0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Download:

 Aktuelt

 

Deltag i Årets Aqua Inspiration den 26.-27. oktober 2019!

 Næste arrangement

22
Oktober
2019

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

Nyt småbørnsmateriale

Dansk Svømmeunion har udviklet småbørnsmaterialet 'Leg med Blop - og bliv klar til at svømme'.

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Børnetræneruddannelse

start 11. januar Tommerup

Årgangstræneruddannelsen

starter 18.januar Tommerup

Børn med særlige behov

23. november Korsør

ERC-Instruktør og Livredderdommerkursus

1. februar 2020

Aqua+ Akademi 

1. februar 2020

Seneste nyt

Modul 1 Tidtager

31. oktober Hedensted

11. november Silkeborg

19. november Gentofte 

Modul 2 Vende bane måldommer:

2. november Haderslev

16. november Thisted

24. november Viborg

14. december Ringsted 

Modul 4 Ledende- måldommer og tidtager 

23. november Aarhus

Modul 5 Speaker 

25. januar Vejle

 Næste arrangement

24
Oktober
2019
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off19-3422
Struer Energi Park
26
Oktober
2019
Officials
Modul 6 - Stævnesekretær off19-3397
Hillerød Svømmeklubs klubhus "Bane 7"
26
Oktober
2019
Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen 2. Weekend SP19-3327
Fyrtårn Tommerup

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Aktivitetskalender

Klik på en disciplin eller aktivitet for at få den vist i kalenderen – eller søg på tid og sted.


Svømning
Åbent vand
Livredning
Vandpolo
Kunstsvømning
Udspring
Bredde
Møder
Kurser
Landshold
Parasvøm


Definér personlig kalender   Status: Inaktiv




Periode fra

Til






Du har valgt Svømning

Se alle datoer i kalenderen eller specificér yderligere.

Arrangementstyper
  Clinic   Stævne   Konferrence   Møde
  Mesterskab   Generalforsamling   Træningssamlinger   Træningslejre
  Andet
Arrangør
  Klub   Dansk Svømmeunion   Øst Danmark   Vest Danmark
  Region Nordsjælland   Region Sydsjælland   Region Sjælland   Region Syddanmark
  Region Midtjylland   Region Nordjylland   DUKA-stævne   DGI
  NSF   LEN   Udl. forbund   Parasvøm
  FINA   DIF   Udenlandsk klub
Internationalt/lokalt
  Lokalt   Regionalt   Nationalt   Internationalt

Listevisning   Kalendervisning

Dato

Navn

Sted

22

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Tri Meet, Ringe

Idrætscenter Midtfyn

22

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Klubmesterskab Afsnit 1, Nykøbing Falster

Svømmecenter Falster

23

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
800m TEST-stævne, Kolding

SlotssøBadet

24

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Preparation Meet 2019, Frederiksberg

Water & Wellness Flintholm

25

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Internstævne, Kolding

SlotssøBadet

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionalt Stævne Sjælland Syd - yngste konkurrencesvømmere, Næstved

Herlufsholm Svømmehal

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Vestdanske Masters Mesterskaber (K), Aalborg

Haraldslund Vand- og Kulturhus

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionsmesterskaber på kortbane, Region Syddanmark, Sønderborg

Humlehøj Hallerne

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionmidtjylland Mesterskaber 2019, Struer

Struer Energi Park

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionsmesterskaber Nordjylland 2019, Aars, Aars

Aars Svømmehal

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Venskabsstævne, Glostrup

Glostrup Svømmehal / Glostrup Fritidscenter

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionalt Stævne Sjælland Nord - yngste konkurrencesvømmere, Frederikssund

Frederikssund Svømmehal

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd - Årgangssvømmere, Næstved

Næstved Svømmehal

26

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Regionalt Mesterskab Sjælland Nord - Årgangssvømmere, Gentofte

Kildeskovshallen

26

Oktober

2019

Svømning
Regionalt Mesterskab Sjælland Nord - Årgangssvømmere
Kildeskovshallen, Gentofte

26

Oktober

2019

Svømning
Regionalt Stævne Sjælland Nord - yngste konkurrencesvømmere
Frederikssund Svømmehal

26

Oktober

2019

Svømning
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd - Årgangssvømmere
Næstved Svømmehal

26

Oktober

2019

Svømning
Vestdanske Masters 2019
Aalborg

26

Oktober

2019

Svømning
Regionalt Stævne Sjælland Syd - yngste konkurrencesvømmere
Herlufsholm Svømmehal

26

Oktober

2019

Svømning
Region Midtjylland Mesterskaber 2019
Struer Energi Park

27

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Para: 1. Regionsstævne Region Øst, Allerød, Allerød

Blovstrød Svømmehal

27

Oktober

2019

Svømning
Mirko stævne i Haslev
Haslev Svømmehal

27

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
Mikro Stævne i Haslev, Haslev

Haslev Svømmehal

28

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
MK distance stævne, København S

Sundby Bad

31

Oktober

2019

Svømning - Svømmetider
DM Junior Kortbane 2019, Vejle

DGI Huset Vejle

1

November

2019

Svømning - Svømmetider
Nålestævne, Nakskov

Nakskov Idrætscenter

2

November

2019

Svømning - Svømmetider
FynRundt 2, Odense

Svømmehallen Vollsmose

2

November

2019

Svømning - Svømmetider
2. holdturnering DGI Østjylland , Grenaa

Grenaa Idrætscenter

2

November

2019

Svømning - Svømmetider
Åbne Københavnske Masters 2019/Copenhagen Open Masters 2019, Kastrup

Kastrup Svømmehal

3

November

2019

Svømning
HT - talentstævne
Terndrup

3

November

2019

Svømning - Svømmetider
Begynderstævne 2, Ikast

Ikast Svømmecenter (træningshallen)

3

November

2019

Svømning - Svømmetider
Talentstævne 3 2019, Terndrup

Terndrup Svømmecenter

5

November

2019

Svømning - Svømmetider
Klubmesterskab 2019 Koral, Hedensted

Hedensted Centret

5

November

2019

Svømning - Svømmetider
Nålestævne SSK, Solrød Strand

Solrød Svømmehal

7

November

2019

Svømning - Svømmetider
DM kortbane (Åben klassse) 2019, Esbjerg

Svømmestadion Danmark

8

November

2019

Svømning - Svømmetider
Vestkyst Cup 2019, Esbjerg

UC Syd Svømmehal

8

November

2019

Svømning - Svømmetider
Herning Grand Prix 2019, Herning

Herning Svømmehal

9

November

2019

Svømning - Svømmetider
DGI Fyn Svømning Turnering nr. 2, Oure

Oure Svømmehal

10

November

2019

Svømning - Svømmetider
NS Mini Farum, Farum

Farum Svømmehal

10

November

2019

Svømning - Svømmetider
DGI 2. Turneringstævne, Vamdrup

Kongeå Badet, Arena Syd

11

November

2019

Svømning - Svømmetider
A6 Klubmesterskaber 2019, Ølstykke

Ølstykke Svømmehal

12

November

2019

Svømning - Svømmetider
Klubmesterskaber 2019, Kolding

SlotssøBadet

14

November

2019

Svømning - Svømmetider
KM 2 19-20, Helsingør

Helsingør Svømmehal

14

November

2019

Svømning - Svømmetider
Ministævne II, Vallensbæk

Pilehaveskolens Svømmehal

15

November

2019

Svømning - Svømmetider
Syd Cup 2019, Haderslev

Hjortebrohallen

15

November

2019

Svømning
40. Syd Cup 2019
Hjortebro Hallen, Haderslev

16

November

2019

Svømning
Efterårsstævne 2019
Taastrup svømmehal - 25m og 50 m

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
Begynderstævne 2 Løkken, Løkken

Løkken Idrætscenter

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
RSK International, Ringe

Idrætscenter Midtfyn

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
Kalundborg Swim Cup 2019, Kalundborg

Kalundborg Svømmehal

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
Midt Øst Begynder 2, Brædstrup

Sportshallerne i Brædstrup

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
Hvidovre Medley Cup 2, Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

16

November

2019

Svømning
HVIDOVRE Medley Cup 2
HVIDOVRE

16

November

2019

Svømning
GSC Medleystævne
Gladsaxe svømmehal

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
Udviklingsstævne I, Allerød

