0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

 Aktuelt

Aqua Inspiration 2017

 

Tilmelding åbner den 1. maj 2017

 

  

 Næste arrangement

23
Juni
2017
Synkro
Hungarian Open
Budapest
23
Juni
2017
Svømning
SetteColli
Rom
24
Juni
2017
Svømning
Harboe Walter Games
Slagelse Svømmehal

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

 Nye AquaChamp Mærker

Dansk Svømmeunion har udviklet nye mærker i AquaChamp serien. se mere ved at klikke på mærket

 

 


 

 

 

 


 

 Næste arrangement

1
August
2017
Træner/instruktør
Livredderakademi TR17-2886
TrygFonden Kystlivrednings uddannelsescenter
12
August
2017
Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 1 af 3 TR17-2557
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem
15
August
2017
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2908
Solrød Idrætscenter

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

 Login

Flere funktioner kræver login: 

 

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Aktivitetskalender

Klik på en disciplin eller aktivitet for at få den vist i kalenderen – eller søg på tid og sted.


Svømning
Åbent vand
Livredning
Vandpolo
Synkro
Udspring
Bredde
Møder
Kurser
Landshold
Parasvøm


Definér personlig kalender   Status: Inaktiv




Periode fra

Til






Du har valgt Alle


Listevisning   Kalendervisning

Dato

Navn

Sted

1

Juni

2017

Svømning
800m TEST Stævne 8
Erritsø IC

1

Juni

2017

Vandpolo
2. Division Øst
Rundforbi Svømmehaæ

2

Juni

2017

Svømning
Speedo Open
Åbybadet, Mölndal

2

Juni

2017

Herning Openwater

Fuglsang Sø
7400 Herning

2

Juni

2017

Svømning
AAIF Klubmesterskab 2017
DGI-Huset Aabybro

2

Juni

2017

Svømning
Madwave Challenge of Latvia
Riga

3

Juni

2017

Svømning
Klubmesterskab del 4 16-17
Helsingør Svømmehal

3

Juni

2017

Vandpolo
DM 1. division
UNI

6

Juni

2017

Svømning
Klubmesterskab
Bov Svømmehal

6

Juni

2017

Svømning
Dual Meet
Gladsaxe

6

Juni

2017

Vandpolo
2. Division Øst
Nørre Allé Svømmehal

6

Juni

2017

Svømning
Klubmesterskaber
Nyborg Svømmeklub

6

Juni

2017

Svømning
VS Sommer stævne
Søndre skole

7

Juni

2017

Svømning
Triple Meet
Bellahøj Svømmestadion

7

Juni

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2890
Hørsholm Svømmehal

8

Juni

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2889
Erritsø Svømmehal

9

Juni

2017

Svømning
Klubmesterskab NIF/VSK
Vordingborg og Næstved

9

Juni

2017

Svømning
World Senior Games
Athens

10

Juni

2017

Svømning
Begynderstævne
Solrød Svømmehal

10

Juni

2017

Vandpolo
DM 1. division
UNI

10

Juni

2017

Svømning
Midt Øst Cup 4
Odder Svømmehal

10

Juni

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 3 af 3 TR17-2560
Danhostel Store Heddinge

10

Juni

2017

Svømning
GSC Grand Prix - GP4
Gladsaxe

10

Juni

2017

Svømning
Brøndby Sommer Cup 2017
Nørregård Svømmehal

10

Juni

2017

Svømning
Nålestævne
Skovly Svømmehal

10

Juni

2017

Svømning
MidsommerCup 2017
Ikast

10

Juni

2017

Vandpolo
DM 1. division
UNI

10

Juni

2017

Svømning
Solrød Kombi Cup 2017
Solrød Idrætscenter

10

Juni

2017

Vikinge Svøm - Roskilde

Vigen Strandpark
4000 Roskilde

11

Juni

2017

Svømning
Medleystævne #3
Farum Svømmehal

11

Juni

2017

Svømning
4. Himmerlandsturnering 16/17
Arden

11

Juni

2017

Svømning
Berns Swim Challenge 2017
Bernstorffsminde Efterskole

12

Juni

2017

Svømning
Klubmesterskab
Frederiksværk

13

Juni

2017

Svømning
DÅMDÅM Galla
Bernstorffsminde Efterskole

13

Juni

2017

Svømning
Klubmesterskab
Bov Svømmehal

15

Juni

2017

Svømning
Klubmesterskab Svendborg Svømmeklub
Svendborg

15

Juni

2017

Vandpolo
2. division Øst
Slagelse Svømmehal

16

Juni

2017

Svømning
Kommunemesterskab afsnit 1
Brønderslev Svømmehal

17

Juni

2017

Svømning
Sommerstævne
Herfølge Svømmehal

17

Juni

2017

Svømning
GTI Afslutningsstævne
Greve svømmehal

17

Juni

2017

Svømning
Nålestævne juni
Rønne Svømmehal

17

Juni

2017

AROS SWIM - Aarhus

Solbjerg Søsportcenter, Søvangsvej 1c, 8355 Solbjerg
8355 Solbjerg

17

Juni

2017

Svømning
Lokal sommerstævne
Frederikssund svømmehal

17

Juni

2017

Svømning
Esbjerg Sommer Cup 2017
UC Syddanmarks svømmehal, Esbjerg

17

Juni

2017

Svømning
Spar Nord Viborg Cup 2017
Viborg

17

Juni

2017

Svømning
Glostrup Sommerstævne
Glostrup Fritidscenter

17

Juni

2017

Svømning
Kommunemesterskab afsnit 2
Hjallerup Svømmehal

17

Juni

2017

Svømning
Mare Nostrum
Canet

18

Juni

2017

Officials
Modul 6 - Stævnesekretær off17-2878
Damsøbadet

18

Juni

2017

Svømning
Afslutningsstævne 16/17
Erritsø IC

20

Juni

2017

Svømning
Afslutnings stævne
Nyborg Svømme og Badeland

21

Juni

2017

Andet
AFLYST: TEMA AFTEN FOR LIVREDDERDOMMERE
Aalborg

21

Juni

2017

Vandpolo
2. Division Øst
Nørre alle / kvik kastrup

23

Juni

2017

Synkro
Hungarian Open
Budapest

23

Juni

2017

Svømning
SetteColli
Rom

24

Juni

2017

Svømning
HEAD Trophy Switzerland
Schaffhausen

24

Juni

2017

Svømning
DM junior Langbane
Svømmestadion Danmark

24

Juni

2017

Svømning
Harboe Walter Games
Slagelse Svømmehal

24

Juni

2017

Svømning
DM Årgang Langbane
Nørresundby Idrætscenter - Svømmeland

24

Juni

2017

Gudenå Open Water

Gudenåen
8960 Randers SØ

26

Juni

2017

Kjellerup Svømmeklub AquaCamp 2017


26

Juni

2017

Aqua Camp, AIA Tranbjerg
A I A Tranbjerg
Kirketorvet 24
8310
Tranbjerg

26

Juni

2017

AquaCamp Ringe
Ringe Svømme-Klub (RSK)

26

Juni

2017

Hillerød Svømmeklub REMA 1000 AquaCamp UGE 26


26

Juni

2017

IF Lyseng Svømning AquaCamp - uge 26 2017


26

Juni

2017

Thisted Svømmeklub AQUA CAMP 2017


26

Juni

2017

Aqua Camp Støvring
Svømmeklubben Pingvinen

26

Juni

2017

Aqua Camp, AGF
AGF Aarhus GF af 1880

26

Juni

2017

Aqua Camp Snejbjerg
Snejbjerg Svømmeklub

26

Juni

2017

REMA 1000 AquaCamp i Hillerødgade Bad og Hal. uge 26
Hovedstadens Svømmeklub, Frederiksberg

