0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...
31-10-2014 11:37:23
 
16-10-2014 15:39:17
 

 Næste arrangement

31
Oktober
2014
Svømning
TYR Herning Grandprix 2014
Herning Svømmehal
31
Oktober
2014
Svømning
Alm.Brand Aalborg Cup
Aalborg
31
Oktober
2014
Svømning
Riga Sprint
Riga

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

 Nye AquaChamp Mærker

Dansk Svømmeunion har udviklet nye mærker i AquaChamp serien. se mere ved at klikke på mærket

 

 


 

 

 

 


 

 Næste arrangement

1
November
2014
Dommere
ERC-instruktør og Livredderdommerkursus Liv14-2117
Gerlev Idrætshøjskole
1
November
2014
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off14-1967
VUC "Lokale før hovedindgang til Svømmestadion"
2
November
2014
Officials
Modul 4 - Ledende måldommer og ledende tidtager off14-2183
Erritsø Svømmehal

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

 Login

Flere funktioner kræver login: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dansk Svømmeunions kontor i Farum.

Ryttergårdsvej 118, 2. sal.

3520 Farum

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Aktivitetskalender for materiellet

    Tags:

2012:

 

27-29/4  KVIK Årg.Cup, Kastrup
27-29/4  Farum Cup, Farum
28-29/4 DUS generalforsamling Idrættens Hus
11-13/5  ÅM gr.1 Øst, ??
11-13/5  ÅM gr.2 Øst, Greve
12/5  Danske Open Masters L, Gentofte kildeskovshallen
17-20/5  Disc 2011, Esbjerg
19-20/5  A6 Cup, Jylinge
9/6  Sommerstævne, Glostrup
15-17/6  DÅM gr. 2, Bellahøj
9-10/6  Midsommer Cup, Ikast
23-24/6  Harboe Water Games, Slagelse
10-15/7  DM/DJM, Esbjerg
 

Vejle, Amager

15/8  Planlægningsmøde, ??
 

Christiansborg, Ålborg

  Esrum sø
15-16/9  Glx Challenge cup, Gladsaxe
15-16/9  Ringsted Cup, Ringsted Svømmehal
21-23/9  Gentofte Open, Gentofte Kildeskovshallen
21-23/9  Forum Horsens Cup, Horsens
22-23/9  Værløse Cup , Værløse
28-30/9  Thisted cup , Thisted
29-30/9  Danske Bank Cup, Greve Svømmehal
26-28/10  Reg. kortbanemesterskab øst, ??
4/11  KBH. Opne Masters, Kastrup Svømmehal
3-4/11  Novo Nordisk Cup , Kalundborg
?/11  Hillerød cup, Hillerød Svømmehal
29/11-2/12 DMK, Bellahøj
30/11-2/12  Køge Open, Køge Svømmeland
30/11-2/12  Køge Open , Herfølge
2-4/11  Ålborg cup , Ålborg
25/11  Adventstævne, Glostrup
7-9/12  Øst årg. mesterskab gr.1, ??
8-9/12  Øst årg.mesterskab gr.2,
9/12  Jule stævne, Slagelse

Videre herfra:

Læs også:

Download:

Kontakt: