0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

AKTUELT

 

Afhold REMA 1000 AquaCamp i en af

årets ferier.

Se mere her

Bliv en haj til Facebook

Deltag i et af de mange temamøder rundt i Danmark.

 

Læs mere og tilmeld jer her

 Næste arrangement

8
August
2020
DM 5 km open water
Amager
København
8
August
2020

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Svømningens Grunduddannelser

5.-6. september Kalundborg

19.-20. september Store Heddinge

Børnetræneruddannelse

29. august Tommerup

Årgangstræner

19. september Tommerup

Aqua Plus

4.oktober Vejen

 Næste arrangement

20
August
2020
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off20-3550
Solrød Strand
22
August
2020
Officials
Modul 7 - Overdommer off20-3535
DGI-Huset Vejle - 1. del (Aflyst)
24
August
2020
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off20-3559
Sønderborg Svømmehal

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Aktivitetskalender

Klik på en disciplin eller aktivitet for at få den vist i kalenderen – eller søg på tid og sted.


Svømning
Åbent vand
Livredning
Vandpolo
Kunstsvømning
Udspring
Bredde
Møder
Kurser
Landshold
Parasvøm


Definér personlig kalender   Status: Inaktiv




Periode fra

Til






Du har valgt Svømning

Se alle datoer i kalenderen eller specificér yderligere.

Arrangementstyper
  Clinic   Stævne   Konferrence   Møde
  Mesterskab   Generalforsamling   Træningssamlinger   Træningslejre
  Andet
Arrangør
  Klub   Dansk Svømmeunion   Øst Danmark   Vest Danmark
  Region Nordsjælland   Region Sydsjælland   Region Sjælland   Region Syddanmark
  Region Midtjylland   Region Nordjylland   DUKA-stævne   DGI
  NSF   LEN   Udl. forbund   Parasvøm
  FINA   DIF   Udenlandsk klub
Internationalt/lokalt
  Lokalt   Regionalt   Nationalt   Internationalt

Listevisning   Kalendervisning

Dato

Navn

Sted

6

August

2016

Svømning
Olympiske Lege
Rio de Janeiro (BRA)

