0 bestillinger   Nyhedsbreve   Presse   Kontakt   Log ind
       
Aktuelt
Nyheder, aktiviteter, jobbørs...
Klubber
Find adresser, kort rutevejledning...
Discipliner
Svømning, livredning, åbent vand...
Kurser
Kalender, uddannelse, tilmelding...
Redskaber
Blanketter, vejledninger, regler, politikker...
Om unionen
Sektioner & udvalg, historie, facts...

 Aktuelt

Aqua Inspiration 2017

 

Tilmelding åbner den 1. maj 2017

 

  

 Næste arrangement

20
Oktober
2017
Svømning
Mediterranean Open Water
Eliat
20
Oktober
2017
Svømning
Swim Cup Amsterdam
Amsterdam
21
Oktober
2017
Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 2 af 3 TR17-2716
Idrætshøjskolen Århus

Overskrift

Indledning

Tekst

Tekst

 Nye AquaChamp Mærker

Dansk Svømmeunion har udviklet nye mærker i AquaChamp serien. se mere ved at klikke på mærket

 

 


 

 

 

 


 

Kommende kurser

Svømningens træneruddannelse

starter 13. januar 2018

Modul 3 Starter

26. oktober Aabybro

Modul 4 Ledende- måldommer /tidtager:

25. november Aarhus

Modul 6 Stævnesekretær

11. november Aalborg

13. januar Blovstrød

WinGrodan 1

8. november Støvring

WinGrodan 2

22. november Støvring

 Næste arrangement

21
Oktober
2017
Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 2 af 3 TR17-2716
Idrætshøjskolen Århus
22
Oktober
2017
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2950
Jetsmarkhallen, Pandrup
24
Oktober
2017
Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2955
UC Syds Svømmehal, Esbjerg

 Redskaber

Redskaber er stedet, hvor du blandt andet finder det politiske program for Dansk Svømmeunion, regler fra FINA for både svømning, åbent vand, vandpolo, masters og faciliteter.

Du kan desuden i vidensbanken finde undersøgelser, som Duelighedsundersøgelsen 2007 og Frivillighedsundersøgelsen.

Dokumenter og notater fra møder i Dansk Svømmeunion vil også kunne findes under redskaber.

 Login

Flere funktioner kræver login: 

 

Adresse

 

Dansk Svømmeunion

Idrættens Hus

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

 Udviklingskonsulenterne

 Find en medarbejder

Har du brug for at komme i kontakt med en af medarbejderne i Dansk Svømmeunion? Se her hvem, der er ansat i Dansk Svømmeunion og hvordan du kommer i kontakt med dem.

Aktivitetskalender

Klik på en disciplin eller aktivitet for at få den vist i kalenderen – eller søg på tid og sted.


Svømning
Åbent vand
Livredning
Vandpolo
Synkro
Udspring
Bredde
Møder
Kurser
Landshold
Parasvøm


Definér personlig kalender   Status: Inaktiv




Periode fra

Til






Du har valgt Alle


Listevisning   Kalendervisning

Dato

Navn

Sted

1

Oktober

2017

Svømning
DGI 1. Turneringsstævne
Nordborg

1

Oktober

2017

Svømning
FynDistance 1
Odense

1

Oktober

2017

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2906
Herfølge Svømmehal

1

Oktober

2017

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2940
Kastrup Svømmehal - Kviks klublokale