26

Juni

2017

SvømmeKlubben SYD AquaCamp 2017


26

Juni

2017

Viby Svømmeklub Aqua Camp i Sct. Jørgensbadet


26

Juni

2017

AquaCamp Viborg Svømmeklub
Viborg Svømmeklub

26

Juni

2017

Svømmeklubben Sønderborg - CVR 26380413 - Aqua Camp


26

Juni

2017

REMA 1000 AquaCamp i Emdrup Badet uge 26
Hovedstadens Svømmeklub, Frederiksberg

26

Juni

2017

REMA 1000 AquaCamp i Damsø Badet uge 26
Hovedstadens Svømmeklub, Frederiksberg

26

Juni

2017

Aqua Camp, Vildbjerg Svømmeklub
Vildbjerg Sportsforening, Svømmekl.

26

Juni

2017

Aqua Camp Hobro
Hobro Svømmeklub

26

Juni

2017

Aars Svømmeklub REMA 1000 AquaCamp uge 26


26

Juni

2017

Helsingør Svømmeklub Rema 1000 Aqua Camp


26

Juni

2017

Rema 1000 Aqua Camp, Herning uge 26
Herning Svømmeklub

26

Juni

2017

Haderslev Svømmeklub AquaCamp 2017 - Uge 26 i Haderslev Hallen


26

Juni

2017

REMA 1000 AquaCamp, Greve - Uge 26
Tune If´s Svømmeafdeling
Jørgen Bachs Plads 1
2670
Greve

26

Juni

2017

Haslev Svømmeklub Aqua Camp


26

Juni

2017

SVØM Korsør Aquacamp 2017


26

Juni

2017

AquaCamp, Børkop, uge 26
Vejle Svømmeklub
Skolebakken 1
7080
Børkop

26

Juni

2017

Lyngby Svømmeklub AquaCamp uge 26


26

Juni

2017

HOLSTEBRO SVØMMECLUB Aquacamp uge 26


26

Juni

2017

Horsens Svømmeklub AquaCamp uge 26


26

Juni

2017

Aqua Camp uge 26, Farum
Farum Svømmeklub

26

Juni

2017

Aqua Camp - H2Odense
H2Odense
Campusvej 55 - universitets svømmehal
5230
Odense m

26

Juni

2017

Odder Svømmeklub Aqua Camp uge 26


26

Juni

2017

Aqua camp, uge 26 - Skovbakken svømning
VIK - Skovbakken Svømmeafdeling
Vejlby Centervej 53
8240
Risskov

26

Juni

2017

S68 - Hjørring AquaCamp Uge 26 (Sommersvømmeskole)


30

Juni

2017

Svømning
Bockstensdoppet
Varberg

1

Juli

2017

Svømning
Memorial Morena
Genova

1

Juli

2017

Livredning
Svenske åbne mesterskab i havlivredning 2017 (åben)
Skanör, Sverige

3

Juli

2017

Aqua Camp uge 27, Farum
Farum Svømmeklub

3

Juli

2017

Lyngby Svømmeklub AquaCamp uge 27


3

Juli

2017

REMA 1000 AquaCamp i Damsø Badet uge 27
Hovedstadens Svømmeklub, Frederiksberg

3

Juli

2017

Gentofte Svømmeklub Aqua Camp uge 27


3

Juli

2017

Frederiksværk SvømmeKlub Ug 27 Frederiksværk Svømme Klub Aqua Camp


3

Juli

2017

REMA 1000 AquaCamp i Emdrup Badet uge 27
Hovedstadens Svømmeklub, Frederiksberg

3

Juli

2017

Roskilde Svømning REMA 1000 AquaCamp sommerferie uge 27 - Roskilde S


3

Juli

2017

AquaCamp Bornholm
Rønne Svømmeklub

3

Juli

2017

Aqua Camp Bjerringbro
Bjerringbro Svømmeklub

3

Juli

2017

Aqua Camp - H2Odense
H2Odense
Campusvej 55 - universitets svømmehal
5230
Odense m