19

August

2016

Svømning
Agger Athlon
Agger

19

August

2016

Svømning
Swim-Cup 2016
Silkeborg

26

August

2016

Svømning
World Cup
Paris-Chartres

27

August

2016

Svømning
Control Meet
Blovstrød

30

August

2016

Svømning
World Cup
Berlin, Tyskland

31

August

2016

Svømning
800m Test Stævne 1
Fredericia

2

September

2016

Svømning
Nålestævne september
Rønne Svømmehal

3

September

2016

Svømning
World Cup
Moskva

3

September

2016

Svømning
Nålestævne
Nakskov Idrætscenter

4

September

2016

Svømning
Miniturnering afsnit 1
Gladsaxe Svømmehal

9

September

2016

Svømning
KVIK Klubmesterskab 2016
Kastrupsvømmehal

9

September

2016

Svømning
Got Event/SERNEKE/Arena Swim Open
Göteborg

10

September

2016

Svømning
GP 1
Gladsaxe

10

September

2016

Svømning
Nålestævne
Skovly Svømmehal

10

September

2016

Svømning
Control Meet
Blovstrød

11

September

2016

Svømning
Farum Klubmesterskab
Farum Svømmehal

11

September

2016

Svømning
GSK Sprintmesterskab 2016
Glostrup Svømmehal

13

September

2016

Svømning
E 47 1.afsnit 2016-2017
Helsingør Svømmehal

15

September

2016

Svømning
Klubmesterskab 2016/2017
Maglegårdsbadet

16

September

2016

Svømning
Klubmesterskab
Esbjerg

16

September

2016

Svømning
Gentofte Open 2016 kortbane
Kildeskovshallen, Gentofte

17

September

2016

Svømning
Fynske Kortbanemesterskaber
Vollsmose

17

September

2016

Svømning
Opstarts stævne
Øster Allé

17

September

2016

Svømning
Aladar Bitskey Memorial
Eger

17

September

2016

Svømning
Alm. Brand Bank Cup Frederiksberg 2016
Frederiksberg Svømmehal

17

September

2016

Svømning
Regionsmesterskaber Region Midtjylland
Herning Svømmehal

17

September

2016

Svømning
Rodahl Stilladser Medley Cup
Hvidovre

18

September

2016

Svømning
Opstartsstævne
Brønderslev Svømmehal

18

September

2016

Svømning
NS Mini
Birkerød Svømmehal

18

September

2016

Svømning
1. Himmrlandsturnering 16/17
Terndrup

20

September

2016

Svømning
Klubmesterskab del 1 16-17
Helsingør Svømmehal

23

September

2016

Svømning
Forum Horsens Cup 2016
Forum Horsens

24

September

2016

Svømning
Begynderstævne 1
Hjallerup Svømmehal

24

September

2016

Svømning
Begynderstævne 1
Silkeborg

24

September

2016

Svømning
Klubmesterskaber
Vesterbro Svømmehal

24

September

2016

Svømning
FynRundt 1
Nyborg

24

September

2016

Svømning
A6 Årgangsmedley 2016
Jyllinge Svømmehal

24

September

2016

Svømning
Ringsted Cup 2016
Ringsted Svømmeland

24

September

2016

Svømning
Værløse Cup 2016
Værløse Svømmehal

25

September

2016

Svømning
Begynderstævne 1
Ikast

25

September

2016

Svømning
DGI 1. Turneringsstævne
Rødding

25

September

2016

Svømning
DGI Begynder- og Talentturnering
Ølgod Svømmehal

26

September

2016

Svømning
Triple Meet
Kastrup Svømmehal

27

September

2016

Svømning
Klubmesterskab - 1. afsnit
Svømmecenter Falster

29

September

2016

Svømning
Klubmesterskaber VS
Søndre skole

30

September

2016

Svømning
World Cup
Beijing, Kina

30

September

2016

Svømning
Syd Cup 2016
Hjortebrohallen, Haderslev

30

September

2016

Svømning
Concordia Forsikring Cup 2016
Thisted

1

Oktober

2016

Svømning
FynBørn 1
Ringe

1

Oktober

2016

Svømning
1.Holdturneringsstævne
HOG Hinnerup

1

Oktober

2016

Svømning
GTI Cup
Greve Svømmehal

1

Oktober

2016

Svømning
Vordingborg Open
Vordingborg Svømmehal

3

Oktober

2016

Svømning
Kravtidsstævne
Frederiksværk

4

Oktober

2016

Svømning
World Cup
Dubai

4

Oktober

2016

Svømning
LSK Klubmesterskab
Trongårdens Svømmehal

4

Oktober

2016

Svømning
Klubmesterskab - 2. afsnit
Svømmecenter Falster

5

Oktober

2016

Svømning
Nålestævne oktober
Rønne Svømmehal

5

Oktober

2016

Svømning
Klubmesterskab 1
Nakskov Idrætscenter

5

Oktober

2016

Svømning
800m Test Stævne 2
Fredericia

6

Oktober

2016

Svømning
Lokalstævne Frederikssundswim
Frederikssund svømmehal

7

Oktober

2016

Svømning
Fynske Bank Cup
Fredericia

7

Oktober

2016

Svømning
Control Meet
Blovstrød

8

Oktober

2016

Svømning
Kravtidsstævne
Herfølge Svømmehal

8

Oktober

2016

Svømning
World Cup
Doha

8

Oktober

2016

Svømning
Swedish Swim Games
Upplands Väsby

8

Oktober

2016

Svømning
Midt Vest Cup 1
Struer Svømmehal

8

Oktober

2016

Svømning
Dual Meet
Kildeskovshallen

8

Oktober

2016

Svømning
Sharks Cup
Sarajevo

8

Oktober

2016

Svømning
Bronze- og Sølvturnering 1
Esbjerg

9

Oktober

2016

Svømning
1. Regionsstævne, Region 1, Frederiks
Alhedehallerne

9

Oktober

2016

Svømning
MIDT Øst Cup 1
Vejlby-Risskov Idrætscenter

9

Oktober

2016

Svømning
Sigma Mikro Cup
Blovstrød Svømmehal

9

Oktober

2016

Svømning
1. Nordjyske Cup, Aalborg
Sofiendal Svømmehal

10

Oktober

2016

Svømning
Kravtid
Slagelse

10

Oktober

2016

Svømning
Klubstævne
Slagelse Svømmehal

10

Oktober

2016

Svømning
Efterårskval stævne
Ringsted svømmehal

12

Oktober

2016

Svømning
Kravtidsstævne
Lyseng Svømmebad

14

Oktober

2016

Svømning
Klubmesterskab 2
Nakskov Idrætscenter

14

Oktober

2016

Svømning
Meeting International Saint-Dizier
Saint-Dizier

15

Oktober

2016

Svømning
Luxembourg Mastersopen
Luxembourg

15

Oktober

2016

Svømning
GTI Klubmesterskab 1. afd.
Greve Svømmehal

15

Oktober

2016

Svømning
International Swimming Meeting Youth for Youth
Sarajevo

15

Oktober

2016

Svømning
Sport24 Cup
Randers

15

Oktober

2016

Svømning
Valle-Cup 2016
Grindsted Svømmehal

21

Oktober

2016

Svømning
World Cup
Singapore

22

Oktober

2016

Svømning
V. Dr. Dobai Gyula Emlékverseny
Ungarn

22

Oktober

2016

Svømning
Manchester International Meet
Manchester, England

22

Oktober

2016

Svømning
Ministævne årg 2016
Gladsaxe

22

Oktober

2016

Svømning
Cyprus International
Limassol

22

Oktober

2016

Svømning
Farum Sprint Cup 2016
Farum Svømmehal

22

Oktober

2016

Svømning
International Master Swim Meeting
Zilina

23

Oktober

2016

Svømning
Mikro stævne i Haslev
Haslev Svømmehal

23

Oktober

2016

Svømning
Flipper Cup 1. stævne sæson 2016/2017
Hjallerup Idrætscenter

25

Oktober

2016

Svømning
Ministævne crawl
Esbjerg

25

Oktober

2016

Svømning
Solrød Mini Cup
Solrød Idrætscenter

25

Oktober

2016

Svømning
Nålestævne
Nyborg idrætscenter

25

Oktober

2016

Svømning
World Cup
Tokyo, Japan

27

Oktober

2016

Svømning
Kravtidsstævne
Brøndby

28

Oktober

2016

Svømning
Øst Junior/Senior Kortbane
Nakskov Idrætscenter

28

Oktober

2016

Svømning
Vest Junior/Senior Kortbane
Vandhuset - Park Vendia

28

Oktober

2016

Svømning
Hillerød Cup 2016
Hillerød

29

Oktober

2016

Svømning
Begynderstævne 2
Vildbjerg

29

Oktober

2016

Svømning
Ante Lambasa Memorial
Beograd

29

Oktober

2016

Svømning
DGI Fyn Turnering nr. 1
Strib Svømmehal

29

Oktober

2016

Svømning
Control Meet
Blovstrød

29

Oktober

2016

Svømning
Roskilde Swim Festival 2016
Maglegårdsbadet (Roskilde)

