S. Andersen       84  VI39-VAT89   0.27.91
      20 Kristoffur Hentze        82  VEST         0.27.93

      21 Simon Nielsen            79  ISHØJ        0.27.98
      22 Patrick Christensen      85  Sakskøbing   0.27.99
      23 Bjarne Erichsen          85  AIF-VAT89    0.28.00
      24 Anders Jensen            87  VI39-VAT89   0.28.01
      25 Toke Klixbüll            84  LYNGBY       0.28.07
      26 Stefan Danielsen         85  LYNGBY       0.28.14
      27 Christoffer Toft Dahl    86  HELSINGØR    0.28.16
      28 Nikolaj Martins          81  Nykøbing F   0.28.23
      29 Janus Bang Olsen         83  VEST         0.28.35
      30 Michael Røder            78  TRITON       0.28.44

      31 Andreas Forrest          87  LYNGBY       0.28.45
      32 Benjamin Laursen         87  KØBENHAVN    0.28.48
      33 Troels Lukassen          84  KØBENHAVN    0.28.52
      34 Søren Jørgensen          85  TRITON       0.28.64
      35 Daniel Bidstrup          86  KVIK         0.28.68
      36 Jacob Tingskov Jørgensen 85  HERMES       0.28.70
      37 Mads Fosdal              87  VEST         0.28.76
      38 Mads Jørgensen           86  KVIK         0.28.88
      39 Christian Kaas           85  HOLBÆK       0.28.92
      40 Jesper Madsen            86  GREVE        0.28.95

      41 Emil Carlé               85  GLADSAXE     0.29.01
      42 Leif Henriksen           87  KØGE         0.29.09
      43 Jess Alfredsen           86  HØRSHOLM     0.29.12
      44 Bjarne Jørgensen         84  ISHØJ        0.29.23
      45 Kasper Ernest            85  FARUM-UST    0.29.31
      46 Morten Bøgh Andersen     85  HØRSHOLM     0.29.34
      47 Claus Osmund             81  SNIK         0.29.39
      48 Jens Pedersen            85  ISHØJ        0.29.47
      49 Martin Pedersen          83  HILLERØD     0.29.49
      50 Martin Krosby Andersen   77  VEST         0.29.49

      51 Rasmus Sonne             89  TRITON       0.29.50
      52 Jens Pallesen            84  HILLERØD     0.29.52
      53 Andreas Dinesen          85  TRITON       0.29.52
      54 Philip Kristiansen       85  RINGSTED     0.29.61
      55 Mark Qvistgaard Jakobsen 88  TRITON       0.29.61
      56 Carl Emil Reith          86  Nykøbing F   0.29.62
      57 Michael Nielsen          85  Sakskøbing   0.29.62
      58 Mikkel Karklinat         89  Nykøbing F   0.29.64
      59 Martin Madsen            86  Jyllinge     0.29.66
      60 Kristian Løfberg         84  LYNGBY       0.29.73

      61 Frederik Vallentin       85  HOLBÆK       0.29.74
      62 Jens Borges              86  GENTOFTE     0.29.78
      63 Jens Toft Allerup        86  ALLERØD      0.29.86
      64 Jakob Helbo Jakobsen     88  AIF-VAT89    0.29.88
      65 Peter Hytten             87  GENTOFTE     0.29.92
      66 Rasmus Olsen             87  LYNGBY       0.30.05
      67 Martin Øst-Jacobsen      85  ROSKILDE     0.30.05


     Løb: 5   50 meter Ryg, Damer - Piger               
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Annine Johansen          84  HELSINGØR    0.30.09
       2 Charlotte Lorentzen      87  GREVE        0.30.65
       3 Natascha Carlsson        81  RINGSTED     0.31.85
       4 Astrid Eliasen           86  HOLBÆK       0.31.91
       5 Lene Knudsen             77  LYNGBY       0.32.12
       6 Sys Nikolajsen           82  HOLBÆK       0.32.96
       7 Camilla Øverup           85  KØGE         0.33.08
       8 Gitte Raagaard           70  VEST         0.33.11
       9 Christine Stougaard      87  FARUM-UST    0.33.51
      10 Camilla Wichmann-Astow   87  AIF-VAT89    0.33.60

      11 Louise Delani            84  VEST         0.33.75
      12 Maibrit Thoft            87  HOLBÆK       0.33.78
      13 Eva Landstr>m            86  LYNGBY       0.33.79
      14 Simone Kyllebæk          88  VI39-VAT89   0.33.84
      15 Trine Gudnitz            87  HELSINGØR    0.33.91
      16 Dina Jakobsen            88  TRITON       0.34.00
      17 Sarah Liisborg           88  AIF-VAT89    0.34.03
      18 Nina Jørgensen           85  FARUM-UST    0.34.14
      19 Josephine Emilie Thomsen 90  HELSINGØR    0.34.27
      20 Micharla Schou           87  Nykøbing F   0.34.32

      21 Helene Gerdts            89  KØGE         0.34.35
      22 Rikke Mortensen          86  LYNGBY       0.34.46
      23 Michelle Rem             86  HERMES       0.34.47
      24 Tanja Petersen           88  KVIK         0.34.48
      25 Anna Bundgaard           88  LYNGBY       0.34.56
      26 Anne Hinsch              82  FARUM-UST    0.34.58
      27 Christina Neergaard      88  VI39-VAT89   0.34.60
      28 Emilie Neumann           90  LYNGBY       0.34.65


     Løb: 6   50 meter Ryg, herrer - Drenge             
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Jason Christensen        85  TIK-VAT89    0.27.04
       2 Henrik Frandsen          80  FARUM-UST    0.27.40
       3 Anders Jensen            87  VI39-VAT89   0.27.77
       4 Daniel Nielsen           86  TRITON       0.27.98
       5 Tobias Urban Hansen      87  KVIK         0.28.45
       6 Kenneth Keller           77  GREVE        0.28.89
       7 Mikkel Larsen            79  HILLERØD     0.28.92
       8 Glenn Jakobsen           81  KØGE         0.29.26
       9 Lasse Jørgensen          86  TIK-VAT89    0.29.42
      10 Danni Vienberg           85  AIF-VAT89    0.29.51

      11 Christian Blach          86  AIF-VAT89    0.29.61
      12 Bjarne Jørgensen         84  ISHØJ        0.29.73
      13 Janus Bang Olsen         83  VEST         0.29.83
      14 Jonas Sekshøj-Christense 86  GLOSTRUP     0.30.07
      15 Emil Carlé               85  GLADSAXE     0.30.20
      16 Kristian Kroghsbo        83  KØBENHAVN    0.30.28
      17 Mads Jørgensen           86  KVIK         0.30.34
      18 Jens Pedersen            85  ISHØJ        0.30.51
      19 Jacob Clement Nielsen    87  KØGE         0.30.67
      20 John Martin Olsen        86  KØGE         0.30.72

      21 Andreas Thomsen          88  HELSINGØR    0.30.86
      22 Christoffer Toft Dahl    86  HELSINGØR    0.31.00
      23 Martin Krosby Andersen   77  VEST         0.31.05
      24 Bjarne Erichsen          85  AIF-VAT89    0.31.10
      25 Laust Helmig             86  HELSINGØR    0.31.14
      26 Jesper Herman Nielsen    86  KVIK         0.31.15


     Løb: 7   50 meter Bryst, Damer - Piger             
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Katja Veideland          88  Nykøbing F   0.34.02
       2 Charlotte Liisborg       85  ALLERØD      0.34.03
       3 Mie Thorup               86  TRITON       0.34.74
       4 Anne Gorm Hansen         88  HOLBÆK       0.35.22
       5 Carina Jensen            86  ALLERØD      0.35.24
       6 Mia Tiedemann            87  AIF-VAT89    0.35.52
       7 Tasja Bruun              86  LYNGBY       0.35.55
       8 Sanne Otte               81  FARUM-UST    0.35.77
       9 Mathilde Jensen          88  KØGE         0.36.06
      10 Thea Sejr Hansen         84  VEST         0.36.41

      11 Ida Bertelsen            86  FARUM-UST    0.36.55
      12 Amalie Brinkenfeldt      90  LYNGBY       0.36.74
      13 Anna Louise Frederiksen  75  GLADSAXE     0.36.76
      14 Kamilla Petersen         89  KVIK         0.37.01
      15 Pernille Christensen     86  AIF-VAT89    0.37.02
      16 Sofie Aagaard Myhr       87  KØGE         0.37.10
      17 Maja Dittmann            87  GLADSAXE     0.37.14
      18 Ida Lau                  86  KØGE         0.37.55
      19 Julie Halby              86  HOLBÆK       0.37.76
      20 Annine Johansen          84  HELSINGØR    0.37.80

      21 Charlotte Lorentzen      87  Greve        0.37.84
      22 Michelle Rem             86  HERMES       0.38.00


     Løb: 8   50 meter Bryst, Herrer - Drenge           
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Morten S. Andersen       84  VI39-VAT89   0.29.99
       2 Kristian Outinen         83  LYNGBY       0.30.36
       3 Jannik Damm              83  TRITON       0.30.46
       4 Mads Tang Veje           81  KVIK         0.30.47
       5 Dennis Otzen             74  TRITON       0.30.77
       6 Jens Vestergaard         81  LYNGBY       0.30.91
       7 Jesper Kristensen        82  FR.VÆRK      0.31.41
       8 Jens Pallesen            84  HILLERØD     0.31.83
       9 Emil Klingberg           87  Nykøbing F   0.31.83
      10 Christian A. Frederiksen 81  Næstved      0.32.10

