0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...
19-09-2017 13:29:04
 

 Aktuelt

Aqua Inspiration 2017

 

Tilmelding åbner den 1. maj 2017

 

  

 Næste arrangement

20
September
2017
Officials
WinGrodan 1 off17-2932
Herfølge Svømmehal
22
September
2017
Svømning
Vest Junior/Senior Kortbane
Horsens
22
September
2017
Svømning
Øst Junior/Senior kortbane
Nakskov Idrætscenter

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

 Nye AquaChamp Mærker

Dansk Svømmeunion har udviklet nye mærker i AquaChamp serien. se mere ved at klikke på mærket

 

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Start2Crawl:

24. september i Nyborg

 

Svømningens træneruddannelse

starter 13. januar 2018

 

Modul 4 Ledende- måldommer /tidtager:

25. november Aarhus

 

Win Grodan 1:

20. september Herfølge

 

ERC-instukrtør og livnredningsdommer

3. februar 2018 Vildbjerg

 Næste arrangement

20
September
2017
Officials
WinGrodan 1 off17-2932
Herfølge Svømmehal
23
September
2017
Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2934
Korsør Svømmehal
23
September
2017
Dommere
ERC-instruktør og Livredderdommerkursus Liv17-2654
Metalskolen

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

 Login

Flere funktioner kræver login: 

 