29

Oktober

2016

Svømning
Efterårsstævnet 2016
Taastrup

29

Oktober

2016

Svømning
World Cup
Hong Kong

29

Oktober

2016

Svømning
Speedo Swimmeeting
Lyon

30

Oktober

2016

Svømning
Sprinter- og distancestævne
Varde Fritidscenter

30

Oktober

2016

Svømning
Handicapstævne
Hørsholm

30

Oktober

2016

Svømning
Distancestævnet 2016
Taastrup

30

Oktober

2016

Svømning
3. Talentsstævne i Himmerlandsturneringen
Rønbjerg

2

November

2016

Svømning
800m Test Stævne 3
Fredericia

4

November

2016

Svømning
Riga Sprint
Riga

4

November

2016

Svømning
Herning Grand Prix 2016
Herning Svømmehal

5

November

2016

Svømning
Swimmeeting
Bolzano

5

November

2016

Svømning
Vendsyssel Cup 2016, Vadum
Vadumhallen

5

November

2016

Svømning
FynHold 1
Nyborg

5

November

2016

Svømning
Syd Meet
Sønderborg

5

November

2016

Svømning
International swim meet Carniolan
Kranj

5

November

2016

Svømning
2.Holdturneringsstævne
Grenå Idrætscenter

5

November

2016

Svømning
Åbne Københavnske Masters 2016
Kastrup Svømmehal

5

November

2016

Svømning
Regionsmesterskab Sydsjælland Årgang
Flyttet til Næstved Svømmehal

5

November

2016

Svømning
Regionalt Stævne Sydsjælland Børn
Flyttet til Herluftsholm svømmehal

5

November

2016

Svømning
Lyseng Sprint Cup
Lyseng Svømmebad

5

November

2016

Svømning
Regionsmesterskab Nordsjælland Årgang
Gladsaxe

5

November

2016

Svømning
Regionalt Stævne Nordsjælland Børn
Birkerød

6

November

2016

Svømning
DGI 1. Begynderstævne
Vamdrup

6

November

2016

Svømning
FynRundt 2
Ringe

6

November

2016

Svømning
2. Himmerlandsturnering 16/17
Støvring svømmehal

8

November

2016

Svømning
Klubmesterskab
Hedensted svømmehal

10

November

2016

Svømning
DM Junior Kortbane
Bellahøj Svømmestadion

10

November

2016

Svømning
Dual Meet
Birkerød

12

November

2016

Svømning
Choko Cup
Sundby Badet

12

November

2016

Svømning
International Swim Meet
Limassol

12

November

2016

Svømning
Vestdanske Masters Mesterskaber
Haraldslund Vand- og Kulturhus

13

November

2016

Svømning
Miniturnering
Pilehaveskolen

13

November

2016

Svømning
Miniturneringen 2. afsnit
Gladsaxe svømmehal

13

November

2016

Svømning
NS-mini Farum
Farum Svømmehal

13

November

2016

Svømning
DGI 2. Turneringsstævne
Vamdrup

14

November

2016

Svømning
Klubmesterskab
Slotsøbadet - Kolding

17

November

2016

Svømning
Danmarksmesterskaber på Kortbane
Esbjerg

18

November

2016

Svømning
Vestkyst Cup Masters 2016
Esbjerg

18

November

2016

Svømning
Køge Open Køge
Køge Svømmeland

18

November

2016

Svømning
Vestkyst Cup 2016
UC Syddanmarks svømmehal, Esbjerg

19

November

2016

Svømning
RSK International
Ringe

19

November

2016

Svømning
E47 Lyngby
Trongårdshallen

19

November

2016

Svømning
SVØM Korsør medaljestævne
Korsør svømmehal

19

November

2016

Svømning
Triton Årgangs Cup 2016
Ballerup

20

November

2016

Svømning
DGI Julestævne 2016
Egelund Idrætscenter

20

November

2016

Svømning
Medley Challenge
Kildekovshallen

20

November

2016

Svømning
Begynderstævne 2
Løkken Svømmehal

20

November

2016

Svømning
2. Regionsstævne, Region 1, Århus
Tovshøjskolen

21

November

2016

Svømning
Nålestævne 1
Ballerup

22

November

2016

Svømning
Klubmesterskab del 2 16-17
Helsingør Svømmehal

23

November

2016

Svømning
Klubmesterskab
Nakskov Idrætscenter

24

November

2016

Svømning
Klubmesterskab
Erritsøsvømmeklub

25

November

2016

Svømning
Klubmesterskab
Helsinge

25

November

2016

Svømning
HSC klubmesterskaber
Holstebro Badeland

25

November

2016

Svømning
Alm Brand Aalborg Cup
Aalborg

25

November

2016

Svømning
Nålestævne november
Rønne Svømmehal

26

November

2016

Svømning
Efterårsstævne
Nakskov Idrætscenter

26

November

2016

Svømning
DGI Fyn Turnering nr. 2
Haarby Svømmehal

26

November

2016

Svømning
Danmarksmesterskab Parasvømmere
Svømmestadion Danmark, Esbjerg

26

November

2016

Svømning
Begynder Stævne 2 - Midt/Øst
Aqua Forum Horsens

26

November

2016

Svømning
Kalundborg Swim Cup 2016
Kalundborg Svømmehal

26

November

2016

Svømning
FynKval 1
Vollsmose

26

November

2016

Svømning
Aura Open Cup
Tartu

27

November

2016

Svømning
DGI Sønderjysk Mesterskab
Sønderborg

27

November

2016

Svømning
Klubmesterskaber i JGI swim
Jyllinge

27

November

2016

Svømning
FynBørn 2
Svendborg

27

November

2016

Svømning
Sigma Mikro Cup
Birkerød Svømmehal

28

November

2016

Svømning
Klubmesterskab
Sønderborg

29

November

2016

Svømning
Klubmesterskaber SLSK
Slangerup Svømmehal

1

December

2016

Svømning
Klubmesterskab Gentofte Svømmeklub
Kildeskovshallen

2

December

2016

Svømning
Sigma Årgangscup - ældste årgang
Birkerød Svømmehal

2

December

2016

Svømning
KVIK Årgangs Cup 2016
Kastrup Svømmehal

3

December

2016

Svømning
Trofeo Nuotatori Rivarolesi
Genova

3

December

2016

Svømning
MIDT-ØST Cup 2
Aarhus Svømmestadion

3

December

2016

Svømning
Internt VS stævne
Børkop

3

December

2016

Svømning
Plivacki Savez Srbije
Novi Sad

3

December

2016

Svømning
Sigma Årgangscup - yngste årgang
Birkerød Svømmehal

3

December

2016

Svømning
Flipper Cup 2. stævne sæson 2016/2017
DGI-Huset Aabybro

3

December

2016

Svømning
klubmesterskab2016
Ringsted svømmehal

3

December

2016

Svømning
Control Meet
Blovstrød

4

December

2016

Svømning
Julestævne 2016
Slagelse Svømmehal

4

December

2016

Svømning
Mikro Stævne i Vordingborg
Vordingborg Svømmehal

4

December

2016

Svømning
GSK Adventsstævne 2016
Glostrup fritidscenter

4

December

2016

Svømning
Nybolig Hvidovre Christmas Race
Hvidovre