      11 Jacob Tingskov Jørgensen 85  HERMES       0.32.33
      12 Martin Øst-Jacobsen      85  ROSKILDE     0.32.51
      13 Nikolaj Andersen         83  VEST         0.32.52
      14 Kenneth Krog             86  KØGE         0.32.66
      15 Daniel Bidstrup          86  KVIK         0.32.68
      16 Johnny Petersen          84  Næstved      0.32.82
      17 Kristian Løfberg         84  LYNGBY       0.33.00
      18 Christian Spøer          82  HELSINGØR    0.33.08
      19 Frederik Vallentin       85  HOLBÆK       0.33.16
      20 Marc Sørensen            82  GLADSAXE     0.33.26

      21 Thomas Øst-Jacobsen      88  ROSKILDE     0.33.47
      22 Mads Leang               87  GLOSTRUP     0.33.55
      23 Benjamin Laursen         87  KØBENHAVN    0.34.06
      24 Mikael Rafn              85  HELSINGØR    0.34.08
      25 Alex Søgaard             86  KVIK         0.34.10
      26 Martin Lyngby Lassen     85  HERMES       0.34.13
      27 Philip Halding           86  HØRSHOLM     0.34.14
      28 Jakob Helbo Jakobsen     88  AIF-VAT89    0.34.22
      29 Casper Nordahl-Meyer     82  KVIK         0.34.36
      30 Jacob Morville Schrøder  81  VEST         0.34.65

      31 Jesper Damgaard          88  GLADSAXE     0.34.79
      32 Jens Peter Träff         88  LYNGBY       0.34.83


     Løb: 9   400 meter Fri, Damer                      
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Lotte Friis              88  ALLERØD      4.22.94
       2 Maja Mattsson            86  FARUM-UST    4.33.29
       3 Tine Jensen              85  AIF-VAT89    4.41.08
       4 Miranda Madsby           86  HØRSHOLM     4.41.85
       5 Naja Menne               85  VEST         4.42.93
       6 Anne Hinsch              82  FARUM-UST    4.45.92
       7 Malene Bøje              86  GLADSAXE     4.47.16
       8 Trine Gudnitz            87  HELSINGØR    4.47.37
       9 Nina Jørgensen           85  FARUM-UST    4.50.87
      10 Camilla Øverup           85  KØGE         4.52.10

      11 Iben Sandemand           86  TRITON       4.52.47
      12 Mie Thorup               86  TRITON       4.52.59
      13 Camilla Thomsen          88  FARUM-UST    4.53.08
      14 Louise Delani            84  VEST         4.53.19
      15 Thea Sejr Hansen         84  VEST         4.53.43
      16 Charlotte Munk Nielsen   90  LYNGBY       4.53.62
      17 Line Bang                86  GLADSAXE     4.53.75
      18 Christine Stougaard      87  FARUM-UST    4.55.37
      19 Mie Møller               87  GREVE        4.56.45
      20 Jane Olsen               88  HERLEV       4.57.42

      21 Maja Dittmann            87  GLADSAXE     4.58.65
      22 Maria Greve Bevan        90  HERMES       4.58.86
      23 Mette Stürup             89  LYNGBY       4.58.91


     Løb: 10  400 meter Fri, Herrer - Drenge            
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Jacob Marcussen          80  HELSINGE     4.09.75
       2 Sune Thonnesen           83  Sakskøbing   4.12.46
       3 Mikkel Gulbæk            85  TIK-VAT89    4.13.24
       4 Stefan Danielsen         85  LYNGBY       4.17.15
       5 Andreas Dinesen          85  TRITON       4.21.89
       6 Daniel Pape              88  KØGE         4.23.58
       7 Ian Højrup               86  FARUM-UST    4.24.17
       8 Laust Helmig             86  HELSINGØR    4.28.54
       9 Mark Juel Prüssing       88  TRITON       4.29.97
      10 Rasmus Sonne             89  TRITON       4.32.07

      11 Carl Emil Reith          86  Nykøbing F   4.32.17
      12 Julius Schmidt           88  HØRSHOLM     4.32.92
      13 Caspar Henriksen         81  FARUM-UST    4.33.02
      14 Jesper Bæch Sørensen     86  HOLBÆK       4.33.13
      15 Jess Alfredsen           86  HØRSHOLM     4.34.41
      16 Kasper Sørensen          87  GLOSTRUP     4.35.03
      17 John Martin Olsen        86  KØGE         4.35.75
      18 Toke Klixbüll            84  LYNGBY       4.35.76
      19 Christian Bygebje Tribin 86  KVIK         4.37.57
      20 Martin Chabior           87  GLADSAXE     4.38.06

      21 Bjørn Andersen           87  KVIK         4.38.90
      22 Mark Qvistgaard Jakobsen 88  TRITON       4.40.54
      23 Rasmus Olsen             87  LYNGBY       4.41.37
      24 Joachim Meyer Andersen   86  LYNGBY       4.42.46
      25 Anders Top Hansen        80  HERLEV       4.45.07


     Løb: 11  400 meter Indv. medley, Damer - Piger     
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Julie Hjorth-Hansen      84  BIRKERØD     4.48.40
       2 Rikke Lønne              88  HOLBÆK       5.03.87
       3 Amalie Dinesen           88  AIF-VAT89    5.09.47
       4 Michelle Olsen           87  HERMES       5.15.62
       5 Linea Bonfils            87  KVIK         5.21.47
       6 Gitte Raagaard           70  VEST         5.28.88
       7 Simone Kyllebæk          88  VI39-VAT89   5.30.85
       8 Kamilla Petersen         89  KVIK         5.30.92
       9 Mette Hessilt            87  GLOSTRUP     5.35.44
      10 Cecilie Eltorp           89  VI39-VAT89   5.38.21

      11 Sarah Liisborg           88  AIF-VAT89    5.41.52
      12 Natascha Carlsson        81  RINGSTED     5.43.78
      13 Ann-Sofie Arent          89  FR.VÆRK      5.44.06
      14 Pernille Tronstrøm       87  KVIK         5.45.83
      15 Julia-Kris Madsen-Østeby 87  GI 40        5.46.36
      16 Lizette Svane Jørgensen  86  TRITON       5.48.13
      17 Anne Erichsen            88  AIF-VAT89    5.48.55
      18 Henriette Jørgensen      89  GLADSAXE     5.49.57
      19 Maria Melskens           87  HØRSHOLM     5.51.11
      20 Asta Kristine Baden      89  LYNGBY       5.51.25

      21 Mia Zachariassen         88  HELSINGØR    5.51.60
      22 Carina Reckeweg          88  TRITON       5.53.06
      23 Miriam Grumsen           87  HØRSHOLM     5.53.25
      24 Line Larsen              88  GLOSTRUP     5.53.79
      25 Camilla Frederiksen      89  AIF-VAT89    5.54.17
      26 Trine Brogård Pedersen   88  HILLERØD     5.54.78
      27 Maja Kruse               89  LYNGBY       5.56.09
      28 Marie Louise Rosvall     88  TUNE         5.56.41
      29 Maria Jørgensen          90  ROSKILDE     5.57.25
      30 Trine Palle              89  HERLEV       5.58.74

      31 Maja Østergaard          88  ALLERØD      5.59.57
      32 Tanja Petersen           88  KVIK         5.59.78
      33 Lærke Winther            87  ROSKILDE     6.01.14
      34 Nina Bærnthsen           88  ROSKILDE     6.01.18
      35 Emma Sørbø               89  LYNGBY       6.03.33
      36 Kirsa L. Kurtzhals       87  GLOSTRUP     6.04.54
      37 Henriette Garnæs         89  GREVE        6.06.10
      38 Lisbeth L Kierkegaard    88  VEST         6.06.71


     Løb: 12  400 meter Indv. medley, Herrer - Drenge   
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Jens Antonsen            82  FARUM-UST    4.29.95
       2 Christian Hansen         86  BIRKERØD     4.40.58
       3 Mikkel Gulbæk            85  TIK-VAT89    4.46.55
       4 Anders Jensen            87  VI39-VAT89   4.46.71
       5 Patrick Christensen      85  Sakskøbing   4.48.67
       6 Jon Thonnesen            86  Sakskøbing   4.53.27
       7 Kristian Thomsen         87  KVIK         4.53.94
       8 Jannik Damm              83  TRITON       4.56.94
       9 Tobias Urban Hansen      87  KVIK         4.57.15
      10 Lasse Thorup Olesen      85  HVIDOVRE     4.57.33

      11 Martin Lyngby Lassen     85  HERMES       4.58.48
      12 Jesper Madsen            86  GREVE        4.59.72
      13 Kenneth Krog             86  KØGE         5.00.05
      14 Lars Madsen              86  HOLBÆK       5.02.55
      15 Thorbjørn Christensen    89  GLADSAXE     5.03.31
      16 Jens Toft Allerup        86  ALLERØD      5.03.54
      17 Kasper Melchiorsen       88  VEST         5.05.29
      18 Bjørn Bang Larsen        85  GLOSTRUP     5.07.80
      19 Jesper Damgaard          88  GLADSAXE     5.09.37
      20 Leif Henriksen           87  KØGE         5.10.76