3

Juli

2017

Odder Svømmeklub Aqua Camp uge 27


3

Juli

2017

AquaCamp i Hillerødgade Bad og Hal. uge 27
Hovedstadens Svømmeklub, Frederiksberg

3

Juli

2017

Helsingør Svømmeklub Rema 1000 Aqua Camp


3

Juli

2017

Horsens Svømmeklub AquaCamp uge 27 i Aqua Forum Horsens


6

Juli

2017

Svømning
DM Langbane Åben Klasse
Bellahøj Svømmestadion

10

Juli

2017

Helsingør Svømmeklub Rema 1000 Aqua Camp


10

Juli

2017

Aqua Camp uge 28, Farum
Farum Svømmeklub

10

Juli

2017

Gentofte Svømmeklub Aqua Camp uge 28


10

Juli

2017

Lyngby Svømmeklub AquaCamp uge 28


13

Juli

2017

Livredning
DLRG Cup
Warnemünde

14

Juli

2017

Svømning
Summer Championships
.

14

Juli

2017

Livredning
DLRG-CUP (landshold)
Warnemünde, Tyskland

17

Juli

2017

Gentofte Svømmeklub Aqua Camp uge 29


20

Juli

2017

Svømning
Open de Portugal 2017
Lisabon

23

Juli

2017

Svømning
VM langbane
Budapest

24

Juli

2017

Gentofte Svømmeklub Aqua Camp uge 30


24

Juli

2017

Aqua Camp, Aalborg Svømmeklub
Aalborg Svømmeklub

24

Juli

2017

Lyngby Svømmeklub AquaCamp uge 30


24

Juli

2017

Hillerød Svømmeklub REMA 1000 AquaCamp UGE 30


31

Juli

2017

Lyngby Svømmeklub AquaCamp uge 31


31

Juli

2017

S68 - Hjørring AquaCamp Uge 31 (Sommersvømmeskole)


31

Juli

2017

Aqua Camp -H2Odense
H2Odense
Elsesmindevej 50 - Friluftsbadet
5200
Odense V

31

Juli

2017

Frederiksværk SvømmeKlub Uge 31 Frederiksværk Svømme Klub Aqua Camp


31

Juli

2017

Hillerød Svømmeklub REMA 1000 AquaCamp UGE 31


31

Juli

2017

AquaCamp, Børkop, uge 31
Vejle Svømmeklub
Skolebakken 1
7080
Børkop

31

Juli

2017

Slagelse Svømmeklub Aqua Camp 2017


31

Juli

2017

Aqua Camp, Gl. Lindholm
Svømmeklubben Nord

31

Juli

2017

REMA 1000 AquaCamp, Greve - Uge 31
Tune If´s Svømmeafdeling
Jørgen Bachs Plads 1
2670
Greve

31

Juli

2017

Roskilde Svømning REMA 1000 AquaCamp sommerferie uge 28


31

Juli

2017

REMA 1000 AquaCamp FFS Farum
Farum Familie Svøm
Farum Park 20 st. tv.
3520
Farum

31

Juli

2017

Haderslev Svømmeklub AquaCamp 2017 - Uge 31 i Haderslev Hallen


31

Juli

2017

Aqua camp, Frederiks
Alheden IF Svømmeafd.