3

Oktober

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2937
Kildeskovshallen

4

Oktober

2017

Svømning
efterårskval2017
Ringsted svømmeland

5

Oktober

2017

Officials
Modul 3 - Starter off17-2859
Erritsø Svømmehal

6

Oktober

2017

Svømning
Nordic Open Masters
Vesterbro Svømmehal

6

Oktober

2017

Vandpolo
Nordiske mesterskaber for klub - vandpolo
Bellahøj svømmestadion

7

Oktober

2017

Svømning
DM-H 4. Division
Nyborg Idrætscenter

7

Oktober

2017

Svømning
DM-H 3. Division
Hørsholm Svømmehal

7

Oktober

2017

Svømning
Begynderstævne 1, crawl og rygcrawl
Erritsø Idrætscenter

7

Oktober

2017

Svømning
Control Meet
Blovstrød Svømmehal

7

Oktober

2017

Synkro
Synkroniade og træningslejr
Tommerup

7

Oktober

2017

Svømning
Stævne 1, Region Syd Turneringen
Varde Fritidscenter

7

Oktober

2017

Udspring
Danske Årgangsmesterskaber
Odense Universitets Svømmehal

7

Oktober

2017

Dommere
Livredderdommerseminar Liv17-2598
Metalskolen

7

Oktober

2017

Svømning
DM-H 2. Division
Viborg Svømmehal

7

Oktober

2017

Svømning
DM-H 1. Division
Helsingør Svømmehal

7

Oktober

2017

Svømning
DM-H Svømmeligaen
Kastrup Svømmehal

8

Oktober

2017

Svømning
Kravtidsstævne
Terndrup

8

Oktober

2017

Parasvømning
1. Regionsstævne, Region 2, Esbjerg
Vita Skolens Svømmehal

8

Oktober

2017

Parasvømning
1. Regionsstævne, Region 1, Frederiks
Alhedehallerne

8

Oktober

2017

Svømning
2. Talentstævne i Himmerlandsturneringen 16/17
Terndrup

8

Oktober

2017

Svømning
Høststævne
Pilehaveskolen, Vallensbæk

8

Oktober

2017

Svømning
DGI 1. Begynderstævne
Vamdrup

8

Oktober

2017

Svømning
1. Regionsstævne, Region 1, Frederiks
Alhedehallerne

8

Oktober

2017

Svømning
DGI Fyn Turnering nr. 1
Strib Svømmehal

9

Oktober

2017

Svømning
Kravtidsstævne
Lyseng

9

Oktober

2017

Officials
Modul 3 - Starter off17-2914
Pilegårdsskolen

10

Oktober

2017

Svømning
Efterårs kravtids stævne
Søndre skole

10

Oktober

2017

Andet
Svømmeskoleledernetværk - Ledelse af unge
Idrættens Hus (lokale: Allan Simonsen)

10

Oktober

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2966
Bov Svømmehal (Klublokalet)

10

Oktober

2017

Andet
Temaaften for holdledere og trænere
Aalborg Svømmeklubs klublokaler

10

Oktober

2017

Svømning
DGI Fyn Turnering nr. 5
Vollsmose Svømmehal

11

Oktober

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2956
Hjørring - Vandhuset, Park Vendia

11

Oktober

2017

Svømning
Talentstævne
Kastrup svømmehal

12

Oktober

2017

Svømning
Klubstævne
Struer Energi Park

12

Oktober

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2977
Struer Energi Park

14

Oktober

2017

Officials
Overdommerkursus - Modul 7 off17-2883
Best Western Plus Hotel Fredericia

14

Oktober

2017

Svømning
Randers Neptun Cup
Randers

14

Oktober

2017

Svømning
Valle-Cup 2017
Grindsted Svømmehal

15

Oktober

2017

Svømning
Frederikssund Mikro Cup 1
Frederikssund svømmehal

16

Oktober

2017

Aqua Camp VG Vinderup
Vinderup GF, Svřmning

16

Oktober

2017

Hillerød Svømmeklub REMA 1000 AquaCamp UGE 42


16

Oktober

2017

REMA 1000 - AQUA CAMP i uge 42
Odder Svømmeklub

16

Oktober

2017

Horsens Svømmeklub AquaCamp Uge 42, 2017


20

Oktober

2017

Svømning
Swim Cup Amsterdam
Amsterdam

20

Oktober

2017

Svømning
Mediterranean Open Water
Eliat

21

Oktober

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 2 af 3 TR17-2716
Idrætshøjskolen Århus

22

Oktober

2017

Svømning
Mikro stævne i Haslev
Haslev Svømmehal

22

Oktober

2017

Svømning
Flipper Cup 1. stævne
Jetsmarkshallen

22

Oktober

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2950
Jetsmarkhallen, Pandrup

24

Oktober

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2973
Nyborg Idræts- & Fritidscenter

24

Oktober

2017

Svømning
Klubmesterskab - 1. afsnit
Svømmecenter Falster

24

Oktober

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2955
UC Syds Svømmehal, Esbjerg

25

Oktober

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2949
Søndermarksskolen, Randers

25

Oktober

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2936
Korsør Svømmehal

25

Oktober

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2976
Herlev medborgerhus

25

Oktober

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2969
Flintholm Svømmehal

25

Oktober

2017

Svømning
Nålestævne oktober 2017
Rønne Svømmehal

26

Oktober

2017

Officials
Modul 3 - Starter off17-2970
DGI-huset Aabybro

27

Oktober

2017

Svømning
Langdistancestævne
Hjortebro Hallen, Haderslev

27

Oktober

2017

Svømning
Republic Day Championships
.

