0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

AKTUELT

 

Bliv en haj til Facebook

Deltag i et af de mange temamøder rundt i Danmark.

 

Læs mere og tilmeld jer her

 Næste arrangement

26
Oktober
2021
Andet
Members 1st erfamøde og introduktion til ny og bedre version af systemet
Ikast Svømmecenter
26
Oktober
2021
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion OM121-3757
Greve Medborgerhus

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Børn med særlige behov

13. november Korsør

 

Svømningens Grunduddannelse

Foråret Kalundborg

Foråret Præstø

 Næste arrangement

26
Oktober
2021
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion OM121-3766
Hammel Idrætscenter
26
Oktober
2021
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion OM121-3757
Greve Medborgerhus
27
Oktober
2021
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion OM121-3770
Sølystskolen

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Resultater fra EJM i synkro 2002 - indledende/finale duet

07-09-2002

Af: 21

Duet Indledende:
 
Placering
Navn
Land
Point
1.
Olga Larkina/Svetlana Blokhina
Rusland
95,300
2.
Tina Fuentes/Laia Fileia
Spanien
93,300
3.
Darya Yushko/Olena Akulenok
Ukraine
92,800
4.
Beatrice Spaziani/Federica Andolfi
Italien
91,200
5.
Evgenia Koutsoudi/Effrosini Gouda
Grækenland
91,000
6.
Moran Bar-lev/Julia Materman
Israel
84,900
7.
Elisabeth Mahn/Lena Silbermayr
Østrig
84,200
8.
Silvia Spisekova/Lucia Habova
Slovakiet
83,500
9.
Kalina Yordanova/Yana Radoslavova
Bulgarien
82,000
10.
Pavlina Macalova/Zdenka Krcalova
Tjekkiet
81,800
18.
Ida Hammarlund/Hanna Gustavsson
Sverige
76,700
20.
Pia Katariina Silander/ Paivi Satu Marjatta Lyvtikainen
Finland
71,700
21.
Katrine Fisker/Malene Jensen
Danmark
71,000
I alt 23 deltagere
 
 
Duet Finale:
 
Placering
Navn
Land
Point
1.
Olga Larkina/Svetlana Blokhina
Rusland
96,300
2.
Tina Fuentes/Laia Fileia
Spanien
94,900
3.
Darya Yushko/Olena Akulenok
Ukraine
93,000
4.
Beatrice Spaziani/Federica Andolfi
Italien
92,300
5.
Evgenia Koutsoudi/Effrosini Gouda
Grækenland
91,400
6.
Moran Bar-lev/Julia Materman
Israel
86,600
6.
Silvia Spisekova/Lucia Habova
Slovakiet
86,600
8.
Elisabeth Mahn/Lena Silbermayr
Østrig
85,100
9.
Pavlina Macalova/Zdenka Krcalova
Tjekkiet
83,200
10.
Kalina Yordanova/Yana Radoslavova
Bulgarien
83,100
11.
Luisa Draeger/Teresa Koepping
Tyskland
81,500
12.
Tia Randall/Louise Wooley
England
81,000