5

December

2016

Svømning
Kravtidsstævne
Sundby Badet

5

December

2016

Svømning
Klubmesterskaber
Fredericia

6

December

2016

Svømning
VM kortbane
Windsor, Canada

6

December

2016

Svømning
Julestævne
Svømmecenter Falster

7

December

2016

Svømning
Klubmesterskaber
Værløse Svømmehal

7

December

2016

Svømning
Nålestævne december
Rønne Svømmehal

9

December

2016

Svømning
Klubmesterskab Opnør
Aabenraa

9

December

2016

Svømning
Nordiske Junior & Senior Mesterskaber
Kolding, Danmark

10

December

2016

Svømning
MidtVest Cup 2
Ikast Svømmecenter

10

December

2016

Svømning
Klubmesterskab
Odder

10

December

2016

Svømning
DGI Fyn Turnering nr. 3
Vollsmose Svømmehal

10

December

2016

Svømning
Dual Meet
Søllerød / Hørsholm

10

December

2016

Svømning
FUNdamentals 1 2016
Damsøbadet

10

December

2016

Svømning
Herlev Julesprintstævne
Herlev Badet

11

December

2016

Svømning
Begynder- og Talentturnering
MAGION Grindsted svømmehal

11

December

2016

Svømning
2. Nordjyske Cup, Hadsund
Hadsund Svømmehal

12

December

2016

Svømning
Kravtid-Stævne
Vallensbæk

13

December

2016

Svømning
Jule Cup 2016
Søndre skole

17

December

2016

Svømning
Swimming Competition Maribor
Maribor

17

December

2016

Svømning
Julestævne Frederikssund svømmeklub
Frederikssund svømmehal

17

December

2016

Svømning
Sprintfinaler
Slangerup Svømmehal

17

December

2016

Svømning
4x100HM
Bellahøj Svømmestadion

17

December

2016

Svømning
Kontrolstævne
Blovstrød Svømmehal

17

December

2016

Svømning
kravtidsstævne
Vordingborg

17

December

2016

Svømning
DM-H Åben klasse, 1. Division
Horsens Svømmehal

17

December

2016

Svømning
DM-H Åben klasse, Svømmeligaen
Bellahøj Svømmestadion

17

December

2016

Svømning
Internationale Weihnachtsschwimmen
Kiel

17

December

2016

Svømning
DM-H Åben klasse, 4. Division
Midtfyns Fritidscenter

17

December

2016

Svømning
DM-H Åben klasse, 3. Division
Nyborg Idrætscenter

17

December

2016

Svømning
DM-H Åben klasse, 2. Division
Viborg Svømmehal

19

December

2016

Svømning
Berns X-mas Challenge
Bernstorffsminde Efterskole

20

December

2016

Svømning
julestævne
Nyborg svømmeklub

20

December

2016

Svømning
Julestævne
Durup

20

December

2016

Svømning
JuleSprint Aabybro
DGI-Huset Aabybro

22

December

2016

Svømning
Internt kravtidsstævne
Hvidovre

22

December

2016

Svømning
Kravtidsstævne
Nørregård

28

December

2016

Svømning
STO kravtidsstævne
Syddansk Universitets svømmehal Odense

3

Januar

2017

Svømning
GSC ministævne
Gladsaxe svømmehal

3

Januar

2017

Svømning
Ministævne bryst
Esbjerg

4

Januar

2017

Svømning
800m Test Stævne 4
Fredericia

4

Januar

2017

Svømning
Nålestævne januar
Rønne Svømmehal

7

Januar

2017

Svømning
DGI LDM Nord MASTERS
Aabybro

7

Januar

2017

Svømning
GP 2
Ballerup

7

Januar

2017

Svømning
Kravtidsstævne
Herfølge Svømmehal

7

Januar

2017

Svømning
DGI Fynsmesterskab
Munkebo Svømmehal

7

Januar

2017

Svømning
KLubmesterskab
Brædstrup/Horsens

7

Januar

2017

Svømning
Nytårsstævne
Ringe

7

Januar

2017

Svømning
DGI Landsdelsmesterskaber 2017, Nordjylland
DGI-Huset Aabybro

7

Januar

2017

Svømning
Bronze- og Sølvturnering 2
Esbjerg

7

Januar

2017

Svømning
DGI Landsdelsmesterskaber 2017
Korsør Svømmehal

7

Januar

2017

Svømning
Rawbite Cup
Sundby Badet

8

Januar

2017

Svømning
Bag-julestævne
Svendborg

9

Januar

2017

Svømning
Nålestævne 2
Ballerup

11

Januar

2017

Svømning
Tema Stævne
Kastrup Svømmehal

13

Januar

2017

Svømning
Klubmesterskab
Skovly Svømmehal

13

Januar

2017

Svømning
Klubmesterskab Sigma
Birkerød Svømmehal

14

Januar

2017

Svømning
Klubmesterskab Hillerød Svømmeklub
Hillerød svømmehal

14

Januar

2017

Svømning
Midt Øst Cup 3
Hasle Skole

14

Januar

2017

Svømning
Østdanske Masters Mesterskab
Herfølge Svømmehal

14

Januar

2017

Svømning
Landsdelsmesterskab
Hammel

14

Januar

2017

Svømning
Teststævne Frederiksberg
Damsøbadet

14

Januar

2017

Svømning
Næstved Swim Cup
Næstved Svømmehal

14

Januar

2017

Svømning
FynDistance
Unihallen

14

Januar

2017

Svømning
Landsdelsmesterskaber 2017
Hammel Svømmehal

14

Januar

2017

Svømning
Klubmesterskab 1. del
Hørsholm Svømmehal

14

Januar

2017

Svømning
Haslev Vinter Cup
Haslev Svømmehal

15

Januar

2017

Svømning
DGI 2. Begynderstævne
Tønder

15

Januar

2017

Svømning
VS Holdkap stævne
Børkop Svømmehal

15

Januar

2017

Svømning
Klubmesterskab 2. del
Hørsholm Svømmehal

16

Januar

2017

Svømning
Kravtidsstævne
Frederiksværk

16

Januar

2017

Svømning
E47 mini 3. afsnit
Hørsholm Svømmehal

19

Januar

2017

Svømning
VS Klubmesterskaber 2017
Søndre skole

20

Januar

2017

Svømning
SSK Klubmesterskab 1. afd.
Solrød Idrætscenter

20

Januar

2017

Svømning
Kval. Stævne
Fredericia

20

Januar

2017

Svømning
Arena Lyngby Open 2017
Lyngby Stadion og Trongårdens Svømmehal

20

Januar

2017

Svømning
Klubmesterskaber 16
Silkeborg

21

Januar

2017

Svømning
FUNdamentals 2 2017
Emdrupbadet

21

Januar

2017

Svømning
Venskabsstævne
Hvidovre

21

Januar

2017

Svømning
Flanders Speedo Cup Antwerp
Antwerp

21

Januar

2017

Svømning
Nålestævne januar
Rønne Svømmehal

21

Januar

2017

Svømning
Gubbi- og nålestævne
Helsinge

22

Januar

2017

Svømning
Udtagelsesstævne til LM 2017
Hedensted

22

Januar

2017

Svømning
DGI 3. Turneringsstævne
Sønderborg

22

Januar

2017

Svømning
3. Nordjyske Cup, Støvring
Støvring Svømmehal

27

Januar

2017

Svømning
Skagerak Swim 2017
Kristiansand

27

Januar

2017

Svømning
Reykjavik International
Reykjavik (Laugardalur)