      21 Mikkel Karklinat         89  Nykøbing F   5.12.82
      22 Hjarre Svensson          87  HVIDOVRE     5.14.84
      23 Jakob Helbo Jakobsen     88  AIF-VAT89    5.20.91
      24 Kasper Thomsen           89  KVIK         5.21.75
      25 Mark Juel Prüssing       88  TRITON       5.24.13
      26 Jesper Herman Nielsen    86  KVIK         5.24.30
      27 Emil Klingberg           87  Nykøbing F   5.25.15
      28 Simon Knudsen            89  FR.VÆRK      5.25.77
      29 Philip Kristiansen       85  RINGSTED     5.25.81
      30 Christopher Grønbech     87  TRITON       5.27.29

      31 Mikkel Bruun             87  LYNGBY       5.29.81
      32 Martin Lund-Larsen       88  GENTOFTE     5.31.41
      33 Thomas Skotte            88  LYNGBY       5.31.75
      34 Jakob Vinkler Mortensen  87  FARUM-UST    5.32.24
      35 Jonas Johansen           86  HELSINGØR    5.32.65
      36 Sune E. Nelin            86  TRITON       5.34.40
      37 Victor Bak               89  GENTOFTE     5.34.58
      38 Kasper Ernest            85  FARUM-UST    5.40.18
      39 Steffen Ehlerts Jesperse 87  TRITON       5.40.70


     Løb: 13  4x200 meter Fri, Piger Årgang 87 og Yngrer
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Ust Damer 1                  UST          8.57.33
       2 Holbæk                   87  HOLBÆK       8.59.00
       3 Ust Damer 2                  UST          9.16.50
       4 Vat89                        VAT89        9.18.00
       5 Køge Svømmeklub              KØGE         9.20.00
       6 Kvik Piger                   KVIK         9.25.50


     Løb: 14  4x200 meter Fri, Damer                    
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Vest Brøndby Damer           VEST         9.15.00
       2 Køge Svømmeklub              KØGE         9.20.00
       3 Helsingør Damer          86  HELSINGØR    9.25.00
       4 Hermes Damer                 HERMES       9.30.00


     Løb: 15  4x200 meter Fri, Drenge Årgang 85 og yngre
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Vat89                        VAT89        8.02.00
       2 Ust Junior Drenge        85  UST          8.10.30
       3 Glostrup                     GLOSTRUP     8.15.00
       4 Køge Svømmeklub              KØGE         8.24.00
       5 Helsingør Drenge         85  HELSINGØR    8.32.00
       6 Holbæk                   85  HOLBÆK       8.35.00
       7 Kvik Drenge 1                KVIK         8.40.10
       8 Kvik Drenge 2                KVIK         8.56.80


     Løb: 16  4x200 meter Fri, Herrer                   
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Ust Herrer 1                 UST          7.52.33
       2 Ust Herrer 2                 UST          8.05.30
       3 Vest Brøndby Herrer          VEST         8.06.00
       4 Køge Svømmeklub              KØGE         8.18.00


     Løb: 17  4x100 meter Hold Medley, Piger Årgang 87 o
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Vat89                        VAT89        4.39.00
       2 Lyngby Piger 1               LYNGBY       4.40.79
       3 Kvik Piger                   KVIK         4.44.80
       4 Holbæk                   87  HOLBÆK       4.45.00
       5 Køge Svømmeklub              KØGE         4.52.00
       6 Nykøbing Falsters Piger      Nykøbing F   4.57.14
       7 Lyngby Piger 2               LYNGBY       5.00.79


     Løb: 18  4x100 meter Fri, drenge Årgang 85 og yngre
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Vat89                        VAT89        3.38.00
       2 Ust Junior Drenge        85  UST          3.51.30
       3 Lyngby Drenge 1              LYNGBY       3.51.79
       4 Helsingør Drenge         85  HELSINGØR    3.52.00
       5 Nykøbing Falsters Drenge     Nykøbing F   3.53.04
       6 Kvik Drenge                  KVIK         3.54.90
       7 Køge Svømmeklub              KØGE         3.55.00
       8 Glostrup                     GLOSTRUP     3.55.00
       9 Holbæk                   85  HOLBÆK       3.59.00
      10 Lyngby Drenge 2              LYNGBY       4.00.79


     Løb: 19  200 meter Fri, Damer og Piger             
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Louise Jansen            86  ALLERØD      2.05.92
       2 Lotte Friis              88  ALLERØD      2.07.18
       3 Maja Mattsson            86  FARUM-UST    2.09.36
       4 Jeanette Ottesen         87  LYNGBY       2.10.12
       5 Signe-Marie Andersen     86  ALLERØD      2.11.29
       6 Charlotte Lorentzen      87  GREVE        2.12.09
       7 Mette Murmann            87  KVIK         2.12.35
       8 Laura Peen               88  BIRKERØD     2.13.30
       9 Tine Jensen              85  AIF-VAT89    2.14.29
      10 Naja Menne               85  VEST         2.15.66

      11 Jane Olsen               88  HERLEV       2.15.77
      12 Liv Dørflinger           87  GENTOFTE     2.16.13
      13 Miranda Madsby           86  HØRSHOLM     2.16.46
      14 Anne Hinsch              82  FARUM-UST    2.16.49
      15 Mette Friis-Olsen        85  KØBENHAVN    2.16.52
      16 Rikke Birkel             86  GLADSAXE     2.16.69
      17 Ida Lau                  86  KØGE         2.17.22
      18 Nina Jørgensen           85  FARUM-UST    2.17.41
      19 Mathilde Jensen          88  KØGE         2.17.46
      20 Trine Gudnitz            87  HELSINGØR    2.17.54

      21 Pernille Tronstrøm       87  KVIK         2.18.19
      22 Helene Gerdts            89  KØGE         2.18.36
      23 Sara Lund                87  KVIK         2.18.50
      24 Kerstine Leth Sørensen   87  BIRKERØD     2.18.94
      25 Camilla Thomsen          88  FARUM-UST    2.19.00
      26 Mette Skat Nielsen       87  TUNE         2.19.22
      27 Anine Thilqvist          87  KØGE         2.19.60
      28 Linea Bonfils            87  KVIK         2.19.63
      29 Camilla Wichmann-Astow   87  AIF-VAT89    2.20.09
      30 Maja Dittmann            87  GLADSAXE     2.20.26

      31 Trine Brogård Pedersen   88  HILLERØD     2.20.90


     Løb: 20  200 meter Fri, Herrer og Drenge           
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Anders Bo Pedersen       81  LYNGBY       1.55.15
       2 Jens Antonsen            82  FARUM-UST    1.58.01
       3 Stig Neumann             84  HERMES       1.58.72
       4 Kenneth Keller           77  GREVE        1.58.89
       5 Mikkel Gulbæk            85  TIK-VAT89    1.59.03
       6 Stefan Danielsen         85  LYNGBY       2.00.16
       7 Sune Thonnesen           83  Sakskøbing   2.00.50
       8 Jonathan Ahm             78  FARUM-UST    2.00.67
       9 Caspar Henriksen         81  FARUM-UST    2.00.69
      10 Nikolaj Andersen         83  VEST         2.01.21

      11 Patrick Christensen      85  Sakskøbing   2.01.23
      12 Jacob Marcussen          80  HELSINGE     2.01.97
      13 Thomas Lianee            85  BIRKERØD     2.02.22
      14 Laust Helmig             86  HELSINGØR    2.02.25
      15 Mads Stidsen             85  GLADSAXE     2.02.51
      16 Dan Otzen                77  TRITON       2.02.71
      17 Jon Thonnesen            86  Sakskøbing   2.02.81
      18 Hans Martin Johansen     80  KVIK         2.03.39
      19 Daniel Nielsen           86  TRITON       2.03.75
      20 Bjørn Bang Larsen        85  GLOSTRUP     2.03.93

      21 Ian Højrup               86  FARUM-UST    2.04.37
      22 Glenn Jakobsen           81  KØGE         2.04.75
      23 Emil Carlé               85  GLADSAXE     2.04.82
      24 Lasse Jørgensen          86  TIK-VAT89    2.04.96
      25 Mads Leang               87  GLOSTRUP     2.05.30
      26 Andreas Dinesen          85  TRITON       2.05.72
      27 Bjarke Holbek Madsen     83  HERLEV       2.05.75
      28 Daniel Pape              88  KØGE         2.05.87
      29 Martin Pedersen          83  HILLERØD     2.06.61
      30 Rasmus Sonne             89  TRITON       2.07.00

      31 Lars Madsen              86  HOLBÆK       2.07.06
      32 Simon Spon               87  GLOSTRUP     2.07.42
      33 Christian Bygebje Tribin 86  KVIK         2.07.95
      34 Jess Alfredsen           86  HØRSHOLM     2.08.01
      35 Jacob Clement Nielsen    87  KØGE         2.08.17
      36 Rasmus Olsen             87  LYNGBY       2.08.73
      37 Jesper Madsen            86  GREVE        2.08.75
      38 Daniel Bidstrup          86  KVIK         2.08.79
      39 Jesper Bæch Sørensen     86  HOLBÆK       2.09.05
      40 Joachim Meyer Andersen   86  LYNGBY       2.09.36

      41 Julius Schmidt           88  HØRSHOLM     2.09.55
      42 Jens Peter Träff         88  LYNGBY       2.09.73
      43 Michael Nielsen          85  Sakskøbing   2.09.89
      44 Tim Olsen                86  Næstved      2.09.94
      45 Mark Juel Prüssing       88  TRITON       2.10.07
      46 Martin Chabior           87  GLADSAXE     2.10.21