Blovstrød Svømmehal

16

November

2019

Svømning - Svømmetider
Efterårsstævne 2019, Taastrup

Taastrup Svømmehal

17

November

2019

Svømning - Svømmetider
Talentstævne, Kastrup

Kastrup Svømmehal

17

November

2019

Svømning - Svømmetider
Para: 2. Regionsstævne Region Øst, Maribo, Maribo

Maribo Hallerne

17

November

2019

Svømning - Svømmetider
Para: 2. Regionsstævne Region Vest, Århus, Brabrand

Tovshøjskolens Svømmehal

17

November

2019

Svømning - Svømmetider
Nordjyske Cup 2, 2019 - 2020, Hjallerup, Hjallerup

Hjallerup idrætscenter

17

November

2019

Svømning - Svømmetider
DGI 2. Begynderstævne, Tønder

Tønder Sport- og Fritidscenter

19

November

2019

Svømning - Svømmetider
SKSV Klubmesterskab 2019, Skanderborg

Skanderborg Svømmehal

19

November

2019

Svømning - Svømmetider
E 47 Afsnit 1 2019/20, Helsingør

Helsingør Svømmehal

22

November

2019

Svømning - Svømmetider
Køge Open Køge, Køge

Køge Svømmeland

23

November

2019

Svømning - Svømmetider
DM for Hold, Åben Klasse, Nyborg

Nyborg Idræts- og Fritidscenter

23

November

2019

Svømning - Svømmetider
Dual Meet, Allerød

Blovstrød Svømmehal

23

November

2019

Svømning - Svømmetider
Nakskov´s Efterårsstævne, Nakskov

Nakskov Idrætscenter

23

November

2019

Svømning - Svømmetider
MIDT-ØST CUP II 2019-2020 i Odder, Odder

Spektrum Odder Svømmehal

23

November

2019

Svømning - Svømmetider
Køge Open Herfølge, Herfølge

Herfølge Svømmehal

23

November

2019

Svømning - Svømmetider
Regionscup 2019, Videbæk

Videbæk Idræts- og Fritidscenter

24

November

2019

Svømning - Svømmetider
Kidz Meet 2, Rungsted Kyst

Hørsholm Svømmehal

24

November

2019

Svømning - Svømmetider
Begynderstævne 2, Fynsvøm,

24

November

2019

Svømning - Svømmetider
Himmerlandsturneringen 2. stævne, Hobro

Hobro Idrætscenter

24

November

2019

Svømning
Kidz Meet 2
Hørsholm Svømmehal

24

November

2019

Svømning
2. HT 2019/20
Hobro

24

November

2019

Svømning - Svømmetider
Midt Vest Cup 2, Viborg

Gymnastik- og Idrætshøjskolen

29

November

2019

Svømning - Svømmetider
Sigma Cup - hal Birkerød, Birkerød

Birkerød svømmehal

29

November

2019

Svømning
Aalborg Cup
Haraldslund Vand- og Kulturhus

29

November

2019

Svømning - Svømmetider
KVIK Sydbank Årgangs Cup 2019, Kastrup

Kastrup Svømmehal

29

November

2019

Svømning - Svømmetider
Aalborg Cup 2019, Aalborg

Haraldslund Vand- og Kulturhus

30

November

2019

Svømning - Svømmetider
Julestævne 2019 DGI Østjylland, Malling

Egelund Svømmehal

30

November

2019

Svømning - Svømmetider
HVIDOVRE Christmas Race 2019, Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