28

Januar

2017

Svømning
NS mini
Slangerup

28

Januar

2017

Svømning
Threesome Meet
Odder

28

Januar

2017

Svømning
Grand Prix
Malmø

28

Januar

2017

Svømning
Limfjords Cup 2017
Fritidscenter Struer

28

Januar

2017

Svømning
FynRundt 3
Ringe

28

Januar

2017

Svømning
Langdistancestævne
Harlev

29

Januar

2017

Svømning
Mikro stævne i Præstø
Bosai svømmehal

29

Januar

2017

Svømning
Udtagelsesstævne til LM 2017
Blåvandshuk Idrætscenter

29

Januar

2017

Svømning
Region Syd Turnering - Stævne 1
Børkop Svømmehal

29

Januar

2017

Svømning
FynBørn 3
Svendborg

29

Januar

2017

Svømning
Medley Race
Pilehaveskolen

29

Januar

2017

Svømning
1. talentstævne - Himmerlandsturneringen
Farsø

30

Januar

2017

Svømning
Kval. Stævne
Fredericia

31

Januar

2017

Svømning
Nålestævne
Svømmecenter Falster

1

Februar

2017

Svømning
800m Test Stævne 5
Fredericia

3

Februar

2017

Svømning
DM Årgang Kortbane (A)
Universitetshallen, Odense

3

Februar

2017

Svømning
DM Årgang Kortbane (B)
Midtfyns Fritidscenter

3

Februar

2017

Svømning
Vestjysk Bank Swimcup
Holstebro Badeland

4

Februar

2017

Svømning
DGI Fyn Turnering nr. 4
Tommerup Svømmehal

4

Februar

2017

Svømning
Begynderstævne
Vordingborg

4

Februar

2017

Svømning
3. Regionsstævne, Region 1, Odder
Spektrum Odder

4

Februar

2017

Svømning
Dualmeet Frederiksberg 2017
Damsøbadet

4

Februar

2017

Svømning
Sigma Turbo Open
Birkerød Svømmehal

4

Februar

2017

Svømning
Flipper Cup 3. stævne sæson 2016/2017
Brønderslev Svømmehal

4

Februar

2017

Svømning
DGI Langdistance stævne
Bov

4

Februar

2017

Svømning
Brøndby Swim Cup 2017
Nørregård Svømmehal

5

Februar

2017

Svømning
Handicapstævne
Korsør

5

Februar

2017

Svømning
Medley Challenge
Gladsaxe Svømmehal

5

Februar

2017

Svømning
Begynderstævne 3
Hedensted svømmehal

6

Februar

2017

Svømning
Ministævne ryg
Esbjerg

8

Februar

2017

Svømning
Klubmesterskaberne 1
Rønne Svømmehal

9

Februar

2017

Svømning
800m Test Stævne 1
Erritsø Svømmehal

9

Februar

2017

Svømning
Klubmesterskaberne afsnit 1
Frederikssund svømmehal

9

Februar

2017

Svømning
Klubmesterskab del 3 16-17
Helsingør Svømmehal

10

Februar

2017

Svømning
KLUBMESTERSKAB 2017
Støvring Svømmehal

11

Februar

2017

Svømning
Riga Amber Cup
Riga

11

Februar

2017

Svømning
Klubmesterskab Nord Masters
Gl. Lindholm Skole

11

Februar

2017

Svømning
Klubmesterskab Nord
Nørresundby

11

Februar

2017

Svømning
GTI Klubmesterskab 2. afd.
Greve Svømmehal

11

Februar

2017

Svømning
Uofficielle DHM-Å
Vesterbro Svømmehal

12

Februar

2017

Svømning
Talent Stævne
Kastrup Svømmehal

17

Februar

2017

Svømning
SSK Klubmesterskab 2. afd.
Solrød Idrætscenter

17

Februar

2017

Svømning
Winter Championships
Bursa

23

Februar

2017

Svømning
Klubmesterskaber
Hjortebro Hallen, Haderslev

24

Februar

2017

Svømning
Netanya´s Speedo International Swimming Chgampionship
Netanya

24

Februar

2017

Svømning
Klubmesterskaberne 2
Rønne Svømmehal

24

Februar

2017

Svømning
Kronborg Open Lang 2017
Helsingør Svømmehal

25

Februar

2017

Svømning
Begynderstævne
Rødby Svømmehal

25

Februar

2017

Svømning
Midt Vest Begynderstævne 4
Søndre skole

25

Februar

2017

Svømning
Hungarian Masters Short Course Championships
Százhalombattai

25

Februar

2017

Svømning