     Løb: 21  200 meter Indv. medley, Damer og Piger    
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Julie Hjorth-Hansen      84  BIRKERØD     2.15.14
       2 Charlotte Liisborg       85  ALLERØD      2.23.39
       3 Amalie Dinesen           88  AIF-VAT89    2.28.66
       4 Michelle Olsen           87  HERMES       2.28.89
       5 Rikke Lønne              88  HOLBÆK       2.29.98
       6 Sanne Otte               81  FARUM-UST    2.30.12
       7 Anne Gorm Hansen         88  HOLBÆK       2.30.65
       8 Linea Bonfils            87  KVIK         2.32.52
       9 Eva Landstrøm            86  LYNGBY       2.33.59
      10 Tine Jensen              85  AIF-VAT89    2.33.65

      11 Rikke Birkel             86  GLADSAXE     2.33.96
      12 Sarah Helena Kristensen  87  LYNGBY       2.34.08
      13 Michelle Rem             86  HERMES       2.34.67
      14 Mette Friis-Olsen        85  KØBENHAVN    2.35.30
      15 Line Bang                86  GLADSAXE     2.35.32
      16 Iben Sandemand           86  TRITON       2.35.85
      17 Kamilla Petersen         89  KVIK         2.36.28
      18 Simone Kyllebæk          88  VI39-VAT89   2.36.46
      19 Cecilie Eltorp           89  VI39-VAT89   2.36.94
      20 Linda Lund               84  KØGE         2.37.11

      21 Amalie Brinkenfeldt      90  LYNGBY       2.37.91
      22 Katja Veideland          88  Nykøbing F   2.38.74
      23 Camilla Thomsen          88  FARUM-UST    2.40.13
      24 Emilie Neumann           90  LYNGBY       2.40.48
      25 Jane Olsen               88  HERLEV       2.40.53
      26 Rikke Munkholm Jensen    87  HOLBÆK       2.41.25
      27 Mie Møller               87  GREVE        2.41.37
      28 Mette Hessilt            87  GLOSTRUP     2.41.80
      29 Maja Dittmann            87  GLADSAXE     2.41.92
      30 Mia Zachariassen         88  HELSINGØR    2.42.05

      31 Pernille Tronstrøm       87  KVIK         2.42.05
      32 Camilla Stilby           87  LYNGBY       2.42.79
      33 Ann-Sofie Arent          89  FR.VÆRK      2.43.46
      34 Camilla Nielsen          88  Sakskøbing   2.43.57
      35 Maria Melskens           87  HØRSHOLM     2.43.89
      36 Trine Brogård Pedersen   88  HILLERØD     2.44.30
      37 Carolina Chabior         90  GLADSAXE     2.44.44


     Løb: 22  200 meter Indv. medley, Herrer og Drenge  
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Dennis Otzen             74  TRITON       2.08.17
       2 Jacob Lercke Skytte      84  BIRKERØD     2.11.83
       3 Dan Otzen                77  TRITON       2.13.33
       4 Jens Ellebæk Nielsen     82  ROSKILDE     2.13.52
       5 Jakob Andkjær            85  VI39-VAT89   2.13.74
       6 Jens Vestergaard         81  LYNGBY       2.15.40
       7 Morten S. Andersen       84  VI39-VAT89   2.15.87
       8 Allan Søtoft             84  ALLERØD      2.16.05
       9 Patrick Christensen      85  Sakskøbing   2.16.39
      10 Anders Jensen            87  VI39-VAT89   2.18.30

      11 Jannik Damm              83  TRITON       2.18.31
      12 Nikolaj Martins          81  Nykøbing F   2.20.64
      13 Martin Lyngby Lassen     85  HERMES       2.20.69
      14 Frederik Vallentin       85  HOLBÆK       2.21.86
      15 Peter Hytten             87  GENTOFTE     2.21.96
      16 Johnny Petersen          84  Næstved      2.21.99
      17 Mads Leang               87  GLOSTRUP     2.22.26
      18 Christian Kaas           85  HOLBÆK       2.22.65
      19 Bjarne Erichsen          85  AIF-VAT89    2.23.11
      20 Jesper Kristensen        82  FR.VÆRK      2.23.27

      21 Jens Peter Träff         88  LYNGBY       2.24.07
      22 Thorbjørn Christensen    89  GLADSAXE     2.24.20
      23 Emil Carlé               85  GLADSAXE     2.24.29
      24 Jesper Damgaard          88  GLADSAXE     2.24.92
      25 Christoffer Toft Dahl    86  HELSINGØR    2.26.24
      26 John Martin Olsen        86  KØGE         2.26.30
      27 Andreas Thomsen          88  HELSINGØR    2.26.80
      28 Kasper Thomsen           89  KVIK         2.27.12
      29 Rasmus Sonne             89  TRITON       2.27.49
      30 Jens Toft Allerup        86  ALLERØD      2.27.50

      31 Claus Osmund             81  SNIK         2.27.59
      32 Jonas Sekshøj-Christense 86  GLOSTRUP     2.27.62
      33 Michael Røder            78  TRITON       2.27.64
      34 Tim Olsen                86  Næstved      2.27.71
      35 Kenneth Krog             86  KØGE         2.28.30
      36 Jens Borges              86  GENTOFTE     2.29.19
      37 Emil Klingberg           87  Nykøbing F   2.29.44


     Løb: 23  200 meter Fly, Damer og Piger             
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Maibrit Thoft            87  HOLBÆK       2.24.82
       2 Michelle Olsen           87  HERMES       2.27.37
       3 Maria Dybdahl            87  KVIK         2.28.65
       4 Louise Koch Rasmussen    87  Nykøbing F   2.33.14
       5 Nina Bærnthsen           88  ROSKILDE     2.34.48
       6 Naja Menne               85  VEST         2.35.40
       7 Pernille Tronstrøm       87  KVIK         2.36.99
       8 Mette Hessilt            87  GLOSTRUP     2.38.84
       9 Miriam Grumsen           87  HØRSHOLM     2.38.91
      10 Cecilie Eltorp           89  VI39-VAT89   2.40.35

      11 Anne Erichsen            88  AIF-VAT89    2.43.84
      12 Therese Normann Olsen    86  Nykøbing F   2.45.63
      13 Mette Stürup             89  LYNGBY       2.45.82
      14 Mia Andre Cortes         87  GREVE        2.46.47
      15 Mette Grelk              86  HERMES       2.47.13
      16 Christina Neergaard      88  VI39-VAT89   2.47.32
      17 Linea Bonfils            87  KVIK         2.47.82
      18 Charlotte Munk Nielsen   90  LYNGBY       2.47.82
      19 Stine Møller Larsen      87  HVIDOVRE     2.48.29
      20 Lizette Svane Jørgensen  86  TRITON       2.48.76

      21 Mia Nielsen              89  FR.VÆRK      2.49.29
      22 Marie Louise Rosvall     88  TUNE         2.49.97
      23 Kristina Karstad         84  HERLEV       2.50.60
      24 Laila Belcaid            90  HELSINGØR    2.51.33
      25 Lisbeth L Kierkegaard    88  VEST         2.55.07
      26 Kirsa L. Kurtzhals       87  GLOSTRUP     2.55.90
      27 Sandra Hassing           89  AIF-VAT89    2.56.61
      28 Sigrid Jensen            90  HVIDOVRE     2.57.33
      29 Karina Meng              87  HERLEV       2.57.34
      30 Maria Greve Bevan        90  HERMES       2.57.57

      31 Sarah Liisborg           88  AIF-VAT89    2.57.65
      32 Jeanette Mogensen        88  HELSINGØR    2.58.66


     Løb: 24  200 meter Fly, Herrer og Drenge           
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Anders Bo Pedersen       81  LYNGBY       2.01.74
       2 Jens Antonsen            82  FARUM-UST    2.08.00
       3 Emil Eriksen             83  KØGE         2.08.14
       4 Magnus Krygell           82  LYNGBY       2.10.22
       5 Lasse Thorup Olesen      85  HVIDOVRE     2.13.95
       6 Anders Jensen            87  VI39-VAT89   2.14.46
       7 Jens Toft Allerup        86  ALLERØD      2.16.38
       8 Toke Klixbüll            84  LYNGBY       2.16.81
       9 Stefan Danielsen         85  LYNGBY       2.17.34
      10 Leif Henriksen           87  KØGE         2.18.96

      11 Morten Jensen            82  ISHØJ        2.19.61
      12 Johnny Petersen          84  Næstved      2.20.86
      13 Mads Fosdal              87  VEST         2.21.68
      14 Bjarne Erichsen          85  AIF-VAT89    2.22.20
      15 Kasper Ernest            85  FARUM-UST    2.23.74
      16 Andreas Forrest          87  LYNGBY       2.26.43
      17 Thorbjørn Christensen    89  GLADSAXE     2.26.53
      18 Jonas Sofussen           87  VI39-VAT89   2.27.98
      19 Mikkel Karklinat         89  Nykøbing F   2.28.16
      20 Philip Kristiansen       85  RINGSTED     2.31.03

      21 Mikkel Bruun             87  LYNGBY       2.33.42
      22 Steffen Ehlerts Jesperse 87  TRITON       2.33.91
      23 Kasper Melchiorsen       88  VEST         2.34.06