31

Juli

2017

Aqua Camp, Aalborg Svømmeklub
Aalborg Svømmeklub

31

Juli

2017

Dragsholm Svømmeklub Aqua Camp - Dragsholm Svømmeklub i Asnæs


31

Juli

2017

Ikast Svømmeklub (ISK) Rema 1000 AquaCamp


31

Juli

2017

Aquacamp, Fredericia, uge 31
DeltaSwim Fredericia

31

Juli

2017

Vordingborg Svømmeklub Aquacamp uge 31 2017


31

Juli

2017

Gentofte Svømmeklub Aqua Camp uge 31


31

Juli

2017

Fladså Svømmeklub REMA 1000 Aqua Camp - Fladså Svømmeklub


31

Juli

2017

REMA 1000 AquaCamp for talenthold og KP i uge 31
Hovedstadens Svømmeklub, Frederiksberg

31

Juli

2017

REMA 1000 AquaCamp i Vesterbro Svømmehal uge 31
Hovedstadens Svømmeklub, Frederiksberg

1

August

2017

Træner/instruktør
Livredderakademi TR17-2886
TrygFonden Kystlivrednings uddannelsescenter

2

August

2017

Aars Svømmeklub REMA 1000 AquaCamp uge 31


5

August

2017

Silkeborg Open Water

Østre Søbad, Horsensvej, 8600 Silkeborg

5

August

2017

Amager Open Water

Amager Strandpark
2300 København S

7

August

2017

HOLSTEBRO SVØMMECLUB Aquacamp uge 32


7

August

2017

IF Lyseng Svømning AquaCamp - uge 32 2017


7

August

2017

Horsens Svømmeklub AquaCamp Uge 32


7

August

2017

Roskilde Svømning REMA 1000 AquaCamp sommerferie uge 32


7

August

2017

Aqua Camp - H2Odense
H2Odense
Elsesmindevej 50 - Friluftsbadet
5200
Odense V

7

August

2017

Aqua camp, uge 32, Skovbakken svømning
VIK - Skovbakken Svømmeafdeling
Vejlby Centervej 53
8240
Risskov

7

August

2017

Lyngby Svømmeklub AquaCamp uge 32


7

August

2017

Aqua Camp, AGF
AGF Aarhus GF af 1880

7

August

2017

Aquacamp faaborg svømmeklub uge 32
Faaborg Svømmeklub
subdvænget 4
5600
Faaborg

7

August

2017

Rema 1000 Aqua Camp, Herning uge 32
Herning Svømmeklub

7

August

2017

Tommerup Svømmeklub TSK AquaCamp 2017


7

August

2017

REMA 1000 AquaCamp FFS Farum
Farum Familie Svøm
Farum Park 20 st. tv.
3520
Farum

7

August

2017

Aquacamp, Fredericia, uge 32
DeltaSwim Fredericia

7

August

2017

HOLSTEBRO SVØMMECLUB Aquacamp uge 32


7

August

2017

Aqua Camp, St. Heddinge
Svømmeklubben SHS - Stevns

7

August

2017

AquaCamp Viborg Svømmeklub
Viborg Svømmeklub

7

August

2017

Aqua Camp, AIA Tranbjerg
A I A Tranbjerg
Kirketorvet 24
8310
Tranbjerg

7

August

2017

Aqua Camp i Nivå Strandpark
Nivå Svømmeforening
Nivå Strandpark
2990
Nivå

12

August

2017

NM/DM Open Water

Middelfart Marina
5500 Middelfart

12

August

2017

Open Nordic Championships

Middelfart Marina
Middelfart

12

August

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 1 af 3 TR17-2557
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

15

August

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2908
Solrød Idrætscenter

19

August

2017

Livredning
DM i havlivredning (Bellevue Strand)
Bellevue Strand

19

August

2017

Limfjordskrydseren - Aalborg

Vestre Kanalgade
9000 Aalborg

19

August

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2916
Helsinge Svømmeklub

19

August

2017

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2904
Blovstrød Svømmehal

19

August

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 1 af 3 TR17-2563
Danhostel Store Heddinge

20

August

2017

Vejle Fjordsvøm

Albuen Badestrand / Rødkilde Gymnasium
7100 Vejle

22

August

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2918
Herlufsholm Svømmeklubs - Klublokale

