0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

AKTUELT

 

Afhold REMA 1000 AquaCamp i en af

årets ferier.

Se mere her

Bliv en haj til Facebook

Deltag i et af de mange temamøder rundt i Danmark.

 

Læs mere og tilmeld jer her

 Næste arrangement

28
Januar
2021
Andet
Vendsyssel rundt med Johnni Olesen - Udsat til senere på foråret
Nørresundby Idrætscenter
30
Januar
2021
Andet
Dialogmøde i Dansk Svømmeunion
Online (ZOOM)

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Aqua+Akademi

6. marts Hobro

Svømningens Grunduddannelse

Store Heddinge

Årgangstræneruddannelse

20. marts Tommerup

Børnetræneruddannelsen

22. maj Tommerup

Official kurser

 Næste arrangement

30
Januar
2021
Officials
Modul 4 - Ledende måldommer og ledende tidtager OM4 21-3580
Esbjerg Bakkeskolen - Festlokalet (Aflyst)
30
Januar
2021
Officials
Modul 7 - Overdommer OM7 21-3570
Kommer senere - 1. del (Aflyst)
6
Februar
2021
Træner/instruktør
Svømningens Grunduddannelse ISG21-3429
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Løbsfordeling ved regionsmatch - søndag

21-07-2003

Af: 24

Søndag d. 21. september
 
800 fri
 
 
 
 
 
Mette Murmann
 
 
Michelle Olsen
 
 
Mads Fosdal
 
 
Kristian Thomsen
 
 
Lotte Friis
 
Rikke Lønne
 
Mads Glæsner
 
Daniel Pape
 
Helene Gerdts
 
Rie Melchiorsen
 
Torbjørn Christensen
 
Rasmus Sonne
 
Iben Diamant
 
Caroline Haugaard
 
Marcus Funk Larsen
 
Frederik Wørmer
100 ryg
 
 
 
 
Charlotte Lorentzen
 
 
Mette Murmann
 
Anders Jensen
 
Kristian Thomsen
 
Anne Gorm Hansen
 
Lotte Friis
 
Mathias Gydesen
 
Johan Peen
 
Helene Gerdts
 
Malan Michelsen
 
Mikkel Karklinat
 
Rasmus Sonne
 
Dorte Nielsen
 
Caroline Haugaard
 
Marcus Funk Larsen
 
Niclas Reuter
100 fly
 
 
Jeanette Ottesen
 
 
Michelle Olsen
 
Anders Jensen
 
Martin Chabior
 
Amalie Dinesen
 
Anne Gorm Hansen
 
Mathias Gydesen
 
Johan Peen
 
Malan Michelsen
 
Sara Birch Søgaard
 
Mikkel Karklinat
 
Kasper Thomsen
 
Dorte Nielsen
 
Emilie Neumann
 
Frederik Wørmer
 
Niclas Reuter
200 medley
 
Jeanette Ottesen
 
 
Linea Bonfils
 
Martin Chabior
 
Nikolaj Holm
 
Rikke Lønne
 
Amalie Dinesen
 
Jesper Damgaard
 
Mads Glæsner
 
Sara Birch Søgaard
 
Kamilla Petersen
 
Kasper Thomsen
 
Torbjørn Christensen
 
Amalie Brinkenfeldt
 
Maria Greve Bevan
 
Bjarke Stevnsborg
 
Nicolai Andersen
4 x 50 fri
 
 
 
 
87 piger
JO  CL  LB  MM
 
87 drenge
MF  AJ  MC  NH
 
 
88 piger
LF  RL  AD  AG
88 drenge
MGy  MGlæ  JP  DP
 
 
89 piger
LJ  MM  HG  KP
89 drenge
TC  KT  RS  MK
 
 
90 piger
AB  ID  MG  CH
90 drenge
MF  NR  BS  FW