27

Oktober

2017

Svømning
Klubmesterskab 1
Nakskov Idrætscenter

28

Oktober

2017

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2786
Århus svømmestadion

28

Oktober

2017

Officials
Overdommerkursus - Modul 7 off17-2883
Best Western Plus Hotel Fredericia

28

Oktober

2017

Træner/instruktør
Svømningens TRÆNERudd. del 2 af 3 TR17-2722
Danhostel Store Heddinge

28

Oktober

2017

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2961
Damsøbadet, Frederiksberg

28

Oktober

2017

Vandpolo
1. div. pokal
Aalborg

28

Oktober

2017

Officials
Modul 6 - Stævnesekretær off17-2964
Frihedens Idrætscenter

28

Oktober

2017

Vandpolo
1. div. pokal
Aalborg

28

Oktober

2017

Vandpolo
1. div. pokal
Aalborg

28

Oktober

2017

Vandpolo
1. div. pokal
Aalborg

28

Oktober

2017

Udspring
Trip Trap Begynderformat
Lyngby Svømmehal

28

Oktober

2017

Svømning
Fynske Kortbane Mesterskaber
Vollsmose Svømmehal

28

Oktober

2017

Svømning
Control Meet
Blovstrød Svømmehal

28

Oktober

2017

Svømning
Midt Vest Cup 1
Struer Energi Park

28

Oktober

2017

Svømning
Regionalt Stævne Sydsjælland Børn
Herlufsholm Svømmehal

28

Oktober

2017

Svømning
Regionsmesterskab Sydsjælland Årgang
Næstved svømmehal

28

Oktober

2017

Svømning
Regionsmesterskaber Nordjylland, Vadum
Vadumhallen

28

Oktober

2017

Svømning
Regionalt stævne Nordsjælland Børn
Gladsaxe

28

Oktober

2017

Vandpolo
1. div. pokal
Aalborg

28

Oktober

2017

Svømning
MidtØst Cup 1
Risskov

28

Oktober

2017

Svømning
Regionsmesterskaber Nordsjælland Årgang
Birkerød

29

Oktober

2017

Parasvømning
1. Regionsstævne, Region 3, Hørsholm
Hørsholm Svømmehal

29

Oktober

2017

Officials
Modul 4 - Ledende måldommer og ledende tidtager off17-2915
Kastrup Svømmehal - Kviks klublokale

29

Oktober

2017

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2978
Universitets svømmehallen, Odense

31

Oktober

2017

Andet
Hvordan råber jeg min kommune op, og hvordan bliver min forening synlig?
Idrættens Hus (lokale: Gunnar 2)

31

Oktober

2017

Svømning
Dual Meet 31.10.17
Gladsaxe

31

Oktober

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2965
Skanderborg Svømmeklub

31

Oktober

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2948
Greve Medborgerhus

1

November

2017

Svømning
Klubmesterskab 2
Nakskov Idrætscenter

2

November

2017

Svømning
DM Junior Kortbane
Aarhus Svømmestadion

3

November

2017

Svømning
Herning Grand Prix 2017
Herning Svømmehal

4

November

2017

Vandpolo
U11 Mix Vandpolo
Sønderborg

4

November

2017

Svømning
International Swimmeeting Southtyrol
Bolzano

4

November

2017

Dommere
Livredderdommerseminar Liv17-2599
Hobro idrætscenter

4

November

2017

Svømning
DGI Østjylland: 2. holdturneringsstævne
Grenaa Idrætscenter

4

November

2017

Vandpolo
U15 Mix Vandpolo
Sønderborg

4

November

2017

Svømning
Regionsyd begynderstævne Bryst/Crawl
Børkop Svømmehal

4

November

2017

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2968
Blovstrød Svømmehal

4

November

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2972
Vildbjerg Svømmeklub

4

November

2017

Svømning
Åbne Københavnske Masters 2017 Det er stadig muligt at være med.
Kastrup Svømmehal

4

November

2017

Svømning
Hvidovre Mikro Medley Cup
Hvidovre

4

November

2017

Svømning
Regionsmesterskab kort, Region Syddanmark
Universitetssvømmehallen, Odense

7

November

2017

Andet
Temamøde: Træneren som rollemodel
Sct. Jørgens Gaard, Kolding

8

November

2017

Officials
WinGrodan 1 off17-2979
Støvring Svømmehal

8

November

2017

Svømning
Talent Stævne
Kastrup Svømmehal

9

November

2017

Svømning
DM Kortbane Åben Klasse 2017
Greve Svømmehal

10

November

2017

Svømning
Køge Open Køge
Køge Svømmeland

10

November

2017

Svømning
Vestkyst Cup 2017
UC Syddanmarks svømmehal, Esbjerg

11

November

2017

Svømning
Begynderstævne 2
Vildbjerg Svømmehal

11

November

2017

Udspring
Trip Trap DM format
Odense Univeritets svømmehallen

11

November

2017

Vandpolo
U13 mix Vandpolo
Tommerup

11

November

2017

Svømning
Køge Open Herfølge
Herfølge Svømmehal

11

November

2017

Vandpolo
U17 mix Vandpolo
Tommerup

11

November

2017

Svømning
Kidz Meet
Skovly svømmehal

11

November

2017

Vandpolo
1. div. pokal
Lund

11

November

2017

Vandpolo
1. div. pokal
Lund

11

November

2017

Vandpolo
1. div. pokal
Lund

11

November

2017

Vandpolo
1. div. pokal
Lund

11

November

2017

Vandpolo
1. div. pokal
Lund

11

November

2017

Officials
Modul 6 - Stævnesekretær off17-2983
Aalborg Svømmeklub

11

November

2017

Svømning
Crontrolmeeting
Frederikssund svømmehal

11

November

2017

Svømning
FynRundt 2
Nyborg Idrætscenter

11

November

2017

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2981
Børkop Englystskolen

11

November

2017

Svømning
Vestdansk Masters Mesterskab
Aarhus Svømmestadion

11

November

2017

Svømning
DGI Fyn Turnering nr. 2
Vollsmose Svømmehal

12

November

2017

Svømning
Medley Challenge
Kildeskovshallen

12

November

2017

Svømning
Miniturnering 2 2017
Emdrup Bad

12

November

2017

Svømning
Nordjyske Cup 2, Aalborg
Sofiendal Svømmehal

12

November

2017

Svømning
DGI 2. Turneringsstævne
Rødding

12

November

2017

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off17-2987
Durup Svømmehal

13

November

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2989
Viborg Sønderskole

13

November

2017

Svømning
Klubmesterskab 2017
Slotsøbadet Kolding

15

November

2017

Svømning
Nålestævne november 2017
Rønne Svømmehal

16

November

2017

Andet
Temamøde "Den lovlige forening"
Glostrup Idrætspark

16

November

2017

Andet
Svømmeskoleledernetværk - Nordsjælland
Helsingør Svømmehal (klublokalet)

16

November

2017

Svømning
Klubmesterskab
Erritsøsvømmeklub

17

November

2017

Svømning
KVIK Klubmesterskab
Kastrup Svømmehal

17

November

2017

Svømning
Klubmesterskab 3
Nakskov Idrætscenter

18

November

2017

Vandpolo
1. div. pokal
Bellahøj

18

November

2017

Svømning
RSK International
Ringe

18

November

2017

Svømning
SVØM Korsør medaljestævne
Korsør Svømmehal

18

November

2017

Vandpolo
Fællestræning
Odense Universitets svømmehal

18

November

2017

Vandpolo
1. div. pokal
Bellahøj

18

November

2017

Svømning
Efterårsstævne
Taastrup

18

November

2017

Synkro
Hungarian Synchronised Swimming National Open Championships
Ikke fastsat

18

November

2017

Svømning
Triple Meet (2)
Hørsholm / Søllerød

18

November

2017

Andet
Instruktørmøde official instruktører
Best Western Hotel Fredericia

18

November

2017

Udspring
Danske Tårn Mesterskaber
Greve Svømmehal

18

November

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 2 af 3 TR17-2713
Videbæk Idræts og fritidscenter

18

November

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 3 af 3 TR17-2557
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

18

November

2017

Vandpolo
1. div. pokal
Bellahøj

19

November

2017

Parasvømning
2. Regionsstævne, Region 3, Maribo
Maribohallerne

19

November

2017

Parasvømning
2. Regionsstævne, Region 1, Århus
Tovshøjskolen

19

November

2017

Svømning
Klubmesterskaber 1.afdeling
Jyllinge svømmehal

19

November

2017

Svømning
2. Himmerlandsturnering 17/18
Rønbjerg

19

November

2017

Svømning
NS-mini Farum
Farum Svømmehal

19

November

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2982
Dronning Ingrid Hallerne, Farsø