     Løb: 25  100 meter Ryg, Damer og Piger             
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Charlotte Lorentzen      87  GREVE        0.36.52
       2 Annine Johansen          84  HELSINGØR    1.07.07
       3 Mette Murmann            87  KVIK         1.09.68
       4 Mette Friis-Olsen        85  KØBENHAVN    1.10.18
       5 Christine Stougaard      87  FARUM-UST    1.10.27
       6 Camilla Øverup           85  KØGE         1.10.63
       7 Rikke Birkel             86  GLADSAXE     1.11.14
       8 Gitte Raagaard           70  VEST         1.11.21
       9 Eva Landstrøm            86  LYNGBY       1.11.95
      10 Simone Kyllebæk          88  VI39-VAT89   1.11.95

      11 Camilla Wichmann-Astow   87  AIF-VAT89    1.12.40
      12 Trine Gudnitz            87  HELSINGØR    1.12.87
      13 Maibrit Thoft            87  HOLBÆK       1.12.95
      14 Anne Hinsch              82  FARUM-UST    1.13.00
      15 Liv Dørflinger           87  GENTOFTE     1.13.05
      16 Sarah Liisborg           88  AIF-VAT89    1.13.07
      17 Michéle Hassing          87  AIF-VAT89    1.13.20
      18 Helene Gerdts            89  KØGE         1.13.37
      19 Rikke Mortensen          86  LYNGBY       1.13.46
      20 Camilla Stilby           87  LYNGBY       1.13.50

      21 Nina Jørgensen           85  FARUM-UST    1.13.74
      22 Anna Bundgaard           88  LYNGBY       1.13.96
      23 Tanja Petersen           88  KVIK         1.14.04
      24 Linea Bonfils            87  KVIK         1.14.44
      25 Louise Delani            84  VEST         1.14.51
      26 Anne Sofie Therkelsen    89  GLADSAXE     1.14.72
      27 Micharla Schou           87  Nykøbing F   1.14.73
      28 Josephine Emilie Thomsen 90  HELSINGØR    1.15.01
      29 Kitt Küttemann           88  GREVE        1.15.33
      30 Anne Roslyng             83  GLADSAXE     1.15.55

      31 Henriette Lokongo        81  HERMES       1.15.62
      32 Mette Hessilt            87  GLOSTRUP     1.15.81
      33 Sigga Waleng             89  AIF-VAT89    1.15.97
      34 Katja Videbæk            88  GENTOFTE     1.16.18
      35 Christina Neergaard      88  VI39-VAT89   1.16.70


     Løb: 26  100 meter Ryg, Herrer og Drenge           
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Glenn Jakobsen           81  KØGE         0.32.79
       2 Jason Christensen        85  TIK-VAT89    0.59.13
       3 Jacob Marcussen          80  HELSINGE     0.59.85
       4 Anders Jensen            87  VI39-VAT89   1.00.82
       5 Henrik Frandsen          80  FARUM-UST    1.01.17
       6 Jacob Lercke Skytte      84  BIRKERØD     1.01.22
       7 Daniel Nielsen           86  TRITON       1.01.39
       8 Jakob Andkjær            85  VI39-VAT89   1.01.89
       9 Kenneth Keller           77  GREVE        1.02.84
      10 Michael Rasmussen        83  TRITON       1.02.94

      11 Janus Bang Olsen         83  VEST         1.03.29
      12 Mads Jørgensen           86  KVIK         1.04.02
      13 Thomas Lianee            85  BIRKERØD     1.04.03
      14 Danni Vienberg           85  AIF-VAT89    1.04.56
      15 Patrick Christensen      85  Sakskøbing   1.04.60
      16 Joseph Quinlan           82  HERMES       1.04.67
      17 Bobby William Gray       86  LYNGBY       1.04.96
      18 Jacob Clement Nielsen    87  KØGE         1.05.07
      19 Christian Blach          86  AIF-VAT89    1.05.35
      20 Jonas Sekshøj-Christense 86  GLOSTRUP     1.05.67

      21 Rasmus Olsen             87  LYNGBY       1.05.80
      22 John Martin Olsen        86  KØGE         1.06.03
      23 Emil Carlé               85  GLADSAXE     1.06.08
      24 Andreas Dinesen          85  TRITON       1.06.49
      25 Peter Hytten             87  GENTOFTE     1.06.87
      26 Christoffer Toft Dahl    86  HELSINGØR    1.06.90
      27 Jesper Herman Nielsen    86  KVIK         1.07.09
      28 Christian Kaas           85  HOLBÆK       1.07.14
      29 Lasse Jørgensen          86  TIK-VAT89    1.07.15
      30 Jesper Madsen            86  GREVE        1.07.20

      31 Laust Helmig             86  HELSINGØR    1.07.23
      32 Mikkel Larsen            79  HILLERØD     1.07.32
      33 Simon Spon               87  GLOSTRUP     1.07.33
      34 Jens Borges              86  GENTOFTE     1.07.69
      35 Bjarne Erichsen          85  AIF-VAT89    1.08.13
      36 Hjarre Svensson          87  HVIDOVRE     1.08.27


     Løb: 27  100 meter Bryst, Damer og Piger           
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Charlotte Liisborg       85  ALLERØD      1.12.93
       2 Mie Thorup               86  TRITON       1.15.57
       3 Carina Jensen            86  ALLERØD      1.15.90
       4 Sanne Otte               81  FARUM-UST    1.16.23
       5 Amalie Dinesen           88  AIF-VAT89    1.17.15
       6 Mia Tiedemann            87  AIF-VAT89    1.17.53
       7 Anne Gorm Hansen         88  HOLBÆK       1.17.65
       8 Thea Sejr Hansen         84  VEST         1.17.93
       9 Linda Lund               84  KØGE         1.18.82
      10 Mathilde Jensen          88  KØGE         1.19.75

      11 Jeanette Ottesen         87  LYNGBY       1.19.79
      12 Denice Hansen            86  KVIK         1.19.97
      13 Maja Dittmann            87  GLADSAXE     1.20.65
      14 Kamilla Petersen         89  KVIK         1.20.71
      15 Line Bang                86  GLADSAXE     1.20.77
      16 Sofie Aagaard Myhr       87  KØGE         1.21.04
      17 Julie Halby              86  HOLBÆK       1.21.21
      18 Michelle Rem             86  HERMES       1.21.27
      19 Anna Louise Frederiksen  75  GLADSAXE     1.21.29
      20 Tasja Bruun              86  LYNGBY       1.21.45

      21 Pernille Christensen     86  AIF-VAT89    1.21.70
      22 Katja Veideland          88  Nykøbing F   1.22.04
      23 Lizette Svane Jørgensen  86  TRITON       1.22.12
      24 Line Larsen              88  GLOSTRUP     1.22.38
      25 Mia Zachariassen         88  HELSINGØR    1.22.84
      26 Camilla Frederiksen      89  AIF-VAT89    1.22.89
      27 Maria Jørgensen          90  ROSKILDE     1.22.91
      28 Louise Koch Rasmussen    87  Nykøbing F   1.22.94
      29 Rikke Munkholm Jensen    87  HOLBÆK       1.22.98
      30 Annine Johansen          84  HELSINGØR    1.22.99

      31 Ida Lau                  86  KØGE         1.23.00
      32 Glennie Olsen            86  RINGSTED     1.23.26
      33 Julie Auning             87  ALLERØD      1.23.31
      34 Natasja Oxlund           89  VI39-VAT89   1.23.37
      35 Katja Kousgaard          74  ROSKILDE     1.23.56
      36 Cecilie Eltorp           89  VI39-VAT89   1.23.99
      37 Mette Hessilt            87  GLOSTRUP     1.24.09
      38 Bolette Bering Bøgh      85  HØRSHOLM     1.24.10
      39 Ann-Sofie Arent          89  FR.VÆRK      1.24.12
      40 Malene Bøje              86  GLADSAXE     1.24.32

      41 Heidi Jepsen             88  HERLEV       1.24.42
      42 Camilla Nielsen          88  Sakskøbing   1.24.53
      43 Sarah Helena Kristensen  87  LYNGBY       1.24.66
      44 Liv Dørflinger           87  GENTOFTE     1.24.81
      45 Laila Belcaid            90  HELSINGØR    1.25.04
      46 Mie Møller               87  GREVE        1.25.23
      47 Jane Olsen               88  HERLEV       1.25.36
      48 Mette Skat Nielsen       87  TUNE         1.25.61
      49 Charlotte Kissmeyer      89  GENTOFTE     1.25.63
      50 Linea Bonfils            87  KVIK         1.25.73

      51 Sisse G. Egeborg         84  AIF-VAT89    1.25.79
      52 Camilla Stilby           87  LYNGBY       1.25.95
      53 Rebecca Ilsøe            87  RØNNE        1.26.42


     Løb: 28  100 meter Bryst, Herrer og Drenge         
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Jannik Damm              83  TRITON       1.05.59
       2 Mads Tang Veje           81  KVIK         1.05.93
       3 Morten S. Andersen       84  VI39-VAT89   1.06.97
       4 Christian Hansen         86  BIRKERØD     1.07.14
       5 Jens Vestergaard         81  LYNGBY       1.07.51
       6 Dennis Otzen             74  TRITON       1.08.11
       7 Allan Søtoft             84  ALLERØD      1.08.48
       8 Jesper Kristensen        82  FR.VÆRK      1.08.60
       9 Jacob Marcussen          80  HELSINGE     1.08.82
      10 Nikolaj Andersen         83  VEST         1.10.13

      11 Emil Eriksen             83  KØGE         1.10.48
      12 Emil Klingberg           87  Nykøbing F   1.10.94
      13 Jens Pallesen            84  HILLERØD     1.11.00
      14 Jacob Tingskov Jørgensen 85  HERMES       1.11.26
      15 Kristian Løfberg         84  LYNGBY       1.11.30
      16 Dan Otzen                77  TRITON       1.11.52
      17 Daniel Bidstrup          86  KVIK         1.11.81
      18 Kenneth Krog             86  KØGE         1.11.87
      19 Christian A. Frederiksen 81  Næstved      1.12.60
      20 Mads Leang               87  GLOSTRUP     1.12.75