30

November

2019

Svømning
HVIDOVRE Christmas Race 2019
HVIDOVRE

30

November

2019

Svømning - Svømmetider
Sigma Cup - hal Blovstrød, Allerød

Blovstrød Svømmehal

30

November

2019

Svømning - Svømmetider
DGI Sydjyske Mesterskaber 2019, Padborg

Bov Svømmehal

30

November

2019

Svømning - Svømmetider
Fynske Kortbanemesterskaber, Odense

Vollsmose Svømmehal

1

December

2019

Svømning - Svømmetider
Glostrup Adventsstævne 2019, Glostrup

Glostrup Svømmehal / Glostrup Fritidscenter

1

December

2019

Svømning - Svømmetider
MøvS Cup Gentofte, Gentofte

Kildeskovshallen

4

December

2019

Svømning - Svømmetider
Ministævne 2, Esbjerg

UC Syd Svømmehal

4

December

2019

Svømning - Svømmetider
Herlev Klubmesterskab 2019/2020, Herlev

Herlev Badet

4

December

2019

Svømning - Svømmetider
Værløse Klubmesterskab 1. afsnit , Værløse

Værløse svømmehal

8

December

2019

Svømning - Svømmetider
Flipper Cup 2, Sindal

Sindal-Hallerne

8

December

2019

Svømning - Svømmetider
Begynderstævne 2, Middelfart

Strib Svømmehal

8

December

2019

Svømning - Svømmetider
Julestævne 2019, Slagelse

Slagelse Svømmehal

10

December

2019

Svømning - Svømmetider
Klubmesterskab Afsnit 2, Nykøbing Falster

Svømmecenter Falster

13

December

2019

Svømning - Svømmetider
DM for Hold, Divisionsturneringen - 1. Division, Kastrup

Kastrup Svømmehal

13

December

2019

Svømning - Svømmetider
DM for Hold, Divisionsturneringen - 3. Division, Ringe

Idrætscenter Midtfyn

13

December

2019

Svømning - Svømmetider
DM for Hold, Divisionsturneringen - 2. Division, Brøndby

Nørregårdsskolen

13

December

2019

Svømning - Svømmetider
HSC Klubmesterskaber, Holstebro

Holstebro Badeland

14

December

2019

Svømning - Svømmetider
DGI Fynsmesterskab, Odense

Universitetshallen

21

December

2019

Svømning - Svømmetider
GSC Medleystævne, Søborg

Gladsaxe Svømmehal

21

December

2019

Svømning - Svømmetider
JuleSprint (Klubmesterskab del 1), Aabybro

DGI-Huset Aabybro

3

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Sigma Klubmesterskab, Birkerød

Birkerød svømmehal

3

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Silkeborg Svømmeklub: Klubmesterskaber 2019, Silkeborg

Silkeborg Højskole Svømmehal

4

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Region Syd Turneringen, stævne 2, Esbjerg

UC Syd Svømmehal

5

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Internt Klubstævne, Rungsted Kyst

Hørsholm Svømmehal

5

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Midt Vest cup 3 Ikast, Ikast

Ikast Svømmecenter (træningshallen)

5

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
E47 Afsnit II , Herlev

Herlev Badet

10

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Dronning Dorothea Cup 2020, Kolding

SlotssøBadet

11

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Sydbank Cup, Næstved

Næstved Svømmehal

11

Januar

2020

Svømning
Haslev Vinter Cup 2020
Haslev Svømmehal

11

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020, Hobro

Hobro Idrætscenter

11

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Haslev Vinter Cup 2020, Haslev

Haslev Svømmehal

12

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Talentstævne, Kastrup

Kastrup Svømmehal

16

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
VS Klubmesterskaber, Viborg

Søndre Skole

17

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Arena Lyngby Open 2020 - Trongården, Lyngby

Trongårdens Svømmehal

17

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Arena Lyngby Open 2020 - Stadion, Lyngby

Lyngby Svømmehal

18

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Brøndby Swim Cup 2020, Brøndby

Nørregårdsskolen

18

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Udviklingsstævne II, Allerød

Blovstrød Svømmehal

18

Januar

2020

Svømning
Brøndby Swim Cup 2020
Nørregårdsskolen

19

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
DGI 3. Turneringsstævne, Rødding

Rødding Svømmehal

19

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Nordjyske Cup 3, 2019 - 2020, Aalborg, Aalborg

Sofiendal Svømmehal

22

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Ministævne 3, Vejen

Vejen Idrætscenter

24

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Vejle Swim cup 2020, Vejle

DGI Huset Vejle

25

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
NS Mini - A6, Ølstykke

Ølstykke Svømmehal

25

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Venskabsstævne Hvidovre, Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

25

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Limfjords Cup 2020, Struer

Struer Energi Park

25

Januar

2020

Svømning
Venskabsstævne
HVIDOVRE

26

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Flipper Cup 3, Brønderslev

Brønderslev Svømmehal

26

Januar

2020

Svømning
MedleyRace
Vallensbæk

31

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Sigma Allerød Open, Allerød

Blovstrød Svømmehal

31

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
DM Årgang Kortbane 2020, Søborg

Gladsaxe Svømmehal

31

Januar

2020

Svømning - Svømmetider
Holstebro Stævnet 2020, Holstebro

Holstebro Badeland

31

Januar

2020

Svømning
Sigma Allerød Open
Blovstrød Svømmehal

1

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Para: 3. Regionsstævne Region Vest, Odder, Odder

Spektrum Odder Svømmehal

2

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Para: 3. Regionsstævne Region Øst, Hørsholm, Rungsted Kyst

