0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

Aktivitetskalender

Klik på en disciplin eller aktivitet for at få den vist i kalenderen – eller søg på tid og sted.


Svømning
Åbent vand
Livredning
Vandpolo
Kunstsvømning
Udspring
Bredde
Møder
Kurser
Landshold
Parasvøm


Definér personlig kalender   Status: Inaktiv




Periode fra

Til






Du har valgt Kurser

Se alle datoer i kalenderen eller specificér yderligere.

  Træner/instruktør   Officials   Leder   Dommere   Livredderprøver
  Danmark   Vest Danmark   Øst Danmark

Listevisning   Kalendervisning

Dato

Navn

Sted

27

April

2024

Officials
Officialgrunduddannelse OG24-4367
Gladsaxe Svømmehal

28

April

2024

Officials
Modul 4 - Ledende måldommer og ledende tidtager OM424-4368
Roskilde lokale ”Under Gulvtæppet”

4

Maj

2024

Officials
Officialgrunduddannelse OG24-4379
Solrød Idrætscenter

5

Maj

2024

Officials
Officialgrunduddannelse OG24-4383
Nyborg Idræts- & Fritidscenter

5

Maj

2024

Officials
WinGrodan 2 Main OMG24-4381
Kastrup Svømmehal - Kviks klublokale

5

Maj

2024

Officials
Officialgrunduddannelse OG24-4352
Thyhallen

14

Maj

2024

Officials
Modul 1 Digitalt OMD124-4327
Online - Webinar

23

Maj

2024

Officials
Modul 3 - Starter OM324-4366
Erritsø Hallen

24

Maj

2024

Dommere
Åbent-Vand Livredderdommeruddannelse AALDK24-4339
Idrættens Hus

25

Maj

2024

Officials
Officialgrunduddannelse OG24-4378
Trongårdens Svømmehal UNord Gymnasium Svømmehal

25

Maj

2024

Træner/instruktør
Kunstsvømning i børnehøjde SPOT24-4382
Lyseng Svømmeklub

25

Maj

2024

Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen 3. Weekend TAR24-4220
Fyrtårn Tommerup

25

Maj

2024

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer OM224-4343
Greve Svømmehal (Aflyst)

26

Maj

2024

Officials
Officialgrunduddannelse OG24-4371
Søndre Skolen (Viborg)

22

Juni

2024

Officials
WinGrodan 2 Main OMG24-4385
Haderslev Svømmeklub - Kløvermark Hallen

17

August

2024

Træner/instruktør
Børnetræneruddannelse TBO24-4329
Fyrtårn Tommerup

24

August

2024

Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen TAR24-4331
Fyrtårn Tommerup

24

August

2024

Træner/instruktør
Svømningens Grunduddannelse ISG24-4158
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

31

August

2024

Officials
Modul 7 - Overdommer OM724-4314
DGI-huset Vejle

21

September

2024

Træner/instruktør
Svømningens Grunduddannelse ISG24-4164
Danhostel St. Heddinge

24

September

2024

Træner/instruktør
Diplomtræneruddannelsen - Dansk Svømmeunions special forbunds del TDIP24-4373
Idrættens Hus

28

September

2024

Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen 2. Weekend TAR24-4331
Fyrtårn Tommerup

28

September

2024

Dommere
ERC-instruktør og Bassinlivredderdommeruddannelse LDK24-4298
Metalskolen

5

Oktober

2024

Træner/instruktør
Hjælpeinstruktør IHI24-4372
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

26

Oktober

2024

Dommere
Livredderdommerseminar Liv24-4317
Metalskolen

16

November

2024

Dommere
Livredderdommerseminar Liv24-4318
KCL Badeland

23

November

2024

Træner/instruktør
Årgangstræneruddannelsen 3. Weekend TAR24-4331
Fyrtårn Tommerup

18

Januar

2025

Træner/instruktør
Svømningens Grunduddannelse ISG25-4216
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

22

Februar

2025

Dommere
ERC-instruktør og Bassinlivredderdommeruddannelse LDK25-4384
Vildbjerg Sports- og Kulturcenter



 






Cookieindstillinger