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

NM/DM Open Water 2017

Søg efter navn
Søg efter start nr.
Søg efter løb
Søg efter heat
Køn
Aldersgruppe

StartnummerNavnKlubHeatKønAldersgruppeTidPlacering aldersgruppePlacering køn
701ALEXANDER BERGGRENSWEDENDM senior 10.000 m herreMANDTotal02:19:1444
705Alexander WildenschildDENMARKDM senior 10.000 m herreMANDTotal02:31:2666
708Christian DamgaardCopenwaterDM senior 10.000 m herreMandTotal02:32:3611
703CHRISTOFFER JEDELSWEDENDM senior 10.000 m herreMANDTotal02:18:5033
702ELLIOT SODEMANNSWEDENDM senior 10.000 m herreMANDTotal02:12:3411
704Kristian RanghøjDENMARKDM senior 10.000 m herreMANDTotal02:28:0655
707Michael IwersenFøns HavbaneDM senior 10.000 m herreMandTotal02:56:5822
706Peter Mandrup MadsenDENMARKDM senior 10.000 m herreMANDTotal02:17:4822
802ELIN THÖRNERSWEDENDM senior 10.000 m dameKVINDETotal02:46:3133
803ELLEN OLSSONSWEDENDM senior 10.000 m dameKVINDETotal02:27:2011
606Jackie GadeDENMARKDM senior 10.000 m dameTotal02:29:3611
804Merle LiivandESTONIADM senior 10.000 m dameKVINDETotal02:44:1622
107Affou AdlouniRoskilde SvømningDM hold 3.000 mMandTotal00:51:161717
2106Alberte PetersenDM hold 3.000 mMandTotal00:40:5766
103Alberte Sommerlund PedersenEsbjerg SvømmeklubDM hold 3.000 mMandTotal00:49:121414
3105Anders olesenDM hold 3.000 mMandTotal00:40:4533
2103Aske SommerlundDM hold 3.000 mMandTotal00:49:121414
104Charlotte JensenSvømmeklubben NORDDM hold 3.000 mMandTotal00:45:421212
2102Claus EdskeDM hold 3.000 mMandTotal00:42:0199
2105Daniel WenkDM hold 3.000 mMandTotal00:40:4533
106Emilie SchimmingRoskilde SvømningDM hold 3.000 mMandTotal00:40:5766
2107Emma EnevoldsenDM hold 3.000 mMandTotal00:51:161717
3103Esben BuchwaltDM hold 3.000 mMandTotal00:49:121414
102Hans Ahle OlsenSvømmeklubben CopenwDM hold 3.000 mMandTotal00:42:0199
3102Kate WørsleyDM hold 3.000 mMandTotal00:42:0199
105Kaya FjeldstedRoskilde SvømningDM hold 3.000 mMandTotal00:40:4533
101Kristian RanghøjAarhus swimDM hold 3.000 mMandTotal00:37:0511
3106lukas HagbartDM hold 3.000 mMandTotal00:40:5766
2104Matias KnudsenDM hold 3.000 mMandTotal00:45:421212
3101Nina HøjrisDM hold 3.000 mKvindeTotal00:37:0511
2101Oskar LindholmDM hold 3.000 mMandTotal00:37:0511
3107Silke LarstenDM hold 3.000 mMandTotal00:51:181919
1023Alexander FengerVejle SvømmeklubNM masters og motion herreMandmotion00:37:3911
1005Anders Bo PedersenH2OdenseNM masters og motion herreMand35-39 år00:44:4525
1002Anders Meinert PedersenDeltaSwim FredericiaNM masters og motion herreMand55-59 år00:46:0016
1025Bekim ChristensenNM masters og motion herreMand40-44 år00:49:44112
1018Bjørn Bülow PetersenNM masters og motion herreMand65-69 år01:12:10126
1022Bjørn Würtz AndersenVejle IF TriatlonNM masters og motion herreMand45-49 år00:38:3512
1021Bo JacobsenEsbjerg Tri & MultisNM masters og motion herreMand50-54 år00:43:1913
1027Christian KruseNM masters og motion herreMand50-54 år01:05:49522
1029flemming bertramH2OdenseNM masters og motion herreMand50-54 år00:46:0227
1006Hans Ahle OlsenSvømmeklubben CopenwNM masters og motion herreMand50-54 år00:46:5539
1003Hans-Christian S AndersenRingsted SvømmeklubNM masters og motion herreMand45-49 år00:55:42720
1020Henry Lykke StokholmEsbjerg Tri & MultisNM masters og motion herreMand45-49 år00:46:0828
1024Jan NielsenVordingborg SvømmeklNM masters og motion herreMand50-54 år00:51:00416
1019Jens Stenbeck KallesøeFøns HavbaneNM masters og motion herreMand45-49 år00:54:15619
1011Jesper JensenFøns HavbaneNM masters og motion herreMand45-49 år01:05:00821
1032Jonas LarsencopenwaterNM masters og motion herreMand35-39 år00:50:58415
1004Kai HansenHareskovens TriathloNM masters og motion herreMand60-64 år01:09:31125
1030Kristian SlettenH2OdenseNM masters og motion herreMand30-34 år00:50:57114
1012Kristoffer MoosFøns havbaneNM masters og motion herreMand35-39 år01:07:04523