Rødby Cup
Rødby Svømmehal

25

Februar

2017

Svømning
Bronze- og Sølvturnering 3
Esbjerg

25

Februar

2017

Svømning
FynKval 2
Unihallen

25

Februar

2017

Svømning
Kalundborg Svømmeklubs Klubmesterskab 2016
Kalundborg Svømmehal

25

Februar

2017

Svømning
3.Holdturneringsstævne
Ebeltoft Idrætscenter

25

Februar

2017

Svømning
Dual Meet
Kildeskovshallen

2

Marts

2017

Svømning
Grand Prix Moravie
Brno

3

Marts

2017

Svømning
Øst Junior/Senior Langbane 2017
Triton Ballerup

3

Marts

2017

Svømning
Vest Junior/Senior Langbane 2017
Hjørring

3

Marts

2017

Svømning
International Swim Meeting
Berlin

4

Marts

2017

Svømning
Antwerp Diamond Speedo Race
Antwerpen

4

Marts

2017

Svømning
AIFs forårsstævne
Vridsløselille svømmehal

5

Marts

2017

Svømning
DGI 3. Begynderstævne
Vamdrup

5

Marts

2017

Svømning
Begynder- Talentturnering
Vejen Idrætscenter

5

Marts

2017

Svømning
Venskabsstævne
Nørregård Svømmehal

5

Marts

2017

Svømning
Begynderstævne 3
Frederikshavn Svømmehal

5

Marts

2017

Svømning
E47 Mini
Skovly Svømmehal

5

Marts

2017

Svømning
Region Syd Turnering - Stævne 2
Børkop Svømmehal

7

Marts

2017

Svømning
Nålestævne
Svømmecenter Falster

8

Marts

2017

Svømning
800m Test Stævne 6
Fredericia

8

Marts

2017

Svømning
42nd Masters Swimming Australia Championships
Southport

9

Marts

2017

Svømning
test stævne 2
Erritsøsvømmeklub

10

Marts

2017

Svømning
SSK Klubmesterskab 3. afd.
Solrød Idrætscenter

10

Marts

2017

Svømning
Edinburgh International
Edinburgh

11

Marts

2017

Svømning
Vordingborg Forårscup
Vordingborg

11

Marts

2017

Svømning
Dansk Open Masters (K)
Birkerød Svømmehal

11

Marts

2017

Svømning
World Para Swimming World Series
Bellahøj Svømmestadion

11

Marts

2017

Svømning
MiniFÅM
Ringe

11

Marts

2017

Svømning
Sydkystens Årgangs Cup 2017
Greve Svømmehal

11

Marts

2017

Svømning
DGI Landsmesterskab 2017
Ikast

11

Marts

2017

Svømning
FÅM
Unihallen

13

Marts

2017

Svømning
Internstævne
Fredericia

15

Marts

2017

Svømning
Kval-stævne
Søndermarkskolen, Randers

15

Marts

2017

Svømning
Triple Meet
Bellahøj

16

Marts

2017

Svømning
Klubmesterskab afsnit 2
Fredersikksund svømmehal

17

Marts

2017

Svømning
Seraing Swimming Grand Prix
Seraing

17

Marts

2017

Svømning
Spektrum Odder Swim Cup 2017
Odder Svømmehal

17

Marts

2017

Svømning
Nyborg Årgang Cup 2017
Nyborg Idrætscenter

18

Marts

2017

Svømning
Aarhus Swim Mesterskab
Hasle

18

Marts

2017

Svømning
Grand Prix of the city Hradec Kralove
Hradec Kralove

18

Marts

2017

Svømning
Kravtids stævne
Silkeborg

18

Marts

2017

Svømning
Pingvinens ministævne
Støvring Svømmehal

18

Marts

2017

Svømning
RSK Klubmesterskab
Midtfyns Fritidscenter

18

Marts

2017

Svømning
Dual Meet
Søllerød / Hørsholm

18

Marts

2017

Svømning
Control Meet
Blovstrød

18

Marts

2017

Svømning
Klubmesterskaberne 3
Rønne Svømmehal

18

Marts

2017

Svømning
Midt Vest Cup 3
Gymnastikhøjskolen Viborg

18

Marts

2017

Svømning
SB-CUP 2017
Korsør svømmehal

19

Marts

2017

Svømning
NS Mini
Gribskov Svømmehal

19

Marts

2017

Svømning
Miniturnering 2017 - gr. 2 - 3. stævne
Damsøbadet

19

Marts

2017

Svømning
DGI 4. Turneringsstævne
Nordborg

19

Marts

2017

Svømning
Miniturneringen - Gruppe 1, 3. afsnit
Lyngby (Trongårdens svømmehal)

20

Marts

2017

Svømning
Intern medley
Børkop Svømmehal

20

Marts

2017

Svømning
VS Medley Cup 2017
Søndre skole

20

Marts

2017

Svømning
vinterkval2017
ringsted

24

Marts

2017

Svømning
Kvartetstævne Herlev
Herlev Badet

25

Marts

2017

Svømning
Swim Meet Syd
Hjortebrohallen, Haderslev

25

Marts

2017

Svømning
Forårsstævne
Nakskov Idrætscenter

25

Marts

2017

Svømning
Frem Klubmesterskab 2017
universitets hallen

25

Marts

2017

Svømning
International Swim Meeting
Spittal

25

Marts

2017

Svømning
Bille Cup
Lübeck

25

Marts

2017

Svømning
Region Syd Turnering - Stævne 3
Vamdrup svømmehal

25

Marts

2017

Svømning
Banská Bystrica Cup 2017
Banská Bystrica

26

Marts

2017

Svømning
Regionsmesterskab, Region 1, Vadum
Vadumhallen

26

Marts

2017

Svømning
3. Himmerlandsturnering 16/17
Aars

26

Marts

2017

Svømning
Sigma Mikro Cup
Blovstrød Svømmehal

27

Marts

2017

Svømning
Ministævne fly
Esbjerg

31

Marts

2017

Svømning
Herning Open 2017
Herning Svømmehal

31

Marts

2017

Svømning
Triton Open hedder nu UNICEF BY Open 2017
East Kilbride Badet

1

April

2017

Svømning
DGI Fyn Turnering nr. 5
Munkebo Svømmehal

1

April

2017

Svømning
Jeunes et Avenirs
Saint-Dizier

1

April

2017

Svømning
Midt Vest Begynderstævne 5
Thisted

1

April

2017

Svømning
International Hammer Sparkassen-Cup
Hamm

1

April

2017

Svømning
Danish Open 2017
Bellahøj Svømmestadion

1

April

2017

Svømning
Regionsmesterskaber Masters Nordjylland, Hjørring
UCN Svømmehal, Hjørring

2

April

2017

Svømning
Talent Stævne
Kastrup Svømmehal

2

April

2017

Svømning
Mikro stævne i Faxe
Faxe

2

April

2017

Svømning
Flipper Cup 4. stævne sæson 2016/2017
Jetsmarkshallen

2

April

2017

Svømning
4.Holdturneringsstævne
Solbjerg Svømmehal

6

April

2017

Svømning
internt test 800m
Erritsø

8

April

2017

Svømning
SWIM OPEN STOCKHOLM
Stockolm

8

April

2017

Svømning
Handicapstævne
Ringsted

8

April

2017

Svømning
KSI Klubmesterskaber 2017
svømmehallen på Nørre Allé 51 (IFI)

8

April

2017

Svømning
DGI Forårsstævne 2017
Støvring Svømmehal

8

April

2017

Svømning
GSC Grand Prix - GP3
Gladsaxe

9

April

2017

Svømning
Pokal Cup, Frederikshavn
Frederikshavn Svømmehal

12

April

2017

Svømning
Påske Meet
Esbjerg

12

April

2017

Svømning
Træningsstævne Brønshøj
Bellahøj Svømmestadion

13

April

2017

Svømning
2017 Arena Pro Swim Series
Mesa, Arizona, USA

18

April

2017

Svømning
HSK Klubmesterskaber
Holbæk

19

April

2017

Svømning
Klubmesterskaberne 1
Rønne Svømmehal

20

April

2017

Svømning
International Age Group Swimming Meeting
Malta

21

April

2017

Svømning
Vest Årgang 2017
Thisted

21

April

2017

Svømning
Øst Årgang 2017
Ringsted Svømmehal

21

April

2017

Svømning
International Swimming Cup
Poznan

22

April

2017

Svømning
klubmesterskab Brædstrup svømmeklub
Brædstrup Svømmehal

22

April

2017

Svømning
Mallorca Open Masters
Palma de Mallorca

22

April

2017

Svømning
Mini VÅM
Aarhus

23

April

2017

Svømning
DGI 4. Begynderstævne
Skærbæk

23

April

2017

Svømning
Begynder- Talentturnering
Blåvandshuk

23

April

2017

Svømning
Venskabsstævne
Maglegårdsbadet (Roskilde)