19

November

2017

Svømning
Distancestævne
Taastrup

19

November

2017

Svømning
DGI 2. Begynderstævne
Tønder

22

November

2017

Svømning
Klubmesterskaber 2,afdeling
Ølstykke Svømmehal

22

November

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2988
Vestbrøndby

22

November

2017

Officials
WinGrodan 2 off17-2980
Støvring Svømmehal

23

November

2017

Svømning
Klubmesterskab del 2 17-18
Helsingør Svømmehal

24

November

2017

Parasvømning
Nordic Championships in Para Swimming
Hafnarfjördur, Island

24

November

2017

Andet
Årgangssamling 2017
Esbjerg Vandrerhjem

24

November

2017

Svømning
Syd Cup 2017
Hjortebro Hallen, Haderslev

24

November

2017

Livredning
German Cup-Deutschland Pokal - poollivredning (landhold)
Warendorf, Tyskland

25

November

2017

Synkro
Musikstævne vest
Hobro Svømmehal

25

November

2017

Svømning
FynKval 1
Vollsmose Svømmehal

25

November

2017

Svømning
Kalundborg Swim Cup 2017
Kalundborg Svømmehal

25

November

2017

Svømning
klubmesterskaber, sprintfinaler
Ølstykke Svømmehal

25

November

2017

Svømning
Hillerød Cup 2017
Hillerød

25

November

2017

Svømning
Begynderstævne 2
Silkeborg

25

November

2017

Udspring
Trip Trap Begynderformat
Farum Svømmehal

25

November

2017

Officials
Modul 4 - Ledende måldommer og ledende tidtager off17-2788
Århus svømmestadion

25

November

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 3 af 3 TR17-2563
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

26

November

2017

Svømning
Midt Øst Cup 2
Hasle Skole

26

November

2017

Svømning
Midt Vest Cup 2
Ikast Svømmehal

26

November

2017

Svømning
Begynderstævne 2
Jetsmarkhallen Pandrup

26

November

2017

Parasvømning
2. Regionsstævne, Region 2, Esbjerg
Vita Skolens Svømmehal

26

November

2017

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off17-2951
Jetsmarkhallen, Pandrup

29

November

2017

Andet
Netværksmøde Svømmeskoleledere Sydsjælland
HSK Flintholm Svømmehal

1

December

2017

Svømning
KVIK Årgangs Cup
Kastrup Svømmehal

1

December

2017

Synkro
Christmas Prize Prague
Pragh

1

December

2017

Svømning
Nordiske Senior & Junior kortbane
Reykjavik (ICE)

2

December

2017

Svømning
Stævne 2, Region Syd Turneringen
Børkop Svømmehal

2

December

2017

Vandpolo
1. div. pokal
UNI

2

December

2017

Svømning
DGI Sydjyske Mesterskaber 2017
Bov

2

December

2017

Svømning
Bæverstævne
Solrød Svømmehal

2

December

2017

Vandpolo
1. div. pokal
UNI

2

December

2017

Vandpolo
1. div. pokal
UNI

2

December

2017

Vandpolo
1. div. pokal
UNI

2

December

2017

Vandpolo
1. div. pokal
UNI

2

December

2017

Svømning
Christmas Race
Hvidovre

2

December

2017

Svømning
Control Meet
Blovstrød Svømmehal

2

December

2017

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 3 af 3 TR17-2716
Idrætshøjskolen Århus