Hørsholm Svømmehal

2

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
DGI 3. Begyndetstævne, Vamdrup

Kongeå Badet, Arena Syd

2

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Mikro stævne i Præstø, Præstø

Bosai Svømmehal

2

Februar

2020

Svømning
Mikro stævne i Præstø
Præstø

2

Februar

2020

Svømning
Begynderstævne 3
Pandrup

8

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Sparekassen Vendsyssel Cup 2020, Aabybro, Aabybro

DGI-Huset Aabybro

22

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
3. holdturnering DGI Østlylland, Hammel

Hammel Idrætscenter

22

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Begynderstævne 4, 2020, Herning

Herning Svømmehal

22

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Begynderstævne ekstra., Egå

Sølystskolen

27

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Klubmesterskaber GSK/VEST/VG17, Afsnit 3, Brøndby

Nørregårdsskolen

27

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Gentofte Klubmesterskaber 2020, Gentofte

Kildeskovshallen

28

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Vest Junior/Senior Langbane 2020, Esbjerg

Svømmestadion Danmark

28

Februar

2020

Svømning - Svømmetider
Øst Junior/Senior Langbane 2020,

6

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Kronborg Open 2020, Helsingør

Helsingør Svømmehal

6

Marts

2020

Svømning
Kronborg open 2020
Helsingør Svømmehal

7

Marts

2020

Svømning
Triple Meet 3
Hørsholm Svømmehal

7

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
DGI Landsmesterskaber 2019 (TILMELDING KUN FOR DGI NORDJYLLAND), Ikast

Ikast Svømmecenter (sportsbassin)

7

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Triple Meet 3, Rungsted Kyst

Hørsholm Svømmehal

7

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
DGI Landsmesterskab 2020, Ikast

Ikast Svømmecenter (træningshallen)

7

Marts

2020

Svømning
DGI Landsmesterskab 2020
Ikast

7

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
SB Cup 2020, Korsør

Korsør Svømmehal

7

Marts

2020

Svømning
AIFs Forårsstævne
Albertslund, Vridsløselille svømmehal

8

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Gubbistævne og klubmesterskab, Helsinge

Gribskov Svømmehal

13

Marts

2020

Svømning
Spektrum Odder Swim Cup 2020
Odder Svømmehal

13

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Spektrum Odder Swim Cup 2020, Odder

Spektrum Odder Svømmehal

14

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Hvidovre Medley Cup 3, Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

14

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
DGI 4. Turneringsstævne, Hornsyld

Hornsyld Idrætscenter

14

Marts

2020

Svømning
HVIDOVRE Medley Cup 3
Hvidovre

18

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Ministævne 4, Grindsted

Magion

21

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Udviklingsstævne III, Birkerød

Birkerød svømmehal

22

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Flipper Cup 4, Frederikshavn

Frederikshavn Svømmehal

22

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Begynderstævne 3,

22

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Para: Regionsmesterskab Region Vest, Horsens, Horsens

Aqua Forum Horsens

22

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
NS Mini, Helsinge

Gribskov Svømmehal

27

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Nykredit Gentofte Open 2020 - langbane, Gentofte

Kildeskovshallen

27

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Herning Open 2020, Herning

Herning Svømmehal

28

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
Danish Open og DMJ langbane 2020, Taastrup

Taastrup Svømmehal

29

Marts

2020

Svømning - Svømmetider
DGI 4. Begynderstævne, Nordborg

Nord-Als Idrætscenter

5

April

2020

Svømning
Begynderstævne 4
Støvring

17

April

2020

Svømning - Svømmetider
Øst Årgang 2020,

17

April

2020

Svømning - Svømmetider
Vest Årgang 2020, Aalborg

Haraldslund Vand- og Kulturhus

18

April

2020

Svømning - Svømmetider
4. holdturnering DGI Østjylland, Randers

Water & Wellness Randers

18

April

2020

Svømning - Svømmetider
Øst Børn Medleystævne 2020, Jyllinge

Jyllinge Svømmehal

18

April

2020

Svømning - Svømmetider
Vest Børn Medleystævne 2020,

19

April

2020

Svømning - Svømmetider
Para: Regionsmesterskaber Region Øst, Ringsted, Ringsted

Ringsted Svømmeland

24

April

2020

Svømning - Svømmetider
Triton Open 2020, Ballerup

East Kilbride Badet

25

April

2020

Svømning - Svømmetider
Hvidovre Medley Cup 4, Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