      21 Michael Røder            78  TRITON       1.12.80
      22 Martin Øst-Jacobsen      85  ROSKILDE     1.12.83
      23 Christian Spøer          82  HELSINGØR    1.12.95
      24 Jens Peter Träff         88  LYNGBY       1.13.34
      25 Jesper Damgaard          88  GLADSAXE     1.13.45
      26 Mikkel Gulbæk            85  TIK-VAT89    1.13.82
      27 Thomas Øst-Jacobsen      88  ROSKILDE     1.14.00
      28 Johnny Petersen          84  Næstved      1.14.07
      29 Jonathan Ahm             78  FARUM-UST    1.14.24
      30 Bjarke Holbek Madsen     83  HERLEV       1.14.32

      31 Philip Halding           86  HØRSHOLM     1.15.04
      32 Jakob Helbo Jakobsen     88  AIF-VAT89    1.15.22
      33 Martin Lyngby Lassen     85  HERMES       1.15.33
      34 Alex Søgaard             86  KVIK         1.15.63
      35 Casper Nordahl-Meyer     82  KVIK         1.15.67
      36 Marc Sørensen            82  GLADSAXE     1.15.75
      37 Lasse Thorup Olesen      85  HVIDOVRE     1.15.76
      38 Tim Olsen                86  Næstved      1.16.20
      39 Morten Bøgh Andersen     85  HØRSHOLM     1.16.51
      40 Kasper Thomsen           89  KVIK         1.16.57

      41 Martin Lund-Larsen       88  GENTOFTE     1.16.88
      42 Bjørn Bang Larsen        85  GLOSTRUP     1.17.29
      43 Simon Jacobsen           88  KØGE         1.17.46
      44 Mikael Rafn              85  HELSINGØR    1.17.79


     Løb: 29  1500 meter Fri, Damer og Piger            
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Lotte Friis              88  ALLERØD     17.01.04
       2 Mette Murmann            87  KVIK        18.07.36
       3 Rikke Lønne              88  HOLBÆK      18.12.53
       4 Camilla Thomsen          88  FARUM-UST   19.50.46


     Løb: 30  800 meter Fri, Herrer                     
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Jacob Marcussen          80  HELSINGE     8.35.30
       2 Sune Thonnesen           83  Sakskøbing   8.49.61
       3 Jon Thonnesen            86  Sakskøbing   8.51.60
       4 Christian Kaas           85  HOLBÆK       8.53.02
       5 Andreas Dinesen          85  TRITON       9.01.19
       6 Lars Madsen              86  HOLBÆK       9.03.86
       7 Ian Højrup               86  FARUM-UST    9.05.50
       8 Daniel Pape              88  KØGE         9.16.98
       9 Jens Ellebæk Nielsen     82  ROSKILDE     9.17.22
      10 Jesper Damgaard          88  GLADSAXE     9.19.35

      11 Kasper Sørensen          87  GLOSTRUP     9.24.99
      12 Julius Schmidt           88  HØRSHOLM     9.28.36
      13 Jesper Madsen            86  GREVE        9.38.02
      14 Bjørn Andersen           87  KVIK         9.41.21
      15 Kasper Melchiorsen       88  VEST         9.42.56
      16 Jesper Bæch Sørensen     86  HOLBÆK       9.42.95
      17 Carl Emil Reith          86  Nykøbing F   9.46.16
      18 Rasmus Johnsen           86  KØGE         9.52.39


     Løb: 31  4x100 meter Hold Medley, Damer            
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Lyngby Damer                 LYNGBY       4.28.79
       2 Ust Damer 1                  UST          4.38.30
       3 Køge Svømmeklub              KØGE         4.40.00
       4 Vest Brøndby Damer           VEST         4.43.00
       5 Helsingør Damer          86  HELSINGØR    4.50.00
       6 Ust Damer 2                  UST          4.53.80
       7 Hermes Damer                 HERMES       4.55.00
       8 Roskilde Skinkerne           ROSKILDE     5.01.03


     Løb: 32  4x100 meter Fri, Herrer                   
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Ust Herrer 1                 UST          3.33.20
       2 Lyngby Herrer                LYNGBY       3.40.79
       3 Ust Herrer 2                 UST          3.41.40
       4 Køge Svømmeklub              KØGE         3.44.00
       5 Vest Brøndby Herrer 1        VEST         3.47.11
       6 Sakskøbing Herrer            Sakskøbing   3.49.30
       7 Hermes Herrer                HERMES       3.50.00
       8 Vest Brøndby Herrer 2        VEST         3.59.14


     Løb: 33  4x100 meter Hold Medley, Drenge Årgang 87 
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Vat89                        VAT89        3.59.00
       2 Ust Junior Drenge            UST          4.16.30
       3 Lyngby Drenge 1              LYNGBY       4.16.79
       4 Nykøbing Falsters Drenge     Nykøbing F   4.17.16
       5 Køge Svømmeklub              KØGE         4.18.00
       6 Glostrup                     GLOSTRUP     4.20.00
       7 Helsingør Drenge         85  HELSINGØR    4.27.00
       8 Lyngby Drenge 2              LYNGBY       4.27.79
       9 Kvik Drenge                  KVIK         4.28.10


     Løb: 34  4x100 meter Fri, Piger Årgang 87 og yngrer
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Lyngby Piger 1               LYNGBY       4.05.79
       2 Vat89                        VAT89        4.13.00
       3 Holbæk                   87  HOLBÆK       4.16.00
       4 Kvik Piger                   KVIK         4.22.10
       5 Nykøbing Falsters Piger      Nykøbing F   4.22.12
       6 Lyngby Piger 2               LYNGBY       4.25.79
       7 Helsingør Piger          87  HELSINGØR    4.30.00


     Løb: 35  200 meter Ryg, Herrer og Drenge           
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Jens Antonsen            82  FARUM-UST    2.06.73
       2 Anders Jensen            87  VI39-VAT89   2.11.28
       3 Patrick Christensen      85  Sakskøbing   2.14.06
       4 Mads Jørgensen           86  KVIK         2.15.05
       5 Bobby William Gray       86  LYNGBY       2.16.86
       6 Lasse Jørgensen          86  TIK-VAT89    2.16.91
       7 Henrik Frandsen          80  FARUM-UST    2.17.92
       8 Christian Blach          86  AIF-VAT89    2.18.73
       9 Andreas Dinesen          85  TRITON       2.18.97
      10 Jon Thonnesen            86  Sakskøbing   2.19.66

      11 Emil Carlé               85  GLADSAXE     2.20.84
      12 Glenn Jakobsen           81  KØGE         2.21.00
      13 Jonas Sekshøj-Christense 86  GLOSTRUP     2.21.17
      14 Jacob Marcussen          80  HELSINGE     2.21.20
      15 John Martin Olsen        86  KØGE         2.21.63
      16 Dan Otzen                77  TRITON       2.21.90
      17 Hjarre Svensson          87  HVIDOVRE     2.21.97
      18 Rasmus Olsen             87  LYNGBY       2.22.30
      19 Joseph Quinlan           82  HERMES       2.23.47
      20 Jesper Madsen            86  GREVE        2.23.50

      21 Jens Peter Träff         88  LYNGBY       2.24.17
      22 Thomas Steenberg         86  VEST         2.24.68
      23 Jesper Herman Nielsen    86  KVIK         2.25.10
      24 Bjarne Erichsen          85  AIF-VAT89    2.25.96
      25 Thomas Skotte            88  LYNGBY       2.26.19
      26 Mikkel Larsen            79  HILLERØD     2.27.02
      27 Claus Osmund             81  SNIK         2.27.23
      28 Jens Nørskov             84  VEST         2.28.35


     Løb: 36  200 meter Ryg, Damer og Piger             
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Charlotte Lorentzen      87  GREVE        2.22.78
       2 Maibrit Thoft            87  HOLBÆK       2.27.83
       3 Christine Stougaard      87  FARUM-UST    2.28.80
       4 Liv Dørflinger           87  GENTOFTE     2.30.08
       5 Camilla Øverup           85  KØGE         2.30.55
       6 Jeanette Ottesen         87  LYNGBY       2.30.79
       7 Gitte Raagaard           70  VEST         2.31.90
       8 Camilla Wichmann-Astow   87  AIF-VAT89    2.33.12
       9 Helene Gerdts            89  KØGE         2.34.95
      10 Michéle Hassing          87  AIF-VAT89    2.35.55

      11 Camilla Stilby           87  LYNGBY       2.36.46
      12 Mette Stürup             89  LYNGBY       2.36.51
      13 Sarah Liisborg           88  AIF-VAT89    2.36.78
      14 Anne Gorm Hansen         88  HOLBÆK       2.39.78
      15 Micharla Schou           87  Nykøbing F   2.40.14
      16 Anne Sofie Therkelsen    89  GLADSAXE     2.40.15
      17 Emilie Neumann           90  LYNGBY       2.40.31
      18 Rikke Mortensen          86  LYNGBY       2.40.58
      19 Carolina Chabior         90  GLADSAXE     2.41.06
      20 Kitt Küttemann           88  GREVE        2.41.22