25

August

2017

Svømning
Arena - Poseidon Team Cup
Lund, Sverige

26

August

2017

Svømning
Control Meet
Blovstrød Svømmehal

26

August

2017

TrygFonden Christiansborg Rundt

Den Sorte Diamant
1219 København

27

August

2017

Lasertryk.dk - Aarhus Openwater 2017

Åkrogen
8240 Risskov

27

August

2017

Livredning
Battle of the Ocean
Amager Strandpark

28

August

2017

Svømning
Tripel Meet
Kastrup Svømmehal

30

August

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2912
Kastrup Svømmehal - Kviks klublokale

31

August

2017

Dommere
Erhvervslivredder Dommerseminar ER17-2818
Metalskolen

2

September

2017

Svømning
Poseidon Sprint Cup 2017
KCL Badeland

2

September

2017

Svømning
Aarhus Bymesterskab
Hasle Skole

2

September

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 1 af 3 TR17-2716
Idrætshøjskolen Århus

2

September

2017

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2921
Helsingør Svømmeklub

2

September

2017

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2907
Erritsø Svømmehal

2

September

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 1 af 3 TR17-2719
Danhostel Esbjerg

2

September

2017

Officials
Modul 4 - Ledende måldommer og ledende tidtager off17-2861
Herning Svømmeklub

3

September

2017

Livredning
EM i livredning 2017 (landshold)
Belgium

3

September

2017

Svømning
Miniturnering
Birkerød Svømmehal

6

September

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2905
Herfølge Svømmehal

6

September

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2917
Hillerød Svømmeklubs klubhus

8

September

2017

Svømning
Nykredit Gentofte Open - kortbane
Kildeskovshallen

9

September

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 1 af 3 TR17-2713
Vildbjerg Sportscenter

9

September

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 2 af 3 TR17-2557
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

9

September

2017

Esrum Open Water

Esrum Sø
3480 Fredensborg

9

September

2017

Svømning
Control Meet
Blovstrød Svømmehal

9

September

2017

Svømning
Alm. Brand Bank Cup 2017 Frederiksberg
Frederiksberg Svømmehal

9

September

2017

Officials
Modul 3 - Starter off17-2922
Helsingør Svømmeklub

10

September

2017

ROLD SKOV OPEN WATER

Store Økssø
9520 Skørping

14

September

2017

Svømning
Overdommer seminar
Aarhus Idrætshøjskole

15

September

2017

Svømning
BEST Center International Masters Meet
Colonia Sant Jordi, Mallorca

16

September

2017

Svømning
A6 Årgangsmedley
Jyllinge svømmehal

16

September

2017

Svømning
Hvidovre Medley Cup
Hvidovre

16

September

2017

Svømning
Ringsted Cup 2017
Ringsted Svømmeland

16

September

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 2 af 3 TR17-2563
Danhostel Store Heddinge

16

September

2017

Træner/instruktør
Svømningens TRÆNERudd. del 1 af 3 TR17-2722
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

16

September

2017

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2923
Horsens Svømmeklub

17

September

2017

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2920
Aalborg Svømmeklub

17

September

2017

Svømning
1. Himmrlandsturnering 17/18
Hobro

17

September

2017

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2913
Kastrup Svømmehal - Kviks klublokale

18

September

2017

Svømning
Overdommermøde
Idrættens Hus

18

September

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2909
Auning Idræts- og Kulturcenter

21

September

2017

Andet
Netværksmøde for formænd, Sydsjælland
Solrød Idrætscenter

22

September

2017

Svømning
Vest Junior/Senior Kortbane
Horsens

23

September

2017

Svømning
Værløse Cup 2017
Værløse Svømmehal

23

September

2017

Dommere
ERC-instruktør og Livredderdommerkursus Liv17-2654
Metalskolen

23

September

2017

Svømning
GTI Cup
Greve Svømmehal

23

September

2017

Svømning
Søhestens Jubilæumsstævne
Hjallerup Idrætscenter

24

September

2017

Svømning
Begynderstævne 1
Herning Svømmehal

26

September

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2785
Århus svømmestadion

29

September

2017

Svømning
Thisted Cup 2017
Thisted

30

September

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 2 af 3 TR17-2719
Danhostel Esbjerg