1031Marco HansenNM masters og motion herreMand25-29 år01:09:18224
1013Marko TiidlaTartu UK - EstoniaNM masters og motion herreMand25-29 år00:47:02110
1033Martin BacksKøge SvømmeklubNM masters og motion herreMand45-49 år00:50:33313
1052Nicolaj PoulsenSvendborg TRINM masters og motion herreMand35-39 år00:44:1814
1008Ole Sommerlund PedersenNM masters og motion herreMand45-49 år00:54:00417
1014Romet TepperVIM - EstoniaNM masters og motion herreMand35-39 år00:47:59311
1017Søren Nordahl Hansen Viborg SvømmeklubNM masters og motion herreMand45-49 år00:54:14518
1101Anette SeverinsenRoskilde SvømningNM masters og motion dameKvinde40-44 år00:58:14310
1133Angela FoxSimklub RANNM masters og motion dameKvinde40-44 år00:41:0411
1110Anne-Mette PedersenHovedstadens SvømmekNM masters og motion dameKvinde55-59 år01:01:39212
1102Anne-Sofie PiiH2OdenseNM masters og motion dameKvinde45-49 år00:54:3417
1109Bettina NielsenSilkeborg Motion/TriNM masters og motion dameKvinde50-54 år00:59:28311
1108Charlotte ThomhavFøns HavbaneNM masters og motion dameKvinde40-44 år00:55:5828
1114Dorte GadKTK86NM masters og motion dameKvinde50-54 år01:28:48414
1113Ellen GarneGentofte Svømme KlubNM masters og motion dameKvinde50-54 år00:52:4925
1115Frederikke KruseHerning SvømmeklubNM masters og motion dameKvindemotion00:50:3512
1103Gitte Nautrup PedersenIHF svømningNM masters og motion dameKvinde45-49 år00:57:5629
1112Hanne KlausenSvøm Korsør MastersNM masters og motion dameKvinde55-59 år01:08:54313
1111Helle RasmussenVordingborg SvømmeklNM masters og motion dameKvinde55-59 år00:52:3214
1107Jeanette DemuthSilkeborg Motion/TriNM masters og motion dameKvinde50-54 år00:51:4613
1106Maya Nautrup PedersenHOG-HinnerupNM masters og motion dameKvindemotion00:53:0226
1505ALEXANDER BERGGRENSWEDENNM 5 km. herreMANDTotal01:04:0845
1506August KirkebyDENMARKNM 5 km. herreMANDTotal01:13:42910
1503CHRISTOFFER JEDELSWEDENNM 5 km. herreMANDTotal01:03:5512
1507Dan Izhar-LarsenDENMARKNM 5 km. herreMANDTotal01:06:4889
1504ELLIOT SODEMANNSWEDENNM 5 km. herreMANDTotal01:04:0323
1508Frederik JessenDENMARKNM 5 km. herreMANDTotal01:04:3456
1510MARCUS HOLMQUISTSWEDENNM 5 km. herreMANDTotal01:04:3456
1502Peter Mandrup MadsenDENMARKNM 5 km. herreMANDTotal01:04:0534
1509Philip Krogh BrønnickeDENMARKNM 5 km. herreMANDTotal01:06:3678
1604Anna BrendstrupDENMARKNM 5 km. dameKVINDETotal01:13:1866
1605Cecilie BaraviecDENMARKNM 5 km. dameKVINDETotal01:17:401010
1601ELIN THÖRNERSWEDENNM 5 km. dameKVINDETotal01:15:3477
1606Helena Berg WenkDENMARKNM 5 km. dameKVINDETotal01:13:1433
1607Helena Hvid HansenDENMARKNM 5 km. dameKVINDETotal01:13:1544
1610Heta KänkänenFINLANDNM 5 km. dameKVINDETotal01:17:3999
1608Jackie GadeDENMARKNM 5 km. dameKVINDETotal01:13:0222
1609Lærke Toft RubyDENMARKNM 5 km. dameKVINDETotal01:13:0111
1611Meribel SaarESTONIANM 5 km. dameKVINDETotal01:13:1755
1603Merle LiivandESTONIANM 5 km. dameKVINDETotal01:15:3688
506August KirkebyDENMARKDM junior 7.500 m herreMANDTotal01:40:4211
507Dan Izhar-LarsenDENMARKDM junior 7.500 m herreMANDTotal01:40:5144
504Frederik BojesenDENMARKDM junior 7.500 m herreMANDTotal01:40:4322
508Frederik JessenDENMARKDM junior 7.500 m herreMANDTotal01:40:4322
501MARCUS HOLMQUISTSWEDENDM junior 7.500 m herreMANDTotal01:41:4966
509Philip Krogh BrønnickeDENMARKDM junior 7.500 m herreMANDTotal01:41:4455
603Cecilie BaraviecDENMARKDM junior 7.500 m dameKVINDETotal01:55:3055
604Helena Berg WenkDENMARKDM junior 7.500 m dameKVINDETotal01:52:0533
605Helena Hvid HansenDENMARKDM junior 7.500 m dameKVINDETotal01:54:4744
607Lærke Toft RubyDENMARKDM junior 7.500 m dameKVINDETotal01:44:1511
609Meribel SaarESTONIADM junior 7.500 m dameKVINDETotal01:50:5822
601Sara Aarslew-JensenDENMARKDM junior 7.500 m dameKVINDETotal02:02:4766
Antal deltagere ialt i denne søgning 103