      21 Tanja Petersen           88  KVIK         2.41.52
      22 Sigga Waleng             89  AIF-VAT89    2.41.66
      23 Mia Zachariassen         88  HELSINGØR    2.42.01
      24 Dina Jakobsen            88  TRITON       2.42.70
      25 Sofie Aagaard Myhr       87  KØGE         2.42.96
      26 Mette Hessilt            87  GLOSTRUP     2.43.24
      27 Maria Nielsen            87  GLADSAXE     2.43.26
      28 Katja Videbæk            88  GENTOFTE     2.43.46
      29 Laila Belcaid            90  HELSINGØR    2.44.56
      30 Marie Louise Kjer Hansen 90  GENTOFTE     2.44.66

      31 Lærke Winther            87  ROSKILDE     2.45.10
      32 Ann-Sofie Arent          89  FR.VÆRK      2.45.20
      33 Rikke Møller Larsen      89  HVIDOVRE     2.45.63
      34 Jane Olsen               88  HERLEV       2.45.81
      35 Cecilie Stougaard        90  FARUM-UST    2.46.33
      36 Louise Christiansen      87  VEST         2.46.35


     Løb: 37  200 meter Bryst, Herrer og Drenge         
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Kristian Outinen         83  LYNGBY       2.21.94
       2 Jannik Damm              83  TRITON       2.22.57
       3 Christian Hansen         86  BIRKERØD     2.23.03
       4 Jens Antonsen            82  FARUM-UST    2.23.49
       5 Kristian Løfberg         84  LYNGBY       2.29.96
       6 Nikolaj Andersen         83  VEST         2.32.62
       7 Kenneth Krog             86  KØGE         2.35.59
       8 Emil Klingberg           87  Nykøbing F   2.36.86
       9 Martin Lyngby Lassen     85  HERMES       2.37.51
      10 Lasse Thorup Olesen      85  HVIDOVRE     2.38.43

      11 Mads Leang               87  GLOSTRUP     2.39.98
      12 Jacob Marcussen          80  HELSINGE     2.39.98
      13 Jens Ellebæk Nielsen     82  ROSKILDE     2.40.50
      14 Jesper Damgaard          88  GLADSAXE     2.40.86
      15 Morten Bøgh Andersen     85  HØRSHOLM     2.42.24
      16 Casper Nordahl-Meyer     82  KVIK         2.42.83
      17 Kasper Thomsen           89  KVIK         2.43.40
      18 Alex Søgaard             86  KVIK         2.43.97
      19 Thorbjørn Christensen    89  GLADSAXE     2.44.17
      20 Philip Halding           86  HØRSHOLM     2.44.29

      21 Christian A. Frederiksen 81  Næstved      2.45.22
      22 Thomas Øst-Jacobsen      88  ROSKILDE     2.45.55
      23 Martin Lund-Larsen       88  GENTOFTE     2.45.95
      24 Jakob Helbo Jakobsen     88  AIF-VAT89    2.46.18
      25 Bjørn Bang Larsen        85  GLOSTRUP     2.47.14
      26 Christian Spøer          82  HELSINGØR    2.47.15
      27 Tim Olsen                86  Næstved      2.47.66
      28 Michael Røder            78  TRITON       2.48.40
      29 Simon Jacobsen           88  KØGE         2.48.86
      30 Michael Nielsen          85  Sakskøbing   2.49.16

      31 Bjørn Larsen             87  ROSKILDE     2.49.25
      32 Mikael Rafn              85  HELSINGØR    2.49.82
      33 Martin Øst-Jacobsen      85  ROSKILDE     2.50.18
      34 Jonas Sabroe             86  HØRSHOLM     2.50.24


     Løb: 38  200 meter Bryst, Damer og Piger           
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Mie Thorup               86  TRITON       2.40.69
       2 Amalie Dinesen           88  AIF-VAT89    2.41.21
       3 Sanne Otte               81  FARUM-UST    2.42.80
       4 Mia Tiedemann            87  AIF-VAT89    2.47.03
       5 Thea Sejr Hansen         84  VEST         2.47.58
       6 Rikke Lønne              88  HOLBÆK       2.50.99
       7 Maja Dittmann            87  GLADSAXE     2.52.27
       8 Julie Halby              86  HOLBÆK       2.53.46


     Løb: 39  100 meter Fri, Herrer og Drenge           
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Anders Bo Pedersen       81  LYNGBY       0.52.60
       2 Emil Eriksen             83  KØGE         0.53.53
       3 Dennis Otzen             74  TRITON       0.53.63
       4 Danni Vienberg           85  AIF-VAT89    0.54.31
       5 Jonathan Ahm             78  FARUM-UST    0.54.32
       6 Stig Neumann             84  HERMES       0.54.34
       7 Mads Stidsen             85  GLADSAXE     0.54.64
       8 Daniel Nielsen           86  TRITON       0.54.68
       9 Mikkel Gulbæk            85  TIK-VAT89    0.54.80
      10 Jesper Kristensen        82  FR.VÆRK      0.55.26

      11 Nikolaj Martins          81  Nykøbing F   0.55.53
      12 Stefan Danielsen         85  LYNGBY       0.55.96
      13 Lasse Jørgensen          86  TIK-VAT89    0.55.99
      14 Sune Thonnesen           83  Sakskøbing   0.55.99
      15 Laust Helmig             86  HELSINGØR    0.56.12
      16 Kristoffur Hentze        82  VEST         0.56.31
      17 Martin Krosby Andersen   77  VEST         0.56.46
      18 Patrick Christensen      85  Sakskøbing   0.56.47
      19 Lauritz Tietze           83  KØGE         0.56.64
      20 Mikkel Larsen            79  HILLERØD     0.57.00

      21 Thomas Lianee            85  BIRKERØD     0.57.08
      22 Jess Alfredsen           86  HØRSHOLM     0.57.11
      23 Daniel Bidstrup          86  KVIK         0.57.14
      24 Ian Højrup               86  FARUM-UST    0.57.15
      25 Michael Røder            78  TRITON       0.57.19
      26 Martin Pedersen          83  HILLERØD     0.57.40
      27 Mads Jørgensen           86  KVIK         0.57.44
      28 Andreas Thomsen          88  HELSINGØR    0.57.60
      29 Anders Jensen            87  VI39-VAT89   0.57.65
      30 Dan Ho Lauritsen         86  KØBENHAVN    0.57.70

      31 Simon Spon               87  GLOSTRUP     0.57.84
      32 Mads Leang               87  GLOSTRUP     0.58.04
      33 Emil Carlé               85  GLADSAXE     0.58.04
      34 Christian Bygebje Tribin 86  KVIK         0.58.14
      35 Jonas Sekshøj-Christense 86  GLOSTRUP     0.58.51
      36 Peter Hytten             87  GENTOFTE     0.58.66
      37 Joachim Meyer Andersen   86  LYNGBY       0.58.69


     Løb: 40  100 meter Fri, Damer og Piger             
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Signe-Marie Andersen     86  ALLERØD      0.59.29
       2 Tine Jensen              85  AIF-VAT89    1.00.63
       3 Ida Lau                  86  KØGE         1.00.91
       4 Linda Lund               84  KØGE         1.01.04
       5 Laura Peen               88  BIRKERØD     1.01.61
       6 Charlotte Lorentzen      87  GREVE        1.01.75
       7 Mette Friis-Olsen        85  KØBENHAVN    1.01.99
       8 Miranda Madsby           86  HØRSHOLM     1.02.03
       9 Rikke Birkel             86  GLADSAXE     1.02.05
      10 Rikke Munkholm Jensen    87  HOLBÆK       1.02.06

      11 Line Bang                86  GLADSAXE     1.02.23
      12 Mathilde Jensen          88  KØGE         1.02.28
      13 Sarah Helena Kristensen  87  LYNGBY       1.02.48
      14 Mie Thorup               86  TRITON       1.02.70
      15 Helena Rosted            87  HVIDOVRE     1.03.35
      16 Jane Olsen               88  HERLEV       1.03.35
      17 Gitte Raagaard           70  VEST         1.03.52
      18 Naja Menne               85  VEST         1.03.53
      19 Natascha Carlsson        81  RINGSTED     1.03.61
      20 Trine Brogård Pedersen   88  HILLERØD     1.03.70

      21 Amalie Brinkenfeldt      90  LYNGBY       1.03.82


     Løb: 41  100 meter Fly, Herrer og Drenge           
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Anders Bo Pedersen       81  LYNGBY       0.55.32
       2 Jakob Andkjær            85  VI39-VAT89   0.55.64
       3 Dennis Otzen             74  TRITON       0.55.94
       4 Kristian Outinen         83  LYNGBY       0.56.15
       5 Emil Eriksen             83  KØGE         0.57.05
       6 Magnus Krygell           82  LYNGBY       0.57.98
       7 Dan Otzen                77  TRITON       0.58.92
       8 Hans Martin Johansen     80  KVIK         0.59.01
       9 Jens Ellebæk Nielsen     82  ROSKILDE     1.00.40
      10 Henrik Frandsen          80  FARUM-UST    1.01.02

      11 Bobby William Gray       86  LYNGBY       1.01.12
      12 Stefan Danielsen         85  LYNGBY       1.01.36
      13 Caspar Henriksen         81  FARUM-UST    1.01.46
      14 Michael Røder            78  TRITON       1.01.47
      15 Anders Jensen            87  VI39-VAT89   1.01.49
      16 Bjarne Erichsen          85  AIF-VAT89    1.01.70
      17 Glenn Jakobsen           81  KØGE         1.02.11
      18 Patrick Christensen      85  Sakskøbing   1.02.14
      19 Toke Klixbüll            84  LYNGBY       1.02.18
      20 Johnny Petersen          84  Næstved      1.02.40