3

December

2017

Svømning
Flipper Cup 2. stævne
Brønderslev Svømmehal

3

December

2017

Svømning
Julesprintstævne
Kolding

3

December

2017

Svømning
Glostrup Adventsstævne 2017
Glostrup Fritidscenter

3

December

2017

Svømning
DGI Julestævne 2017 - Østjylland
Egelund Idrætscenter

5

December

2017

Svømning
Ministævne 2
Esbjerg

7

December

2017

Svømning
Klubmesterskab
Kildeskovshallen

8

December

2017

Svømning
HSC klubmesterskab
Holstebro Badeland

8

December

2017

Svømning
Herlev JuleSprint
Herlev Badet

8

December

2017

Svømning
Klubmesterskab
Skovly Svømmehal

8

December

2017

Svømning
Alm.Brand Aalborg Cup 2017
Aalborg

8

December

2017

Svømning
Sigma Birkerød Cup
Birkerød Svømmehal

8

December

2017

Svømning
Rema 1000 Horsens Cup 2017
Horsens

9

December

2017

Vandpolo
1. div. pokal
UNI

9

December

2017

Svømning
DGI Fynsmesterskab
Tommerup Svømmehal

9

December

2017

Vandpolo
1. div. pokal
UNI

9

December

2017

Vandpolo
1. div. pokal
UNI

9

December

2017

Vandpolo
1. div. pokal
UNI

10

December

2017

Svømning
Julestævne 2017
Slagelse svømmehal

13

December

2017

Svømning
EM-kortbane (DEN)
København

15

December

2017

Svømning
Nålestævne december 2017
Rønne Svømmehal

16

December

2017

Svømning
Venskabsstævne 1
Nørregård

21

December

2017

Svømning
Kravtidsstævne 1
Nørregård

21

December

2017

Svømning
Lokal Julestævne
Frederikssund svømmehal

28

December

2017

Svømning
Søhestens Pokal Cup
Hjallerup Idrætscenter

2

Januar

2018

Svømning
VS Vinter kravtids stævne
Søndre skole

5

Januar

2018

Svømning
Sigma Klubmesterskab
Birkerød Svømmehal

6

Januar

2018

Svømning
DGI Landsdelsmesterskaber 2018
DGI-Huset Aabybro

12

Januar

2018

Svømning
Næstved Swim Cup
Næstved Svømmehal

13

Januar

2018

Svømning
DGI landsdelsmesterskab
Næshøjskolens Svømmehal

13

Januar

2018

Svømning
Triple Meet
Skovly Svømmehal

13

Januar

2018

Svømning
Haslev Vinter Cup 2018
Haslev Svømmehal

13

Januar

2018

Svømning
DGI Østjylland: Landsdelsmeterskab
Næshøjskolen

13

Januar

2018

Officials
Modul 6 - Stævnesekretær off18-2963
Blovstrød Svømmehal

13

Januar

2018

Træner/instruktør
Svømningens TRÆNERudd. del 1 af 3 TR18-2928
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

13

Januar

2018

Vandpolo
Fællestræning
Odense Universitets svømmehal

14

Januar

2018

Svømning
DGI Fyn Turnering nr. 3
Faaborg Svømmehal

16

Januar

2018

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off18-2943
Århus svømmestadion

18

Januar

2018

Svømning
VS Klubmesterskaber 2018
Søndre skole

19

Januar

2018

Svømning
Arena Lyngby Open 2018
Lyngby Stadion og Trongårdens Svømmehal

20

Januar

2018

Svømning
Brøndby Swim Cup
Nørregård Svømmehal

20

Januar

2018

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off18-2971
Herning Svømmeklub

20

Januar

2018

Træner/instruktør
Svømningens TRÆNERudd. del 3 af 3 TR17-2722
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

21

Januar

2018

Svømning
DGI 3. Turneringsstævne
Vamdrup

21

Januar

2018

Svømning
Flipper Cup 3. stævne
Sindal-Hallerne

27

Januar

2018

Svømning
DGI Langdistancestævne
Hornslet Svømmehal

27

Januar

2018

Svømning
Limfjords Cup 2018
Struer Energi Park

27

Januar

2018

Svømning
Fyn Rundt 3
Nyborg Svømmeklub

27

Januar

2018

Træner/instruktør
Svømningens GRUNDudd. del 3 af 3 TR17-2713
Videbæk Idræts og fritidscenter

28

Januar

2018

Svømning
Medley Race
Pilehaveskolen, Vallensbæk

2

Februar

2018

Svømning
Holstebro Swimcup
Holstebro Badeland

3

Februar

2018

Svømning
DGI 3. Begynderstævne
Bov

3

Februar

2018

Svømning
Sigma Open
Blovstrød Svømmehal

3

Februar

2018

Parasvømning
3. Regionsstævne, Region 1, Odder
Spektrum Odder

3

Februar

2018

Synkro
Vestdanske mesterskaber
Thisted

3

Februar

2018

Svømning
Begynderstævne 3
Hjallerup Svømmehal

3

Februar

2018

Svømning
DGI Fyn Turnering nr. 4
Haarby Svømmehal

3

Februar

2018

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off18-2941
Herlufsholm Svømmehal

3

Februar

2018

Dommere
ERC-instruktør og Livredderdommerkursus Liv18-2892
Vildbjerg Sportscenter

4

Februar

2018

Parasvømning
3. Regionsstævne, Region 2, Esbjerg
Vita Skolens Svømmehal

4

Februar

2018

Parasvømning
3. Regionsstævne, Region 3
Alhedehallerne

4

Februar

2018

Svømning
Nordjyske Cup 3, Aars
Aars Svømmehal

10

Februar

2018

Vandpolo
Fællestræning
Odense Universitets svømmehal

11

Februar

2018

Dommere
Livredderdommerseminar Liv18-2895
Vejen Idrætscenter

22

Februar

2018

Svømning
Klubmesterskaber
Hjortebro Hallen, Haderslev

24

Februar

2018

Svømning
Begynderstævne 3
Gymnastikhøjskolen Viborg

24

Februar

2018

Svømning
Poseidon Sprintcup
KCL limfjord

24

Februar

2018

Officials
Modul 6 - Stævnesekretær off18-2985
Midtfyns Idrætscenter

24

Februar

2018

Svømning
DGI Østjylland: 3. holdturneringsstævne
Hammel Svømmehal

25

Februar

2018

Dommere
Livredderdommerseminar Liv18-2894
Gerlev Idrætshøjskole

27

Februar

2018

Andet
Netværksmøde for formænd Sydsjælland
Vordingborg Svømmehal

2

Marts

2018

Svømning
Dronning Dorothea Cup 2018
Kolding

3

Marts

2018

Svømning
Nålestævne
Skovly Svømmehal

3

Marts

2018

Svømning
Frøstævne
Solrød Svømmehal

3

Marts

2018

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off18-2967
Esbjerg Bakkeskolen

3

Marts

2018

Træner/instruktør
Svømningens TRÆNERudd. del 2 af 3 TR18-2928
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

3

Marts

2018

Officials
Modul 2 - Mål-, vende- og banedommer off18-2952
Århus svømmestadion

4

Marts

2018

Svømning
DGI 4. Turneringsstævne
Tønder

9

Marts

2018

Svømning
NÅC - Nyborg Årgangs Cup 2018
Nyborg Svømmeklub

9

Marts

2018

Svømning
Kronborg Open Lang 2018
Helsingør Svømmehal

10

Marts

2018

Svømning
Sydkystens Årgangs Cup 2018
Greve Svømmehal

10

Marts

2018

Svømning
SB-CUP 2018
Korsør Svømmehal

10

Marts

2018

Vandpolo
Fællestræning
Odense Universitets svømmehal

10

Marts

2018

Svømning
DGI Landsmesterskab 2018
Ikast svømmecenter

11

Marts

2018

Svømning
KIDZ MEET
Blovstrød Svømmehal

15

Marts

2018

Svømning
Kravtidsstævne 2
Nørregård

16

Marts

2018

Svømning
Spektrum Odder Swim Cup 2018
Odder Svømmehal

17

Marts

2018

Svømning
Midt Vest Cup 3
Gymnastikhøjskolen Viborg

17

Marts

2018

Svømning
Hvidovre Mikro Medley Cup
Hvidovre

17

Marts

2018

Svømning
Hammer Sparkassen-Cup
Maximare Hamm

17

Marts

2018

Svømning
Regionsmesterskab lang, Region Syddanmark
Universitetssvømmehallen, Odense