23

April

2017

Svømning
Begynderstævne 4
Aars Svømmehal

23

April

2017

Svømning
Sigma Mikro Cup
Birkerød Svømmehal

23

April

2017

Svømning
Medley Challenge
Gladsaxe svømmehal

26

April

2017

Svømning
Klubmesterskab - 1. afsnit
Hjortespringbadet

28

April

2017

Svømning
ISM
SSE Sportpark Berlin

28

April

2017

Svømning
Klubmesterskab
Maribo

28

April

2017

Svømning
Klubmesterskab
Maribo

28

April

2017

Svømning
Klubmesterskab - 2. & 3. afnsit
Herlev Badet

28

April

2017

Svømning
Hjørring Park Vendia Swim Cup 2017
Vandhuset Park Vendia Hjørring

28

April

2017

Svømning
Nålestævne april
Rønne Svømmehal

28

April

2017

Svømning
NSG international meeting
Geneve

29

April

2017

Svømning
NS MIni
Hillerød

29

April

2017

Svømning
Klubmesterskab afsnit 3
Frederikssund svømmehal

29

April

2017

Svømning
Klubmesterskaberne 3
Rønne Svømmehal

29

April

2017

Svømning
GSK Klubmesterskab 2017
Glostrup Svømmehal

29

April

2017

Svømning
STT HTKM 2017
Taastrup

29

April

2017

Svømning
Klubmesterskab
Haslev Svømmehal

29

April

2017

Svømning
FynRundt 4
Nyborg

29

April

2017

Svømning
Klubmesterskab
Vallensbæk

29

April

2017

Svømning
Klubmesterskab
Sydskolen

30

April

2017

Svømning
SVØM Korsør Klubmesterskab 2017
Korsør Svømmehal

30

April

2017

Svømning
LSK Ministævne
Trongårdens Svømmehal

30

April

2017

Svømning
Sportigan Profil, Klub & Erhverv Cup
Fredericia

30

April

2017

Svømning
MidtØst Begynderstævne 4
Hasle Skole

2

Maj

2017

Svømning
Klubmesterskab 3 . afsnit
Svømmecenter Falster

3

Maj

2017

Svømning
800m TEST Stævne 8
Fredericia

4

Maj

2017

Svømning
internt test 800m 4
Erritsø

4

Maj

2017

Svømning
E 47 5.afsnit 2016-2017
Helsingør Svømmehal

4

Maj

2017

Svømning
Handelsbanken Farum Cup 2017
Farum Svømmehal

6

Maj

2017

Svømning
Distancestævne
Brønderslev Svømmehal

6

Maj

2017

Svømning
DGI Sydvest Mesterskaber
Varde Svømmehal

6

Maj

2017

Svømning
Midt Øst Distance Stævne 2017
Aarhus Svømmestadion

6

Maj

2017

Svømning
FynBørn 4
Vollsmose

6

Maj

2017

Svømning
A6 Cup 2017
Jyllinge Svømmehal

6

Maj

2017

Svømning
FUNdamentals 3 2017
Emdrup Badet

7

Maj

2017

Svømning
Dual Meet 3
Hørsholm / Søllerød

7

Maj

2017

Svømning
DGI Sprint stævne
Sønderborg

9

Maj

2017

Svømning
Klubmesterskab 4 . afsnit
Svømmecenter Falster

12

Maj

2017

Svømning
Akropolis Swimming Grand Prix
Athens

13

Maj

2017

Svømning
Control Meet
Blovstrød Svømmehal

13

Maj

2017

Svømning
Maj nålestævne 2017
Gudhjem Svømmehal

13

Maj

2017

Svømning
Finis Cup
Tartu

13

Maj

2017

Svømning
Klubmesterskab
Stevnsbadet

15

Maj

2017

Svømning
Kravtidsstævne
Frederiksværk

16

Maj

2017

Svømning
Hvidovre klubmesterskab 2017
Hvidovre

17

Maj

2017

Svømning
Spring Championships
Marmaris

18

Maj

2017

Svømning
Dr. Ralph Hicken Swim International
Ontario, Canada

18

Maj

2017

Svømning
Klubmesterskab
Nørregård Svømmehal

19

Maj

2017

Svømning
13. INTERNATIONAL PARDUBICE GRAND PRIX
Czech Republic

19

Maj

2017

Svømning
Copenhagen Swim Cup 2017
Bellahøj Svømmestadion

19

Maj

2017

Svømning
Nålestævne
Nakskov Idrætscenter

19

Maj

2017

Svømning
MK31 Klubmesterskab
Sundby Bad

19

Maj

2017

Svømning
Dronning Dorothea Cup 2017
Slotsøbadet - Kolding

19

Maj

2017

Svømning
Nykredit Gentofte Open - langbane
Kildeskovshallen

19

Maj

2017

Svømning
H.C Andersen Swim Cup
Syddansk Universitets svømmehal Odense

19

Maj

2017

Svømning
Danbolig Aarhus Open 2017
Aarhus Svømmestadion

20

Maj

2017

Svømning
NS mini
Frederiksværk

20

Maj

2017

Svømning
MidtVest Cup 4
Holstebro Badeland

20

Maj

2017

Svømning
SSK Klubmesterskab 4. afd.
Solrød Idrætscenter

20

Maj

2017

Svømning
Kravtidsstævne
Nørregård

20

Maj

2017

Svømning
Klubmesterskab Lang
Gribskov Svømmehal

20

Maj

2017

Svømning
DGI Pokalstævne
Bov

20

Maj

2017

Svømning
Langbanestævne
Randers

20

Maj

2017

Svømning
GTI Klubmesterskab 3. afd.
Greve Svømmehal

20

Maj

2017

Svømning
Klubmesterskaber
Sofiendal

20

Maj

2017

Svømning
Spar Nord Hørsholm Cup
Hørsholm Svømmehal

21

Maj

2017

Svømning
Miniturnering Grp. 2
Herfølge Svømmehal

21

Maj

2017

Svømning
Klubmesterskab
Slagelse

21

Maj

2017

Svømning
Begynderstævne 6
Herning Svømmehal

21

Maj

2017

Svømning
Miniturnering
Blovstrød Svømmehal

21

Maj

2017

Svømning
4. Nordjyske Cup, Aabybro
DGI-Huset Aabybro

22

Maj

2017

Svømning
Kvartet-Stævne
Albertslund