      21 Janus Bang Olsen         83  VEST         1.02.49
      22 Nikolaj Martins          81  Nykøbing F   1.02.60
      23 Mads Fosdal              87  VEST         1.02.98
      24 Søren Jørgensen          85  TRITON       1.03.02
      25 Christian Kaas           85  HOLBÆK       1.03.14
      26 Simon Spon               87  GLOSTRUP     1.03.28
      27 Christoffer Toft Dahl    86  HELSINGØR    1.03.31
      28 Andreas Forrest          87  LYNGBY       1.03.44
      29 Lasse Thorup Olesen      85  HVIDOVRE     1.03.48
      30 Leif Henriksen           87  KØGE         1.03.77

      31 Dan Ho Lauritsen         86  KØBENHAVN    1.03.90
      32 Troels Lukassen          84  KØBENHAVN    1.03.95
      33 Kenneth Krog             86  KØGE         1.04.11
      34 Jens Toft Allerup        86  ALLERØD      1.04.27
      35 Kasper Ernest            85  FARUM-UST    1.04.41
      36 Kristoffur Hentze        82  VEST         1.04.55
      37 Claus Osmund             81  SNIK         1.04.60
      38 Carl Emil Reith          86  Nykøbing F   1.04.89
      39 Mikkel Larsen            79  HILLERØD     1.04.98
      40 Philip Kristiansen       85  RINGSTED     1.05.42

      41 Peter Hytten             87  GENTOFTE     1.05.45
      42 Rasmus Sonne             89  TRITON       1.05.88
      43 Mads Stidsen             85  GLADSAXE     1.06.08
      44 Bjørn Bang Larsen        85  GLOSTRUP     1.06.18
      45 John Martin Olsen        86  KØGE         1.06.19
      46 Thorbjørn Christensen    89  GLADSAXE     1.06.20
      47 Rasmus Olsen             87  LYNGBY       1.06.50
      48 Morten Bøgh Andersen     85  HØRSHOLM     1.06.52
      49 Lars Madsen              86  HOLBÆK       1.06.63
      50 Jess Alfredsen           86  HØRSHOLM     1.07.02

      51 Kasper Thomsen           89  KVIK         1.07.04
      52 Mikkel Bruun             87  LYNGBY       1.07.17


     Løb: 42  100 meter Fly, Damer og Piger             
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Tasja Bruun              86  LYNGBY       1.04.06
       2 Maibrit Thoft            87  HOLBÆK       1.06.11
       3 Natascha Carlsson        81  RINGSTED     1.07.08
       4 Linda Lund               84  KØGE         1.07.44
       5 Michelle Olsen           87  HERMES       1.07.93
       6 Rikke Birkel             86  GLADSAXE     1.08.51
       7 Mette Friis-Olsen        85  KØBENHAVN    1.09.68
       8 Nina Bærnthsen           88  ROSKILDE     1.10.06
       9 Ida Bertelsen            86  FARUM-UST    1.10.10
      10 Cecilie Eltorp           89  VI39-VAT89   1.10.25

      11 Iben Sandemand           86  TRITON       1.10.30
      12 Emilie Neumann           90  LYNGBY       1.10.42
      13 Louise Koch Rasmussen    87  Nykøbing F   1.10.69
      14 Rikke Mortensen          86  LYNGBY       1.10.81
      15 Christina Neergaard      88  VI39-VAT89   1.11.49
      16 Miriam Grumsen           87  HØRSHOLM     1.11.52
      17 Katja Veideland          88  Nykøbing F   1.12.12
      18 Laura Peen               88  BIRKERØD     1.12.27
      19 Sofie Gars Holm          88  BIRKERØD     1.12.43
      20 Natasha Gottschalck      87  HELSINGØR    1.12.87

      21 Mette Hessilt            87  GLOSTRUP     1.13.12
      22 Jane Olsen               88  HERLEV       1.13.29
      23 Henriette Holst Hansen   87  HERLEV       1.13.62
      24 Anne Erichsen            88  AIF-VAT89    1.13.85
      25 Mia Andre Cortes         87  GREVE        1.14.04
      26 Trine Brogård Pedersen   88  HILLERØD     1.14.40


     Løb: 43  1500 meter Fri, Herrer og Drenge          
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Mikkel Gulbæk            85  TIK-VAT89   16.39.70
       2 Jacob Marcussen          80  HELSINGE    16.55.07
       3 Mads Fosdal              87  VEST        16.59.38
       4 Jon Thonnesen            86  Sakskøbing  17.05.66
       5 Andreas Dinesen          85  TRITON      17.10.14
       6 Sune Thonnesen           83  Sakskøbing  17.11.66
       7 Thorbjørn Christensen    89  GLADSAXE    17.19.80
       8 Ian Højrup               86  FARUM-UST   17.28.89
       9 Jesper Madsen            86  GREVE       17.41.36
      10 Mark Juel Prüssing       88  TRITON      17.42.66

      11 Julius Schmidt           88  HØRSHOLM    17.48.00
      12 Daniel Pape              88  KØGE        17.55.88
      13 Kasper Melchiorsen       88  VEST        18.11.15
      14 Jesper Damgaard          88  GLADSAXE    18.26.25
      15 Rasmus Johnsen           86  KØGE        18.38.89
      16 Kasper Sørensen          87  GLOSTRUP    18.48.98
      17 Bjørn Andersen           87  KVIK        19.03.81


     Løb: 44  800 meter Fri, Damer og Piger             
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Lotte Friis              88  ALLERØD      8.55.80
       2 Rikke Lønne              88  HOLBÆK       9.26.97
       3 Maja Mattsson            86  FARUM-UST    9.30.28
       4 Sara Lund                87  KVIK         9.49.46
       5 Nina Jørgensen           85  FARUM-UST    9.49.88
       6 Malene Bøje              86  GLADSAXE     9.52.86
       7 Christine Stougaard      87  FARUM-UST    9.55.41
       8 Trine Gudnitz            87  HELSINGØR    9.55.80
       9 Line Bang                86  GLADSAXE     9.57.13
      10 Thea Sejr Hansen         84  VEST        10.01.12

      11 Mie Møller               87  GREVE       10.04.23
      12 Maria Greve Bevan        90  HERMES      10.05.29
      13 Charlotte Munk Nielsen   90  LYNGBY      10.05.43
      14 Mette Skat Nielsen       87  TUNE        10.06.90
      15 Sarah Holmer             90  KVIK        10.07.33
      16 Maja Dittmann            87  GLADSAXE    10.07.36
      17 Helene Gerdts            89  KØGE        10.09.36
      18 Camilla Thomsen          88  FARUM-UST   10.10.36
      19 Dina Jakobsen            88  TRITON      10.10.91
      20 Helene Thorsen           86  HØRSHOLM    10.18.40

      21 Rikke Mortensen          86  LYNGBY      10.18.68
      22 Louise Delani            84  VEST        10.21.20
      23 Anja Gregersen           87  GLADSAXE    10.21.25
      24 Sigga Waleng             89  AIF-VAT89   10.22.87
      25 Maja Østergaard          88  ALLERØD     10.25.18
      26 Asta Kristine Baden      89  LYNGBY      10.27.40
      27 Ann-Sofie Arent          89  FR.VÆRK     10.27.97
      28 Therese Normann Olsen    86  Nykøbing F  10.31.13
      29 Mette Stürup             89  LYNGBY      10.32.44
      30 Julia-Kris Madsen-Østeby 87  GI 40       10.33.47

      31 Camilla Frederiksen      89  AIF-VAT89   10.34.45
      32 Lærke Winther            87  ROSKILDE    10.34.61
      33 Cecilie Stougaard        90  FARUM-UST   10.38.82
      34 Anne Erichsen            88  AIF-VAT89   10.39.88
      35 Lizette Svane Jørgensen  86  TRITON      10.40.85
      36 Camilla Sterup Møller    87  KVIK        10.40.95
      37 Ida Bertelsen            86  FARUM-UST   10.41.88
      38 Lise Brink Pedersen      89  GI 40       10.43.20
      39 Sarah Liisborg           88  AIF-VAT89   10.43.33
      40 Jeanette Mogensen        88  HELSINGØR   10.43.99

      41 Maria Nielsen            87  GLADSAXE    10.44.26
      42 Christina Neergaard      88  VI39-VAT89  10.44.94


     Løb: 45  4x100 meter Hold medley, Herrer           
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Ust Herrer 1                 UST          3.54.30
       2 Lyngby Herrer                LYNGBY       4.00.79
       3 Ust Herrer 2                 UST          4.02.1 
       4 Køge Svømmeklub              KØGE         4.09.00
       5 Vest Brøndby Herrer          VEST         4.12.00
       6 Kvik Herrer                  KVIK         4.14.70
       7 Roskilde Bacons              ROSKILDE     4.19.31
       8 Hermes Herrer                HERMES       4.22.00


     Løb: 46  4x100 meter Fri, Damer                    
     ----------------------------------------------------------------------
       1 Lyngby Damer                 LYNGBY       3.59.79
       2 Køge Svømmeklub              KØGE         4.09.00
       3 Ust Damer 1                  UST          4.10.03
       4 Vest Brøndby Damer           VEST         4.13.00
       5 Hermes Damer                 HERMES       4.16.00
       6 Ust Damer 2                  UST          4.18.20