25

April

2020

Svømning - Svømmetider
DGI Pokalstævne, Padborg

Bov Svømmehal

25

April

2020

Svømning - Svømmetider
DGI Forårsstævne 2020,

25

April

2020

Svømning
HVIDOVRE Medley Cup 4
Hvidovre

1

Maj

2020

Svømning
Klubmesterskab
Vallensbæk

1

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
KVIK Kastrups klubmesterskab 2020 , Kastrup

Kastrup Svømmehal

1

Maj

2020

Svømning
Hjørring Park Vendia Swim CUP 2020
Park Vendia Hjørring

2

Maj

2020

Svømning
GSK Forårscup
Glostrup SVømmehal/Glostrup Fritidscenter

3

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
DeltaSwim Cup, Fredericia

Fredericia Idrætscenter

6

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Ministævne 5, Esbjerg

Svømmestadion Danmark

15

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
VAT Copenhagen Open 2020, Taastrup

Taastrup Svømmehal

15

Maj

2020

Svømning
Hørsholm Cup 2020
Hørsholm Svømmehal

15

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Hørsholm Cup 2020, Rungsted Kyst

Hørsholm Svømmehal

16

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Nordjyske Cup 4, 2019 - 2020, Brønderslev, Brønderslev

Brønderslev Svømmehal

16

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Begynderstævne 4, Fredericia

Erritsø Idrætscenter

17

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Midt Vest Begynderstævne 6, Viborg

Søndre Skole

17

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
DGI Sønderjylland Sprint Stævne, Sønderborg

Humlehøj Hallerne

22

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
23rd Danish International Swim Cup, Esbjerg

Svømmestadion Danmark

24

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
E47 i Gentofte, Gentofte

Kildeskovshallen

29

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
HCA Cup, Odense

Universitetshallen

29

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Farum Cup 2020, Farum

Farum Svømmehal

30

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Hansens Flødeis A6 Cup 2020, Jyllinge

Jyllinge Svømmehal

31

Maj

2020

Svømning - Svømmetider
Talentstævne/Kval-stævne, Kastrup

Kastrup Svømmehal

6

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
DanBolig Sunswim 2020, Solrød Strand

Solrød Svømmehal

12

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Viborg Cup 2020, Viborg

Gymnastik- og Idrætshøjskolen

12

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Hillerød Langbane Cup 2020 / DOM-L 2020, Hillerød

Hillerød Svømmehal

13

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Midsommercup , Ikast

Ikast Svømmecenter (træningshallen)

13

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Brøndby Sommer Cup 2020, Brøndby

Nørregårdsskolen

13

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Udviklingsstævne IIII, Birkerød

Birkerød svømmehal

19

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Gentofte Sommerstævne 2020, Gentofte

Kildeskovshallen

19

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Klubmesterskab 2020, Rungsted Kyst

Hørsholm Svømmehal

20

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
AAIF Klubmesterskaber 2020, Aabybro

DGI-Huset Aabybro

20

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Sydvest Sommer Cup 2020, Esbjerg

UC Syd Svømmehal

27

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
DM Årgang Langbane 2020,

27

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Værløse Cup 2020, Værløse

Værløse svømmehal

27

Juni

2020

Svømning - Svømmetider
Harboe Water Games 2020, Slagelse

Slagelse Svømmehal

27

Juni

2020

Svømning
Værløse Cup
Værløse Svømmehal

9

Juli

2020

Svømning - Svømmetider
DM Langbane (Åben klasse) 2020,

5

September

2020

Svømning - Svømmetider
Aarhus Bymesterskaber 2020, Aarhus V

Hasle Skole

12

September

2020

Svømning - Svømmetider
HVIDOVRE MadWave Challenge 2020, Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

12

September

2020

Svømning - Svømmetider
Holdstævne for Årgang 2020,

12

September

2020

Svømning
HVIDOVRE MADWAVE CHALLENGE 2020
Hvidovre

19

September

2020

Svømning - Svømmetider
Ringsted Cup, Ringsted

Ringsted Svømmeland

26

September

2020

Svømning - Svømmetider
Hvidovre Medley Cup 1, Hvidovre

Frihedens Idrætscenter

26

September

2020

Svømning
HVIDOVRE Medley Cup 1
Hvidovre