18

Marts

2018

Svømning
Miniturnering
Pilehaveskolen, Vallensbæk

24

Marts

2018

Svømning
Bille Cup
Lübeck

25

Marts

2018

Parasvømning
Regionsmesterskab, Region 1, Vadum
Vadumhallen

5

April

2018

Officials
Modul 3 - Starter off18-2984
EIC, Mødelokale 1, Fredericia

7

April

2018

Vandpolo
Fællestræning
Odense Universitets svømmehal

7

April

2018

Svømning
DGI Østjylland: 4. holdturneringsstævne
Søndervangsskolen i Randers

7

April

2018

Svømning
Distancestævne, Støvring
Støvring Svømmehal

7

April

2018

Parasvømning
Regionsmesterskab, Region 3, Helsingør
Helsingør Svømmehal

8

April

2018

Svømning
Begynderstævne 3
Slotssøbadet, Kolding

8

April

2018

Parasvømning
Regionsmesterskab, Region 2, Skærbæk
Skærbæk Fritidscenter

8

April

2018

Svømning
Flipper Cup 4. stævne
Frederikshavn Svømmehal

8

April

2018

Svømning
DGI 4. Begynderstævne
Rødding

11

April

2018

Dommere
E-dommerkursus ER18-2910
Metalskolen

13

April

2018

Svømning
Triton Open 2018
East Kilbride Badet

13

April

2018

Svømning
Nykredit Gentofte Open
Kildeskovshallen

13

April

2018

Svømning
Herning Open 2018
Herning Svømmehal

14

April

2018

Svømning
DGI Fyn Turnering nr. 5
Vollsmose Svømmehal

14

April

2018

Svømning
Regionsmesterskaber Masters Nordjylland, Aalborg
Sofiendal Svømmehal

15

April

2018

Svømning
Begynderstævne 4
Løkken Svømmehal

21

April

2018

Svømning
Mini VÅM
Aarhus

21

April

2018

Svømning
Hvidovre Mikro Medley Cup
Hvidovre

21

April

2018

Andet
Generalforsamling
Brøndby

22

April

2018

Svømning
DGI Pokalstævne 2018
Nordborg

3

Maj

2018

Svømning
Farum Cup 2018
Farum Svømmehal

4

Maj

2018

Svømning
Hjørring Park Vendia Swim Cup 2018
Vandhuset Park Vendia Hjørring

4

Maj

2018

Svømning
Klubmesterskab
Vallensbæk

5

Maj

2018

Træner/instruktør
Svømningens TRÆNERudd. del 3 af 3 TR18-2928
Danhostel Kalundborg Vandrerhjem

5

Maj

2018

Vandpolo
Fællestræning
Odense Universitets svømmehal

6

Maj

2018

Svømning
Kidz-Meet
Birkerød Svømmehal

6

Maj

2018

Svømning
DGI Sprint stævne 2018
Sønderborg

11

Maj

2018

Svømning
21st Danish International Swim Cup
Esbjerg

12

Maj

2018

Svømning
Triple Meet
Skovly Svømmehal

12

Maj

2018

Svømning
Hvidovre Grand Prix
Hvidovre

12

Maj

2018

Svømning
VAT Open
Taastrup Svømmehal

26

Maj

2018

Svømning
DGI Langbanestævne
Water & Wellness Randers

26

Maj

2018

Svømning
A6 Cup 2018
Jyllinge svømmehal

26

Maj

2018

Svømning
Hørsholm Cup 2018
Hørsholm Svømmehal

26

Maj

2018

Svømning
MidtVest Cup 4
Herning Svømmehal

26

Maj

2018

Svømning
Nordjyske Cup 4, Brønderslev
Brønderslev Svømmehal

27

Maj

2018

Svømning
Klubmesterskab 2018
Slagelse svømmehal

31

Maj

2018

Svømning
Kravtidsstævne 3
Nørregård

1

Juni

2018

Svømning
H.C. Andersen Swim Cup
Odense

1

Juni

2018

Svømning
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2018
Bellahøj Svømmestadion

1

Juni

2018

Svømning
Aarhus Open 2018
AGF

2

Juni

2018

Svømning
Medleystævne
Solrød Svømmehal

9

Juni

2018

Svømning
Midsommercup 2018
Ikast SvømmeCenter

9

Juni

2018

Svømning
Brøndby Sommer Cup
Nørregård Svømmehal

16

Juni

2018

Svømning
Sæsonafslutning
Skovly Svømmehal

29

Juni

2018

Svømning
Harboe Wather Games 2018
Slagelse svømmehal

4

Juli

2018

Svømning
EM-junior langbane
Helsinki (FIN)

7

Juli

2018

Svømning
Nordiske Junior Langbane
Hamar (NOR)

3

August

2018

Svømning
EM-langbane (Svømning)
Glasgow (GBR)

5

September

2018

Dommere
Erhvervslivredder Dommerseminar ER18-2911
Metalskolen

25

September

2018

Officials
Modul 1 - Tidtager- og stævnefunktion off18-2944
Århus svømmestadion

28

September

2018

Svømning
Thisted Cup 2018
Thisted

29

September

2018

Svømning
GTI Cup
Greve Svømmehal