30

September

2017

Svømning
Fyn Rundt 1
Nyborg Svømmeklub

1

Oktober

2017

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2906
Herfølge Svømmehal

2

Oktober

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2919
Skagen Kultur & Fritidscenter

5

Oktober

2017

Officials
Modul 3 - Starter off17-2859
Erritsø Svømmehal

7

Oktober

2017

Dommere
Livredderdommerseminar Liv17-2598
Metalskolen

7

Oktober

2017

Udspring
Danske Årgangsmesterskaber
Odense Universitets Svømmehal

8

Oktober

2017

Svømning
2. Talentstævne i Himmerlandsturneringen 16/17
Terndrup

8

Oktober

2017

Svømning
Høststævne
Pilehaveskolen, Vallensbæk

9

Oktober

2017

Officials
Modul 3 - Starter off17-2914
Kastrup Svømmehal - Kviks klublokale

14

Oktober

2017

Officials
Overdommerkursus - Modul 7 off17-2883
Best Western Plus Hotel Fredericia

14

Oktober

2017

Svømning
Randers Neptun Cup
Randers

14

Oktober

2017

Svømning
Valle-Cup 2017
Grindsted Svømmehal

21

Oktober

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 2 af 3 TR17-2716
Idrætshøjskolen Århus

27

Oktober

2017

Svømning
Republic Day Championships
.

28

Oktober

2017

Svømning
Efterårsstævne
Taastrup

28

Oktober

2017

Svømning
Regionalt Stævne Sydsjælland Børn
Herlufsholm Svømmehal

28

Oktober

2017

Svømning
Regionsmesterskab Sydsjælland Årgang
Næstved svømmehal

28

Oktober

2017

Svømning
Regionsmesterskaber Nordjylland, Haraldslund
Haraldslund Svømmehal

28

Oktober

2017

Træner/instruktør
Svømningens TRÆNERudd. del 2 af 3 TR17-2722
Danhostel Store Heddinge

28

Oktober

2017

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2786
Århus svømmestadion

28

Oktober

2017

Officials
Overdommerkursus - Modul 7 off17-2883
Best Western Plus Hotel Fredericia

29

Oktober

2017

Svømning
Distancestævne
Taastrup

29

Oktober

2017

Officials
Modul 4 - Ledende måldommer og ledende tidtager off17-2915
Kastrup Svømmehal - Kviks klublokale

3

November

2017

Svømning
Herning Grand Prix 2017
Herning Svømmehal

4

November

2017

Dommere
Livredderdommerseminar Liv17-2599
Hobro idrætscenter

4

November

2017

Svømning
Åbne Københavnske Masters 2017
Kastrup Svømmehal

7

November

2017

Andet
Temamøde: Træneren som rollemodel
Sct. Jørgens Gaard, Kolding

8

November

2017

Svømning
Talent Stævne
Kastrup Svømmehal

10

November

2017

Svømning
Vestkyst Cup 2017
Esbjerg

11

November

2017

Svømning
Triton Årgangscup 2017
Ballerup

11

November

2017

Svømning
Lyseng Sprint Cup
Lyseng Svømmebad

17

November

2017

Svømning
KVIK Klubmesterskab
Kastrup Svømmehal

18

November

2017

Synkro
Hungarian Synchronised Swimming National Open Championships
Ikke fastsat

18

November

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 2 af 3 TR17-2713
Vildbjerg Sportscenter

18

November

2017

Udspring
Danske Tårn Mesterskaber
Greve Svømmehal

18

November

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 3 af 3 TR17-2557
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

18

November

2017

Andet
Instruktørmøde official instruktører
Best Western Hotel Fredericia

19

November

2017

Svømning
2. Himmerlandsturnering 17/18
Rønbjerg

24

November

2017

Svømning
Syd Cup 2017
Hjortebro Hallen, Haderslev

24

November

2017

Svømning
Hillerød Cup 2017
Hillerød

24

November

2017

Livredning
German Cup-Deutschland Pokal - poollivredning (landhold)
Warendorf, Tyskland

25

November

2017

Officials
Modul 4 - Ledende måldommer og ledende tidtager off17-2788
Århus svømmestadion

25

November

2017

Svømning
Kalundborg Swim Cup 2017
Kalundborg Svømmehal

25

November

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 3 af 3 TR17-2563
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

25

November

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 3 af 3 TR17-2719
Danhostel Esbjerg

1

December

2017

Svømning
KVIK Årgangs Cup
Kastrup Svømmehal

2

December

2017

Svømning
Christmas Race
Hvidovre

2

December

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 3 af 3 TR17-2716
Idrætshøjskolen Århus

2

December

2017

Svømning
Control Meet
Blovstrød Svømmehal

3

December

2017

Svømning
Julestævne
Kolding

8

December

2017

Svømning
Sigma Cup
Birkerød Svømmehal

8

December

2017

Svømning
Alm.Brand Aalborg Cup 2017
Aalborg

8

December

2017

Svømning
Forum Horsens Cup 2017
Horsens Svømmeklub

28

December

2017

Svømning
Søhestens Pokal Cup
Hjallerup Idrætscenter

5

Januar

2018

Svømning
Sigma Klubmesterskab
Birkerød Svømmehal

12

Januar

2018

Svømning
Næstved Swim Cup
Næstved Svømmehal

13

Januar

2018

Svømning
Haslev Vinter Cup 2018
Haslev Svømmehal

20

Januar

2018

Svømning
Brøndby Swim Cup
Nørregård Svømmehal

20

Januar

2018

Træner/instruktør
Svømningens TRÆNERudd. del 3 af 3 TR17-2722
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

27

Januar

2018

Svømning
Fyn Rundt 3
Nyborg Svømmeklub

27

Januar

2018

Svømning
Limfjords Cup 2018
Struer Energi Park

27

Januar

2018

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 3 af 3 TR17-2713
Videbæk Idræts og fritidscenter

3

Februar

2018

Dommere
ERC-instruktør og Livredderdommerkursus Liv18-2892
Vildbjerg Sportscenter

3

Februar

2018

Svømning
Sigma Open
Blovstrød Svømmehal

11

Februar

2018

Dommere
Livredderdommerseminar Liv18-2895
Vejen Idrætscenter

25

Februar

2018

Dommere
Livredderdommerseminar Liv18-2894
Gerlev Idrætshøjskole

2

Marts

2018

Svømning
Dronning Dorothea Cup 2018
Kolding

9

Marts

2018

Svømning
Kronborg Open Lang 2018
Helsingør Svømmehal

10

Marts

2018

Svømning
DGI Landsmesterskab 2018
Ikast svømmecenter

16

Marts

2018

Svømning
Spektrum Odder Swim Cup 2018
Odder Svømmehal

24

Marts

2018

Svømning
Bille Cup
Lübeck

11

April

2018

Dommere
E-dommerkursus ER18-2910
Metalskolen

13

April

2018

Svømning
Triton Open 2018
East Kilbride Badet

13

April

2018

Svømning
Nykredit Gentofte Open
Kildeskovshallen

13

April

2018

Svømning
Herning Open 2018
Herning Svømmehal

21

April

2018

Svømning
Mini VÅM
Aarhus

21

April

2018

Andet
Generalforsamling
Brøndby

4

Maj

2018

Svømning
Hjørring Park Vendia Swim Cup 2018
Vandhuset Park Vendia Hjørring

26

Maj

2018

Svømning
MidtVest Cup 4
Herning Svømmehal

1

Juni

2018

Svømning
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2018
Bellahøj Svømmestadion

1

Juni

2018

Svømning
Aarhus Open 2018
AGF